Kojení s kloboučky. Úskalí, délka, spokojenost

berunka
22. led 2009

ahojky maminky rada bych se zeptala jak dlouho jste kojily s kloboucky a zda pri tom nebyly nejake problemy,treba caste infekce,mene mleka.je mozne kojit s kloboucky po celou dobu treba do pul roku?

mkr
22. led 2009

ahoj, my kojili docela dlouho, měla jsem popraskaný bradavky s kloboučky se dalo kojit bez nich by to nešlo, jinak sem tam jsme měli moučnivku, ale to normální 🙂míň mléka jsem neměla

misakulicka
22. led 2009

Ahojky berunko. Já (ač mám nula nula nic....):o) jsem kojila hned od porodnice-mlíčko se začlo bezvadně dělat, malej začal správně přibírat---a vydrželo mi to 3 měsíce-což je u nás v rodině rekord jak hrom! ze začátku to bylo bolavý---občas prasklinka-ale zatla jsem zuby a šlo to-to bylo tak měsíc a půl. No a pak to bylo dobrý----možná bych kojila i déle, ale stěhovali jsme se-to víš - stres---a malej najednou za týden přibral 20g...tak jsem to dá se říct vzdala a zvolila jsem to, co bylo nejlepší pro miminko-prostě jsme přešli na Nutrilon---a teď jsme na Sunaru a super! samozřejmě, že už jíme výživy-jehněčí, králíček---apod...nevím, jestli je možné kojit půl roku---no když se dělá mlíko-tak proč ne! Moc nás chválili---že prý to že kojím s kloboučkama a malej tak krásně celý 3 měsíce přibýval na váze--že jsme šikulky veliký. A koukni jakej je ten kulich krásnej brouček. Takže určitě se kloboučků neboj. Není to nijaký omezení---jen je musíš nosit hold všude s sebou a sterilizovat je...ale jde to zvládnout!

monik76
22. led 2009

ahoj, já jsem s kloboučkem kojila asi první tři týdny, ale malá vůbec nepřibírala, mudr říkala, že je to tím, že se u toho víc nadře než si něco vytáhne, ona byla malinká, PV byla 2640g, byla u prsa pořád, páč měla hlad a moc si toho nevytáhla, takže jsem se snažila ji to co nejdříve odnaučit, navíc jsem měla pořád nějaké infekce, jak byla ta bradavka v tom kloboučku. No nakonec se nám to povedlo, byl to sice boj, ale naučila se to. A hlavně konečně začala přibírat. Ale mám taky jednu známou co s kloboučkem kojila asi 8 měsíců. Ale pokud to jde, snažila bych se je odbourat 😉

misakulicka
22. led 2009

...pak ale nemají takový miminka problém přejít hned na lahvičku.....čudlik jako čudlik si říkají.....náš se vůbec nechtěl chytnout normálně-jen a jen klobouček---no a pak hned lahvička---byl to šikovný cucálek...O začátku mě budil v noci denodenně v 1 a ve 4 a pak v půl roce jen jednou v noci---a od 8 měsíců spí durch---usne večer kolem 20 hodiny a probudí se o půl osmé....no máme poklad.

kechkat
22. led 2009

beru,já jsem malou kojila s kloboučkama asi 4 měsíce,bylo to úplně bez problému,krásně přibírala,jen byl problém v tom že bumbala moc dlouho,téměř 45-50 minut.asi to bylo pro ni dost namáhavé si to mlíčko vytáhnout.pak jsem to začala zkoušet občas bez kloboučku,nejdřív to byl boj,moc se jí to nepozdávalo,,jednou se mi stalo že jsem jela s malou nakupovat a nechala jsem klobouček doma,ona chtěla papat ale prso bez kloboučku nechtěla,to byl ten hlavní impuls který mě nakopl a začala jsem kloboučkové kojení odbourávat,najednou se nám kojení zkrátilo na nějakých 10 minut,byla nabumbaná rychleji,bylo to lepšíi i pro mě.

eppik.m
22. led 2009

berunka: ahojky, nepíšeš proč je používaš ty?
já jsem používala kloboučky kvůli popraskaným bradavkám na začátku když jsem neměla jěště vychytanou zprávnu techniku kojení, a taky se nám ze začátku nedařilo přisát se jelikož jsem měla hodně nalité prsa a pak jsem měla mastytídu a to hodně bolelo ....(musí se mléko před každým kojením odstříkat, aby změkly dvorce a mimi se tím pádem lépe přisaje, MM můžeš uchovat v lednici nebo v mražáku) naštěstí jsem nikdy žádnou infekci neměla a kloboučky jsem udržovala v čistotě dezinfikovala jsem je převařením a prsa jsem větrala, také často omyla čistou vodou a na popraskané bradavky jsem nechala zaschnout pár kapek MM, nebo jsem je mazala aby se dříve zahojili ... nám klobouček pomohl a když jsem bradavky měla v pohodě tak jsem ho přestala používat, ani tvorba mléka se mi neznížila (kojím pořád) ... nevím jakou polohu používaš při kojení, ani co za konkrétny máš problém ale zkus vyzkoušet jinou polohu a hlavně zprávnou technikou kojení by se to mělo spravit 😉

kakauko
22. led 2009

Ahojky, já se přidám do diskuse.. Asi tady z vás mám největší zkušenost s kojením s kloboučkem-kojila jsem s ním až do posledního sosnutí malé, tj. do 7 měsíců. A bylo to absolutně bez problémů. Prostě když se někam vyrazilo, vzala jsem klobouček s sebou, dávala jsem si ho do krabičky na dudlík a to téměř žádné místo nezabere, takže v tom žádný problém nevidím. Akorát jsem ho každý večer vyvařila a bylo vše ok celých 7 měsíců. Mléka jsem měla dost a nikdy mi nepřišlo, že by to malé přes klobouček teklo pomaleji-tomu nerozumím, přece dírky v něm jsou volné, tzn. že spíš jde o to, jak rychle vám to mléko teče z prsu...!? A je fakt, že krmení z lahvičky bylo potom naprosto bez problémů a zvykla si na to snad hned, ani jednou se u toho neošívala..
Jinak zlatíčko máme zatím taky, cca od 2,5 až 3 měsíců mi spinká vkuse celou noc až do rána.. 😅 Jak píše Misakulicka, usne mi kolem 20 hod. a vstává jak kdy, ale většinou mezi 7 a 8 ráno.. 😀 No kéž by jí to zůstalo a vydrželo co nejdýl.. 😀 😀

janeses
22. led 2009

Ahoj, já jsem kojila s klobočkama 8 měsíců...V porodnici se se mnou sestra asi nechctěla otravovat, tak mi hned první den, strčila klobouček...Malá, se nechtěla moc přisát a s kloboučkem to šlo v pohodě, tak jsem si ho já nezkušená matka nechala, ale to jsem netušila, že s tím potom budou docela problémy. Malá přibírala ukázkově, až moc, měla jsem hodně mlíka, tak to teklo dobře....ale...během prvních 3 měsíců jsem měla 4x záněty v obou prsech, hrůůůza, vysoké horečky, hrozně to bolelo, pořád se to ucpávalo, myslím, že to bylo kvůli kloboučkům...no všechno jsem to nějak přežila a nakonec vydržela 8 měs....kojila bych možná déle, ale potom už toho mlíčka tolik nebylo a přes ty kloboučky to šlo těžko, hodně jsem odsávala a dávala z flašky, to malé šlo díky kloboučkům v pohodě, bylo jí to jedno z čeho to teče. Jo ještě jsem chtěla napsat, že jsem zkoušela pár krát naučit bez kloboučků, ale buď to malé nešlo, nebo jsem měla po pár dnech úplně krvavé bradavky, takže jsem je vždycky zase hezky nasadila.I když to bylo docela náročné, mám na kojení dobré vzpomínky...

kakauko
22. led 2009

Ještě teda dodávám, že jsem s kloboučkem začala kojit už v porodnici, protože měla malá problém s přisátím, zřejmě kvůli mým hodně nalitým prsům a pak jsem v tom pokračovala, protože mi to prostě vyhovovalo. Ze začátku mě strašně bolely bradavky, měla jsem je popraskané a mazala Bepantenem a pak se to už zlepšilo, s kloboučkem to bylo míň bolavé a tak už jsem u toho kloboučku zůstala hlavně z pohodlí.. 😅

gedgitka.a
22. led 2009

ahojky holky, tak našemu prckovi bude v neděli 6 měsíců s přisátím neměl problém, už po porodu hned na sále, když jsme ho zkusily jestli to zvládne je to přísavka 😝 😝 , zatím plně kojím a bez kloboučků ze začátku jsem měla hrochu popraskaný bradavky, ale během 2 týdnů se to srovnalo a je to vpoho, jen si říkám, že koupím kloboučky, když stále kojím páč malému budou rašit zoubky a, už teď když stiskne dásně mám pocit, že mi tu bradavku ukousl 😀

berunka
autor
22. led 2009

ja jsem je mela kvuli tomu ze mam mala prsa a Eli se nemohla prisat.navic je nedonosena,mela malo sily na sani.kojeni s klobouckem nam jde krasne,kojime max tak 25minut a mala pribira tak ze doktorka rika ze jestli to tak pujde dal mame z ni kulicku.me naopak prijde ze ji to do kloboucku tece rychleji.jen me napadlo jestli se muze kojit s nimi celou dobu.
kakauko moc jsi me potesila 😉 😉 taky si rikam ze pak mala nebude mit problem s lahvickou.ted kdyz ma obcas jeste vecer hlad dokrmuji ji pres lahvicku s regulaci toku bradavky na sosacku a pro ni to asi v podstate neni rozdil.

gedgitka.a
22. led 2009

tak to je super, že Ti takhle přibírá ona to dožene, hlavní je, že je zdravá 😉

berunka
autor
22. led 2009

gedgitko je to fakt velka bojovnice.kdyz nas pousteli pred 6ti tydny z porodnice mela 2200g,ted ma 2900g a vyrosla o 7cm.naststi nas krome rymy zatim nic neskolilo chranim ji tedy pred navstevami protoze je opravdu malicka,mela ze zacatku i problem s udrzenim teploty.ted uz se to zlepsuje.ale nechci este v chripkovem obdobi nic riskovat.

mkr
22. led 2009

podle mě z kloboučku nejsou záněty prsa to je úplně o něčem jiným, známá nekojila s kloboučkem a měla je pořád, jak malý vypil trochu míń mléka a ona to neodsála, tak tam hned byl
berunka - my jsme byli o 5 týdnů dřív a přibírali jsem kilo měsíčně a malá měla pořád hlad 🙂, pak se to všechno časem srovnalo, začátky jsou nejhorší, dokrmovala jsem stříkačkou, ale pak jsem ji dala i flašku, teď když ji chci dát flašku s mlíkem tak si ji ode mě nevezme, protože ví, že je mlíčko jinde, ale od mužskýho si ji vezme 🙂hlavičky chytrý

kakauko
22. led 2009

berunko, moje malá se taky narodila o měsíc dřív-téměř na den přesně o měsíc.. 😅 Jen byla trošku větší, než ta tvoje, měla 2,78kg 😀 A problémy s udržením teploty jsme měly taky, ale už je to za náma a ani nevím, kdy to tak uteklo.. 😅 Teď už malá sedí, měsíc už válí sudy po celém bytě, že ji musím pořádně hlídat 😀 , už se snaží na 4 a myslím si, že snad bude i brzo chodit, protože už teď nejradši stojí a nechce jinak!! 🙂 Když chce stát a já to nedovolím, tak se vzteká nebo pláče.. 😠
Takže si tu malinkou princeznu užívej a ať ti krásně roste a je hlavně zdravá!!! 😉

gedgitka.a
22. led 2009

berunko to je teda fakt šikulka 😉 rýma je normálka tu měl náš malej taky a teplotu si hůř udržuje každé miminko, když přijde na svět, takže buď vklidu vše se srovná za chvilku budeš mít z malé pěkné batolátko 😉 určo ty návštěvy zatím nee, když byla předčasně a je maličká, nám o svátcích někdo z rodiny dotáhl virózu a malej má, už 3 týden rýmu, naštěstí kašel je fuč 🙂 a jsem už ok 🙂

pajmis
22. led 2009

Ahojte holky tak já kojila s klouboučkem 1 měsíc. Začali sme hned v porodnici a doma se to srovnalo tak ted už nemusíme 🙂 Ale mám známou co kojí s kloboučkem ještě ted a malé je 7měsíců. Ona už ji nechtěla vzít prs jak si dlouho zvykla na klobouček ☹ Ale dá se to i s kloboučkama 🙂 i když pro mě to bylo hooodně nepohodlné...

mkr
22. led 2009

kakauko my taky začali takhle brzo stát, dr. mi to nechtěl věřit, tak ji vyzkoušela a ona mu to předvedla 🙂

berunka
autor
22. led 2009

pro me je prave kojeni s klobouckem hodne pohodlne,vubec mi to nevadi a mala krasne saje.kdyz jsem to ted parkrat zkousela bez nej tak prave plakala,odtahovala se.a hlavne malo otevira pusinku takze vezme jen bradavku.holky kdyz odbocim trosku mimo tema muze se v mesici davat mimi na brisko aby si trenovalo hlavicku?a jak ho na brisko pretacite?ja jsem ji parkrat davala ale byl to boj vzdycky s tim jak ji mam vzit abych ji neublizila a pretocila na brisko.

beruska2x
22. led 2009

s kobouckem jsem kojila od zacatku - jiinak to neslo, malej se nadrel jak blazen, takze mel furt hlad, mela jsem ho u prsu snad 10 hodin denne 😅 a navic se u toho silene nalokal vzduchu a bolelo ho brisko, vydrzeli jsme to mesic, pak jsem dala Nutrilon a uz kojit nechtel, zato mam ale spokojeny vesely mimco, predtim prorval 3 tydny skoro v kuse, byla jsem na provaz ☹

monik76
22. led 2009

pro mě to s tím kloboučkem bylo taky šíleně nepohodlné, hlavně když jsem ji někde potřebovala nakojit, malá se taky narodila v zimě, a než jsem tam ten klobouček dala, 10x mi spadl, pak tam nešel na to prso nasadit, páč já zpocená, no děsně mě to štvalo.
beruska2x u nás to bylo stejný jak u vás, akorát my to odbourali a kojíme doteď, ale taky už jsem to vzdávala, manžel a i mamka mi pomáhali, aby se malá pořádně přisála, otevírali ji pusinu, aby jsme ji tam narvali i ten dvorec, ne jen bradavku. Ale důležitý je spokojený mimčo, jestli s kloboučkem nebo bez a jestli kojený nebo na UM. Je to jedno.

gedgitka.a
22. led 2009

berunko na bříško joo můžeš, dr mi řekla hned na návštěvě u nás doma po porodnici dávat přes den několikrát na chvilinku na bříško a rehabka řekla, že jak začne držet hlavičku, tak co nejvíc aktivního času na břiše a to mi třeba dr neřekla , tak jsme museli na tu rehabku páč malej málo zapojoval bříško při kulení a te´d se už sám kulí na záda i na bříško 😉

kakauko
22. led 2009

Mkr: Tak to jsme tedy na tom stejně! 🙂 Mi dr. taky nevěřila a jak koukala, když se s ní malá začala pčetahovat o fonendoskop při poslechu plic, prý jakou má sílu v každém prstíku!! 😅 Páč dr. se s ní přetahovala celou rukou a malá ho držela jen prstíky a pak už jen jedním.. 😀 Aspoň jde vidět, že i ti malí nedonošení drobci to všechno rychle doženou... 😉
Mkr, a už ti teda malá chodí?? Začala dřív, když i brzo stála??

evikk
22. led 2009

Ahojky,tak taky pridam svoji zkusenost,mam 3tydenniho chlapecka a uz v porodnici jsme kojili s klobouckama,mela jsem popraskany bradavky,ted uz se mi zahojily,ale s klobouckama kojim porad,zda se mi to lepsi,navic malej pekne pribira,po tydnu z porodnice nabral pul kilca a za dalsi tyden 350g takze je to normal a kojime po dvou nekdy po trech hodinach,jak si malej rekne,saje 10minut u kazdyho prsa,takze snad je to v pohode,mozna to bez kloboucku vyzkousim 😀

berunka
autor
22. led 2009

evikku ja jsem prave u kloboucku taky zustala a po par pokusech bez nich i zustanu.protoze ten boj co jsme s malou vyvadely dneska v noci by me akorat stresoval a prisla bych o mliko.takhle jsme spokojene obe a to je hlavni.

paseky
22. led 2009

ahojky, já s kloboučkem kojila obě holky 11 měsíců. pak už samy nechtěly a tak jsem přetala postupně .

reynocek
22. led 2009

Ahoj, tak já začala s kloboučky kojit hned v porodnici. Měla jsem hodně nalitá prsa a malý si nedokázal sám pořádně chytit bradavku. Asi ve 3 měsících jsme kloboučky doma zapomněli, ale s vypětím všech sil jsem malého nakojila i bez něj. Pak jsem kloboučky používala asi do 4,5 měsíce a teď nám bude za 14 dní 6 měsíců a kloboučky už nepoužíváme. Mě řekli v porodnici, že to možná časem bez kloboučků půjde, až malý povyroste a bude mít větší pusinku, aby se lépe "chytil". Infekce jsme neměli žádné. Kojení s kloboučky v pohodě a teď bez nich taky. Jen mi přijde, že bez nich pije malý kratší dobu ... jak už tu někdo psal. Mě se stávalo, že jak malý v pozdějším věku pil, tak mi ty kloboučky jakoby nadzvedával a mlíčko mi někdy teklo i kolem po prsu, místo jen do jeho pusinky.

evikk
23. led 2009

berunka:tak jsem vcera zkusila bez kloboucku a malymu to neslo,takze jsem ho netrapila a dala kloboucek,dneska to zkusime znovu 😀 ,a jak dlouho ti kojeni trva?

berunka
autor
23. led 2009

my kojime tak kolem 20ti minut,takze zadna hrozna delka to neni.me ted spis trapi ze jedno prso se vyrazne vic nalejva a ze stran boli jak mi tam tvrdne mlicko.odstrikavam jak blazen,kojim po trech hodinach.no je to boj.snad se to po tom 8.tydnu spravi.

monik76
23. led 2009

berunka, mne to delalo taky, ono se pry rika, ze kdyz se koji pres kloboucek tak se to prso poradne nevyprazdni a muzou vznikat zanety, ale to jsem jen cetla, ja zanet nemela, jen se mi delaly puchyre, jak byla bradavka porad v tom kloboucku. Ja bych se snazila to odbourat, neni to jednoduche a nebude to za jeden den, aspon u nas to tak nebylo, ale slo to a kojim doted.