Kojení při druhém mimi, probíhá stejně?

maddla
19. led 2011

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat zda nemáte některá podobnou zkušenost. Při první holčičce se mi nepodařilo rozkojit, ať jsem dělala co jsem dělala mléko se mi nevytvořilo. Teď jsem podruhé těhotná a pořád si říkám jestli to bude probíhat stejně nebo jestli mám nějakou šanci kojit. Moc děkuji.

mamkamarketa
19. led 2011

@maddla ahoj. asi te zklamu. me mame se neudelalo mleko ani po jednom diteti (mela 2) trosku jsem s tim pocitala,a mleko se mi nikdy taky nevytvorilo 😔 sice mi detska sestra rikala,ze to dedicne neni,ale laktacni poradkyne mi rekla,ze to muze byt (ale zase ja jsem mela velmi stresove tehotenstvi zavrsene 38ti hodinovym porodem, ktery jsem musela cely kvuli komplikacim prolezet) takze i to se na tvorbe mleka pry mohlo podepsat. Drzim palce,ale i nekojeni ma sve svetle stranky 😉

romana29
19. led 2011

Určitě se zadaří, neboj 🙂

maddla
autor
19. led 2011

Já z toho nemám ani nějak hrůzu, už jsem to jednou obrečela a smířila se s tím. Nechali mi malou v porodnici ale 4 dni bez jakyhokoliv příkrmu a pořád jenom brečela hlady tak se bojím jak to bude probíhat teď, jestli to nechají taky tak dlouho nebo jestli už se budou přiklánět k tomu, že už to jednou nešlo.

mamkamarketa
19. led 2011

@maddla to me taky stvalo. porad do me hucely at kojim,jenze ja nemela malymu co dat a z bradavek mi tekla krev ☹ 🙄 ale porad kojit kojit kojit 🙄 kdyz kluk vazil 2,5 kila, tak jsem udelala scenu a milostive mu dali nutrilon a byl klid a malej spokojenej 😵 spis od zacatku bojovat at mimco bud daji CM (coz se mi moc nelibilo 😖 ) nebo si holt koupit HA UM a poprosit sestry o pripravu. protoze v porodnici mu davali normalni nutrilon a pediatricka me nutila davat HA, ja ho kupovala, malej ho nechtel a pak sme zmenili pediatra a nova lekarka mi rekla,ze jakmile dite jednou melo normalni UM, tak HA UM ztraci smysl 🙄

bufina
19. led 2011

@maddla Ahoj, já sem první dítě taky nekojila. Po císaři se mlíčko nedělalo, malá měla žloutenku, pořád spala, u prsu řvala, tak sem dokrmovala um a kojení pak taky po měsící zabalila. Druhý dítko se mně narodilo o šest týdnů dřív. Poprvé viděl prso až desátej den a dobrý, krásně se přisál, mlíko se dělalo a kojíme doteď (13 měsíců) Takže to určitě nemusí být tak že poprvé kojení nevyšlo, tak podruhé to bude to stejný. My jsme pravej opak 🙂

maddla
autor
19. led 2011

Tak to jsem na to zvědavá, mě dávali první UM Bebu až pak postupem času jsme přešli na Nutrilon. Taky už mě napadlo vzít si sebou lahvičky i Bebu sebou a když uvidím, že to nepůjde tak poprosit sestry jestli by mi ho nepřipravili, ale bojím se, že budou naštvaný. Mám z toho stres už teď. Pořád si říkám, že když uviděj, že to poprvé taky nešlo tak nás tak dlouho trápit nebudou. Bufina tak uvidíme, třeba budeme mít štěstí jako tyˇ, ale kdyby se mi udělalo alespoň trošku mlíka, ale zkoušela jsem to 14 dní a nic:(

mamkamarketa
19. led 2011

@maddla lahvicky bych urcite nebrala, myslim si,ze je odmitnou vyvarit 😒 ale alespon jednu krabici HA (pokud chces HA) tak bych vzala, clovek nikdy nevi. jak uz jsem psala, me malej spadnul na 2,5 kila, coz bylo desny ☹ takze myslim,ze jednou krabici nic nezkazis 😉

maddla
autor
19. led 2011

Spíš jestli na to přistoupí sestry:(

bury
19. led 2011

@maddla - no já si myslím, že pokud by ti odmítli dávat UM, tak ti odmítnou i připravit tvoje vlastní.... to je teda celkem hrozný, že nechají děti takhle "hladovět" to jsem ještě opravdu neslyšela. Nám donesli UM hned - řekla bych zase, že až moc rychle. Ale já se nakonec rozkojila 😉
třeba se taky zadaří.... 🙂 nelam si s tím hlavu, ono to nějak dopadne a stejně to nemáš šanci moc ovlivnit. buď v klidu a mlíčko se ti třeba začne tvořit, tak jak má 🙂

j.a.n.e.7
19. led 2011

Ahoj, tak ja by som Ťa chcela povzbudiť, prvé dieťa som kojila 10 týždňov a aj to s veľkými problémami - v podstate malý sa mi nikdy poriadne neprisal, nepomohli ani klobúčiky, skôr to ešte komplikovali.... keď som čakala dcérku, tak som navštívila 2 x laktačnú poradkyňu a mala ju v zálohe, ak by boli nejaké problémy. Vedela som, že kojenie musím naštartovať už z pôrodnici. Keďže som bola po cisárskom, tak mi ju prvýkrát doniesli až po 24h, potom už častejšie a 48 h po pôrode som si ju napriek bolestiam nechala pri sebe. Brala som aj kapsule na tvorbu mliečka More milk plus od Mothercare a neviem ako, ale malá bola riadna cecaňa a pekne sa prisala a dokrmovať som ju musela v pôrodnici len 2 x, takže sama som bola prekvapená. Dnes má malá 10 mesiacov a stále ju kojím. Takže rozhodne Ty urob všetko pre to, aby si mohla kojiť, nájdi si dobrú laktačnú poradkyňu a treba si veriť, že spolu s bábom to zvládnete. A ak aj nie, netreba z toho robiť tragédiu. Syn bol v podstate na nutrilonoch od malička a nie je chorľavé dieťa. Tak držím palce!

maddla
autor
19. led 2011

Holky, moc děkuju za podporu!!! Hned je mi líp. Taky mě překvapilo, že nechávaj takhle dlouho děti o hladu. Ale zase si říkám, že poprvé jsem byla dost vykulená tak jsem ani neprotestovala, teď už budu zkušenějsší a třeba když si budu stát za tím, že prostě UM chci tak taky budou reagovat jinak, doufám!