Kojení po císařském řezu

stepice
9. říj 2008

Ahojky všichni, chtěla jsem si popovídat na toto tém, kojení které všichni v Krči tak moc vyžadují a preferují je po sekci opravdu velký zážitek. Mělo by to být krásné spjení matky s vytouženou ratolestí a místo toho cévka mezi nohama, zapařená jizva, prsa k prasknutí a miminko které vše pozná,že maminka prostě není O. K.
Nevím jaké máte s tímto tématem zkušenosti, ale jsem tam (co bych pro ty děti neudělala)již po třetí, ani jedno jsem nekojila a ty sestry a doktoři jsou stále v nějaké laktační euforii a dokud nepřibere domů nejdete 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Martina 603755846

janzi
22. říj 2008

ahojky ja som rodila cisarskym v Piestanoch. Mala sa narodila rano o 9 a ked prisiel o 12 za mnou manzel (bola som na nadstandarde) malu nam priniesli a nechli ju s nami 4 hodiny. Na druhy den som si ju prikladala tiez iba ked bol s nami tatino, a na treti ked mi rano o 3,30 vytiahli cievku som sa postavila s postele a isla som si pre malu snazila som si ju prikladat, ale kedze sa mi horsie sedelo moc to neslo. Sestricky boli strasne zlate a pomahali nam, ale aj tak sa to rozbehlo az ked mi priniesli odsavacku a zacala som si odsavat. Na prvy krat som si odsala za hodinu z oboch prsnikov 30, na dasli krat 45 za hodinu, ale postupne sa to zlepsovalo. na 4 den po sekcii som si odsala 50 za 20 minut, a ked nas pustili domov na 5 den a ja som si z jedneho prsnika odsala 50 za 10 minut, presli sme na klobuciky na kojenie. Mliecko sa mi krasne rozbehlo, musim nosit plienku v podprsenke, lebo stale mi vyteka, a to mala papa skoro kazde 2 hodiny.

annag
22. říj 2008

janzi, super si sa popasovala, už sa len zbav klobúčikov, kazia techniku, bábo menej stimuluje bradavku a dvorec. Tak ako máš teraz mliečka veľa, tak sa môže situácia o pár týždňov otočiť. Bez ohľadu na to, či ide o boľavé bradavky alebo ploché. Oboje sa dá aj bez klobúčikov. Čím skôr sa ich zbyvíš, tým menej problémov si narobíš 😉 🙂

szivem
22. říj 2008

klobucik by som pouzila az v pripade ze mas bolave bradavky,mliecka mas dost podla toho co pises,tak preco si zacala pouzivat klobucik?Staci si najst tu spravnu polohu a uvidis ze to pôjde,po sediacky kojenie nieje dvakrat prijemne ved prides o krize.Skusaj radsej kojit bez klobucika,ked sa mala prisaje uvidis aky je to super pocit.Ked si zvykne na klobucik môze sa stat ze prsnik uz nebude chciet.

greguska
22. říj 2008

pridam len svoju skusenost
tiez som po cisarskom, matko sa narodil v nedelu rano, ja som ho kvoli problemom prvykrat videla a aj si prilozila v pondelok poobede, teda cca 33 hodin po porode. nastastie bol velky hladosko a prisal sa hned na 2 pokus. a tak sme zacali papat. pomohli mi samozrejme aj sestricky, ked doniesli babo, najprv posadili mna na posteli a potom mi podali maleho. ano bolelo ma vsetko, cely clovek, jazva, brucho, ale chcela som kojit a to zahnalo vsetky bolesti. kazdy den bol lepsi a lepsi...kojime sa doteraz, aj ked sme uz prekonali krizu, ked matko zrazu potreboval viac. ale nevzdali sme to.
zelam vsetkym mamickam, aby sa im darilo kojit co najdlhsie! aj po sekcii 😉

kharratka
22. říj 2008

Ahojky...v nemocnici s prikladanim bolo vsetko ok kym sa mi nenaliali prsia a mala sa odmietla prisat...tak prisla pre mna hrozna doba - musela som odsavat ked malinka spinkala, takze prsia ma boleli a bola som aj nevyspata...a odsate mlieko? 😅 bola to hruuuuuuuza, lebo mlieko nestriekalo, netieklo, ale iba kvapkalo...na 4-ty den po prepusteni z nemocky som uplne stratila mlieko a fungujeme na Nutrilone aj ked posledne 3 dni sa trapime s novorodeneckou kolikou...

hanka27
22. říj 2008

Ahojky, i já jsem po komplikacích při porodu prodělala císařský řez. Malou mi poprvé přiložili k prsu druhý den po porodu, samozřejmě nic, v nemocnici nikdo neřešil jestli jsem po císaři a malou mi odváželi pouze na nakrmení jinak jsem ji měla stále u sebe (dnes jsem jim za to moc a moc vděčná). Mockrát jsem obrečela že se mi nenalívá mlíčko, ale měli jsme k dispozici parádní laktační poradkyni která mě moc povzbuzovala. Dva dny po porodu jako zázrakem naše malá začala přibývat po mlezivu a už nebylo nutné ji dokrmovat a po 4 dnech v okamžiku kdy nám oznámili že můžeme domů se mi začalo nalévat mléko. Dnes bude naší malé 9 měsíců a pořád vesele kojíme. Po císaři je opravdu pro maminku nejhorší ta psychika a potřebuje velkou podporu.

janzi
23. říj 2008

annag, szivem - bradavky mam v pohode, a ani bolave nie su ale mala sa nechcela prisat!! Skusame to aj teraz pri kojeni najskor jej dam s klobucikom potom iba bradavku. Sice robime pokroky - vzdy taha o par sekund dlhsie ale potom sa zacne jedovat. Musime trenovat a snad sa nam podari papat aj bez klobucikov!!

kuky8
24. říj 2008

Pridávam aj ja svoju skúsenosť: rodila som sekciou o 5 týž. skôr, takže malý putoval na dva dni do inkubátora. Keďže som mala pichnutú zle spinálku, mala som také migrény, že som ďalšie 4 dni len ležala. Po ležiačky som dokonca aj odsávala mlieko ☹ Prvý krát som vôbec videla malého 24 hodín po pôrode, priložila som si ho až po 4 dňoch. Asi som mala šťastie, malý sa prisal ako taký klieštik 😀 Dovtedy pil moje mliečko, aj keď len zo striekačky...

janca704
24. říj 2008

Aj ja sa pridam: rodila osm cisarskym z dovodu, ze maly zle naliehal hlavickou a kedze som uz dlho bola bez vody, nechceli riskovat, tak ho vybrali cisarskym. Narodil sa o tretej rano a o siestej mi ho uz priniesli na prilozenie. Maly sa prisal okamzite 😵 . Od zaciatku som kojila v lahu a pokracujeme tak doteraz, obom nam to vyhovuje. Nebolelo ma absolutne nic, napriek cievke a dvom vyvodom, ci co to bolo. Potom mi ho nosili kazde 3 hodiny a maly sa fakt tvaril, ze papa, aj ked mliecko mi nabehlo na treti den. On hned od zaciatku nieco prehltal, aj sestricky sa divili 😀
Rodila som v RUzinove

kitty68
24. říj 2008

no takze ja mam stejnou zkusenost jako zoeno.1 ale js v uk

mela js akutni cisar - nepostupujici porod, lezela js asi 30 min na pooperacnim, pak js sla na normalni pokoj kde manzel prinesl ellus a sestra ji hned zkusila prilozit a bylo 😉
vstala js druhy den a dalsi den js sla domu

taky js si nejdriv myslela ze tam nic nemam, ale ono toho mleziva se tvori jen 3-5 cajovych lzicek denne

jitka711
25. říj 2008

Ahoj, také jsem rodila císařem. Malou mi na JIP přinesly 2hod po porodu. Malá měla snahu se přisát hned, ale moc nám to nešlo, z toho důvodu, že jsem se nemohla natočit. Císař jsem měla spinálně, tak jsem ještě byla umrtvená od pasu dolů. Malou jsem si ponuchala. Druhý den malou přinesly cca 3x. A to samé. Bála jsem se, že nebudu kojit. Další den jsem už šla na svůj pokoj, kde mi hned malou donesly a sestra u mě seděla pomalu 2h až mě rozkojila a začalo se mi tvořit mlíko. Malá hned na další kojení vypila tolik, že jsem už jí nemusela vozit na další převážení. Měla jsem z toho radost.Bohužel jsem kojila malou cca3 měsíce.Musela jsem začít přikrmovat, protože malá pila vždy velmi krátce a měla neustále hlad a plakala. Po kojení jsem dávala nutrilon. Malá si zvykla na pohodlí lahve a pomalu se odstavila. Mrzí mě to dodnes, ale hlavně, že je spokojená. To je pro mě nejdůležitější.

lili03
26. říj 2008

Také jsem rodila císařem a mlíko se normálně začalo tvořit někdy 3. den (nejdřív tak 20ml, další dny víc a víc). Sice nekojím, ale odsávám (teď tak 100ml po 3 hodinách), protože prcek se nechce přisávat, ale zatím se mlíka tvoří pořád dost. Tak jsem zvědavá, jestli nám to vydrží.

Ale chtěla jsem se zeptat ještě na jednu věc, i když to sem nepatří, ale nějak jsem nenašla podobné téma:
Když jsem odcházela z nemocnice, tam mi poradili si jizvu několikrát denně mýt mýdlem, ale žádné další rady, jako kdy začít masírovat, čím a jakým způsobem vlastně masírovat. Nerada bych to zanedbala a měla v podbřišku "jitrnici"🙂 Zároveň bych to nechtěla uspěchat, když je to teprve 3 týdny po operaci.
Poradíte mi?
Děkuji L.

betina
27. říj 2008

lili, poradili mi to stejné, co tobě, navíc si ještě kup Calciovou mast-jednou denně se potírej, to pomáhá.

anke
27. říj 2008

lili, nam radili masirovat 2x denne sadlem ... ale zalezi asi i na typu cloveka, zda se ti delaji nebo nedelaji keloidni jizvy ... ja jsem nemasirovala, jizva je sotva znatelna (ale mrcha boli pri zmene pocasi a tomu se pry tim masirovanim zabrani), masirovat rikali jako tlakem jezdit po te jizve - samozrejme az bude zhojena bez strupu

s mlikem: my po cisari des bes, mrnouse prinesli az za 12 hodin po porodu, nutili nas kojit na bokua odesli - takze kdyz se pustil meli jsme oba smolika - ja se nemohla hybat a prisat ho zpet, laktace pomaly rozjezd, prvni 3. dny vubec nic, pak malo - nutili nas prikrmovat, nechteli nas pustit kvuli ubyvajici vaze z porodnice, tak jsem dokrmovala, domu propusteni s castecnym dokrmem, doma v klidku se laktace naplno spustila asi 2. den, tzn. 8. den od porodu a dodnes kojim ... mrnous ma v 6M 9,5 kg ...

chymenitta33
27. říj 2008

Ahojte🙂

Ja som tiež rodila sekciou malý sa narodil 16:40 a priniesli mi ho na izbu prvý krát dať do náruče okolo 20:00 a to preto lebo tam mám známe nekojila som len som si ho dala vedla seba a pozerala som sa na neho aký je krásny🙂Na druhý deň som išla do sprchy a za manželom na chodbu a krstná mama Davida(sestrička zdr.)išla pre neho po návšteve mi ho priniesli aby sme si zvykli na papanie, málinko ale postupne sa vytvorilo dosť mliečka a spustilo sa to, mlieko mi tak tieklo ako miss mokré tričko🙂
Ako sestričky boli milé a straostlivé, ukázali mi čo a ako🙂 Dakujem im aj lekárom z FNsP TN-..-)