Kojení po císařském řezu

stepice
9. říj 2008

Ahojky všichni, chtěla jsem si popovídat na toto tém, kojení které všichni v Krči tak moc vyžadují a preferují je po sekci opravdu velký zážitek. Mělo by to být krásné spjení matky s vytouženou ratolestí a místo toho cévka mezi nohama, zapařená jizva, prsa k prasknutí a miminko které vše pozná,že maminka prostě není O. K.
Nevím jaké máte s tímto tématem zkušenosti, ale jsem tam (co bych pro ty děti neudělala)již po třetí, ani jedno jsem nekojila a ty sestry a doktoři jsou stále v nějaké laktační euforii a dokud nepřibere domů nejdete 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Martina 603755846

stepice
autor
9. říj 2008

Ahojky tady Dana, přesně vím o čem mluvíš,já s toho měla nervi taky, nesnáším když mi někdo,kdo nemá děti a má to naučený ze školi,říká jak co mám dělat, a kde se berou ty prďánci,"Asi z toho,že mě rozřízli břicho a mam tam vzduch ty hvězdo"

Tak čus a drž se Dana

petimat
9. říj 2008

Ahoj Marti,
můj porod skončil neplánovaně sekcí pro nepostupující porod 😢 Rodila jsem v Motole. Mlíko se rozeběhlo dobře, již od 2.dne, ale ta cévka, jizva (později k ní přibyly ješt dva drény 😒 atd. o kterých píšeš, to byla teda hrůza! Malá se vůbec nechtěla přisát,jednou vživotě vypila 50ml a to bylo poprvé a naposled. Nastalo peklo, kdy se mi podebrala rána, bolelo to jak 100 čertů, měla jsem horečku, antibiotika a již zmínmé drény..přesto jsem se snažila ji přikládat, ale výsledek byl vždy stejný-po třičtvrtěhodinovém martyriu s rozbolavělýma bradavkama (přestože nademnou stály sestry a pomáhaly mi, nevím, co na technice kojení se dalo ještě vylepšit, v tom to nebylo...) jsem se belhala přes celou chodbou pro dokrm a ten jí stříkačkou podávala. Malá mateřeké mlíko prostě vytrvale odmítala, byla neklidná, protivná, hladová. Po dvou takovýchto dnech a třech nocích jsem byla úplně zoufalá a na dně svých psychických i fyzických sil. Takže jsem po dohodě s dětskou Dr. přešla na Nutrilon.(jinak bychom asi nepřibrali a domů nešli nikdy...) Od té doby následovala veliká fyzická i psychická úleva, z uvřískaného miminka se stal klidný andílek a nyní-po 4,5 měsících umělé stravy prospívá přiměřeně, nestoná, vypadá jako kojené děti. Takže můj závěr zní: mateřské mléko je sice nejlepší pro miminko, ale ne za KAŽDOU cenu! Maminka, která je klidná, vyrovnaná a bez stresu, je pro miminko... troufám si říct DŮLEŽITĚJŠÍ...

pietra
9. říj 2008

rovnaky nick, rovnaky styl pisania velkymi pismenami, registrovana dnes a len s dvomi prispevkami a vraj dve osoby. Nerobis si z nas tak trochu srandu?

erikasadek
9. říj 2008

aj mna to zarazilo 😕 😨

klouzavka
10. říj 2008

petimat: ahoj,dopadli jsme úplně stejně. Mě se sice ani mlíko nerozběhlo, tak můžu říkat, vyrostli jsme na Nutrilonu. Dnes po 1/2 roce jen mávám rukou, ale z počátku jsem to dost špatně nesla, že zrovna já nekojím

trixi
10. říj 2008

zaujimava tema, ale tak ako to zarazilo pietru a eriku, tak aj mna. Neviem, preco nas tu valis a robis si z nas srandu. Aj tak Ta admin zrusi, pretoze pises velkymi pismenami. Este asi nestihol kontrolu.

Kojenie po sekcii sa da. Zalezi od maminy, mimina a ostatnych veci. Ja som rodila vo FN Ostrave Porube a nemozem si stazovat. Maly ma 13 mesiacov a je stale kojeny, nepozna UM. Bola som stastna, ze mi ho priniesli na JIP na kojenie, ze mi ho na kojenie nosili celu noc. A lekari a sestry boli uzasni. Patri im velke Dakujem.

Poznam maminy, ktore rodili sekciou v Piestanoch, ani jedna nekoji, miminka im prikrmovali z flasky, nenosili na kojenie a tak sa si rychlo zvykli na flasku ako na prso.

amarelka
10. říj 2008

ahojte, ja tvrdím, že sa dá, rodila som cisárskym a moj malý je od tretieho dna plne dojčení, až do dnes a dúfam, že aspon do roka 😎 isteže ked začal sať, tak jazva ma príšerne bolela, a aj celé brucho, kvoli sťahovaniu maternice, ale po týždni to prestalo byť, také ukrutné, snažila som sa byť uvolnená, aby dieťatko bolo tiež pokojné, neviem, myslím, že niektoré veci sú prirodzené napr, aj to, že jazva kým sa zahojí bolí a rodila som v Ke, malého mi priniesli k prsníku, po dvoch hodinách od porodu, takže som bola velmi rada 🙂

amarelka
10. říj 2008

a inak to čo je za nick, stepice? nemyslela, si to z makčenmi 🙄 ?f

arabeska
10. říj 2008

stepice sa asi zabudla odhlasit a prihlasit pod inym nickom aby mohla sama so sebou diskutovat 😕 🙄 ten druhy nick by som ti odporucila dat si somkoza,nexcem nadavat tak preto len taky mierny 😅

a kojenie po sekcii sa da uplne v pohode som toho zivym dokazom ,kojim uz 13 mesiacov 😉

pepibubu
10. říj 2008

holky, vám po císaři přinášely děti na JIP kvůli přikládání???? No tak to se už nedivím že jsem se nerozkojila... mně na JIP jednou řekli, že je malej v pořádku... narodil se v 9.01 v pátek a poprvé jsem ho po opuštění sálu viděla v sobotu asi ve 13.00...

Stepice je možná koza 🙂 ale díky jí za tohle téma, resp. za vaše příspěvky do něj - konečně vidím, že chyba nebyla ve mně, že nekojím, resp. že se to nerozjelo....

arabeska
10. říj 2008

pepibubu,mne maleho sice priniesli ukazat 4 hodky po porode ale prisat mi ho priniesli az na druhy den rano.je mi luto ze vam sa to nepodarilo,ale svet sa kvoli tomu isto nezruti,babo je stastne ked je mamka stastna

pepibubu
10. říj 2008

Arabeska tak tak, tři týdny jsem se kvůli tomu trápila a vyčítala si to a nemohla si to odputit, a pak jsem si řekla co, brambory nezlevněj 😀, tak jsem si po 9 měsících dala pivo (a po takový abstinenci jsem měla špičku i z jedný velký desítky 😀 ), kafe, a přestala si vyčítat že jsme na Nutrilonu. Paní doktorka nás pokaždý chválí, jak hezky prospívá, takže asi to není v tom zda má prso nebo lahvičku... Jediný proč mě teď trochu mrzí že nekojím je, že Honza (manžel) je přistydlej, a v mat. mléce by se rovnou utvořily protilátky, což UM prostě neudělá. Ale s tím se prostě nedá nc dělat.

ingulka
10. říj 2008

ahojte, aj ja som po cisarskom a malu kojim 😉 rodila som 13.45hod a vecer mi ju doniesli 😉 ano, jazva bolela, aj brusko, ale pre babo kazda mamina zvladne vsetko 😉...

arabeska
10. říj 2008

pepibubu ,ked sa neda tak sa neda,ja som prveho syna kojila len 3 mesiace a je ok 😀 a tohoto uz 13m a neviem ho to oducit aj ked by som velmi xcela 😅
a podla mna je v dnesnej dobe um velmi kvalitne takze nemaj ziadne vycitky ani nic podobne 🙂 a uzivaj si mamickovanie a pivko 😀 to si daj aj za mna 😀

reruna
10. říj 2008

Ahoj, já jsem taky rodila císařem, malého mi donesli k přisátí tři hodiny po poroud, jistěže to bylo velmi těžké a bolestivé, mockrát jsem chtěla s kojením skončit, no nakonec jsme vydrželi skoro do roka, takže není pravda, že by to po císaři nešlo, ale pokud jsou nějaké komplikace a miminko vám nenosí, je to asi hodně těžké, to je ale chyba personálu a komunikace.

janulle22
10. říj 2008

ähojky tak i ja jsem po cisari a kojila jsem asi jen 14dny... ☹ rozkousany bradavky do krve bolest pri kazdym prikladani pak zanet 40horecky ztrata mlika a vyrostli jsme na Bebe... 😉 ...mrzi me to a u druhyho jestli bude tak se jen tak nevzdam...pristup sester hruza...malyho mi donesli on se prisal sestricka odesla on se pustil a co ted ja s nim tak jsme to zkouseli a za sme takhle dopadli...kdyz jsem za nema sla at me jdou kontrolovat tak se tvarily ze je otravuju...bezva...

kalo
10. říj 2008

Jak reruna: také mi malou přinesli až po 3 hodinách...ale naprosto v pohodě jsem se rozkojila...Kojila jsem 8 měsíců /a kdyby mě to bavilo, kojila bych i dýl 😀 / Ty první měsíce to bolí jako čert asi každého, ale pak si ty bradavky zvyknou...

lila794
10. říj 2008

Aj pre mna bolo kojenie po cisari velmi narocne, ale kedze mi v nemocnici, ale aj doma vsetci pomahali, zvladli sme to. Rozkojila som tak, ze som pol roka mliecko aj darovala.

kisska
10. říj 2008

Ahojte, tiez kojim po cisaraku. Rodila som o pol desiatej vecer a maleho mi priniesli az o siestej rano, ale nemal nastastie ani problem prisat sa a mliecko sa spustilo naplno na treti den. Dobry pocit a zahojene bradavky som sice mala az po 3. mesiaci, ale maly je velky papkac a mam pocit, ze keby mama nemala dost mlieka v prsiach, tak si ho vytiahne aj z paty 😀 , tak mama radsej robi vsetko pre to, aby mliecko mala 😉 Drzim palce vsetkym maminam, nech im to tiez ide... a ked nie, nic sa nedeje. Podla mna najhorsie je nekojit z inych dovodov, nez ze to nejde napr. - pokazim si postavu 😠

schwarzovka
10. říj 2008

ahoj holky, je mi moc líto, že vám to takhle dopadlo 😔 ...mě malého přinesli malého po 4 hodinách na přísátí a vůbec nechtěl...tak mi ho přinesli znovu, nechali mi ho tam na posteli a odešli...já se sotva pohnula, ale furt jsem mu tam ty prsa strkala a po 20-ti minutách se přisál a kojila jsem donedávna. Myslím, že jsem měli štěstí, že se uráčil přisát, jinak v porodnici na to vůbec nedbali a strašně se divili, že se mi to mlíko vůbec po tom císaři udělalo...holt je asi vše o přístupu 😠
jinak byly jste všechny na JIP? já se probudila až na pokoji 😖

lila794
10. říj 2008

Ano, je to tak, vela urobi to, aky je personal a ci im na tom zalezi. Maly sa narodil o 2 v noci, tak som bola na JISke den a este jednu noc. Sestricky mi maleho doslova drzali na prsiach, kym sal, lebo som bola napichana infuziami - boli zlate.

janulle22
10. říj 2008

schwarzovka-ja jsem mela jen castecnou narkozu a po cisari jsem lezela 2h na hekarne a pak me prevezli na 6ti nedeli...prave jsem tady koukala ze se vozi po cisari na jip...

lila794-o me se teda skoro vubec nestaraly... 😠 ... a jeste po me chtely at se otocim na bok... asi po 5h po porodu tak sou normalni...?ja byla rada ze ziju...kaceny...doufam ze uz tam rodit nebudu..

simonka99
10. říj 2008

Ja som rodila v Anglicku-mala som cisarsky rez(spinalnu anestezu) a odkedy maleho ''vybrali'' bol pri mne 🙂 Prvy den viacmenej cely prespal,ale sestricky mi ho akurat prebalili a pomohli s kojenim-teda ak to mozem nazvat kojenim-maly sa nevedel prisat,ja som nevedela kojit..hroza,ale zvladli sme a stale kojime(a to som na zaciatku takmer rezignovala a pili sme par dni UM).Este podotykam,ze rodila som v pondelok a v stredu sme si maleho odniesli domov 🙂 a ziadna jis(jip)...

gabka32
10. říj 2008

ahoj, já rodila v Ostravě FN a po císaři (v část.svodné anestezii) jsem byla přes noc na JIP a musela jsem ležet na zádech takže kojení byl problém, ale aspon večer a ráno mi malou donesli a zkoušeli jsme to. mlíko se rozteklo hned, ale kojení nám vůbec nešlo, sestry akorát natahovali bradavku mimču do pusy a ne tak jak se to má... pak doma začla hubnout takže jsem odstříkávala a krmila odsátým, ale ted už to skoro nejde, musím dokrmovat Nutrošem. taky mě to hodně mrzí,ale co nadělám. hlady Saša neumře 🙂

avanka
11. říj 2008

Aj ja som po cisarskom reze zacala kojit na 4 den...a to mi maleho priniesli na prisatie az na druhy den a vobec sa neprisal, lebo bol taky spavy, ze ho 3 dni nevedeli zobudit ani na jedlo 😀 😀 bol krmeny z novorodeneckej Aventky a v pohode sa kojime

zoeno.1
11. říj 2008

ahojte,ja som mala neplanovany cisar v epiduralke,na JIS som nebola,dali ma hned na izbu aj s malou , prilozili mi ju do 2hod,prisala sa v pohode a dari sa nam zatial kojit tiez v pohode 🙂 so sestrickami som bola spokojna,chodili mi ju prebalovat,kupat,prikladat k prsniku....dva dni som lezala.tento pristup sa mi pacil,je mi luto,ze vsade neni takyto pristup a ze mate aj zle skusenosti 😢 no a ja som rodila vo francuzsku...po franc.moc neviem,teda skoro az nic,takze som mala jazykovu barieru dost velku 😅

pezo
11. říj 2008

ahojte - som po cisarskom kojim osem mesiacov - priznam na zaciatku to bola morda - najmä kvôli polohe dieťaťa, aby mi netlačilo na brucho - asi 3 týždne som aj dokrmovala, potom výlučne kojila.... až doteraz, ale hovorím, na začiatku to bola katastrofa - možno aj tým, že som bola prvorodička a navyše som mala problém s plochými bradavkami. niekto múdry mi povedal, že mamkojiť cez košíky to je však absolútna blbosť....

majaaita
11. říj 2008

Po prvním císaři v celkové anestezii (akutní císař pro srdeční tíseň dítěte) mi donesli Jirku na JIPku po šesti hodinách, přisál se hnedka, taky byl přenošenej o dva týdny, byl to macek 🙂 Nakonec jsem ale kojila jen tři měsíce plně a čtvrtý měsíc s dokrmem, pak už um. Byl to boj celou dobu - málo mlíka, velký psychický stres - klasická poporodní depka.
Teď jsem měla císař v epidurálu, malýho jsem poprvé kojila po 26 hodinách! Kvůli narvané porodnici jsem ležela mimo pavilon novorozeneckého oddělení, nenosili mi ho :( Přesto přisátí bez problémů, zatím plně kojím.
U obou kluků se mi mlíko spustilo třetí den po porodu.

Držím všem pěsti!

rendex1
12. říj 2008

Ahojky, tak i já vám přidám svůj příběh o nekojení. Motol - šestinedělí - odnáším si velké trauma. Při císaři jsem ztratila hodně krve a tak jsem byla unavenější než je normální. Byla jsem nejdříve na pokoji po třech po císaři. Neměla jsem ani mlezivo. Nosili nám dítka po třech hodinách a vždycky to pro mě bylo šíleně stresující. Každá sestra mi rvala prso.. ikdyž jsem jim 1000x říkala, že tam nic nemám. Prosila jsem je, aby mi malou přinášeli na přisátí jenom na tak 10 min a pak si ji zase odnesli na příkrm... neeeee měla jsem ji tam chudinku 45 min. a celou dobu řvala hlady.. Já brečela, stresovala se a vždycky mi řekli, že to mám zkoušet a být v klidu (do toho mi tam radili ty dvě vedle mě, co a jak mám kojit... jak to mám udělat, když nemám nic v prsu to už mi neřekli). Zkuste být v pohodě, když víte, že každé tři hodiny budete 45 min. trpět a snažit se uklidnit hladové dítě... pak ji dali kooooonečně příkrmy. To taky..ale až po 45 minutách řevu..
Myslela jsem, že mi bude lépe na room-in, ale opak byl pravdou. Byla tam ještě jedna maminka, která měla stejný problém. Když jsme si chodii pro příkrmy, tak se na nás dívali jako na "neschopné" matky.. pořád nám říkali, ať po 2 hodinách zkoušíme přikládat a po 3 hodinách dáváme příkrm. A kdy jako má malá spát? A já? Unavená, bez krve, věčně na omdlení????? No po 4 dnech jsem vystartovala na doktora, že chci okamžitě domů nebo to tady nepřežiju. Pustili mě a byl klid, mlíko nemám do teď... Asi z toho stresu ? Nevím.. Malá je spokojená s Nutrilonem a spinká i 6 hodin, krásně prospívá a je to spokojené miminko.

janulle22
12. říj 2008

rendex1-tak to je drsny...to te lituji ze sis musela prozit tohle...to ja to teda podle tebe m ela v pohode...bojim se ze u druhyho to bude stejne...:(jen nechci byt zas na um chci kojit je to tak krasny kdyz se prcek prisaje a papa a je to pohodlnejsi kdyz nekam jedes...nevim jak budu rodit po druhe...asi bych brala zas cisare bojim se ze by mi jizva pri normalnim porodu rupla...nencham se po druhe odbyt..