Kojení. Poradíte, prosím?

gaaaby
20. únor 2023

Ahoj
Jdu si pro radu 🙏🏻🙏🏻
Mam problem s kojenim..jedno prso se mi prestalo plnit a kdyz podporim laktaci kojicima cajema, bylinkama nebo but jen meltou zacne se mi druhy prs ktery funguje normalne preplnovat.
Je to takovy zacarovany kruh.. reaila jsem to pri prvnim diteti celych 9 m kojeni…
Nwvyresila. Dospelo to do stadia kdy jsme po pul roce kojila pak uz jen z jednoho prsu nez se mi dcera sama odstavila.
Ted jsem ale na uplnym zacatku. Mam mesicniho syna a situace se opakuje.
Probirala jsem to s laktacni a ta mi poradila co nejvice prikladat k prazdnemu prsu a podporovat tak laktaci rim…
Snazims e co to jde ale maly je uz uplne besny, nikdy se nedopije poradne a po hodine a pul by chtel papat znovuY prospiva krasne, zatim, ale potrebovala bych uvest poloprazdne prso do chodu a nevim jak
Snazi. Se hodne pit, odstrikavam rucne i se snazim Odsavat odsavackou ale to je teda s tou rozdumlanou bradavkou peklo… nerada bych se kojeni vzdala! Ale je to pro me docela psych narocne.. ( coz mi je jsny ze taky neprida)

Diky moc za vase zkusenosti a rady

jjasmina
20. únor 2023

@gaaaby a to je něco nenormálního, když chce papat po 1,5 h? já kojila po troškách třeba a třeba 3x do hodiny popravdě, střídat prsa, nam zlo dělalaa spíš odsavacka. Chce to se hlavně hodit do klidu, kojit a kojit,, střídat prsa . mleko se tvoří na zakladě poptávky prostě, u nás byla odsavačka spíš cesta k nekojení, ale to může bejt u každého taky individuální. Kojení je strašný boj, mnoho zdaru 🙂 P.S. Nicméně pokud byste byla v nezvladatelném stresu láhev s UM je také řešení

gaaaby
autor
20. únor 2023

@jjasmina maly dost ublinkava, pediatr poradi at nekojim pod 2 - idealne 2,5 hodiny aby mu to v brisku nekvasilo. Kszdopadne odsavacku pouzivam pouze mezi kojenim jsko stimul toho poloprazdneho prsu na radu laktacni.
Anazim se prikladat co nejvic, tak snad se to rozjede. Ale dekuju moc
Snad na lahev jen tak nedojde.

jjasmina
20. únor 2023

@gaaaby nj stejně pokud bude mít hlad, neuděláte nic no. Já kojila opravdu hodně často no

chumlee71
20. únor 2023

@gaaaby já jsem to měla stejně a dopadlo to tak že jsem kojila jen z jednoho prsu. Jestli jí odmítá,tak by jsem se zbytečně nestresovala a kojila jen u toho jednoho.

gaaaby
autor
20. únor 2023

@chumlee71 zatim neodmita ale vzteka se na ni.. kdyz uz neco tece tak asi malo- pomalu, a ne vzdy mu to staci.
Nedovedu si predtavit kojit jen z jednohi prsu.. ty posledni 3 mwsice co jsmw kojila jen z jednoho prsu jsem si nemohla vzit ani tricko bylo to strasne videt
Vim ze se to muze zdat posetily ale to taky na psychice zeny neprida.

chumlee71
20. únor 2023

@gaaaby já vím, já takhle kojím od dvou měsíců malého a ten rozdíl je veliký 😬,ale doufám že se zase vyrovnají.🙂 Malý se taky vztekal a pak ho i "kousal" vzteky až jsem ho měla celý krvavý a pak jsem to vzdala. Je to na tobě, když to nepůjde tak dej UM a nestresuj se

goovana
20. únor 2023

@gaaaby
A je miminko dobře prisate aby prsa spravne stimuloval
Kojit opravdu na požádání
Odsavačkou stimulovat mezi kojením
Kojit v noci ( v noci je koncentrace prolaktinu nejvyssi)

gaaaby
autor
20. únor 2023

@chumlee71 urxote ae srovnaji! To vim z vlastni zkusenosti… ale je to teda sila. Nebo pro me byla.. doufam ze se to jeste nejak rozjede. Kdyz ne tak asi dopadnu stejne na jednom protoze um bych vazne nerada alepson takhle do zacatku… kazdopadne moc dekuju!

marketanovakova14
20. únor 2023

@gaaaby Rozumím tvým obavám, řeším to celé kojení (10 měs). Z levého se mi spouští lépe mléko, z pravého se nespouští, pokud jím začnu. Ale tvoří se mi více v pravém. Kojím vždy z obou, z jednoho bych nenakojila. Za mě bych se zkusila vykašlat na intervaly. U mateřského prý nemá čas vliv na vstřebání. Tipuju že zjistíš, že je to stejné při kojení po hodině i po třech. Ale můžeš se k nim kdykoluv vrátit. Spíš zkusit déle odříhnout a držet vertikálně. A co se týče prsou, zkusila bych nakojit z prázdnějšího, přehodi na plnější a pak zase na prázdnější a nechat dumlat pro stimulaci. V noci kojíš a spíte jak? V postýlce malý?

gaaaby
autor
20. únor 2023

@goovana dekuji! Kojime v noci jak to jen jde, spime spolu v posteli, coze je pro me taky novinka .. na rozdil od prvorozene dcery. Prisati jsem konzultovala s laktacni a pry je vse v poradku..

gaaaby
autor
20. únor 2023

@marketanovakova14 presne takhle to delame, ale problem je jak ted opomijim plnejsi prs tak jento jizda kdyz uz mu ho dam, snazim se teosku odstrikat aby mu to neteklo tak rychle a zas se “netopil” a nehltal protoze pak zvraci.
Dumlat ho nechavam ale moje bradavka je uz docela na odpis. Poridila jsem uz i stribrnw kloboucky kdyz bude nejhur abych nepohorela na rozdumlanemu prsu.
Spime spolu v posteli
Moc dekuju za rady!!!🙏🏻🙏🏻❤️

marketanovakova14
20. únor 2023

@gaaaby Máme to stejně, dle laktační také vše v pořádku. Taky spíme společně, kojím v polospánku. Pokud to máš stejně, zkusila bych si dávat pozor, ať dáváš prázdnější prso i v noci více, ať se stimuluje. Držím palce 😊

lenerka1
20. únor 2023

Jen doplním, že pediatr není laktační a rady ohledně kvašení nebo míchání starého mléka s novým v žaludku, když se kojí k kratších intervalech, neodpovídají moderním poznatkům. U nás zvracení přešlo po vysazení mléčných výrobků.

marketanovakova14
20. únor 2023

@gaaaby Nečetla jsem odpověď pro mě, promiň 😊 Stříbrné kloboučky jsem používala taky, nemůžu si je vynachválit. Pokud tě bradavka bolí a je popraskaná, zkusila bych je dávat. Je to stejné celé 3 měsíce nebo se to lepší nebo horší?

gaaaby
autor
20. únor 2023

@marketanovakova14 zkusim, zatim mazu purelanem a pomaha mi i MM zatim to neni v te nejhorsi fazi ale samozrejme proc je nepouzit kdyz je mam doma 🙂
Zitra zkusim
Az dnes mi to prislo takove rozdudlanejsi.
Jinak asi jsme to tad zmotala pate pres devate. Syna kojim teprve mesic. Ten zacatek nebudu komentovat to bylo asi u kazde z nas stejne pak se to srovnalo ze jsme si rikala huraaa a tak tyden zpet me to zacalo zlobit
Vyzdobila jsme to 3 dny zpet ksy jsme si “na podporu laktace “ udelala rano caro a vypila jsem 2 kojici caje a to “normalni” prso se mi zacalo preplnovat a tvrdnout a to poloprazdne stagnovalo dal… uvidime co prinwsou dalsi dny
Snad se to srovna! Porad v ro doufam a delam maximum aby tomu tak bylo

gaaaby
autor
20. únor 2023

@lenerka1 dekuji moc!!! Ja si myslim ze tj klasicky “novorozenecky reflux” mela to i starsi dcera.. ve y3-4 m to preslo jako kdyz utne. Myslela jsem si ze se ted syn prejida ale asi to tim nebude… doufam ze to ta “intolerance” na mlecne vyrobky nebude. To nevim na cem bych uz fungivala

lenerka1
20. únor 2023

@gaaaby Jj asi bych to u těch miminek souhrnně nazvala jako fyziologická nezralost trávicího systému 🙂 Naše doktorka mi taky říkala, že je blinkání normální, že je to reflux a po vysazení mléčného ho o 90% ubylo. U nejmladší můžu jíst vše cca od těch 4 měsíců, u prostřední to trvalo až do půl roku, byl to jídelní očistec, o jogurtu se mi i zdálo, ale zase tak krásnou váhu jsem měla naposled na škole 😁

87pavlina
21. únor 2023

Nečetla jsem všechny příspěvky, tak už tady možná moje rada je napsaná. Měla jsem stejný problém s první dcerou. Já bych se úplně vykašlala na odsávačku u problémového prsu, nejlepší na podporu laktace je dítě. Vždy bych k tomuto prsu přiložila mimčo jako první a to hlavně v noci. A samozřejmě přikládat co nejvíce. Zkus si udělat silný vývar, to mi vždycky přijde, že jsem najednou jak mlíkárna 😀

jjasmina
21. únor 2023

@87pavlina přesně, u mě to bylo stejně 🙂

gaaaby
autor
21. únor 2023

Moc dekunu vsem!!! Mam pocit ze dnes je to o neco lepsi! Tak snad🙏🏻🙏🏻🙏🏻