Kojení osmiměsíčního dítěte 8x za 24h. Je to moc často?

katerinanov
2. led 2013

Ahoj maminky koníkovky, mám osmiměsíčního syna. Někdy tady čtu jídelníčky Vašich přibližně stejně starých dětí a zaráží mě, že jsou kojené méně často než to moje. Je to u nás přibližně takhle (časy jsou orientační): Ráno 6 h kojení, 9 h jogurt (ten jsme zavedli před pár dny), 10:30 h kojení, 12h oběd, 13:30 h kojení, 15 h ovoce, 17 h kojení, 18 h kašička, kojení, v noci se kojí asi ve 23, 2, 5 h. A moje otázka zní: Potřebuje ještě takhle často kojit? A jestli si myslíte, že ne, jak mu to nějak nenenásilně zredukovat? Nebo se to upraví samo? Pije vodu a ostatní jídlo jí docela hezky,

veri25
2. led 2013

mě přijde že je to zbytečný ho takhle kojit, není přecpaný?? já ho kojim tak v půl sedmý, v devět jogurt, v jedenáct oběd, pak má svačnu kolem druhý a večeři kolem šestý...a někdy dostává něco mezi tím, křupky nebo tak něco...malému je teda deset měsíců...
ale myslim že by už nepotřeboval tolik kojit, když ti papá všechno ostatní...podle mě už je na to navyklý...a jak mu to zredukovat? prostě ho nenakojit, chvíli bude asi zlobit, ale zvykne si...jako s nočním našim kojením, už ho učíme aby spal celou noc...dva tři dny brečel, ale to jenproto že na to byl zvyklý, ale po pár dnech už byl klid, tak si myslím že to bude taky fungovat...
a nebo se zeptat lékaře...
držím palce 🙂

j.kriv
2. led 2013

@katerinanov Ahoj, když se kouknu na ty časy, tak mi přijde zbytečné kojit v cca 5h a pak znovu v 6h, takže já bych nechala kojení v 5h a jogurt dala dřív, ty pauzy mezi jídly se mi zdají docela krátké. Dcera, a to bojujeme s příkrmy, sní většinou pár lžiček, vydrží bez problémů bez jídla cca 3h. Zkusila bych malému nenabízet kojení pokud ho vyloženě nevyžaduje.
My máme kojení v cca 5h, kaše v 8, pak se ještě chvilku dospí, kojení tak v 11h před spaním, příkrm cca 13h, svačina cca 16h a před spaním většinou jenom kojím, v noci se budí po půlnoci, pak někdy mezi a kolem té 5h.

katerinanov
autor
2. led 2013

@veri25 díky za odpověď, taky si myslím, že už to je jen o zvyku. Přecpaný mi ani nepřijde, je fakt, že toho moc nevypije, spíš se jen pomazlí. To noční kojení jsme chtěli odbourat v půl roce, ale nějak se nepodařilo. První dva dny byly hrozné a pak pár nocí (asi tak 2) bylo klidnějších ale pak se vrátily jeho hysteráky a nelepšilo se to ani za týden, takže v noci kojíme. No doktorky jsem se ptala na to noční kojení a ona mi řekla "když on se chce pomazlit" a mě to zviklalo, že ho teda asi ještě nechám 😀 Je mi ale jasné, že jsem na něho měkká.

katerinanov
autor
2. led 2013

@j.kriv Ty pauzy jsou krátké právě díky tomu kojení 😀 Nebo aspoň mi přijdou 🙂 Jinak je to v 9, 12, 3, 6 a jde spát. Když se na to tak dívám, tak si říkám, že by se přes den už v podstatě ani kojit nemusel.

dzej
2. led 2013

@katerinanov já kojím ve 4, v 6, v 9 jogurt nebo ovesná kaše s ovocem, 12 oběd maso,zelenina, brambor, v 15 kojím, v 17 kousek chleba nebo ovoce, v 19 kaše + cucnutí. Taky jsem kojila a krmila tak často jak ty a pro chtěl i v noci po 2h, byl na to zvyklej. Tak jsem zavedla 3h rozestup od jídla a 2h od kojení, protože si nevezme tolik a v noci se to kojení krásně upravilo. Že nespí je už jiná věc 😀 😝

katerinanov
autor
2. led 2013

@dzej Díky moc za tip 🙂

olusenka
2. led 2013

@katerinanov to jsme na tom koukám podobně, akorát nočního kojení máme méně (1-2), celkem za 24hodin je toho kojení asi 6-7. Malému bude za týden 1 rok. Potřebuji to nutně stáhnout dolů. Třeba na dvě denně, ráno a večer.

katerinanov
autor
2. led 2013

@olusenka Já to ještě úplně tak neřeším, že bych to potřebovala nutně ale už si říkám že je na takové "překojování" velký.

olusenka
2. led 2013

to já si říkám taky, na roce 6-7 kojení za den je dost. On se o to sice nějak vehementně nehlásí, ale když mu prso dám, tahá slušně. 🙂

katerinanov
autor
2. led 2013

@olusenka Tak to já nedávám dokud se vehementně nezačne hlásit. Ale jak se přihlásí tak dostane no. Ale jak to tak vidím, tak s tím bude konec. Asi bude přes den mrčet, no a v noci to zatím asi nechám tak.

olusenka
2. led 2013

@katerinanov u nás se moc nehlásí, tedy já to taky moc (i na to kolik mu je) nepoznám. Když je to dvě hodiny, tak mu dám.

katerinanov
autor
2. led 2013

@olusenka Tak když se nehlásí tak bych mu prostě nedala a uvidíš, co na to bude říkat. Třeba se hlásit začne tak, že to poznáš 😀

romcovaklarka
2. led 2013

@katerinanov Já jenom přidám zkušenost, kolem 10. měsíce jsem se rozhodla zredukovat kojení, přidala jsem trochu porce příkrmů a kojení zkrouhla z 5 na 3 denně (plus v noci na požádání) a stalo se to, že malej začal během několika dnů kojení odmítat úplně a bojovali jsme s tím intenzivně přes 2 týdny, než se to zase spravilo (nechtěla jsem ho v té době ještě odstavit, protože měl dietu bez BKM a musela bych mu dávat speciální antialergické UM a navíc je prý hnusné a děti ho často nechtějí...) I laktační mi pak řekla, že ten bojkot kojení mohl být tím. Takže pokud omezovat kojení, ale nechceš odstavit, tak bacha a ne moc razantně.
@olusenka Mně se třeba malej ve dne vyloženě "nehlásil" skoro tak od půlroka, kojila jsem ho prostě vždy v době, kdy to bylo u nás zvykem. Po tom roce to bylo 4x denně plus v noci na požádání, postupně to začal odmítat sám, až jsme zůstali na jednom kojení denně - ráno po probuzení. Vtipný je, že on se začal hlásit vlastně až když začal mluvit - že "ham" 😀

katyxq
3. led 2013

Malé je už přes rok a kojím víc než ty 😉, příkrmy ani jídlo do ruky moc nechce, fakt, je, že i přes braní probiotik, dostatečné pití, má sklony k zácpě - tak holt asi ví, co je pro ni dobré, co jí dělá dobře na bříško 🙂.
Ve dne se kojí nebo jí zhruba po 2h, v noci se budí na kojení 2-3x, večerní jídlo na to nemá vliv (nebo má spíš opačný, budí se víc).