Kojení. Rozkojím se ještě víc?

luna03
26. říj 2022

Zdravím, malé je měsíc a 3 týdny. Je částečně na um mm. Myslíte, že se ještě rozkojim víc? Je pravda, že kojim víc než prikrmuji. Ale jak se rozkojit ještě víc? Přikládám pořád a pořád, kdy si řekne a nebo když chce uklidnit. Laktační poradkyni jsem měla ( nezabíralo) a na um bohužel z části být musí, protože po kojení řve hlady a nevypije více odeme jak 30ml (váženo před a po kojení). Ch5 jsem brala, piju kojící čaje, masáže prsou, teplé obklady. Ale máte někdo nějaký zaručený "recept"? Vážně bych ji chtěla jenom kojit. Děkuji.

uzivatelkapetra
26. říj 2022

Já ležela s prckem v posteli a byla jeho dudlíkem, ne jen když měl hlad, ale skoro pořád a pila kojo čaje a meltu na litry, hodně střídat prsa a prostě věřit.
Zkusit se nespoléhat na to UM, ale fakt se nechat dyndat klidně celý den a věřím, že se to za chvíli podá.

gbp
26. říj 2022

@luna03 a na nahato, to je zazrak 😄👍 a me funguje treba jen caj od weledy. a nocni kojeni je nejdulezitejsi pro laktaci. a ja teda taky delam dudlik 😅🙈

alice180
26. říj 2022

Kromě toho co tu padlo jsem ještě
Gravimilk od Sunar.

ellyem
26. říj 2022

Já, když jsem ztrácela mléko, tak mi pomohl čaj pro kojící.

luna03
autor
26. říj 2022

@uzivatelkapetra taky sem dudlík 🙈 ale pořád to není takový :( čaje piju též a ten gravimilk

alice180
26. říj 2022

@luna03 jako beze srandy ono mne nejvíc pomohlo když jsem se tím přestala stresovat a převažovat.

anickaaa28
27. říj 2022

Vše popisované výš je super,já ještě beru Lactil. Je tam anýz a fenykl,je to na podporu laktace.Zkus se zeptat v lékárně.

luna03
autor
27. říj 2022

@anickaaa28 já taky nechápu, že v noci vydrží bez flašky, to jí jenom kojim a spí déle jak 8 hodin a budu se 2x ,3x za noc

darinka84
27. říj 2022

@luna03 já pila Caro. A kojení v noci je základ..do druhého měsíce určitě jsem budila po max třech hodinách..je to nepraktické a samozřejmě že spát je fajn,ale také jsem chtěla vyřadit um ...a prostě jej vysadit a hotovo...nastavit v hlavě,že prostě není a nabídnout znova prso.

martiniquest
27. říj 2022

Skin to skin na den dva a flasku muzes zahodit. Vlastne bych ji zahodila rovnou a tu vahu taky. Mliko se tvoří na zaklade poptavky.

ada22
27. říj 2022

Podle toho co pises, tak jsi udělala maximum. Přestala bych se tím stresovat a užívala si krásného podzimu.

luna03
autor
27. říj 2022

@martiniquest vyzkoušeno, marně 😁

luna03
autor
27. říj 2022

@ada22 pravdu bdíš ❤️

luna03
autor
27. říj 2022

@ada22 mozna by bylo lepší přestat kojit úplně a dávat uz jen um , aby se jí nemíchaly dvě mlíka... Ale já se toho kojení i když ne tak castyho vzdávat nechci :( uklidnim ji tím, uspim a tak obecně mám tenhle kontakt moc ráda :((( ale možná by to bylo lepší.... Nebolelo by ji tolik to bříško

ada22
28. říj 2022

Hele bříško ji nebude bolet z kombinace kojení Um nemusí ji vyhovovat Um a nebo ji naopak může vadit něco co jís ty. Hodně mých kamarádek kombinovalo kojení a um, protože neměly dostatek mléka. Jinak na bolavé bříško zkus masáže, cvičení s nožičkami apod. Mě přišlo, že malé někdy pomohlo nošení v šátku nebo nositku a určitě nechat pořádně odříhnout. Někdy, ale na bříško zabere až čas, kdy se děti začnou víc hýbat. Někdy holky psaly že dětem vadil Vigantol a nahrazovaly ho něčím jiným, ale o tom se radši pořád s pediatrem.

bassetlady
28. říj 2022

Doplňky stravy - pískavice řecké seno a benedikt. Zázrak.

luna03
autor
29. říj 2022

@bassetlady jo??? Třeba ty z vegmartu? V tabletách? Myslíte že by mi to mohlo více pomoct?

bassetlady
30. říj 2022

@luna03 jj. U první mi zachránily kojení a teď u druhé jsem je nasadila hned po císaři a do dvou dní jsem mohla kojit půl vesnice.

luna03
autor
31. říj 2022

@bassetlady a myslíte že když to nasadím takhle po dvou měsících už , tak i tak se to zlepší?

luna03
autor
31. říj 2022

@bassetlady taky chci mít mlíka na půl vesnice! 😂

bassetlady
1. lis 2022

@luna03 já bych to zkusila, a opatrně s tím vážením, je zbytečný být v nervech. A nekoukat na hodiny, já než se to ustálila, tak jsem v podstatě trávila dny s kozama venku 😂