Kojení s kloboučkem. Jak o něj pečujete?

klarikp.
30. srp 2008

Holky moc zdravím a prosím o rady.Už v porodnici mi malý nechtěl vzít prso, proto mi dali klobouček a musíme kojit s ním.Ani mně ani jemu to nevadí, ale chtěla jsem se zeptat jak o klobouček pečujete.Vyváříte ho např.v horké vodě nebo stačí jen teplou vodou opláchnout?Já to tedy dělám tak, že ho po kojení opláchnu od mléka a před použitím ho ještě jednou oplachuji.Mám ale strach aby se tam nějak netvořili bakterie nebo něco.Děkuji moc všem, budu ráda za každou radu.Díky 🙂

paratko
30. srp 2008

klarikp.: já ho vždy také umyla pod teplou/horkou vodou a pak dala do sterilizátoru na 5 minut 😉

minea
30. srp 2008

Klarikp., na téma kloboučky je nejdůležitější, jak se jich co nejrychleji zbavit...
http://www.kojeni.net/databaze.php?mc=41

chell
31. srp 2008

minea promin ale tvoje rada mi prijde malicko zcestna... evidentne nemas problem s badavkama a nekdo proste s tim kloboukem kojit musi i kdyz by radeji normalne...

nejdulezitejsi je zodpovedet dotazy ktere ma klarikp a nevi si rady jaks klobouckama...

klarikp zaprve nez zalozis tema tak vpravo nahore je hledani kdyz bez diakritiky napises kloboucek najde ti to totto jiz hodne obsahle tema kde podle me bude vetsina tvych dotazu zodpovezena..

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

jinak ja jendou denne vyvaruju a mezi kojenim oplachuju 🙂

chell
31. srp 2008

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

+ o par temat nize tato diskuze...

vetsinou staci kouknou a neni treba zakladat znovu 🙂

mkr
31. srp 2008

klarikp - já je omyla tak přelila vodou z rychlovarný konvice a bylo hotovo jednou za den dva vyvařila, snad jsem ti pomohla, jinak klučina je malý a když vydržíte a on jak poroste tak se to naučí bez kloboučku, my asi od 3 měsíce kojíme bez doteď

kristynaaa
27. led 2011

Dobrý večer,už v porodnici se mi malí nechtěl přisát,nešlo mu to a já mám málo vystouplé bradavky.Mě ani jemu to nevadí ale sestřička mi řekla že s kloboučkem neodkojím 6.měsíců,je to pravda??Přijdu o mléko kvůli kloboučku??Předem děkuji za odpověd

katka_21
27. led 2011

Mě kojení s kloboučkem hodně pomohlo na začátku kojení. Malý se nechtěl pořádně přisát, což klobouček perfektně vyřešil. Po příchodu z porodnice jsem doma takhle kojila asi dva týdny a pak už to šlo bez problémů i bez něj. Troufnu si říci, že mi možná kojící kloboučky zachránili kojení.

prezdivkos
27. led 2011

Dobrý večer, já kojila s kloboučkem až do 13 měsíců a bez problému, řekla bych, že naopak, neměla jsem pokousané bradavky 😉 Nikoho jsem se neptala a prostě kojila s tím, malá neměla problém, byla přísavka a pak se sama odstavila. Takže, jestli tak pije bez problému, vůbec bych to neřešila. Držím palce.

w_h
27. led 2011

kojila jsem s klobouckama par tydnu, pak se mala postupne zkousela prisat i bez ( s klobouckama to bylo jednodussi, a musim rict, ze mala byla asi i trpelivejsi nez ja), a nakonec to slo uplne bez.
oplachovala jsem je teplou vodou, ev. s jarem nebo mydlem (prece jenom mlicko bylo tucny) a jednou denne jsem vysterilizovala v mikrovlnnym sterilizatoru, uzili jsme ho bohate, nadobky, lahvicky na odstrikany mliko, dudliky a to vsechno se taky musi sterilizovat a je to pohodlnejsi, nez vyvarovani.
o mlicko by se s klobouckama prijit nemelo. rikaji jen, ze je bez kloboucku lepsi info mezi matkou a mimcem (tvorba protilatek, slozeni mlicka atd.), ale kdo vi.
spoustu odpovedi najdes na kojeni.net - databaze otazek a odpovedi.

lennittka
29. bře 2014

Já kloboučky neumeji jinak než alespoň s kapkou Jaru. Mám kartáč od Aventu na lahvičky a tím jakoby "stírám" ten klobouček, dlouho oplachuji v co nejvíc horké vodě a pak vysterilizuji v mikrovlnce.
Kojím tak už tři měsíce, občas to zkouším bez nich. Malý se přisaje, když si bradavku trochu vystimuluji, ale během pár sekund se vrátí do původního stavu a pustí se od ní 😒 Nevzdávám to, ráda bych se jich zbavila..