Kojení před a při menstruaci, má miminko problém?

smima
1. bře 2013

Holky, taky má Vaše miminko problém se nakojit z prsou, když máte těsně před menstruací? Malá má 4. měsíce a zatím jen kojím. Stalo se mi to poprvé včera, malá vůbec nechtěla pít z prsou. Prs si vzala, zatáhla asi jen jednou a už se odvracela. Nepomohlo nic, ani střídání prsou, ani změna polohy při kojení, prostě nic, mléko vůbec nechtěla. Začala jsem být docela zoufalá, malá byla neklidná, naštěstí není uplakané miminko. Zpočátku jsem si myslela, jestli je ještě napapaná, ale celý den jen tak málo pocuckávala....No, nakonec jsem ji udělala 9Oml UM, když ho pila, celou dobu na mě vděčně koukala, úplně se mi svíralo srdce, vypila to celé a spokojeně usla. Jak to řešíte vy? Snažíte se kojit, i když miminko mlíčko nechce nebo taky dáte UM? .

dorinek
1. bře 2013

@smima - mě se to stává taky. Taky kojím a přitom mám od porodu menstruaci. Vždycky v tomhle období ode mě nechce syn pít. Nebo jen tak pocucává, přes den moc nejí, zato v noci, když je v polospánku se napije krásně. Prý má mlíko při MS jinou chuť a dětem to nešmakuje. Možná je to změnou hormonů, nevím. Já to vždycky přetrpím, UM nedávám, na noc jsem začala už dávat kaši, jelikož se mi syn začal budit každou hodinu. Pokud vám to tak vyhovuje, tak jí můžeš asi dát občas UM, jen pozor, abys jí zbytečně neodstavila. Přijdou i horší chvilky, dcera mi jednou předvedla takovej bojkot kojení, že jsem myslela, že s tím praštím a na kojení se vyprdnu 😅

andelka
1. bře 2013

To je běžná věc, během MS se chuť může změnit a dítku to nechutná. doporučuje se nabízet, když nechce odstříkat a prckovi dát UM nebo pro ten účel odstříkané zmražené MM. A počkat až se chuť zase srovná a mimi se zas chytne. Je to náročné, když Ms přijde i během plného kojení. Mně přišla vždycky až po 11měsících, to jsem kojila a kojím jen ráno, večer a v noci a malej nemá problém, nezaznamenala jsem změnu.

missymici
8. bře 2013

U je to to same,..asi den před MS me odmíta,nechce sát,nebo kdyý uz ma fakt hlad tak si cucne ale jen par hrat a i to u toho dela sceny,odtahuje se, cucne,pustí,otaci se,...furt dokola... Necham to byt...Um nedavam,... Nabízim casteji,jestli si neda,a vecer, v noci ji to nevadi,to dohaní a pije dost.
MS mam od 4 mes. a chova se tak malá od zacatku,..ale ted uz to neresím vůbec,uz ma prikrmy,tak je to na ní,... hlavne jde o tekutiny,aby si vzala alespoň něco,..ale u mne nastal ted problém,..ze se mi uz tolik mleko netvorí.... tak snad to není tím.... :(

hamma
8. bře 2013

@smima, @missymici Spíše než chuť mléka se během menstruace mění jeho množství. Produkce mléka klesá, na což děti reagují právě odtahováním se od prsu a vypadá to, že jim mléko nechutná. Podáváním UM se problém jen zhorší, protože se tvorba mléka ještě sníží! Podívej se na stránky kojim.cz - jsou tam rady, co dělat, když se sníží tvorba mléka.

missymici
9. bře 2013

@hamma to jsem nevedela že v době MS se tvorba mleka znižuje...
Malá si bere odemne mleko jak se ji zachce,asi podle nalady,...i mimo MS.A to ještě kojím jen z jednoho od 4 mes. ted jí bude 8 mes. Urco se na stranku juknu...dik

hamma
9. bře 2013

@missymici To je fajn, že kojíš, jak chce malá 🙂. Ono to funguje oboustraně - když hodně kojíš, to znamená, že se tvoří hodně mléka, tak nemáš menstruaci a naopak menstruace snižuje tvorbu mléka - je to všechno hormonálně ovliněný.
Stránky jsou teď nový, ale už je tam hodně informací - je to podle teď nejuznávanějšího odborníka na kojení z Kanady.