Kojení s kloboučkem. Jak začít kojit bez něj?

macu.k
11. led 2007

Holky kojíte taky někdo s kontaktním kloboučkem? Četla jsem, že je to jen dočasné řešení, ale nevím, jak začít kojit bez něj? Mám vpáčené bradavky a když to zkoušíme bez kloboučku, tak malý řve a nemůže se vůbec přisát. Dá se kojit s kloboučkem pořád nebo co se s tím dá dělat??

gedren
11. led 2007

Ahoj,

nemam zkusenost, ale pokud vim, na vpacene bradavky se maji nosit nejake formovace od 6. mesice tehotenstvi, tak co kdybys je zkusila nosit ted? Teda netusim, co to je a jak to vypada, treba to je to samy co kloboucek 🙂

Jinak myslim, ze je super, ze s tema vpacenejma bradavka muzes vubec kojit, hodne holek to vzdalo, stejne tak je dobry, zes tak dlouho vydrzela s tim klobouckem a neztratila mliko - kazdej tejden dobrej 🙂 Zkus tu bradavku bez kloboucku pred pouzitim "postavit" - tahej za dvorec smerem od ni nebo ji proste nejak drazdi, aby ztuhla, pak se mu prisaje lip. Ale nevim, v zivote jsem vpacenou braadvku nevidela, tak Ti to treba nejde :( Helca se taky prisava postupne, vzdycky pri prvnich pokusech tu bradavku postavi a pri dalsich za tu postavenou chnapne 🙂 - k mekky se prisat nedokaze.

ijetka
11. led 2007

Ahojka záleží na tom jestli třeba když je ti zima a tak jestli ti vylézají, každopádně koj s kloboučkem. Taky se na to prodává takový jako vytahovač, sakra teď nevím jak to vysvětlit, ale myslím, že se to jmenuje niplete, nebo tak nějak. Jsi z toho co jsem napsala alespoň trochu moudrá? 😅

macu.k
autor
11. led 2007

Ja prave nevedela, ze je mam vpaceny, nejsou vubec plochy... Az na porodnim sale pri prvnim prilozeni mi sestra rekla: "S timhle chcete kojit?" 😲
A ty formovace se pry musi pouzivat v tehotenstvi, ted uz by mi asi nepomohly... 😒
Jinak s tim klobouckem se koji bezvadne, akorat se to musi porad vyvaret a mit porad po ruce, bez nich by to bylo proste pohodlnejsi. No kazdopadne jeste ze to existuje!

ijetka
11. led 2007

Zkus se na to pozeptat v lékárně, já jsem to viděla v časáku. Je to jako hadička, která sse napojí na injekci a pod tlakem si ji vytáhneš. Klobouček jsem taky používala, měla jsem bolavé bradavky a bylo to super. 🙂 jo a ani nevím kolik to stojí.

jita2
11. led 2007

Já jsem s kloboučkem kojila 5 měsíců, taky to jinak nešlo, někdy jsem se s tím nazlobila, ale malá přes to líp pila, nedržel tak dobře, jak by měl, teklo mi i mlíko bokem, ale vydrželi jsme to..určitě se s ním dá kojit celou dobu, aspoň nebudeš mít bolavý bradavk....

jamina
11. led 2007

Macu, zkus ty formovače bradavek od Medely,četla jsem, že to má smysl i po porodu nosit mezi kojeníma.

http://www.medela.cz/produkty/formovace-bradave...

Já mám kvůli ragádám chrániče bradavek a jsou super, jen kdyby to mlíko z nich tak často nevytékalo těma dírama 🙂

macu.k
autor
12. led 2007

Tak jsem vcera procetla vsemozny ruzny rady na netu a rano jsme zkouseli bez kloboucku a vyslo to, kojili jsme tak od zacatku do konce. Tak snad nam to pujde i dal, drzte nam palce. 😀 Kdyztak zkusim jeste sehnat ty formovace.

bublinka
12. led 2007

Ahojky, já také kojím z kloboučky od Medely. Jednu bradavku mám také vpáčenou. Když se mi v porodnici nalily prsa, malá ji nemohla uchopit. Přes kloboučky bumbá dobře, ale právě přesně jak píšeš, pořád je vyvařovat a mít stále při sobě je nepohodlné. Zkoušela jsem to taky bez, ale vztekala se a tak v tom "jedeme" dál. Myslím, že když si na to zvykne, už nebude chtít jinak....

lilourich
12. led 2007

Holky můžete mi některá popsat, jak vlastně ty vpáčené bradavky vypadají? Já o tom hledala něco na netu, ale žádný obrázek, a ani mě do teď nikdo nevyšetřoval, jestli jsou dobrý. Nechci taky zažít na sále překvápko, že mi nějaká sestra řekne, jestli s tím chci kojit 😒 Vím že teď bych to už asi nenapravila, ale mohla bych si koupit aspoň ty kloboučky a nebo to vědět, a pak nekoukat jak z jara 🙂 Předem díky 😉

macu.k
autor
12. led 2007

Jak vypadaji vpacene bradavky se muzes mrknout tady: http://www.medela.cz/informace-o-kojeni/?pripra...
Je smutny, ze pri prohlidkach v tehotenstvi se nikdo nezajima o prsa nastavajici maminky ne?? 🙄

lilourich
12. led 2007

macu.k moc děkuju, jdu se na to juknout 😉

lilourich
12. led 2007

Tak vpáčený je naštěstí nemám, spíš jen ty plochý, jak jsou na obrázku, ale s něma to snad pujde 🙂

4a
12. led 2007

macu.k
to bych netvrdila, že se v těhu o prsa nikdo nezajímá. To záleží na lékaři či sestrách v poradně. Já tuto zkušenost nemám. Ale vpáčené bradavky se řeší i po porodu právě těmi udělátkami od medely. To nám říkala kojící sestra v nemocnici. Já s kloboučky kojit začínala, kluci byli pidi, a pak jsme přešli na normální kojení bez, protože už to pak kluci zvládli. Asi časem, jak ti mimík povyroste a zesílí. Nám kojící sestra říkala, že to zkoušet tak i tak, a motivovat časem mimi pít bez kloboučků. Maminky v porodnici, to tak praktikovali a většinou s úspěchem. Byla jsem tam 3 měsíce, takže jsem to dostatečně odsledovala 🙂

lilourich
12. led 2007

Tak mě se o prsa opravdu nikdo nezajímá 😒 ani jednou se mě doktor na ně nezeptal natož nepodíval, totéž sestra a ani sestra na kurzu ☹ Jenže to že jsou bradavky co to s něma skoro nejde, to jsem se dověděla až nedávno, takže jsem se na to ani zeptat nemohla. No naštěstí to není můj případ, takže aspoň to je dobrý 🙂

raculka
13. led 2007

macu.k- my jsme kojili taky přes kloboučky,já ale měla brad zase moc velké a nešlo nám přisátí,než jsme se to naučili 😀
pokud to půjde,zkoušej to bez nich,mně se začalo asi po týdnu dělat méně mléka.Laktační poradkyně mi říkala,že prý to může být tím,že není přímý kontakt s brad a dítko je asi líné pořádně sát.Takže jsme to zkoušeli a zkoušeli bez nich a úspěch se dostavil,mléko se zase začalo tvořit víc a víc a kojíme pořád 😉
Ale vím,že některé kamarádky kojily přes kloboučky dlouho,když to jinak nešlo a s mlékem (jako já)problémy neměly.Jinak od MEDELY jsou super,od AVENTU mi teda vysál daleko méně. 😒
Jinak na prsa mi také DR nikdy nekoukal,všude píšou,že by je měli prohlížet vždy a já už jsem u 3. DR a nikdy mi je nikdo neprohlížel 😠

leena
10. únor 2007

Ahoj holky, mám od narození vpáčené bradavky, užírá mě to každý den, ale co naděláme. Mám dvě děti a obě jsem úspěšně kojila přes rok. U prvního jsem začala používat formovače bradavek (od firmy Medala), ale myslím, že je to úplně nanic. Zaprvé se pod tím strašně potí pokožka a také je to dost nápadné při nošení a výsledek žádný. U prvního mrňouska se snažili v porodnici aby se prostě naučil přisát a vytáhl si bradavku, ale bylo to hrozně bolestivé, nešlo to a skončilo to tím, že mi "bradavky" začaly krvácet.Až potom mi dali klobouček a malej se krásně přisál, naučil se tahat. Tak (přes klobouček) jsem kojila asi 4 měsíce (protože bez kloboučku to stále bolelo), ale potom jsme to postupně zkoušeli bez, ale i když si malej zvykal těžce, tak nakonec začal i bez kloboučku. (Musíte mít trpělivost 🙂 )Doporučuji kloboučky od Medely, jsou pevnější a mají vykrojení, že miminko se dotýká nosíkem přímo kůže a lépe cítí maminku.A prodávají je ve dvou velikostech. Takže radím, kdo má vpáčené bradavky a chystáse k porodu ať si je vezme rovnou sebou a používá je hned při prvním krmení mrňouska 😉 . Předejdete tak různým problémům. Nezapomenu na to jak jsem se před jednou sestřičkou vyslékla a ona " pane bože co jte s těma bradavkama dělala?!" No v tu chvíli bych ji poslala někam. Vůbec netuší, že stím jako nic dělat prostě nejde... 🙄 . Tak zatím čauky

jita2
10. únor 2007

Já sice nemám vpáčené bradavky, ale asi je nemám ideální, páč se mě malá nemohla nikdy pořádně přisát, tak jsme museli taky klobouček, je s tím víc práce, není to ono, ale zase nebolí prsa...

lilak5
26. únor 2007

Ahoj,
mám ploché bradavky a kojila jsem také přes kloboučky.Bohužel jsme od začátku museli malého dokrmovat Nutrilonem přes injekční stříkačku. Náš Honzík strašně málo sál, neměl moc síly. Pil po hodině a pro mě to bylo vyčerpávající.Byla jsem jak tělo bez duše a nestíhala se ani pořádně najíst. Po 3 týdnech jsem mu dala flašku s Nutrilonem. Honzík vše vypil a my byli rádi, že konečně taky spí 2 hodiny v kuse. Připadal jsem si nemožně, když se mi měkdo zeptal, jestli kojím a já musela říct, že ne. Dnes je Honzíkovi 3,5 let. Je zdravý a první angínu měl před 2 měsíci. 🙂

jita2
26. únor 2007

jasně, určitě to neplatí stoprocentně, že nekojené děti jsou více nemocné...nic není jen černé a bílé 😉

kristi
26. únor 2007

Ahoj, ja kojim s klobouckama a neznam nic lepsiho, mam klid, maly se lepe saje a mne nic neboli, mlika taky furt dost. Mam ty od Medely, jednou za den vyvarim a jsem v pohode. A kdyztak odsavam, aby bylo mlicka dostatek.

lilak5
27. únor 2007

No já jsem teď momentálně těhotná v 5 měsíci a používám formovače bradavek od Medely, tak jsem zvědavá, jak to budu mít s kojením teď, jestli mi to pomůže...

lilourich
28. únor 2007

Ahojky já taky kojím jen s kloboučkem a i když si už malej přes ten klobouček bradavku vytahá, tak se stejně přisaje jen si cucne a nechce jí, jak tam není klobouček tak nepije. Je pravda, že bradavky vůbec netrpí, a i mlíka mám dost, a navíc je vidět jestli tam do mlíko opravdu je. Někdy se mi prsa zdají nalitý a nic moc a jindy je to naopak si říkám tan už nic nemá a v klobouč je to vidět 😉 jen aby mi ho časem nesnědl... 😀

jita2
28. únor 2007

a vám ten klobouček dobře držel? Co já s tím měla starostí, jak se pořád různě oddělával od prsu, jen málokdy mi držel krásně přisátý..já pak zjistila, že pod sebou mám kalužinku mlíka, co vytekla z podkloboučku ☹

kristi
28. únor 2007

jito, drzi dobre, maji na to v lekarne i nejakej krem tusim...tak se poptej

wildovka
1. bře 2007

ahoj maminky,ja uz sice nekojim,ale kloboucek jsme pouzivaly do 4 mesice,nemam uplne ploche bradavky,ale malej nemel takovou silu je vytahnout,tak jsem pouzivala kloboucek od aventu.a ten dobre drzel a malej spokojene sal!pak uz nabral silu a kloboucku nebyla potreba!ted jsem po druhe tehotna(synovi,je 8.mesicu)a otehotnela jsem i kdyz jsem kojila!
jsem zvedava jak to bude s kojenim u dalsiho miminka! 🙂

zevina
1. bře 2007

ahojky, já s kloboučkem kojila jen chvíli, ale naopak mě to dost bolelo a bylo nepříjemné ☹ každé přisátí bylo dost obtížné, protože jsem malého kojila poprvé až 10. den, do té doby byl v inkubátoru, krmený z lahvičky. Podle sestry moje bradavky nicmoc 😠 ale mělo by to jít... Klobouček nám určitě ulehčil první chvíle, asi mu gumová maminka byla sympatičtější, podobná tomu, co už znal 😉 po pár dnech se nám klobouček podařilo odbourat, zpočátku se mi líp přisával ve fotbalové poloze (v sedě, kdy v klíně není tělíčko miminka, ale naopak, je přiložené spíš z boku, hlavička na prsu a tělíčko směřuje přes stehno mimo tělo maminky-nevím, jak to líp popsat) je prý ideální když jsou tyhle "nicmoc" bradavky, nám se skutečně osvědčila, kojení přestalo bolet a zdatně v něm vytrváváme už šestý měsíc a dávno už nemusíme řešit, ve které poloze to půjde 🙂

zuz11
21. dub 2008

werminka • 1d • Včera v 09:17
Ahoj holky, jste tu některá, která kojí přes klobouček? můžete mi napsat své zkušenosti a hlavně jak dlouho už s kloboučkem kojíte a zda to způsobuje nějaké problémy??? díky moc za každou odpověď 😉

janab78 • Včera v 09:31
Já jsem s kloboučkem kojila, ale jen měsíc, pak mi zmizelo mléko, což samozřejmě nebylo asi vůbec kloboučky. Problém byl, že mě straaaašně bolely bradavky. Když se malá pak přisávala bez, tak si vzala úplně celou bradavku do pusy a balo to lepší. Při druhém dítěti pojedeme určitě bez kloboučků. Teda budeme se snažit 😀

draga • 1d • Včera v 09:46
ahoj werminko já kojila přes klobouček 12 měsíců z toho 6m plně😉 žádné problémy jsme neměli, vyhovovala nám nejvíc poloha fotbalová s použitím kojícího polštáčku, Dalíček papal vzorně ...později když už byl větší jsem zvládala kojit i venku 😀 kdybys měla nějkaý konkrétní dotázek klidně písni do ip 😉

monik76 • 2d • Včera v 09:48
Tak já jsem s kloboučekem kojila asi měsíc, malá se chudina nadřela a málo přibírala. Ze začátku jsem ji musela i dokrmit, u prsa byla skoro pořád, ale vytáhla si jen málo, a pak už vlastně nemohla. Protože je bradavka často přes den v tom kloboučku a tam je vlhko, začaly se mi dělat jakýsi puchýře, bolelo to jak čert, ale já chtěla strašně kojit, protože u prvního se mi to nepodařilo tak jsme to začaly zkoušet bez kloboučku, byl to boj, protože se vůbec nechtěla přisát, ale vždycky před každým kojením jsme to zkoušely, až se to nakonec podařilo. Puchýře mě pak trápily ještě snad další měsíc, ale naštěstí to přešlo a teď už krásně kojíme. Říká se, že kloboučky je jen dočasné řešení, ale znám pár lidí, kteří s ním kojili poměrně dlouho.

petronilla • 2d • Včera v 10:08
Ahojda,já první dítko kojila dlouho přes klobouček,numěl se jinak dobře přisát a já měla ragády,které se nehojily,myslela jsem,že teď při druhém už to bude v pohodě,když vím jak na to,ale omyl,hned v porodnici mi dali opět klobouk,udělala se mi ragáda a zas ten samý kolotoč,jenže to bolelo i s ním čím dál víc a prsa se nehojila,tak jsem malé teď po 2 měsících klobouk sebrala,kupodivu se přisála bez problémů a téměř bez bolesti.Takže už asi 5 dní jsme bez něj a je to čím dál lepší a konečně si to užíváme,kojení se zkrátilo a prsa se hojí.Přeju všem kojení bez problémů 🙂 .

draga • 1d • Včera v 10:11
já neměla jedinej problém, žádnou plíseň, žádný zánět...je to asi individuální a myslím si, že lepší kojit přes klobouček než vůbec, samozřejmně pokud to jinak nejde... 😉

werminka • 1d • Včera v 11:17
Holky moc díky za vaše zkušenosti a názory.
Draga: malému je 6 týdnů, kojím od začátku přes klobouček - malý se neuměl ze začátku vůbec přisát.... asi po 3 týdnech jsem zkusila bez kloboučku - po chvíli se mu podařilo přisát se, ale tahá pouze za bradavku - nevezme si "celé" prso do pusinky a tak jsem měla bradavky za jeden den úplně popraskané až krvavé..... Tak jsem se vrátila zpátky ke kloboučku. Malému to očividně vyhovuje - pije krásně, přisává se dobře a přibírá pořádně. 😉 Takže jsem až do teď neměla důvod to měnit. Jenomže pak jsem se někde dočetla, že kojením přes kloboučky se ztrácí mléko - což mě úplně překvapilo a vyděsilo. Vždyť malý tahá úplně stejně jako kdyby pil přímo z prsa..... nevidím v tom vůbec žádný rozdíl ..... Jistě by bylo POHODLNĚJŠÍ kojit bez kloboučku, ale zase taková hrůza to s kloboučkem není. Jde mi jen o to, zda malého díky tomuto kojení o něco neochuzuji.....
Jak to tedy je? - přes klobouček se dítě musí více snažit a více tahat???

sylvar • 1d • Včera v 11:24
já kojila ze začátku přes klobouček, jinak to nešlo, malá byla slabounká na tahání přímo z prsa, vůbec nechtěla.Došlo to k tomu, že jakmile jsme přišly z porodnice, začala jsem mléko odsávat a dávat z lahvičky,pač jinak malá brečela a nemohla se najíst,prostě nám kojení celkově nešlo.
Zkoušela jsem i bez kloboučku, sem tam se chytla,ale stejně se nenajedla 😢
Odsávání bylo pracné, po dvou měsících jsem dostala zánět a zkončila jsem s kojením, pač to moc moc bolelo a nějak jsem tonemohla přejít, jak jsme přešly na UM, kojení úplně odpadlo,ani jsem se nepokoušela to nějak podpořit,pač malá se flaškou rázem uklidila a neplakala u jídla

nissanek • 1d • Včera v 11:32
werminko, malá se narodila jako drobek (2250g) a na jídlo byla dost líná. Kvůli plochým bradavkám jsme museli začít s kloboukem. Dobře se chytla a klobouk byl pro nás pomocník asi až do 2,5 měsíce. Nemyslím si, že mimčo musí přes klobouk víc tahat, už proto, že ten náš lenoch by musel jinak umřít hlady 😉 . A že se ztrácí kloboukem mlíko taky nemůžu potvrdit, měla jsem laktační krizi klasicky ve třetím měsíci a to už zvládala dost bez klobouku. Do teď plně kojím (teda k obědu má už příkrmy). Určitě ale doporučuju to zkoušet bez klobouku (vždycky před kojením mu nabídni jenom prso, tak na pár minut a pak dej klobou a nakoj), my jsme se tak klobouku zbavily a určitě jak píšeš je to pohodlnější. Držím pěsti.

werminka • 1d • Včera v 11:33
SYLVAR: díky za tvou zkušenost. No malý je s kloboučkem moc spokojený a papká hezky, přibírá pořádně..... tak prostě nechápu, proč každý od kloboučků odrazuje....... pokud do malému a mě vyhovuje, tak na tom přece není nic špatného, ne? A Sylvar - přesně jak píšeš.... já taky zkoušela bez kloboučku - malý se sem tam přisál - ale ne na dlouho a nenajedl se a plakal..... já měla pak bradavky rozkousané a do krve popraskané (a to během jednoho dne).... mazala jsem to bepantenem, ale při každém dalším kojení to bylo horší a horší a bolestivé..... takže si pořád myslím, že než aby to došlo tak daleko a já s kojením skončila, tak raději zůstanu u kloboučků.

werminka • 1d • Včera v 11:41
NISSANEK: no zkusím to s tím prsem na začátku kojení - ale nevím nevím. Malý je vždycky tak hladový a hrozně ze začátku hltá - bude se rozčilovat, jak mu to nepůjde přímo z prsa.... Ale zkusím to, no.
Prostě jsem chtěla jen vědět, jaký rozdíl je v kojení přes klobouček a bez něj. (kromě té pohodlnosti) - zajímalo by mě, co to přináší/bere malému - nebo zda je to opravdu otázkou jen zvyku. Bojím se, že přes klobouček se mléko ztrácí... nebo že toto kojení jinak "ubližuje" malému. Ale pokud je to jen o té pohodlnosti, tak to je pro mě úplná maličkost a ráda s tím kloboučkem budu kojit dále.... 🙂

monik76 • 2d • Včera v 11:46
koukni na www.kojeni.net v databázi otázek a odpovědí je přímo kojení s kloboučkama

ladek • 1d • Včera ve 13:34
Ja jsem zacala kojit s klobouckem uz v porodnici 🙂 Kdyz mi maleho vyndali z inkubatoru,tak se vubec nechtel prisat ☹Sestricka mi dala kloboucek,ze je to pry pro ne prirozenejsi !!!???Nevim,slo nam to dobre a krasne bastil 😀 Kojila jsem tak asi do 2 mesicu 😀 Nez se naucil z prsa,tak mu to docela trvalo ☹ V kazdem pripade,kdyz mohu porovnavat,tak bez kloboucku je to lepsi 😀

minea • 1d • Včera ve 14:08
Werminko, zkus ten klobouček postupně odbourat, bude to chtít trpělivost a nervy, ale jsou na to různé triky (na té poradně od monik76 jsou konkrétní rady).
Ještě k těm důvodům - je to přirozenější, ale je to určitě lepší i po emocionální stránce, kdy se z kojení stává intimní kontakt mezi dítětem a matkou - ten kloubouček je určitá bariéra. Taky se při kojení děje spousta zázraků, jako že dítě přes bradavku komunikuje s imunitním systémem matky a pokud předtím např. olizovalo něco špinavého, "řekne" to při pití matce a ta mu okamžitě pošle do mlíka aktuální protilátky. Když tuhle informaci předá kloboučku, nebo dudlíku, matka mu nic "nepošle" 😅 .
Ale jinak - důležitý je kojit, ať už s kloboučkem nebo bez kloboučku...

ladek • 1d • Včera ve 14:12
Tak presne tohle mi rikala laktacni sestra,proto jsem to zkousela bez kloboucku 😉 a slo to 🙂 Souhlasim s Tebou minea

vefa • Včera ve 14:42
Ahojky, tak mi jsme kojili až do 3 měsíců s kloboučkem, bez problémů, pak se naučil bez a je to rozhodně lepší...

sylvar • 1d • Včera ve 14:49
minea, věta, důležitý je kojit, no nevím, když to nejde, tak to nejde a pokud u toho dítě vříská, moc příjemné to není, to můžu říct z vlastní zkušenosti
někomu to prostě bez kloboučků nejde, viz náš případ, jinak se malá nenajedla,ale ona kojení bojkotovala a zlatá flaštička 😵

minea • 1d • Včera ve 14:54
sylvar, mně zase zarazila věta "ani jsem se nepokoušela to nějak podpořit" 😵

romana • 1d • Včera ve 14:58
ahoj, tak ja jsem kojila s klobouckem taky do trech mesicu, protoze ondra mel malou pusinku a narvat mu tam mou obr bradavku jsme proste nezvladali. obcas jsme to zkouseli i bez, ale nechtel. az v tech trech mesicich se nam stalo, ze byl tak hladovej, ze se mu nechtelo cekat, nez nasadim klobouk, a prisal se bez nej 😉 kojili jsme plne do sesti mesicu, pak jeste dalsi dva mesice pri prikrmech, v osmi mesicich se odstavil, protoze mu konecne doslo, ze jde papat pohodlneji a rychleji. s tim souvisel i muj ubytek mleka - zpocatku bych ukojila trojcata, pak se to trosku zhorsilo, ale ne kvuli kloboucku, kvuli ondrove lenosti.

sylvar • 1d • Včera v 15:06
minea, protože malá u kojení řvala až nedýchala, tak proto 😎 mlíka jsem měla moc moc, odsávala jsem jak divá,pač by mi jinak praskly prsa,ale u prsa ječela jak o život, prostě jsme to nezvládly a teď už je to, si myslím, jedno

dvojka • 1d, snž • Včera v 17:08
Ahojky -moje kamarádka kojila s kloboučkem kvůli vpáčeným bradavkám 18 měsíců 🙂

zusma • 1d • Včera v 17:14
Holky a jak dlouho vám trvá(trvalo) kojení s kloboučkem u starších dětí? Třeba u půlročních?

Já taky odcházela z porodky s kloboučkem + jsem odsávala. Doma jsem to různě střídala, ale bez kloboučku nám to nikdy nešlo. A vzhledem k tomu, že do dneška kojení s kloboučkem malé děsně trvá (asi než to vytáhne),tak radši odsávám el.odsávačkou a dávám z lahve. Děsně mi to vyhovuje 🙂 Je to pro mě i malou mnohem rychlejší a pohodlnější než kojení skloboukem.

ladek • 1d • Včera v 18:20
S klobouckem jsem kojila i 40 min. 😝

nissanek • 1d • Včera v 18:58
werminko, ještě k tomu, že se bojíš že si mimčo nevytáhne přes klobouček dost - Kristýnka do konce druhého měsíce přibrala celá dvě kila (takže téměř zdvojnásobila svoji porodní váhu) a to jsme byly jenom na klobouku. Takže si myslím, že na přibírání nemá klobouk vliv. Ale jak již bylo napsáno, určitě stojí za to to zkusit naučit bez.

zusma • 1d • Včera v 19:01
Určitě si přes klobouček vytáhne dost, akorát mu to většinou déle trvá.

petamarketka • 1d • Včera v 19:02
Kojím s kloboučkem už 9 měsíců a stále vše ok 🙂 Markétce chutná, mě nic nebolí 😎 Bez kloboučku to Markét neuměla... a stále neumí.... Ale nevadí nám to 🙂 Kojila jsem vždy max 20 min. Teď už vydrží jen 5 - 10...

hanzuli • 1d • Včera ve 20:32
Ahoj werminko, připomínáš mi můj příběh.

Já kojím s kloboučkem až na pár vyjímek v porodnici vlastně od začátku. První týdny jsem to taky strašně řešila, když jsem se dočetla, že to není dlouhodobé řešení. Snažila jsem se je odbourat, malá brečela a nemohla se přisát, byla jsem z toho psychicky dost rozhozená, tak jsem napsala několika laktačním poradkyním o radu. Bála jsem se všech těch varování, že příjdu o mlíko, že budu trpět záněty, že malá nebude prospívat...

Pak mi jedna z laktačních poradkyň napsala přesně to, co jsem potřebovala slyšet: ať se hlavně nestresuju, pokud nám vyhovuje kojení přes klobouček, ať tak klidně kojíme a časem uvidíme. Samozřejmě že jsem to za několik měsíců zkusila znovu bez kloboučků, ale nějak to nebylo ono, dcerka byla při pití neklidná a nenasytila se tak, jak s kloboučkem. Takže jsme to prostě přestali řešit a doteď (8 měs.) kojíme s kloboučkem (do půl roku plně).

Musím teda z vlastní zkušenosti napsat, že žádná ztráta mlíka ani záněty se mě netýkaly, ťuk, ťuk, ťuk 😉 Jinak který fígl se osvědčil mě při přisávání bez kloboučku, bylo začít s kloboučkem a když si mimi bradavku povytáhne a natvaruje, umí se přisát i bez kloboučku.

Přeju hodně štěstí v odnaučování a pokud zůstanete u kloboučku, nezoufej, taky to jde! 😵 😵 😵

zusma: dcerka pije asi od 3 měsíců jen 10 minut, do té doby pila necelou půl hoďku.

werminka • 1d • Dnes ve 14:29
holky, moc díky za vaše příběhy. Můj TAdeášek se umí přisát - když mu trochu pomůžu a prso mu vložím do pusinky..... když je moc hladový, tak to bohužel nedokáže a máchá kolem sebe rukama a nemá tu trpělivost čekat, až se nám podaří správně přiložit a přisát....... takže v takové chvíli beru klobouček. Takže od včerejška kojím bez kloboučku a když to zrovna nejde, tak vezmu klobouk. Je pravda, že já kojím s kloboučkem někdy i hodinu. Ale to mě nikdy nenapadlo, že je to kvůli kloboučku. Když teď pije z prsa, pije maximálně 20 minut..... tak teď jen doufám, že se nají stejně vydatně jako při kloboučku. A holky, taky vás ze začátku bolely bradavky? Všude se píše, že správné kojení nebolí - ale já mám teď ty bradavky dost citlivé a bolestivé. Tak nevím. Měly jste to taky tak? kdy to tak přejde?? mažu si je bepantenem.... tak snad to pomůže.

monik76 • 2d • Dnes ve 14:46
mě taky bolely než si zvykly chce to čas a za chvíli nebudeš ani vědět že prcek tahá jinak jsem je taky mazala bepanthenem

minea • 1d • Dnes ve 23:00
Přesně tak, bradavky bolí, než si zvyknou - já jsem si to odbyla v porodnici, po příjezdu domů už to bylo v pohodě. Bolelo to ale fakt hodně, taky mi to bylo podezřelý, když kojení nemá bolet 😅 . Jediná rada je správná technika přisátí (nacpat mu do pusinky celej dvorec) a vydatně mazat Bepanthenem. Nevzdávej to 😎 .

werminka
23. dub 2008

Holky, tak my už druhý den kojíme bez kloboučku 🙂 Malý se přisaje - sem tam mu musím pomoct ..... ale pak saje a saje. Bradavky teda bolí, ale není to zas tak hrozné. Mažu bepantenem. Klobouček mám v "pohotovostním" režimu ... v případě, že by nastal problém..... ale snad už to půjde bez něj 🙂

monik76
23. dub 2008

jestli už dva dny kojíte bez tak už to vydržte a klobouček nedávej bradavky si zvyknou uvidíš tak držím pěsti ale myslím, že už jste to zvládli

lucis8
24. dub 2008

Ahoj, tak my jsme také kojily přes klobouček, protože jsem měla ploché nalité bradavky a malá se neuměla pořádně přisát. Vydrželo nám to dva měsíce, postupně jsem ji vždy na začátku zkoušela bez, ale po chvíli se potvůrka pustila a znova se přisála jen s kloboučkem. Jednou jsem ale při vyváření na kloboučky zapomněla 😖 a musely jsme další kojení zvládnout plně bez, protože byly nepužitelné.Byla jsem z toho dost nervní, že se napije málo, ale zvládla to a od té doby jedeme plně bez už měsíc. Tak my asi takhle. 🙂