Kojení po císaři, mám šanci na nastartování laktace?

vladkakmvv
1. zář 2016

Zdravím,
jsem ve 30tt a lékař mi řekl,že díky zdravotním komplikacím po porodu mého 1. syna a komplikacím v tomto těhotenství by doporučil porod císařským řezem.Moje otázka zní-jak je to s kojením po císaři? Mám šanci na bezproblémové nastartování laktace,když epidurál u mě kvůli alergii není možný a budu muset tudíž pod celkovou narkózu?Svého prvního syna jsem kojila 15. měsíců než jsem musela přestat kvůli operaci a rozkojila jsem se až doma v klidu,z porodnice jsme odcházeli na nutrilonu.Jaké máte zkušenosti,děkuji. A ještě by mě zajímalo hojení po takovém operativním zásahu-břicho mám už samou jizvu-jsem po 6 operacích,tak nevím jak se to hojí po císaři,co mám očekávat.Děkuji za rady

zazana81
1. zář 2016

Tak já sice nebyla v celkové narkoze, ale měla jsem epidural, ale mimču jsem posílala MM ve zkumavkách už z jipky - ležela jsem kvůli přeplněnosti porodnice v jiné budově. I presto se nastartovalo kojení bezproblémově, je to asi hodně o psychice a já si žádné možné problem absolutně nepřipouštěla. Držím palce.

kekulice
1. zář 2016

@vladkakmvv mám císaře 2x, naposledy před 11 měsíci, jizva se hojila celkem dobře, mazala jsem olejíčkem, který mi zbyl z těhotenství. Teď už jizva není skoro ani vidět. Co mi trvalo dlouho, tak znovu se začít hýbat, přeci jenom je to břicho a bolelo to při každém pohybu. Po prvním císaři to kojení nic moc, dcera nedonošená. Po poradě s laktační poradkyní jsem nasadila kapsle a kapky a pak to frčelo moc dobře. Teď podruhé jsem si vzala bylinky už do porodnice, taky celková narkóza, nasadila a pohoda. Bylinky jsem brala měsíc a pak ještě jednou, to jsem měla málo mléka díky stresu. Takže to jde na pohodu, jen se nebát.

ivetka7686
1. zář 2016

Mam za sebou akutni cisar pod castecnou narkozou,maleho jsem zacala kojit jeste ten den 😊 a uplne bez problemu,zitra Nam je 6 tydnu a plne kojim.Neboj Bude to v pohode 😉 co se tyce jizvy,hoji se krasne,ale asi zalezi na tom jak je cisar proveden.Neboj se vse Bude dobry 😉 hodne stesti 😊

svetlus_pepca
1. zář 2016

Já jsem po celkové narkóze a poprvé jsem malého přiložila až 2. nebo 3. den po porodu (přiznávám, že teď si fakt nevzpomínám). A to proto, že zůstal dlouho v porodních cestách (jsem po akutním CS) a byl hodně nalokaný plodové vody a zvracel ji, pak i s krví. A rozkojila jsem se úplně v pohodě. Akorát jedny návštěvy jsem vypakovala, protože mi radili asi tři lidi najednou, jak to mám dělat 😠 Tak dostali céres 😀 A jinak to šlo v pohodě. Chodila jsem často do sprchy. Napřed jsem si pustila co nejteplejší na prsa, pak vlažnou na jizvu a nakonec ledovou na oteklé nohy 😀 Myslím, že ty teplé sprchy a masírování hodně pomohly. A pak to šlo krásně 🙂 Takže se toho neboj!

svetlus_pepca
1. zář 2016

A jizva se hojila krásně. Měla jsem ji zalepenou, ale jeden pak doktor při vizitě povídal, že by to chtělo, aby ta jizva mohla dýchat, tak jestli by mi mohl tu náplast upadnout 😀 Tak jsme ji upadli, já to hodně sprchovala a zahojila se rychle a krásně! 🙂

tulena
Autor odpověď smazal
Zobraz
kekulice
1. zář 2016

@svetlus_pepca jo, to bylo u mě taky tak, hlavně to sprchovat, luftovat a masirovat tlakovou masáží.... pak se to hojí skvěle

svetlus_pepca
1. zář 2016

@kekulice Jo, na tlakovou masáž jsem zapomněla 🙂

brouzdalka
1. zář 2016

Kojila jsi poprvé, půjde to i podruhé, císař, necísař 😉 Vyber si dobrou porodnici, tj. takovou, která i po sekci v CA přikládá do 2 hodin po porodu (jako třeba Krnov, ale nevím, odkud jsi). Tím se minimalizuje pravděpodobnost komplikací a taky pro miminko je to samozřejmě potřeba, když má co nejdřív kontakt s maminkou. Dobrý je aspoň bonding s tatínkem, než se probereš, aby miminko nebylo samo odložené a aby ho mohly osídlit bakterie aspoň od tatínka.
K tomu hojení - kup si třeba hemagel a hned od druhého dne v porodnici cvič. Nejdřív jen lehání na břicho několikrát denně na chvilku a postupně zapojuj posilování pánevního dna. Sekce je zásah do svalového systému středu těla, někdo po ní může trpět bolestmi zad atd. Máš dost času vše nastudovat a pak to bude pohoda ☺️

englerova14
1. zář 2016

@kekulice mohu se zeptat jaké bylinky jste užívala? U syna jsem měla málo mlíčka, tak bych se ráda připravila. Děkuji

valeriem
1. zář 2016

Tak ja jsem ted rodila akutnim cisarem v 30 tt. Kojeni se mi rozbehlo rychle. Maleho jsem mohla videt az 59 hodinach, 4 hodiny po porodu za mnou prisla laktacni, pomohla mi s prvnim a pak druhym odszrikanim. Pak uz jsem odstrikavala sama a rozjelo se to. Brala jsem homeopatika (ricinus communis 9 ch) , pila caro a kojici caj. I po 7 tydnech mam mleko uz bez homeopatik a to stridave kojim, stridave odstrikavam. Hojeni celkem ok, brala jsem na to homeopatika arnica montana.

englerova14
1. zář 2016

@valeriem s arnicou mam také pozitivní zkušenosti. Pomohli s velkým popor.poraněním i vstřebávání hematomu v 2. těhotenství. Ricinus i koj.čaje jsem užívala (hipp) ale bohužel u mně bez efektu.

kekulice
1. zář 2016

Ja jsem na kojeni brala more milk od laktační poradkyně a od stejne značky i kosmetiku a regenerační emulzi na hojeni. Co jsem vyzkoušela, tak všechno velmi dobře funguje a jsou to bylinky.

magdalenax
1. zář 2016

Ahoj, můj příspěvek ber pouze jako můj příběh. Já jsem rodila císařem po termínu, vyvolaný porod a stejně jsem skončila pod narkózou. Přišla sestřička a povídá - od vás vypil sedm, od vás deset, od vás jedenáct..a od vás čtyři. Nerozkojila jsem se prostě, bohužel

z_u_z_a_n_a_1988
1. zář 2016

Ahoj, take jsem rodila cisarem a byla jsem pod celkovou narkozou.V porodnici jsem byla 5 dni, mliko se mi spustilo, ale bylo ho ze zacatku malo.Odchazeli jsme z porodnice s vyssim ubytkem na vaze, ale bez umeleho mlika.Doma vklidu jsem se rozkojila bez problemu.Jizva se mi nastesti hojila dobre a rychle. Nejaky cas to samozrejme bolelo, ale nemela jsem zadne vetsi problemy.

hejsa
2. zář 2016

Už jsem odpověděla v tvé otázce Po císařském.....,ale ještě tady - pokud jste nebo budete po císaři,zjistěte si,jestli ve vašem okolí není nějaká mamča,která zrovna taky kojí a má dosti mléka - můžete brát od ní.Já tuhle možnost neměla. 😵

vladkakmvv
autor
2. zář 2016

Děkuji Vám ženy moje,vlily jste mi novou naději do žil.Měla jsem velký strach z toho,že nebudu moct kojit,maminky co jsou kolem mě,tak jsou s dětmi na umělé stravě a já z toho měla velký strach.Celé mé těhu provází velké komplikace a téměř denně bojujeme s manželem a doktory o udržení miminka.Zpráva o císaři mě dost zarazila a to že se mi potom dostaly od dalších zvěsti o nekojení mě dorazily.Děkuji proto za novou naději,vím že každé miminko je jiné a nemůžu počítat,že bude Vojtíšek stejný jedlík jako byl Kryštůfek,ale naděje umírá poslední že?Děkuji Vám moc 😵