Kojení - radosti a strasti

gletnulka
17. dub 2012

pro všechny maminky, které kojí a chtěly by kojit, ale nejde to tak, jak by si představovaly...🙂

weri1
17. dub 2012

@glee vždyť vidím nebo slyším, že nepije, poznám, když pije

weri1
17. dub 2012

@michaela80 taky proto to prso na spaní dostal, nebo by prostě neusnul, ale už nedávám kojení přes den a v noci, vždyť ani on nemá kvalitní spánek, Nejde o mě, ale o něho

lakte
17. dub 2012

@glee mne sa raz stalo, ze mi maleho vazili pred kojenim a po a zistilo sa ze vazil po kojeni dokonca menej ako pred 😀 😀

lakte
17. dub 2012

@glee skus kuk sem http://dojcenie.wordpress.com/2010/05/24/predca... ja som skor mala na mysli riziko vo forme psychiky dietatka a mamy @weri1 ty tiez, kukni mozno ti to pomoze trosku a naozaj to neber v zlom, je to tvoja vec a tvoje rozhodnutie a nikto ti nema pravo do toho rozpravat, chapem tvoje dovody a vobec ta neodsudzujem.

weri1
17. dub 2012

@lakte díky za odkaz....on ještě dělá to, že pije a pak řekne dujý-že chce druhý a za 10 vteřin zas to první, prostě pakárna 🙂

strapco13
17. dub 2012

@weri1 ja len..neskusala si sa s malym dohodnut na urcitych pravidlach dojcenia..ja som sice za dojcenie na poziadanie..ale pokial mamicke nevyhovuje caste dojcenie..tak s vacsim babatkom sa uz da dohodnut...napr pred spanim a pri zobudeni

weri1
17. dub 2012

@lakte a mlíko nechce -UM, nechce nic, prostě on to nemá na pití, ale místo dudlíka, i když dudlík taky má

weri1
17. dub 2012

@strapco13 psala jsem to výše....nedá, dá si vysvětlit vše, je fakt strašně chápavej, ale tohle ne, psala jsem to na předešlé stránce 🙂

weri1
17. dub 2012

jinak díky všem za příspěvky 🙂

katyxq
17. dub 2012

Plně kojím a chci plně kojit do 6mésíců a oak částecně, co to půjde, klidně do dvou let. Ale jednoduché to u nás nebylo a vlastně ani nebude.
Po porodu malá dost shodila a měla žloutenku, takže špatně sála a hned se unavila, takže prvních 14dnů jsme dokrmovali odsátým mlíkem (z toho asi tři dny v porodnici částečně mým a částečně cizím pasterovaným) přes prst z injekční stříkačky s cévkou. Domů jsem si pak zavolala laktační poradkyni, ujistila mě, že všecko dělám správně a že technika kojení je dobrá, takže její návštěva mi pomohla dost psychicky.
Pak přišly koliky, čím dál horší, nic nepomáhalo, až jsem se dopátrala, jen si to nechtěla přiznat, takže jsem ze své stravy absolutně vysadila kravské mléko a sóju (taky mléko ovčí i kozí) a výrobky z nich (důsledně čtu složení, pečivo kupuju jen balené) až skoro ve třech měsících malé, to už měla malá ekzém a hleny ve stolici ... efekt se dostavil, ekzém je pryč, koliky ustoupily, s hleny trochu bojujem pořád (když neuhlídám dietu, taky hexavakcína obsahuje nedeklarovaný kasein). Teď bych si nejradši natloukla, že jsem ji a její střeva tak dlouho trápila. Alergie na bílkovinu kravského mléka je potvora, po třech týdnech diety jsem si dala dva dny po sobě k snídani jogurt, ten druhý den odpoledne měla malá zas úděsnou koliku, den, dva na to začal vyskakovat ekzém, takže je to jisté - dieta dokud budu kojit a to já radši budu než dávat UM 😉 (navíc by to nemohlo být obyč UM).

strapco13
17. dub 2012

@weri1 to mi nejak uslo..len som rychlo preletela diskusiu
ono kolo roku a pol kedy je druhy vrchol separacnej uzkosti..vtedy sa deculu tazko vysvetluje ze sa ma odputat od mamy
ono nevysvetlis to za jeden den..niekedy pomoze odialit dojcenie zabavenim dietatka
ja dojcim 2,5 rocneho a malu 9 mesacnu..mozem povedat ze momentalne je starsi vacsi zavislak..akonahle si sadnem, tak uz pyta...tak ked mi nevyhovuje dojcenie akurat, tak nesadnem..robim cokolvel aj zbytocnosti...vtedy nepyta 😀

weri1
17. dub 2012

@strapco13 jj přes den se to docela dá...teď jsme byli pro nemoc 18 dnů doma a to bylo neúnosné, když jsme venku a tak, tak si skoro nevzpomene,ale v noci je to hrůůůza 🙂 jak jsem psala, nejde mi o nevyspání, to jsem si zvykla, ale o to, že se budí několikrát za noc a dám 🙂 a prostě nepije, jen si tam dumlá a mě to dělá strašně zle 😒 dnes jsem mu řekla,že prso dostane, ale jen teď před spaním a pak ráno ,že v noci má smůlu, zopakovala jsem to několikrát, tak teď se jen vzbudí, přitulí a spí dál 🙂 děsím se noci 😝

jonas17
17. dub 2012

čítam odzadu, tak reagujem na posledné..aj chcem prestať kojiť..už veľmi, fakt, už ma to unavuje...po 2 mesiacoch trápenia sme sa prestali kojiť cez deň, teda mimo uspávania a počas spánku, lebo už to bolo neúnosné, či návšteva u nás, či my na návšteve, ked si zmyslela, kojila som. tak nejak pochopila, že len pred spaním, ľahko sa miodvádza pozornosť cez deň...ale to uspáávanie, ach , joj, minimálne hodina cez obed, po nejakých 45-60 min. je hore a chce zas cicku...a v noci? ani nehovorím, po hodine kojenia zaspí, na cicke, samozrejme, posledné dva týždne spí už dlhšie, budí sa až po 2,3,4. ale potom visí na cicke do 8.vkuse.ona je proste strašne vytrvalá...minule som sa rozhodla, že končím, previazala som si prsia, skoro hodinu som jej tvrdila, že mám bibi, rozprávala rozprávky a ona celý čas do toho,, mami, mamka, maminka, bibi ne...tak som to vzdala a zaspala do 3 minút.. neviem, ako to ukončiť...

weri1
17. dub 2012

@jonas17 já si dnes přelepila prsa náplastí, tak pořád se díval a říkal kokoka pich pich, bebí-doktorka pich pich, má to spojené s tím, že doktorka ho píchne a pak přelepí náplastí 🙂 a nedal si, ale pak večer to strhnul a nazdar 😀

jonas17
17. dub 2012

ale musím dodať, že doteraz kojenie bolo super, krásne, keby som mala 10 detí, tak rovnako kojím, len už teraz potrebujem ukončiť , proste už mi to vadí, akože nie kojenie, ale to spanie na boku a vkuse na cicke...ale ked ona je taká zlatá, ked si pýta🙂 a na začiatku sme tiež mali problémy, pri každom dieťati som mala zápaly, popraskané bradavky, nadprodukcia, dusenie sa a všetko sa postupne znormalizovalo...

weri1
17. dub 2012

@jonas17 jinak tě chápu ani nevíš jak

jonas17
17. dub 2012

@weri1 no, moja už dva dni chodí okolo mňa, že maminka bibi, mlieko nééé...drží ju to do spánku, potom všetky jej predsavzatia idú bokom..ja snád budem kojiť do dôchodku 😀

strapco13
17. dub 2012

@weri1 tak skus aj v noci
dieta sa nebudi v tom veku na dojcenie od hladu..ma ine spankove cykly, zubky, uzkost, nespracovane zazitky z dna..proste dovodov je velas..dojcenie je najrychlejsi sposob ako dieta uspat..u starsich deti sa da /ak mamicka nechce tolko dojcit/ nahradit..pohladkanim, pomojkanim, pritulenim sa..casto v noci to dojcenie naozaj vyzera ako len cucnutie..proste si dietatko potrebuje skontrolovat, ze mama je tam a je tam pre neho..taketo cucnutia sa daju postupne nahradit inym telesnym kontaktom s matkou
cize skus si tak rozanalizovat den, ze precio sa casto budi..skus najprv kazde druhe cucnutie nahradit len pomojkanim a tichym zopakovanim, ze az nabuduce bude mliecko, dalsi noc mu daj cucnut kazde tretie zobudenie.a postupne to takto skus korigovat..postupne si najdete sposob ktory bude vyhovovat vam obom
ale su deti, ktore sa budia casto ci su alebo nie su dojcene, cize ide aj o istu individualitu dietatka
pokial dieta v noci zakazdym pekne pije..to sa neda nahradit nicim

jonas17
17. dub 2012

@weri1 ja mám plno kámošky, ktoré koja tak dlho ako ja a skoro všetky po skončení povedali, že ani to nebolo také ťažké, ako si mysleli...no, tak my budeme výnimka...u nás to fakt nejde ľahko...a potom ju ľutujem, ked hodinu reve jak tur, tečú jej slzy...no, nedaj jej!

weri1
17. dub 2012

@strapco13 děkuji, ale vše je ozkoušené, kolikrát si lehne na mě a takhle spíme...docela náročné, spí v objetí, zpívám mu, povídám, hladím, dřív to pomáhalo, teď vůbec, řve,řve a řve

jonas17
17. dub 2012

@strapco13 no, tak moja teda pije poriadne, ona normálne logá ako po narodení, ja mám toľko mlieky, že ked kojím z jednej cicky, z druhej mi mlieko tečie, pije aj 20 minút...a pritúlenie, ja skúšam všetko, ale ona sa v tej chvíli nechce pritúliť, pomojkať, ona robí mostíky, hádže sa, z jednej strany na druhú, kope, s rukami búcha a nedovolí mi, aby som ju chytila...proste ju neviem ukľudniť...ked mi niekto poviete, že toto je normálne a mám vydržať dlhšie, môj rekord je hodina, tak to skúsim...

weri1
17. dub 2012

holky děkuji jdu spát za tím mým "miminkem" 😵

strapco13
17. dub 2012

@jonas17 dieta si kolo 2,5 roku fixuje dojcenie a potom sa pomaly pripravuje na samostate a úprirodzene odstavenie...dieta ked dospeje do urciteho stadia sa odstavi samo a bezbolestne pre neho, mozno aj pre matku
nocne dojcenie skus postup ako som pisala pre weri

strapco13
17. dub 2012

@weri1 skus to neriesit a nechat plynut tak ako je..ja mam odskusane, ze pokial som z niecoho nervoznejsia a v podvedomi nemam chut tolko kojit malu..tak mala to citi a o to pyta castejsie, cim este viac znervozniem a mala pyta este castejsie 😀 😀
deti su barometrom matkinej nalady, aj podvedomej
casto prave pred prirodzenym odstavenim je faza ze dieta pyta mliecko casto...proste sa pripravuje na jeden velky krok a potrebuje predtym nabrat odvahu

strapco13
17. dub 2012

@jonas17 ako som pisala..pokial dieta pije tak sa to nenahradi nicim..proste potrebuje mliecko a aj dotyk matky
robenie mostikov a pod ..nie je normalne..dieta tym dava jasne najavo ze nieco nie je v poriadku
ludia su cicavce...potrebuju materske mliecko--ked im nie je dopriate, tak samozrejme protestuju
male deticky funguju podla rovnice.. mliecko=prsnik=mama=bezpecie a istota..toto maju v sebe tak hlboko zakorenene

jonas17
17. dub 2012

@strapco13 toto som potrebovala počuť 🙂 tak môžem kojiť veselo dalej a trpezlivo budem čakať, že sa už slečna fakt sama odstaví...a nebudem mať výčitky svedomia 🙂

strapco13
17. dub 2012

@jonas17 🙂 kazde dieta sa raz samo odstavi...ziadne sa nekoji v puberte 😀 😀 😀
prirodzene odstavenie je velky krok v zivote dietatka a ak to dokaze samo tak je to velke povzbudenie pre jeho sebavedomie, lebo to bolo ono kto rozhodlo, same to dokazalo
rovnako ma z toho obrovsku radost ako ked prvykrat samo dosiahne na hracku, urobi samo prvy samostatny posun na styroch, ci prvy krocik...proste odstavenie by tioez malo patrit medzi tie zalezitosti ktore dokaze dieta samo, bez donutenia..vtedy je to to prave

jonas17
17. dub 2012

@strapco13 a ako prebieha také odstavenie? že poviem, mami, už som veľká, dnes zaspím bez tvojej cicky? 😉 ja si to fakt neviem predstaviť 🙂 a nemáš nejaké "štúdie", aké najstaršie dieťa sa odstavilo samo? lebo ja sa bojím, že prepíšeme dejiny 😀 ale nie, ked je dobrá noc, tak si poviem, super, také kojenie je úžasné, vstala len 2-3x, cez obed zaspí za 20-30 min...mám ideálne dieťa 😀 ale ked príde viac nocí za sebou, že sa kojíme od 5-9, cel obed zaspáva hodinu a pol, tak mám chuť s tým seknúť...tieto posledné dva dni boli fakt zlé 😠

jonas17
17. dub 2012

@lakte píšeš mi z duše...presne toto všetko si myslím...dakujem za podporu...tak a končím s ukončovaním, od tretej kojím veselo dalej...dúfam, že dovtedy sa nezobudí 😀 inak super téma, dakujem zakladateľke 😵

strapco13
17. dub 2012

@jonas17 najstarsie dieta neviem..ale celosvetovy priemer je kolo 4,8 roka tusim, uvadzaju sa statistiky, ze prirodzene sa dieta odstavi medzi 2,5 a 7 rokom, najcastejsie je to ale medzi 3-4 rokmi
co je super, lebo to je akurat ten problematicky nastiup do skolky, kedy na dieta utocia nove nezname bakterie a dojcenie mu pomoze s tym sa vyrovnat skor

ved si lahni cez obed s nou..zaspi rychlejsie, a ty si zdriemni pri dojceni..nemas dalsie male dieta ktoremu by si sa musela venovat a domacnost nie je zajac, neutecie..skratis tym zaspavanie

ja ma za sebou crevnu virozu u starsieho..bol tzden vylucne dojcený, takmer nonstop...ano vycerpa to...ale neskoncili sme v nemocke vdaka dojceniu a myslim si ze keby ho dali na infekcne, tak by to bolo viac vycerpavajuce, kedze by ma urcite neprijali s nim a j s dcerkou /ktoru dojcenie ochranilo pred chorobou/
ak mas chut..kuk https://www.modrykonik.sk/fotoblog/strapco13/cl...