Kojení po narkóze. Bude s ním problém?

zahec
28. bře 2010

Dobrý den chci se zeptat zda některá kojící maminka nebyla po šestinedělí na čištění dělohy zajímalo by mě zda není po narkoze problém s kojením někdo mně říká že mlíko ztratím,někdo že ne tak bych chtěla znát názor i jiný já kojím plně děkuji

ivika18
28. bře 2010

zahec, byla jsem na tom dřív, hned pár dní po porodu, narkóza trvala asi jen 10 15 minut a kojit jsem nemohla jen pár hodin, už nevím přesně. O mlíko jsem rozhodně nepřišla (kojila jsem teprve asi 2.den), ale každá jsme jiná, tak těžko říct, co to udělá s tebou 😉 .

momin
28. bře 2010

zahec o mlicko neprijdes!!!! 😉 🙂 kliiid....
Ja sem byla na revizi jeste v porodnici asi 3 dny po porodu a nemohla sem kojit 12 hodini-i kvuli lekum co mi dali tak sem jen odsavala a vylivala...
O tohle nemej strach.... 😉

ludva
28. bře 2010

Ahoj Zahec, měla jsem stejné obavy, zjišťovala jsem vše i přes několik laktačních poradkyň a všechny tvrdily, že se o mlíčko nepřijde. Máš nějaké problémy, že musíš na revizi??
Já mám v děloze stále 1cm placenty, zatím žádné problémy nemám a můj gynekolog tvrdí, že vyjde sama při první MS.
Zatím MS nemám, jelikož stále ještě dost kojím. Můj Matýsek odmítá jakékoliv jiné pití, takže má dvojí stravu 🙂 Doufám, že má můj gynekolog pravdu a na revizi nakonec nebudu muset jít a nebudu mít žádné komplikace.
Hlavně buď v klidu, zkus si udělat nějakou zásobu mlíčka do mrazáku, aby tvé miminko mělo co jst, až nebudeš doma.
Držím palce 😉

maryloucz
13. led 2012

Dobrý den,
moc bych poprosila o radu

V blízké době (do měsíce) musím podstoupit operační zákrok v celkové narkoze. Do 24h po zákroku bych měla být propuštěna.
Mám 3měsíční plně kojenou holčičku a vůbec nevím, jak zajistit kojení (opravdu bych nerada, aby se odstavila). Kolik mléka mám odstříkat ?? Netuším totiž, kolik ho při kojení vypije. Vím, že mohu zmrazit, ale kolik ho pak rozmražovat ?? Podávat máme tedy injekční stříkačkou pomocí prstu ?? Žídné lahvičky ještě nezná.
Opravdu si nevím rady a budu moc ráda za Vaše zkušené rady.
Předem moc děkuji za Váš čas,
mějte se hezky
Jana

vendullka
18. led 2012

@maryloucz Buď se dá mlíčko zamrazit v kelímkách k tomu určených a nebo i ve skleničkách od kojenecké výživy, které se vysterilizují vyvařením (děláme to tak v porodnici a je to nejjednodušší, když maminky nosí mlíčko z domu)
Rozmrazit se pak dá dle potřeby buď jen veku na vzduchu nebo ve vlažné vodě a ohřát do savičky.
Určitě bych už teď vyzkoušela, co jí bude více vyhovovat, jestli savička nebo stříkačka, a určitě se neboj toho, že když bude pár dnů na savičce, že pak nebude prso chtít, to není pravda!!!
A pro Tebe jako podporu aby jsi mlíčko neztratila bych si koupila homeopatika ricinus communis CH5, je na takové případy jak dělaný a většinou dobře zabírá.

jabluncanka
22. led 2012

@zahec Problém nebude,stačí odstříkat jednu dávku po narkoze,pak už můžeš kojit bez problémů dál.Někteří anesteziologové říkají,že ani tu jednu dávku odstříkávat nemusíš,protože se jedná o narkozu krátkodobou,max.15 min..Bude nejlépe se zeptat i přímo anesteziologa... 😉

jabluncanka
22. led 2012

@maryloucz Opět...stačí odstříkat 1 dávku kojení,navíc máš nárok i po takovém výkonu mít dítě u sebe a kojit.

maryloucz
22. led 2012

moc děkuji za reakce ... ale stejně, bojim, bojim :(

sussanah
22. led 2012

@maryloucz Urcite si udelej zasoby, bude se hodit. Me v 3m mladeho odvezli na akutni slepak, do te doby byl maly plne kojeny, lahvicku neznal. Uz prvni mleko dostal v lahvicce, vzal si bez problemu (to bylo jeste moje mm). Hlavne bych se zamerila na to, at je to co nejvice v pohode pro toho, kdo se bude o malou starat, takze ja jsem pro lahvicku (nebala bych se o kojo). Procti si nekde pravidla o zamrazovani a rozmrazovani MM (ne mikrovlnka, na kolik stupnu ohrivat, jak rozmrazovat atd).
Co se tyce samotne narkozy, zalezi na anesteziologovi, je treba se s nim domluvit. Ja mela narkozu tak, ze jsem mohla za12h kojit s tim, ze prvnich 12h 1-2x odstrikat a mleko vylit. Taky zalezi na tom, jeslti budes mit leky proti bolesti, to se potom muze nekojici doba prodlouzit (ja mela od bolesti jen paralen a byla to rozhodne nejhorsi noc v mem zivote...).
Hlavne ale doporucuju si sehnat PORADNOU odsavacku, at se nemusis trapit. Ja mela bohuzel rucni pistovou avent a teda nic moc. Rozhodne si sezen elektrickou (pozdeji jsem si poridila Medela MiniElectric a je super), usetri ti spousty prace a hlavne podpori po operaci laktaci. Nevim, jeslti budes po operaci i na diete, kazdopadne se priprav, ze muze byt laktace snizena a budes muset jeste nejakou dobu odstrikavat a dokrmovat. Az budes doma, tak doporucuju zalezt s mimcem do postele a nevytahnout paty a kojit, kojit, kojit a kojit, at se zase co nejdriv date do symbiozy. Je to makacka, ale stoji to za to. Ja jsem se po 14dench po operaci vratila k plnemu kojeni a nakonec jsem kojila (s prikrmy samozrejme) az do 21m 🙂
Drzim palce!

fandf
29. kvě 2018

Ahoj, ja byla v den konce sestinedeli na slepaku, nasli ho az 3.den bolesti, priznaky nijak vypovydajici. Byla jsem na chirurgii na nadstandardu, sestricka z detskeho mi vozila malou den po operaci na kojeni a odpoledne uz mi ji tam nechali. Operace v 18:00, atb, anesteze, 1 davka leku proti bolesti, snazila jsme se na doporuceni dvakrat odsat, ale ve 24 neteklo nic, ve 3 jsem jen zamackla budik a nebyla schopna vubec niceho. V 5 jsem odsala z obou a v 7 mi ji uz privezli. Kazdy doktor na chirurgii rikal interval po operaci jenak dlouhy (4-8) h. Z detskeho doporucili odsat 2x ale ani nebylo moc co. Takze jsem po operaci odsavala 2x, jednou nebylo vubec nic, pak uz to slo do umyvadla. Radsi bych odsala 2x pro jistotu, kdyz clovek nestihne udelat zasobu doma. Jsou nazory ze i narkoza u cisare muze zzpusobit neuralni vady, ktery se projevi az v budoucnu. To ale nikdo nevi... neco do mleka se urcite dostane, potila jsem se 2 dny, nez se to ze me vsechno vyplavilo.