Kojení s kloboučky. Úskalí, délka, spokojenost

berunka
22. led 2009

ahojky maminky rada bych se zeptala jak dlouho jste kojily s kloboucky a zda pri tom nebyly nejake problemy,treba caste infekce,mene mleka.je mozne kojit s kloboucky po celou dobu treba do pul roku?

pajulka1987
2. kvě 2013

Holky, kojím ale příjde mi že toho mléka není tolik co má být...nakojím odsaji a pak když mu to nestačí tak mu to dám...třeba 30ml včera v noci a dneska odpoledne další 30ml...jsem 9 dní po sekci je šance, že se kojení pořádně rozjede?? děkuji...a kdyžtak co pomáhá?? homeopatika beru..

fosinka
2. kvě 2013

@pajulka1987 Pájulko, šance na rozkojení je určitě veliká! Máš ještě dost času, 9 dní není nic🙂 Prošla jsem si tím samým a vyplatilo se mi tohle: Odsávat a stimulovat prsa po každém kojení (měla jsem odsávačku Medela Swing), brala homeopatika, pila kojící čaje, syrovátku sušenou - doporučuje se teplý nápoj při kojení. Jinak ještě silný vývar, kus masa🙂 Prostě dobře se najíst a ty prsa stimulovat, no hlavně i spánek, ale se to radí... 😉

petra_pf
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
domino.aligotor
13. dub 2014

Já kojila s kloboučky, přesně půl roku. Neumím určit jestli se tím dá kojit dlouhodobě nebo ne, ale okolo 5měsíce přišel velký stres (událost v rodině) a já začala ztracet mléko. Laktační poradkyně mi řekla, že to je kvůli kloboučkům, ale bez nich se kojit nedalo (mám hodně vpáčené bradavky), takže jsem byla ráda za to že jsem kojila aspoň těch 6 měsíců. Nyní mám cca 4týdny do porodu a začínám to znovu řešit. Tentokrát bych to chtěla zkusit od začátku bez nich, chtěla bych kojit déle něž 6měsíců. Tak uvidíme.

libara
19. zář 2014

Mám třetí dítko a poprvé plně kojím už 4 mėsíce. Velké bradavky a líní kluci...v porodnici okusili krmení z lahve a byl konec. Třetí holčička...nejmenší z nich. První přisávání opět problémové. Potom sestra donesla kloboučky a malá to dala a tak kojíme a kojíme.Podle rad zde jsem se pokoušela kloboučky odbourat...co kdyby došlo mléko?! Už jsem tu přečetla dost článků a diskuzí. A můj závěr??? Budu kojit dál přes kloboučky...vždyť nám to jde skvěle. Nenechám se zdeptat a vsugerovat si, že pokud je neutneme budu bez mléka. Hlavní je psychická pohoda a klid. Každému vyhovuje něco jiného. Každé mimi je originál. Moc jsem se naposlouchala toho, že když jsem kluky nekojila budou nemocní. No, mám doma dva chlapáky bez nemocí a allergii. Oba sportují na vysoké úrovni. Jsem moc ráda, že alespoň jednou kojím a je mi jedno jak. 😀

crazim
21. zář 2014

já na kloboučky nedám dopustit🙂 v porodnici s nima byl sice boj, kdym mi ho malý občas shodil na yem ručičkou...tak to jsem rostla... ale jinak mi v por. říkali, že mimi musí vyvinout větší sílu v sání když pije přes kobouček, my jsme měli pěknou porod.váhu tak to celkem šlo..po těcg 4-5ti dních po porodu, než jsem se dala trochu dokupy

sarkar
21. zář 2014

Já jsem anti-kloboučková, i když nemůžu na 100% všechno házet na ně. V porodnici mi je sestra nacpala, kojila jsem tak nějak ok, jenže po 2 týdnech malá pila čím dál tím míň...Od jejího 2. měsíce jsem nekojila vůbec. ale - a za to jsem na sebe hrdá - vydržela jsem do jejích 7 měsíců odstříkávat a krmit odstříkaným z lahvičky, i když jednu dávku denně tvořilo UM.
Teď jsem těhotná znovu a kloboučkům se budu bránit zuby nehty!

maja123456789
3. únor 2015

Díky za prima obchůdek, svetřík již dorazil, mějte se hezky. Maja 🙂

obyvatelka
7. pro 2016

Ahoj holky, ty, co jste odbouraly kloboučky na kojení, můžete mi poradit, jak dlouho trvalo, než si bradavky zvykly? malá se kvůli kloboučkům špatně přisává, takže sice se snažím kojit bez nich, ale hodně mě ty bradavky bolí ☹ díky

evkula
19. led 2017

Ahojky. Já jse z porodnice pěkně kojila bez kloboučků, jenomže mě doma tak strašně boleli bradavky, že mě to nakonec přinutilo používat kloboučky. Malej se přisává pěkně, i pěkně přibejvá. Chtěla jsem se vás zeptat, jak dlouho vám kojení s kloboučky trvá? My třeba dokážeme kojit téměř hodinu. Je to únavé.. ☹