Kojení s kloboučky. Úskalí, délka, spokojenost

berunka
22. led 2009

ahojky maminky rada bych se zeptala jak dlouho jste kojily s kloboucky a zda pri tom nebyly nejake problemy,treba caste infekce,mene mleka.je mozne kojit s kloboucky po celou dobu treba do pul roku?

market3
28. pro 2009

Sicinko:dneska jsem mluvila s další laktační sestrou a ta mně řekla,že když budu kojit pomocí kloboučku,tak pomalu přijdu o mléko.Jestli mám prý malý bradavky,tak si mám koupit formovačku na bradavky.Piju hodně tekutin (melta,čaje pro podporu tvorby mléka a vodu).Malému budou 2.ledna 2 měsíce.Mám strach,že přijdu postupně díky kloboučku o mléko ☹

market3
28. pro 2009

Sicinka:na kolik minut dáváš sterilizovat klobouček do mikrovlnky?děkuju M.

paulie
28. pro 2009

Sicinka: to sterilování v mikrovlnce mě zaujalo 🙂 Jak se to dělá?

Market: ještě mě napadla jedna rada u odbourávání kloboučků - pomalu zastřihávat ten silikon až do stavu, kdy zmizí celý klobouček (dělala to jedna známá, ale teď nevím, za jak dlouho ustřihla další kousíček ... celé to netrvalo moc dlouho, snad měsíc).
A ještě jednou - trochu si věř 🙂 Psychika dělá u kojení fakt divy 😉

market3
28. pro 2009

Paulie:o kolik to mám zkusit zastřihnout?

market3
28. pro 2009

Berunko:jak dlouho kojíš s kloboučkem?

monisek
28. pro 2009

Ahoj holky, náhodou jsem zabrouzdala až sem ...
Mám hošíčka skoro 17měsíců a je to necelý týden, co jsem přestala kojit a to celou dobu s kloboučkem 🙂 Mlíko se mi neztratilo, začala jsem kojit přes klobouček po návratu z porodnice a to díky laktační poradkyni.
Myslím, že doopravdy je nejdůležitější psychika, po návratu z porodnice jsem si myslela, že přestanu určitě kojit co nejdřív, strašně mě bolelo každé přiložení malého k prsu, hodně pomohly kloboučky a já jsem se tak nějak i zklidnila.
Co se týká malých, drobných bradavek ... můj případ ... já jsem nosila formovače bradavek od 6.měsíce těhotenství a nepomohly 😒 , na kojení mi doopravdy pomohly kloboučky ...
Jak mi říkala laktační poradkyně ... lepší kojit přes kloboučky a mateřské mlíčko do prcka dostat než přestat kojit jenom proto, že to prostě nejde a nezkusit je ...
😉

market3
28. pro 2009

Monisek:co jsi jedla aby jsi měla dostatek mléka?Jak často jsi kojila?

monisek
28. pro 2009

Market, ze začátku jsem kojila snad každé dvě hodiny, někdy bohužel i v noci, protože se Dany dost budil, potom se to začalo zlepšovat a bylo to přes den teda tak každé 3 hodiny, hodně se to potom zlepšilo, když jsem začala s příkrmem zeleniny ...
pila jsem ze začátku čaje na tvorbu mlíčka, ale nevím, zda pomáhá ... lepší je fakt být se snažit v pohodě, nepřemýšlet nad tím moc, i když to je někdy hodně těžký na psychiku ...
taky když jsem si myslela, že mám málo mlíčka, nebo že mu málo teče, tak jsem u kojení pila nějaký teplý nápoj, mlíčko se líp spouští ...

paulie
28. pro 2009

Market: já bych to zkoušela po milimetrech ... aby to nebyl zase takový šok .-) Možná vždycky den dva tři počkat, a pak zase ustřihnout kousek 🙂 Zkusím jí napsat a zeptat se, jak přesně to dělala 😉

Monisek: tak to u mě bylo podobné, jen mám bradavky v pořádku a "chyba" je na straně mého (ne)savce 🙂 Ale pamatuju si dodnes, jak jsem asi dva dny byla naprosto psychicky v ... háji, že nejsem schopná nakrmit vlastní dítě (zvlášť, když mě v porodnici sestra skoukla a řekla, že to půjde bez problémů 🙂) Až když mi ta moje poradkyně dala klobouček a já viděla malého poprvé pořádně pít, tak jsem si řekla, že to prostě půjde, i když "jinak" 🙂

Btw - na začátku mi přišla doba 6m hrozně vzdálená a najednou je tu a příští týden začnu s první mrkvičkou 🙂 A až skončím časem s kojením, asi mi bude i chybět (i ty věčné bojkoty, vymýšlení vlastních pozic, neustálé umývání, vyvařování, ... 😀)

market3
28. pro 2009

Paulie:zkusím klobouček zkrátit po milimetrech a uvidím🙂
Monisek:kdy můžu dát první příkrm?Dneska sme malého vážili a za 14 dní přibral 1/2kg.Když se používá klobouček,tak malý tahá mléko jen z bradavky a ze dvorce to nevytáhne a pak se prý tvoří čím dál míň mlíčka.Teď piju hodně tekutin - kolem 4 litrů za den.

paulie
29. pro 2009

Market, ještě večer mi psala ta kamarádka a prý zkracovala po milimetrech co 2-3 dny, aby dcerka neměla podezření 😀
Jinak půl kila za 14dní je fakt krásný přírůstek ... to je na pochvalu od pediatra 😀
Jo, před chvílí jsem se dívala na synka, jakým způsobem pije přes klobouček, a kupodivu dokáže dostat do pusy i kousek dvorce (i když kolem 4. měsíce měl tendenci dělat si z kloboučku brčko, ale lakt. poradkyně mě naučila stáhnout mu palcem bradičku dolů ... nebolí ho to a výsledek je hned 🙂)
Na ty tekutiny, resp. jejich množství, si dej trošku pozor - pokud jsi doteď nebyla zvyklá hodně pít, tak aby sis nezatížila moc ledviny 🙂

market3
29. pro 2009

Paulie:Jak mu mám zkusit dát bradičku dolů?

paulie
29. pro 2009

položíš mu bříško palce zepředu na bradičku a slabounce ji "zatáhneš" dolů (tam, kam brada směřuje)... není nutné ani vyvíjet vyšší tlak, můj malý jí po tom slabinkém zatlačení sám pohne

market3
29. pro 2009

Paulie:děkuju moc.Zkusím to.Dneska sem měla možnost mluvit se dvěma laktačními sestrami a ty mně potvrdili,že klobouček na tvorbu mléka nemá vliv.Prý když se malý přisaje,tak je to stejné jako bez kloboučku.Tak budu v klidu.Ráno jsme malého vážili a má o 600g více než když jsme byly před 12 dny u doktorky,tak mu to mléko zatím evidentně stačí.Budu používat odsavačku mezi kojením,aby se mně mléko dostatečně tvořilo 😉

paulie
29. pro 2009

Market, nemáš zač 😉 Až budeš mít pocit, že už máš mléka dostatek, klidně tu odsávačku zase schovej (nebo pokračuj a tvoř si zásoby do mrazničky, pokud je budeš chtít v budoucnu nějak využít 🙂).

market3
29. pro 2009

Paulie:do čeho mám dávat mléko,když ho chcu dát do mrazničky?Mám koupit speciální skleničky nebo do sáčků?

paulie
29. pro 2009

v podstatě do čeho chceš - jen by to mělo být umyté a vyvařené 🙂 Já mám pár těch avenťáckých kelímků (tzv. připraveno na cesty 🙂), jinak používám jedny sáčky na led z Alberta (jsou na větší kostičky než klasické sáčky + rozmrazím si vždycky jen příslušný počet kostiček 😎 ). Někdo zase používá skleničky od přesnídávek, jiný zase sáčky od Medely, Tesca, ...

market3
29. pro 2009

Paulie:do mikrotenových sáčků by to bylo asi blbé co?

market3
29. pro 2009

Paulie:když po krmení budu ještě odsávat odsavačkou tak se mně bude tvořit čím dál tím víc mléka,že?Jak dlouho myslíš,že to trvá?Týden nebo dýl?

paulie
29. pro 2009

Market, nevím, nemám s nimi zkušenost 😒 Ale pokud bys měla jistotu, že jsou čisté, tak proč ne? Stačí, pokud si na ně napíšeš obsah mléka a datum, kdy jsi ho odstříkala, dobře to něčím uzavřeš a můžeš si ho dát do mrazničky v této formě 🙂
Pokud odsáváš pokaždé to prso, ze kterého kojíš, tak by se výsledek (tj. více mléka) měl dostavit tak do týdne. Já jsem v dobách přebytků odsávala tzv. do úlevy obě prsa (velmi častým kojením se mi v 6nedělí udělaly litry mlíka navíc), pak už jsem odsávala jen to druhé (to nepoužité 🙂), pokud bylo hodně nalité, a nakonec jsem dospěla do stavu, kdy odsávám jen když potřebuju vyšší laktaci nebo pokud jsem krmila z lahvičky 🙂

market3
31. pro 2009

Paulie:v tom levém prsu se to skoro vůbec nezlepšilo.Malý z něho nic nevysaje pomocí kloboučku,tak používám odsavačku.Odsávám často,ale nějak to nepomáhá:(

paulie
31. pro 2009

Market IP 😉

market3
31. pro 2009

Paulie:copak je IP? 🙂

paulie
31. pro 2009

interní pošta - nahoře v liště bys měla mít červeně napsáno, že máš zprávu 🙂

draga
31. pro 2009

market já kojila s kloboučkama až do roka...na mlíčko to vliv nemělo...jinak jsem mlíčko dávala na mrazák do skleniček od přesnídávek (vyvařila jsem je) a výborně posloužily 😉 taky jsem neměla savce 🙂 ale přes kloboučky sál jak o život 😉

petronelas
4. led 2010

Ahoj.chtěla jsem se zeptat,jak ty kloboučky čistíte? já je vždycky umyju v teplé vode a pak dám sterilizovat do mikrovlnky 😖
Jak vy to děláte?
....četla jsem,že prý kloboučky nejsou dobré pro dítě ani matku.Zase si říkám,že aspoň pije mateřské mléko.

paulie
4. led 2010

Petronelas: já ho po každém použití umyju v horké vodě, každý večer ještě malinkatou kapkou jaru (abych odstranila tuk) a hooodně opláchnu a jednou za čas (1-2týdny) vyvařím na 5min ... jak se to dělá v té mikrovlnce? To mě zaujalo 😀

bobanova
30. črc 2010

Ahoj holky, už od porodnice kojím s kloboučkama značky Medela velikost S, holka se bez kloboučku pořád pouštěla tak mi sestřička zkusila dát klobouček a holka sála jak divá. Problém je že se mi zdá že je po kojení zavzdušněná, klobouček má 4 docela velké dírky a nestačí vše polykat a teče to všude kolem. Vždy po kojení škytá a než usne. Dnes máme 5 neděl. Myslíte že se může kojením přes klobouček zavzdušnit?? Máte někdo zkušenost s tímto kloboučkem nebo vyrábějí i s méně dírkama? Díky moc za případnou odpověd

olzden
1. lis 2010

@bobanova Ahoj. Chcem sa opýtať prečo ti doporučili kojjiť takým spôsobom? Ak máš bolestivé bradavky je potrebné si zohnať mastičku, ak sú vpáčené bradavky - sú na to iné spôsoby a nie klobúčiky. Viem, že v pôrodnici to tak radia ešte.... ale poznám aj iné spôsoby ako pomôcť. Je potrebné asymetricky prisať miminko bez perinky koža na kožu - všetko najdeš na www.mamila.sk alebo mi napíš do IP

radularadka
22. led 2013

já kojila první dítě 3 měsíce s kloboučkem a vpohodě,pila 20 minut a byla napitá dobře ,v noci mi vstávala dva týdny co 3 nebo co 4 hodiny a pak spala do rána.Pak jsem onemocněla a mléko se mi ztratilo.Bohužel. ☹ ,Ale problém kojení je v tom,že když vám tvrdne mlíko v bocích prsu,musíte kojit tak aby miminko bylo pod vaší paží je to boční fotbalová poloha,jelikož mléko si mimi nasává z těch míst kde je jeho bradička.Mě to velmi pomohlo a tak jsem neměla záněty a když bylo nejhůř ,jako že to malá nemohla vypít, tak jsem to odsála odsávačkou.Kloubouček nemá vliv na to jestli máte málo nebo více mlíka.A teče to z něj stejně.Záleží na tom kolik máte mlíka a jak se vám spouští.Já ho měla nadbytek a odsávala jsem.Kloboučky je třeba si umývat a vyvářet a nebudete mít problémy se soorem a bradavky umývat. A pokud hodně praskají ideální je purelan.Koupíte ho v lékárně a můžete s ním hned kojit a nemusíte prsa omývat je to přírodní lanolin.Druhou dceru taky kojím přes klobouček a přibývá a je spokojená.mám problém s tím že mám moc pevná prsa a malá nedokáže obepnout dvorec a pít. Přeju mnoho úspěchů s kojením s kloboučkem i bez neboť tohle mlíko je to nejlepší jaké můžeme našim zlatíčkám dát . 😵 🙂