Kojení - radosti a strasti

gletnulka
17. dub 2012

pro všechny maminky, které kojí a chtěly by kojit, ale nejde to tak, jak by si představovaly...🙂

jonas17
17. dub 2012

@strapco13 to si ma upokojila 😀 , že do 7 rokov 😀 ale nie, dúfam, že skončíme skôr...ja si s ňou ľahám, cez obed, ved inak by nezaspala, ona totiž v živote nezaspala inak, len na cicke...ked sme v aute, tak sa stalo párkrát, že bez cicky, inak kojím aj v aute..v lete cestou do Chorvátska, tak zaspala v Pešti, sme z Košíc..ale super gymnastika pre mňa 😀 ale tie výhody sú jasne super.presne min. rok v Chorvátsku, to mala niečo cez rok, odignorovala all incl, čo sa jej ani nečudujem a tak som výlučne celý pobyt kojila. každé dvehodiny. napodiv, v noci spala celkom dobre. stolica sa stala kojeneckou, ale prežila...v tých horúčavách ani vodu nepila...a teraz na silvestra sme skončili v nemocnici s pyleonefritídou..týžden pred tým teplotovala, a celý pobyt v nemocnici, bola len na mlieku, na cicke sme absolvovali vyšetrenia, utz, pichanie a myslím si, že aj kvôli tomu atb, prvé v živote, zabrali po dni..inak okrem toho ešte nebola chorá, ani hnačky, párkrát sople bez farby 😉 a ja som si v tej nemocnici, ked sme postieľkyäu nepotrebovali, nalepené jedna na druhú, povedala, aké šťastie, že ešte kojím, čo by jedla, pila, a takto to myslím, aj lepšie prežila...láska moja kojená 😵 😵 😵

strapco13
17. dub 2012

@jonas17 presne..dojcenie ulahcuje zivot
k tej pyelnefritide..do buducna, pri kazdych teplztach vysetrit moc..aby sa to nezanedbalo...moze sa to opakovat ☹ ale nemusi..ak sa to zachyti vcas 😉

jonas17
17. dub 2012

@strapco13 snád sa to už v živote nezopakuje!!!! dnes sme na utz obličiek, tak je všetko v poriadku, nič nevidno, ale musíme ísť ešte do nukleárnej na vyšetrenie, lebo ja som po nefrekt. ľavej obl., mesic pred otehu s malou, vtedy sa mi prejavila detská hydronefroza, tak chcú vylučiť u nej tiež vrodenú chybu, a neviem, ale tie e.coli má furt, okolo 3-5ml na 100, či ako sa to počíta...

lakte
17. dub 2012

@jonas17 ja neviem ako vam, ale mne by strasne chybalo to ako si decka na vas vykladaju nohy pri dojceni 😀 😀

jonas17
18. dub 2012

@lakte hehe,keby len nohy! 😀 noc bola celkom dobrá, začala sa kojiť častejšie od 7, tak som radšej vstala, už jasne, aj ona za mnou a ukážkovo, nacvičene, kukla na mňa, že mliečko, niee...jasne, že to v noci zabudne 😀

katka1981
18. dub 2012

@stvura, na toto nepomozu ziadne homepopatika, ja som bola v stave kedy som uz nevladala chodit a hormony isli aj do mlieka. Keby na toto existovali ucinne homeopatika, tak by nev yberali a neozarovali stitnu zlazu. Ja som sa bavila s dr. ze co by sa stalo v pripade, ze som tehotna a mam tento problem. Tak mi povedala, ze je pripustna jedna tabletka, v pripade, ze by nestacila, tak v druhom trimestri vyoperovanie stitnej zlazy a ja som vzdy liecbu zacinala 6 tabletkami denne :(

katka1981
18. dub 2012

@weri1, vsetko lebo ma moj datum narodenia 🙂 Bolo to zo srandy, verim, ze si sa natrapila strasne s kojenim, uprimne, neviem ci by som nabrala tolko sily ako ty.

katka82
18. dub 2012

@weri1 jen jsem tak prolítla ve fofru diskusi a napadlo mě zkusila jsi homeopatika???já odstavila staršího v roce a půl bo už to taky bylo neúnosné a začal se domáhat kozy i v noci a čím dál tím častěji a s děsným řevem 😝 tady je návod:
"Homeopatické" odstavení

Tento způsob odstavu se velice osvědčíl mně, mým příbuzným i maminkám, kterým jsem jej doporučila. Jedná se o velice ohleduplný postup bez užívání potlačujících léků, zbytečného pláče a křiku. Lze jej použít při náhlém odstavu z důvodu nutného odloučení miminka od maminky, při odstavování kvůli rizikovému průběhu dalšího těhotenství i pro odstavování malých závisláčků při prodlouženém kojení, které se stává pro maminku velice vyčerpávajícím.

- K odstavení se používají dva druhy homeopatických léků. Je to Ricinus communis 30CH a Lac caninum 30CH. První lék slouží k tomu, že dítko po požití cca 3 dávek léku maminkou, přestává samo od sbe kojení vyžadovat. Nevím, jak je to možné, ale zažila jsem to skutečně mnohokrát. Lac caninum staví laktaci a brání problémům s nalitými prsy.

- Oba léky se užívají střídavě, (ženy, které kojily třeba pouze jednou denně a nemívaly pocit plných prsů mohou vynechat Lac caninum), vždy dvakrát denně, jedna dávka každého z obou léků.

- U ricinu communis 30CH většinou stačí 3 dávky, pokud nezabere maximálně 7 dávek, není dvojice maminka – dítě k tomuto způsobu odstavení vnímavá. Zatím jsem takový případ nezažila. Důvodem pro ukončení podávání Ricinu communis je nevyžadování kojení dítkem.

- Lac caninum 30CH se užívá tak dlouho, jak je třeba. Jakmile produkce mléka prokazatelně klesá, snižuje se i dávkování, až se zcela lék vysadí. Přetrvávání sekrece několika kapek mléka i několik měsíců po úplném odstavení je běžná. Není důvodem pro dlouhodobé podávání Lac caninum.

Dávkou homeopatických léků je myšleno podání 1-2 granulí. Farmaceutickými firmami udávané dávkování 5 granulí na dávku je zbyteční a i z hlediska financí drahé. Je pouhým sponzoringem farmacie.

Mezi podáním dvou různých léků je nutný přestávka nejméně 15 minut od úplného rozpuštění léku. Granulky se volně vkládají do úst, nebo pod jazyk,kde se nechají samovolně rozpustit. Cucání a urychlování rozpuštění léku není vhodné.

Po a před užitím homeopatik se doporuřuje 15-20 minut nic nepít a nejíst, vyvarovat se po dobu léčby používání mentolu např. v zubních pastách a omezit pití kávy.

Ale hlavně je nejdůležitější abys Ty sama byla skálopevně přesvědčená o tom že ho chceš odstavit 😉 když je člověk na vážkách tak se to nepodaří 😉
nám se zadařilo za necelý týden a to byl Honzík taky slušnej závisláček 😝 😉
tak držím palečky ať se to povede 😉

stvura
18. dub 2012

@katka1981 pytala som sa, lebo ja som si to iste myslela o svojej paradentoze (diskutovala som s troma odbornikmi, aj kocky laktacne mi pisali ze sa to da) ze liecenie je mozne len velmi agresivnymi metodami...ale ako som pisala, nemam v sucasnej dobe liecenu paradentozu, len zakonzervovanu a este asi nejaky cas budem mat, lebo dojcim uz 3r a 8m a kedze som momentalne tehotna s tretim drobcom, predpokladam ze minimalne tie dva roky este budem dojcit.
@lakte ze nohy...moji spekulovali fakt vselijako, mala ma teraz samoobsluzne jedenie, hocikedy, hocikde (este ze nie som hanbliva), len si povie ze "toto nam", odhrnie mi tricko a papa 😉

katka1981
18. dub 2012

@stvura, jasne, len hormony to je nieco ine. Keby som mala znizenu cinnost, tak eutyrox mozem brat bez problemov. Po pol rocnej liecbe som bola ok, ale ak by som otehotnela alebo zas prodoila, som tam kde predtym.

katka1981
18. dub 2012

@stvura, ale brala som aj homeopaticke kvapky len tak kondicne, ked som nebola tehotna, a nemala som problemy, tie neboli urcene ani na zvysenu ani na znizenu cinnost. Ale v tom case som nemohla riskovat, uz som na tom bola zle, mala mala silny reflux, spavala som 30 minut za den a AR mlieko jej konecne pomohlo, bolo to peklo. Luto mi to bolo dlho, jedine co ma tesi, ze mala zdrava, ze nebyva chorlava, ale luto mi to bude stale.

kokorunecka
18. dub 2012

@stvura No, že to akurát ty posudzuješ.Jednoducho, nie som maniačka, ktorá za každú cenu bude dojčiť, pretože to je aj tak sprostosť čo sa o dojčení hovorí.. Jediné, čo je pravdivé je to, že mlieko je vždy a všade s optimálnou teplotou a že sa tým prehlbuje vzťah matka-dieťa.

llluckaaa
18. dub 2012

Ahoj, reaguji na úvodní příspěvek. První dítě kojeno do 10 měsíců s velkými problémy, bolestí, nespaním a vyčerpaností, kdy se dítě "odpojilo" od prsa díky rozkousnuté bradavce, zánětu a příšerným bolestem, které se prostě nedaly vydržet. Po této zkušenosti jsem se rozhodla, že s druhým dítětem to samé nepodstoupím. Hlavně kvůli tomu, že jsem se prostě hrozně snažila, ono to pořád nešlo, já byla nervní, dítě taky a v podstatě jsem si zhnusila prvních několik společných měsíců života. Druhé dítě kojené jen měsíc, pak přechod na UM a spokojenost na všech stranách.
Tím samozřejmě nechci dělat reklamu na nekojení, já si taky myslím, že to je to nejlepší pro dítě a hodně jsem si přála kojit, ale na druhou stranu nemá smysl se kojení držet za každou cenu.
Apropó, mně by větší informovanost nepomohla, stejně jsem si všechno musela vybojovat já sama s dítětem.

stvura
18. dub 2012

@kokorunecka preco ta formulacia "akurat ty?"...zda sa ti mat nadojcene 3r a 8m (z toho pol roka tandem, dojcenie pocas dvoch tehotenstiev) nedostatok skusenosti, alebo "tliachanie o dojceni do vetra"? Nehovorim o niecom co nemam odskusane a ani nikomu neradim nieco o com neviem - skutocne sa treba obratit na laktacnu poradkynu, ktore ja vysoko uznavam. Nie som ani odbornik na imunologiu, ale z pohladu svojho starsieho synceka viem, ze bol dokonale zdravi dokedy "nestupil do skolky" (hoci sme pravidelne chodili do MC a stretavali sa s detmi, takze ziadna izolacia, ale mi nemame v rodine ziadne alergie a pod), potom 4x atb za sebou a lekarka mi odporucila dat ho prezriet imunologovi...nezistil nic, len proste zhoda nahod ze sa v skolke stretlo tolko deti co si "potrebovali medzi sebou povymienat vsetky bacily"...teraz je v druhej skolke, skutocne to vyzera tak ze tam chodia len zdrave deticky, lebo dva mesiace co tam je este nemal ani sopel.

mikina44
18. dub 2012

@llluckaaa Úplen s tebou súhlasím...ja som bola tento istý prípad, prvé dva mesiace života mojej vytúženej a vymodlenej dcérky som prežila v hroznom zúfalstve...už pri pomyslení na to, že budeme znova papať, ma zvieralo od strachu v bruchu...pri kojení som mala hrozné bolesti, naozaj mi skrúcalo až prsty na nohách..radila som sa aj s laktačnom poradkynou, v MC som bola takmer každý deň, aby som mala podporu a vydržala to peklo:o(( Po dvoch mesiacoch ragády ustúpili a ja som konečne mohla kojiť spokojne...až do 11 mesiaca, vtedy sa dcérka sama a dobrovoľne odpojila...kojenie je úžasná vec, ale súhlasím aj s tým, že ked to nejde, je lepšie sa s tým zmieriť...pretože som naozaj prvé dva mesiace prežívala nie radosť, ale obrovské trápenie...a už teraz viem, že pri druhom toľko sily mať nebudem, a ak to znovu bude takéto bolestivé, tak jednoducho prejdem na umelé mliečko..

petaov
18. dub 2012

Ahoj holky, taky se k vám přidám se svými radostmi i starostmi 🙂 Začátky jsme neměli lehké - koliky, reflux (který je v mírnější míře stále) a záněty. Od té doby, co má malý horní zuby, mám úplně rozkousané bradavky. Přisátý je správně, ale s těmi zuby to jinak neumí. No, už jsem si zvykla. Přes den nekojím, protože občas musí hlídat tatínek a taky neustálé reči v rodině bych nevydržela... Jsem za to i ráda, že na mě není neustále napojený. Bohužel v noci je to někdy o nervy. Vstávám každou hodinu, někdy co dvě hodiny. Nic jiného než prso nepomůže a malý vyloženě hltá, takže mu vždycky dám. Nevím, jestli je to tím, že přes den toho moc nesní. Mlíka mám v noci dost, přesto moc nepřibírá. Odstavovat nechci, jen jsem chtěla to noční kojení trochu omezit. Dříve spal dobře, problém máme asi od 8.měsíce, co měl rýmu a pak rostly zuby... Od té doby kojím celou noc. Taky si říkám, jestli ho to vůbec zasytí, když nepřibírá, jestli nezkusit kombinovat to s UM. Máte někdo takovou zkušenost? Zatím jsem neměla odvahu UM vyzkoušet, protože se mi nechce v noci vařit mlíko. Ale abych to shrnula, nechci si tu stěžovat, jen se taky přidávám 😉 V podstatě mě kojení baví, i když začátky nebyly lehké a noční vstávání je otravné... 🙂

camelinka
18. dub 2012

@petaov hmm to mi mala delala jen ze zacatku, to sem mela prsa temer nonstop venku 😅 ,ale treba by UM pomohlo jak na pribirani tak na vetsi rozestup mezi jidly, protoze vstavat k rocnimu prckovi tak casto by me asi zabilo 😅 😅 .zkousela si dat vecer kasi? treba ho to zasyti vic 😉

strapco13
18. dub 2012

ja som si pri prvom synovi myslela, ze staci dojcit 6 mesiacov...uz v nemocke mi popraskali bradavky..vdaka nespravnym alebo skor ziadnym info o spravnom prisati a rizikach dudlika...skoncilo to to nenormalnym trapenim ..ako pise aj @mikina44 ...myslela som ze tym seknem, prechodne som odsavala z jedneho prsnika a malemu davala z flasky a z druheho dojcila..a vtedy som plne pochopla o com dojcenie je...ze to nie je len mliecko..po flaske nikdy nebol tak spokojny ako ked papal z prsnika..urobila som vsetko co sa dalo a zabralo..teraz dojcim uplne bez problemov j jeho /ma 2,5 roka/ a aj 9 mesacnu dcerku..tandem...vdaka spravnym informaciam som sa u dcerky vyvarovala chyb a ma teda spravne prisatie a bradavky ma nebolia
cize @mikina44 a aj ostatne...spojte sa uz v tehu s laktacnou poradkynou z mamily /ine poradkyne nemusia mat uplne spravne info/ a tak predite chybam v dojceni a budete si dojcenie uzivat spolu s detickami 😵 😵 😵

strapco13
18. dub 2012

@petaov ono dieta potrebuje urcity pocet dojceni..ak ich nema cez den, pyta si ich v noci..skus mu pridat dojcenie cez den
materske mliecko zvysuje chut do jedla..cize ak ti dobre nepapa..dojci ho viac, jednak mu dodas potrebne ziviny kedze nepapa a jednak mu povzbudis chut do jedla
UM nie je zarukov ze sa dieta prestane v noci budit..poznam tolko mamiciek co nekoja a deti sa im v noci aj tak budia
dieta sa nebudi v tomto veku na dojcenie..ma ine spankove cykly, zubky, uzskost, privela zazitkov cez den..proste je toho vela..dojcenie je najrychlesi a najlahsi sposob ako dieta uspinkat

weri1
18. dub 2012

ahoj holky

nedočítala jsem příspěvky na mou osobu, jen chci napsat, že po včerejší diskusi tady s vámi jsem se rozhodla, že přes den kojit nebudu, to se dá zvládnout, zatím v pohodě a před spaním a v noci ano 🙂 včera v noci jsem ho kojila po 6 hodinách,od jeho narození se mi to ještě nestalo,aby tak dlouho bez prsa vydržel a hned šlo slyšet jak pije a že se opravdu napil, ptž se pak otočil a spal
Jen mi je líto ,že jsem ho pár dnů stresovala, tak mě můžete uklidnit nějak 🙂 to je vtip 😅

weri1
18. dub 2012

@katka1981 já si kojení užívala, ale poslední 2 měsíce to byl záhul 🙂

weri1
18. dub 2012

@strapco13 tak teda do 4 bych kojit nechtěla 🙂

minewka
18. dub 2012

Pridám aj ja v skratke svoj príbeh - možno sa v ňom nájde nejaká nešťastnica a bude sa menej trápiť, ako ja.

Pred tehu som bola informovaná, čo sa dojčenia týka dostatočne, do pôrodky som išla vyzbrojená infoškami, obrázkami správneho priloženia, v mobile som si stiahla aj video, nemala som klobúčiky, ani fľašky kúpené, ani UM - nič.

Pôrod bol ťažký, dieťa väčšie, popôrodné poranenia veľké, veľká strata krvi.
Celé tehu a aj obdobie pred - znížená funkcia štítky, autoimunitná tyreoitída, brala som lieky.

Mlieko som nemala žiadne a keď píšem žiadne, myslím žiadne, ani kvapku - celých dlhých 6 dní od pôrodu ( aj keĎ ma silou mocou každý presviedčal, ohmatával, stískal, že mlieko mám - ako keby jedna žena nedokázala pocítiť, či sa prsia nalievajú, alebo nie) - nepomohlo ani neustále prikladanie, ani nič. Tých 6 dní by som najradšej vymazala zo svojho života - bola som úplne psychicky paralyzovaná svojou neschopnosťou nakŕmiť svoje dieťa (keď aj obyčajný pes či mačka to dokáže)

Jediné pozitívum, že som nemala ragády, ani ma bradavky nejak extra neboleli, trošičku zo začiatku áno - proste si museli zvyknúť, ale fakt nič strašné.

Na 7 deň som konečne spozorovala, že sa mlieko spúšťa, začína sa tvoriť, dokázala som vytlačiť prvé kvapôčky.

Každopádne sa aj napriek snahe, príšerným chvíľam, na ktoré v súvislosti s kojením a psychickým nátlakom širokého a ďalekého okolia, od lekárov, známych, telky - neskutočný teror - užívaniu liekov (homeo, motilium) sa mi nepodarilo zvýšiť produkciu mlieka.

Je mi veľmi ľúto, že ako vždy, na SR to ide z extrému do extrému.

Mám za to, že seriózne SR stránky a weby o dojčení by mali pravdivo informovať aj o tých 2%, kedy sa dojčiť nedá - pretože až teraz, po roku, po info od kamošky a vyhľadaní zahraničných webov som sa dozvedela, že veľmi častým neúspechom dojčenia býva práve štítna žľaza...Tieto informácie zúfalo chýbajú a mali by byť neoddeliteľnou súčasťou stránok o dojčení.

Príroda je veľmi múdra a vedela, prečo mi "nedovolila dojčiť" - počas tých 3 mesiacov, kedy som dojčila, mi narástli 2 nádory, z tkaniva štítnej žľazy, avšak úplne inde, ako je štítka, štítka sa totálne zbláznila a teraz som po operácii a totálnej strumektómii.

Škoda, že som to nevedela skôr, nebola by som sa tak zožierala podľa niektorých názorov lekárov, mamičiek a pod - svojou "lenivosťou a nedostatočnou ochotou dojčiť".

anieli_1
18. dub 2012

@gletnulka tak ja sa chystam kojit tak do augusta uz viac nie ..............aj ked pre man kojenie znamena velmi vela aj vsetko ale syn ma 25 mesiacov a dcerka 9 mesiacov a uz ma to velmi vycerpava lebo maly je na mne prisaty celu noc a to ako fakt a ked sa do toho mala zobudi to je katastrofa .......a nehovoriac o tom ze mayl by cely den chcel a potom mi normalne nejedava nastastie uz sa vie s malou podelit ale uz sme mali aj ze ma vonku vyzliekal vo vytahu u kadernicky proste kdekolvek a ked nie tak neutisitelny rev ☹ a nehovoriac o tom ze uz ma 38kg a ani gram pribrat a to jem jak za dvoch ☹ takze ja som zastancom kojenia ale musia sa citit obaja v pohode lebo ked je stresovana matka je automaticky stresovane aj dieta a potom je to ako zacarovany kruh.....

takyja
18. dub 2012

@minewka Já jsem měla velkou ztrátu krve také (rok jsem se léčila pak na hematologii) a je to jeden z důvodů, proč jsem skoro neměla mléko... mléko se totiž v prsou tvoří z krve..!!! A když není krev, není mléko. 😒 Škoda, že jsem se to dozvěděla pozdě, mohla jsem si ušetřit spoustu trápení...

takyja
18. dub 2012

Jeden citát ze ZDN:
"Předně však je třeba podporovat krvetvorbu, protože mléko se tvoří v mléčné žláze z krve a ženy chudokrevné, anemické, jež nemají dost krve, nemají mléko z čeho vytvořit. Tyto, většinou unavené, plaché a tiché ženy, nemají dost mléka pro své novorozeně a trpí výčitkami ze strany příbuzných, zdravotníků a okolí, protože nejsou schopné kojit. To pak způsobuje výčitky svědomí, depresivní stavy a neprospívá to ženě ani jejímu dítěti."

minewka
18. dub 2012

@takyja super...hlavne, že v pôrodnici každý na mňa zazeral, pohoršoval sa a ja som ledva žila z tej blbej straty krvi - točila sa mi hlava, ťažko sa mi dýchalo, bola som slabá ako mucha..!!!...cca 3 deň po pôrode som mala hemoglobín 7,3 alebo 7,4!!! A to malej nedali nič, ani mm od inej matky, ani UM - len vodu...booože, ešte teraz ma to nahnevá , keĎ si na to príšerné obdobie spomeniem - a to všetko len pre to, že chodíme z extrému do extrému... 😖 😖 😖 😖

katka1981
18. dub 2012

@minewka, vidis, ja som mala zvysenu, cele noci som nespala, lebo som mala prsia na prasknutie, len som si ich odstrekovala, mala nespala, mozno aj vdaka mojim hormonom, kt. isli do nej bola nespava reflux sialeny do toho. A tento boooooom, kojit za kazdu cenu, robi prave z niektorych mamiciek vystresovane osoby, kt. sa citia ako tie posledne, co nevedia alebo nemozu nakrmit svoje dieta. Ked som isla dat malej prvykrat flasku, tak som plakala, ze uz pre nu budem ako hocikto iny, ze ved flasu jej dokaze dat aj bezdomovec. Jasne ja som bola v prdely z hormonov..... Inak si ma dost vystrasila, neviem ci potom co si napisala, este pomyslim na druhe dieta. Mne sa asi pred rokom a pol urobil uzlicek na stitn. zl. skor nad nou. Nezmizol , na dalsej kontrole pribudli dalsie. Vraj je to ok, ale nie je mi to jedno. Inak ja tym 2 percentam neverim. Urcite je to daleko viac. Mozno 2 percenta su prave tie, co nekoja, lebo si nechcu nicit prsia, lebo im je to nepohodlne a podobne.

minewka
18. dub 2012

@katka1981 tak môžeme písať čo chceme, aj tak máme smolu... 😅 😅 😅 lebo také nevieš, že všetko sa dá, keď sa chce?
Ja ďalšie detičky ešte plánujem, tak som zvedavá, ako to bude s kojením bez štítky...cítim sa teraz oveľa lepšie bez a na liekoch (vyššej dávke) ako so štítkou. 🙂 🙂pár hormonálnych vecí sa mi upravilo...tak uvidíme.

Uzlíkov sa neboj..treba ich sledovať, ale nodózna štítka (s uzlami) - býva často. Ak sú do 1cm, je to ok, väčšie treba poriešiť...mala som jeden 3cm a druhý 2cm... 🙂

PS: moje pocity, umocnené hormónmi - jedna katastrofaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.....

katka1981
18. dub 2012

@minewka, no ten prvy mal menej ako 0,5 cm, ze to sa neda robit ani biopsia. Ja neviem preco, ale uz sa vidim ako mi ju vyberu, ale utesujem sa ze v BB ci kde robia len 2 cm rez :( ale ked mi dr. povedala ze ak by sa mizvysili hormony a v 2. trimestri by mi ju museli vybrat, ja neviem, strach mi nedovoli, ved to je uz dieta v ohrozeni, byt pod narkozou v brusku. Ale sranda, ze moja spolubyvajuca z porodky, rok po mne mala zvysenu cinn. ale nenormalne vysoku, som jej dohodila moju dr. a teraz caka babo, znizila jej lieky a vsetko zatial ok. Ked sme uz pri tych poocitoch a hormonoch. Tak ja som bola unavena, ved som spavala len asi 30 minut denne, lebo mala nonstop plakala. Chudla som, ale ani som nemala cas jest. Hovorim si, bud som anemicka, alebo zas stit. zlaza. Muz mi hovori, nie, stitna to nie je, nie si nervozna. Ja so,m ozaj nebola nervna, bola som krotka, ale ozaj len pre nespanie. Nechcela som prestat kojit a brat lieky, plakala som ze ja nebudem vediet zarobit UM, ze to ani nebudem stihat. Ozaj mala bola nonstop na rukach, keby mi ju nevzal muz, ani nejdem na wcko, nedokazala som ju nechat plakat. Chodit som nevladala, strasne peklo, strasne. A kozy naliate jak mliekaren a mlieko som musela vylievat :(