Kojení po porodu. Jak to bude?

25. dub 2021

Maminky jak to je s kojením po porodu. Pokud budu rodit normálně, tak hned mám pak na sále přiložit k prsu a pak za jak dlouho zase? A jak často? A když mi miminko bude spát tak ho mam budit? děkuju

nikyliz
27. dub 2021

@blondynka400 teda tolik precitlivelosti sem dlouho necetla 🙂) bonding by mel byt samozrejmosti,(dnes pry dokonce i po cisari), ale ze dite na chvili odnesou na sesternu, maminka nabere sily a dite je pod dohledem smysl dava a myslim, ze lekari tomu rozumi nejlepe... vsak to dite nikam neodnesou na 3 dny a vazne si nemyslim, ze by to dite nejak extra poznamenalo, obcas mi prijde dnesni spolecnost vazne trochu precitlivela 🙂

mamikry
27. dub 2021

@nikyliz Jakože tím padá její status zakonného zástupce, i když je schopná se o dítě plně postarat? Já právě v tomhle úplně nevím.

nikyliz
27. dub 2021

@mamikry to urcite ne! Jen si nemyslím, že by mohli trvat na tom, ze je tam jako zastupce maminka, kdyz je zaroven pacientka - ale je to opravdu muj osobni nazor, kdybych se s nimi mela v rijnu hadat (jakoze snad už to v té dobe bude trochu v cajku), tak bych zkusila argument toho zastupce, ale kdyby to nezabralo, tak bych asi vic neprudila - i kdyz vlastne nevim, co by cloveku asi tak mohli udelat🙂

mamikry
27. dub 2021

@nikyliz Asi by mohli byt maximalne neprijemni, coz v krehkem stavu po porodu taky neni nic moc. Ja teda rodim uz v kvetnu, tak ani s navstevama nepocitam. K nam se stejne smi jen na chodbu, na pokoj jen v pripade samotky. Ale zajima me, jak to vlastne je, protoze o tom porad nekdo diskutuje a poradne se mi nikde nepovedlo zjistit, kde je tedy pravda.

blondynka400
27. dub 2021

@viki999 tak to nejvíc vadíš asi sama sobě ne? Podle toho ty reakce vypadají. Sama i od začátku jedeš jen to jedno a to samé, vůbec nedokážeš pochopit, že někdo to vidí jinak a případně hledá řešení. Nikdo neřekl, že jsi horší matka a jestli ano, tak mi napiš kde.

blondynka400
27. dub 2021

@nikyliz přecitlivělost, že čerstvě narozené miminko patří k matce? To je dobrý vtip. I když možná to, že lékaři tomu rozumí nejlépe, ten to ještě překonal 😀 Jak už jsem tu napsala, jestli je to nějaké mamince jedno, ok, je to její volba, mne je to srdečně jedno. Za mne je to něco, co prostě dobře není, ale souhlasím dítě to přežije....

veroniquecz
27. dub 2021

@blondynka400 já jsem sebou sekla po velké ztrátě krve a sestry ji měly na 4 hodiny u sebe. Holt když se máma neudrží na nohou, tak je za hlídání vdecna. Jinak jsem ji nedala z ruky.

veroniquecz
27. dub 2021

Jinak prisati hned na porodnim sále, žádné tabulky a už vůbec ne vážení před a po. Kojit co nejvíce a podle potřeb miminka na požádáni.

blondynka400
27. dub 2021

@veroniquecz ale toto přeci nikdo nerozporuje .-) Psala jsem to už na začátku. Když jsou k tomu zdravotní důvody (a ne to, že si chce žena "jen odpočinout" a nebo to dělá porodnice automaticky) je to jasné a nedá se nic dělat. A chápu i to, že některé porodnice nejsou moc progresivní a tatínek se o mimino starat po tu dobu nemůže (z provozních důvodů) a nebo že si na to netroufne.

veroniquecz
27. dub 2021

@blondynka400 jj promiň, já to pak docetla 🍀

viki999
27. dub 2021

@blondynka400 Ja to naopak chápu moc dobře, ze to někdo chce a dela jinak, jen říkám, ze tu nejsi od toho, abys soudila kdo je v “právu”, nic víc 😘

fouskovi
27. dub 2021

@nikyliz v době chripek co asi

fitnesrada
27. dub 2021

@blondynka400
@viki999 ja si myslim,ze kazda mame jine potreby a uprimne ,pokud je matka po porodu unavena,je nutne,aby nacerpala silu,aby se ji pak dobre rozjelo kojeni,celkova rychla rekonvalescence,aby se pak mohla miminku plne venovat.A to prikladani kdy si miminko rekne,to je tez individualni...urcite bych neprikladala kazdou hodinu a podobne.Dite musi mleko stravit a za hodinu s dalsim prilozenim bude mit akorat velkou koliku a paaak se vsichni divi,ze jim dite rve a nevi proc

autor
27. dub 2021

@veroniquecz Já právě zkoušela minule kojit jak to šlo a dítě mi pořád hublo. ☹️ Dost plakala a byla hrozně spavá. Tak jsme po pár dnech dali dokrm protože padala váhou dolů☹️

felixfelicis
27. dub 2021

@fitnesrada Takze miminko si řekne, ty mu nedáš a bude rvat hlady, to si pak nevyberes😆😆
To jsou takové rady xxx let zpátky s těma kolikama, je to blbost🙂

veroniquecz
28. dub 2021

@fitnesrada klidně i po hodině. To je individuální. Někdy si řekne po třech, někdy po hodině, proč ne.

veroniquecz
28. dub 2021

Tak to je pak něco jiného když nepribira, měla jsem to tak s první, ale pomohla laktacni poradkyně (ne v porodnici, tam poradi prd). Ale prvni měla těžký porod a byla nedonosena, tak to bylo tím. Jestli te uklidnim, tak každé ditko je jiné. Teď mám druhé, za chvilku 3 měsíční a savec od začátku. Krásné nabírá, skoro noc neshodila... Ono tomu hodně pomáhá i psychika, se druhým už proste vis co a jak, jsi klidnější, nejsi vyplasena... a samozřejmě prisati hned po porodu, bonding, a přikládat v prvních dnech co nejčastěji 🍀 Držím pěsti a přeji hladký porod a bezproblémové kojení 🍀❤️

nikyliz
28. dub 2021

@blondynka400 promin, ale ses strasne urazliva, prakticky nikdo s Tebou nesouhlasi a Ty se zacinas ohanet bezpredmetnymi neargumenty bez snahy k diskusi, pak to vyzni, ze uz k tomu nemas co rict a jen si trvas na svem, cimz se ale shodis... uz to ze si myslis, ze tomu rozumis lepe nez lekari - pripomina mi to reakce matek proti ockovani, ty sou taky opomijeni einsteinove- delej si to samozrejme jak chces, ale kecat do toho vetsine, ktera notabene navic nesouhlasi - no jak chces, ale shazujes jen sebe, i co koukam na ostatni, a pritom zbytecne 🙂)

nikyliz
28. dub 2021

@fouskovi inubto mela byt ironie, tak nic...

nikyliz
28. dub 2021

@mamikry tak zvidis, kazda nemocnice k tomu i prustupzje jinak a treba to vyjde 🙂 jako byt tam dva dny, tak v pohodne, ale predstava byt tam treba mesic??:( ja tohle nasla ve vyjadreni jedne pravni poradny, ale rozpor, jestli tam smi byt jen jeden, to tam nebylo :( ale drzim palce!!🙂

netopejr
28. dub 2021

Na sale nechat mimi, st si najde bradavki a pricucne se. Mimi si nechat porad u sebe. Klidne k sobe do postele. Lepsi adaptace na vsechno pak. Kojid dle pozreb = jak si mimi rekne, jak se bide hlasit. Nektere deti piji casteji, jine min casto, a kazde z nich ma jinak hutne MM, nikdo nevi, proc to tak je. Četnost a doba u orsa sse taky lisi. I u deti stejneho pohlavi stejnych rodicu. U prsa ho klidne nech,je mu tam dobre a upravuje se tim laktace.
Zdrave dite neni potreba budit.
Dítě, ktere ma žloutenku, je spavé a nema zdravy reflex na jidlo - to je potreba budit a krmit, 3 hod max, nebo pak nema silu sat. A potrebuje prijikat, aby vylucovalo a zloutenka ustoupila.

sternliebe
28. dub 2021

Jen jeste dodam... kojeni neni jen o jidle. To, ze je dite ma prsu co 10min neznamrena, ze ma hlad 🙂 prso je pro dite vselek... zahani hlad, zizen, strach, bolest, uzkost... 🙂

blondynka400
28. dub 2021

@nikyliz nikdo semnou nesouhlasí.... Tak krom toho, že jsem přecitlivělá, urážlivá, tak asi neumím ani číst.
Každopádně diskuze je od slova diskutovat a právo psát mají všichni, ať ti kdo jsou v menšině a nebo většině.
S @viki999 sice nesouhlasím, ale její příspěvky byly "normální" , to že vidí věci jinak je běžné. Tvoje osobní injektiva jsou ale fakt totálně mimo mísu. Jestli se takto potřebuješ prezentovat, tak přeji hodně štěstí .-)

fitnesrada
30. dub 2021

@felixfelicis vzhledem k tomu ,ze se o tenhle obor ,tedy vyzivu zajimam uz nejakou dobu a uz budu po treti maminkou ,tak za sebe rikam,dite opravdu potrebuje cca 3 hodky na traveni.Ja deti kojiˇaaz si rekly,to je pravda,ale pod 3hodiny to nebylo.Kdyz dite place,spise bych hledala jinou pricinu.Spoustu maminek si bohuzel neuvedomuje co vlastne ji.

felixfelicis
30. dub 2021

@fitnesrada No vidíš, já mám tři děti a kromě prvního, které bylo hypotroficke a mělo žloutenku, takže pořád spalo, se mi nikdy nestalo, ze by ty druhé dvě po mě tři hodiny nic nechtěly. V porodnici byly obě skoro celou dobu vzhůru u mě v náručí na prsu. Koliky nemelo ani jedno. A hlavně jak psal někdo výš, kojení není jenom o jídle. I kdyby byla příčina place jinde než v hladu, kojeni ji může krasne uklidnit.

kija
4. kvě 2021

@fitnesrada Můžu se zeptat, kde získáváš informace? Protože já mám taky třetí miminko, o výživu a obecně kojení se zajímám též a ty 3 hodiny na trávení mezi kojeními je opravdu nesmysl. Odstup platí pro děti na UM, tam se dělaly výzkumy, ovšem neplatí to pro děti kojené. MM je snadno stravitelné a kojení navíc není zdaleka jen o jídle, je to o pocitu bezpečí, mazlení, pomáhá od bolesti, je to to, co miminku prakticky vždy pomůže. Nedovedu si přestavit miminku nedat s tím, že ještě neuběhly 3 hodiny a že musí počkat. Kojila jsem vždy na požádání, klidně znovu po půl hodině a žádné mé dítě na koliky netrpělo.