Kojení - pauzy delší než šest hodin. Nesmí být?

sharii
19. únor 2008

Ahoj, zatím bez problémů kojím, ale není mi jasná jedna věc, doufám, že mi někdo poradí. Všude čtu jak nemá být mezi kojením pauza delší než šest hodin, že to může ohrozit laktaci. Přitom by se mělo kojit střídavě vždy jen z jednoho prsu. Takže když se kojí třeba po čtyřech hodinách tak z jednoho prsu dítě nepije víc než těch šest hodin...A co v noci, když už je mimčo větší a vydrží spát třeba osm hodin v kuse, to si pak matka musí nařizovat budík a odstříkávat?
Zatím se mě to netýká, kojím po dvou hodinách přes den a po třech v noci, ale vrtá mi to hlavou. Chci kojit co nejdéle a fakt si neumím představit, že bych třeba v půl roce mimča pořád musela v noci vstávat na odstříkávání...

elucinka
19. únor 2008

sharii - já to řeším tak, že přes den kojím střídavě z jednoho prsa po 3 hodinách a v noci mu dávám cucnout z obou dvou. Ale občas se mi stane, že se z toho jednoho už nechce napít, tak buďto jdu odsát, pokud mám to prso hodně nalité a bolí mě to, nebo na to kašlu a dám mu příští pití z druhého. V noci kojíém po 7 hodinách a pak po 5. Laktaci to zatzím nijak nevadí, tak myslím, že to zas tak horké není s těmi 6 hodinami.

johanda
19. únor 2008

sharii - u kojení docela funguje nabídka = poptávka. Odstříkává se a) pokud máš nadbytek mlíka a bolí tě to, event. mimčo se hůře k plnému prsu přisává, b) pokud chceš zvýšit produkci třeba v období růstového spurtu c) pokud se vytvoří retence a ty se musíš zbavit bolestivé zatvrdliny. Tvorna mlíka je hormonálně řízena a když mimčo saje z jednoho prsa, spouští se mlíko i z druhého. Musela bys z jednoho prsa nekojit několik týdnů, abys v něm zastavila laktaci.
No a k tomu nočnímu odstříkávání v půl roce 😉 , řekla bych, že to moc nehrozí, půlroční mimčo je schopno sosat i 10x za noc; permanentní buzení - to je docela drsný problém kojících mamin. Moje holky spaly ukázkově celou noc tak od 3 do 5 měsíce, pak se to zlomilo

zusma
19. únor 2008

Já mám nyní pauzy 6-7 hodin v noci. Malá mi spí celou noc (už skoro 3 měsíce). Jednou za noc vstávám a odsávám, déle než 7 hodin bych pauzu mít nechtěla a prsa i tak už dost bolí. Zatím mám laktaci v pohodě. Kdyby náhodou ne, tak bych to musela v noci ještě nějak upravit.

andulkaavetrelec
19. únor 2008

déle jak 6 hodin spal taky jen od 3 do 5 měsíce, cca 8, jedno prso jsem měla ráno nateklé, tak před spaním jsem dala cucnout z obou, neodstříkávala jsem, ale bylo to takové vachrlaté, ted, když mne probudí 4krát za noc, takovéto problémy fakt nemám...

nissanek
19. únor 2008

tak my máme v noci taky určtě delší pauzy než šest hodin. třeba dneska, z obou jsem nakojila v osm vecer, pak z jednoho ve tři ráno (7 hodin pauza) a pak z druhýho v osm ráno (12 hodin pauza). to druhý už bylo dost nateklý ale ještě se to dalo vydržet. ptala jsem se na to odstřákávání PA a ta říkala, že pokud mě to nebolí (teda že se v noci vzbudím bolestí z nalitého prsa) tak odstříkávat nemusím. Ono je to stejně ja na houpačce, takže si myslím, že třeba dneska v noci bude zase sosat aspoň 2x, což ty intervaly zase zkrátí. Zatím takhle fungujem, neodsávám a vliv na laktaci nevidím 😉

reruna
19. únor 2008

Ahoj, do konce 3. měsíce by pauzy neměly být delší než 6 hodin, na kojeni.net psali, že v noci taky stačí z jednoho prsa, ale když bych měla druhý nalitý, nabídla bych i to, jestli se prcek napije. jinak odtsříkat jen pokud to bolí, laktace se pak upraví sama. Já to neřeším, protože já kojím od 4. měsíce z obou prsou skoro vždy, jedno už prostě nestačilo 😉 V noci se někdy zadaří i 7-8 hodinová přestávka, teď už nevstávám a jsem ráda, žes spíme.

jandalinka
19. únor 2008

Ahoj!Tak já jsem také v poslední době v "rozpacích" ☹ .Za poslední týden se nám stalo,že malá vydrží i 8-9hod.přes noc.nechápu! 😒 Předtím to bylo,tak 6hod.a teď.hm. 😖 Ani by mi to nějak nevadilo,ale když čtu,že by přestávky hlavně přes noc neměli být dost dlouhé kvůli laktaci!Zatím nepociťuji míň mléka či něco jiného,jen jestli to nebude vadit do dalších dnů a neztratí se mi mlíčko? Nechci a hlavně nikdy jsem to nedělala ji v noci budit na kojení,tak nevím,jak ji k tomu přivést či to nechat tak a nevadí 9.hod.,když nám jsou teprv 3.měsíce? 😕 Děkuji za nějakou odpověď!

zusma
19. únor 2008

Jandalinka, myslím,že to neva. jak jsem ti psala jinde, tak mně spí Nikča třeba 10 hod už skoro 3 měsíce a zatím to ničemu neva. Je zase vzhlru přes den víc. Akorát to kojení.... musím 1x za noc vstát a odsát. 😒

jandalinka
19. únor 2008

Zusma:jo díky za odpověď.Četla jsem to na jiné diskusi,že taky máte takové delší přestávkyv noci a myslím,že když odstříkáváš tak snad to bude skoro stejné,co se týče laktace,ne?! 😖 Já tedy zatím plně kojím,tak snad si to nějak "nepokazím" 😢 .A to hledím 😨 ,že opravdu skoro od narození spí Nikča tak krásně v noci.To já myslela,že jen já mám takové krásné noci 😉 .Kolem mě maminky v ordinaci naříkají,že v 5.měsíci či 6.měsíci kojí co 2hod.i v noci a já když jsem jim řekla,že my vydržíme i 9hod.,tak kroutily hlavou,na jednu stranu záviděli,ale na druhou stranu prý,že to není dobrý,hm. 😖 Ale zatím jak už jsem psala,je to s mlíčkem v pohodě,tak uvidíme.Prý se to může i změnit a malá začne víc pít v noci,tak zatím si to tedy užívám 😅

zusma
19. únor 2008

U nás to bylo na zač. děsný-to pila vážně v noci často a přes den řvala. Pak se to samo upravilo. Moje dr ví,že Nicolka spí takhle hodně a vůbec nic na to neříká. Je prý dobře,že je tak hodná 🙂 A přibírá krásně, tak asi i proto. Prostě jí to přes den asi stačí a neví, proč by měla otravovat i v noci, když v noci se spí 😀 😝 🙂

S tou laktací při odsávání je to prý horší na udržení. Ale ted už asi ne,když to už praktikuji dlouho. Já teda taky i kojím, ale někdy je to na hooodně dlouho, a tak to střídám 😔

eps
19. únor 2008

Oj, to je teda otázečka. Já to mám jednoduchý, když kojím, tak vždy z obou prsů, malá jí průměrně 10 minut p 5 se sama pustí na brkanec, takže ji přehodím a těch 6 hodin teda fakt hlídat nemusím.