Kojení s kloboučky. Úskalí, délka, spokojenost

berunka
22. led 2009

ahojky maminky rada bych se zeptala jak dlouho jste kojily s kloboucky a zda pri tom nebyly nejake problemy,treba caste infekce,mene mleka.je mozne kojit s kloboucky po celou dobu treba do pul roku?

sina
23. led 2009

Ahoj, mě kloboučky strašně pomohly v porodnici a ještě asi 14 dní doma. Měla sem úlpně rozpukané bradavky a díky kloboučkům sem nepřestala kojit, byla to pro mě děsná úleva. Taky mi do porodnice chodila teta a říkala jak je to nebezpečný, nezdravý a nosila mi články z internetu. Myslím si, že je to super na přechodnou dobu, kdy prsa bolí. Pak si zvyknou a je to praktičtější bez nich. Ale kamarádka s nima kojila rok a taky dobrý. Hlavně že má mimi MM: 🙂

evikk
23. led 2009

berunka:me se taky jedno prso naliva vic,prikladam k nemu vic a min boli,jsem dneska zase zkousela bez kloboucku a malej se normalne asi na potreti prisal,jsem tomu neverila,takze to zkusim zase,snad to nebylo jen nahodne 😀 ,doufam,ze mi bez kloboucku zase nepopraskaji bradavky 😠

anta
23. led 2009

Ahojky, tak toto téma je mi bohužel známé. Mně v porodnici řekli rovnou, že co jsem to za maminu, že nemám prsa a mám miminko 😠 ! Takže mi daly klobouček a koukejte kojit, byl to děs, obzvlášť doma po 14 dnech nám malý pořád plakal a my nevěděli, proč, pak jsme se dověděli od dr., že za 10 dní přibral jen 50 gramů, že to nedokázal z toho kloboučku vůbec vytáhnout to mlíčko, tak jsem se ve druhým měsíci rozhodla, že to zkusím tělo na tělo a to bylo úlevné, malej papal krásně a už hlady nekřičel 😉 Takže zkušenosti s kloboučkem jsou naprosto strašné, nakonec se mi kluk odstavil ve třetím měsíci sám a zůstali jsme na UM.

amira55
23. led 2009

Ahojky přidávám se k ANTA,
malý se narodil o měsíc dřív se silnou žloutenkou a nechtěl vůbec sát. Dva dny po porodu nám dala sestra klobouček a já byla štěstím bez sebe, že alespoň trochu saje. Fungovalo to, ale protože já mlíka měla tak tak aby mu to stačilo skončili jsme po 4 týdnech na nutrilonu, protože neměl sílu si přes klobouček vytáhnout dost mlíka....

sina
23. led 2009

evikk, nevzdávej to určitě to nakonec bude miminku příjemnější než s kloboukem. Mě to kojení strašně bolelo měsíc, ale vytrvala jsem a teď je to tak strašně pohodlný. Taky mě bolelo jedno víc a zjistila jsem, že je to podprsenkou, že mi zamačkává tu bradavku zpět do prsa. Koupila jsem si tedy kvalitní od anity a hrozne to pomohlo. Taky tohle bolavý prso, vůbec sem s nim nechtěla kojit a nakonec je to teď to, který má více mléka, než to nebolavé. 🙂

evikk
23. led 2009

sina:nevzdavam to,zase jsme to zkouseli a malej saje v pohode bez kloboucku,takze super,ze nam to tak jde.Mam teda silene citlivy bradavky,nemuzu se jich ani dotknout a kdyz o ne zavadim treba rucnikem,tak je to silene neprijemny,to taky prejde casem,nebo to budou takhle citlivy porad? 😒 😒

sina
23. led 2009

To fakt přejde, uplně tě chápu. pamatuju si, jak sem třeba bardavkou zavadila o dveře sprcháče v porodnici, myslela sem že se po.... A taky sem dělala, že jsem třeba kojila jednou s kloboučkem, podruhý bez. Taky je důležitý, jestli máš správnou velikost kloboučku. Pokud tě to hodně bolí a klobouky ti uleví a malý je spokojený tak koj s a postupně odkládej. Já to tak taky dělala, pokud ti saje s i bez, je to šikula a kdyby se dělo něco špatně tak to poznáš. Jinak mě nepomáhalo žádný mazání a pod, prostě si to musíš projít. Muj chlapeček teď má hroznou sací sílu jak je větší a tak mě to zase bolí, ne jako na začátku,ale jo. Když sem mu zkusila dát prst, tak sem se až divila jakej je to tlak a obdivuju, že to ty holky moje vůbec vydržej 🙂

jana.jojo
24. led 2009

Ahojky, s kloboučkem jsem kojila asi 14 dní, měla jsem moc velké bradavky v porovnání s pusinkou Majdulky - chytala mě jen za ně a nebyla schopná se najíst (nechytladvorec). S kloboučkem se to dařilo, protože ten masíroval dvorec. Navíc chtěla klobouček jen na jedno prso, ze druhého jí to šlo rovnou. Postupně začala sama klobouček odmítat, protože jí vyrostla i pusinka. Teď jí jsou 3 měsíce, kojíme bez ničeho a klobouček leží uklizený a připravený případně pro druhé mimi. 😀

berunka
autor
24. led 2009

holky ja jsem vecer a v noci zkousela kojit bez kloboucku ale byl to neskutecny boj.vecer mala strasne plakala,kroutila se a skoro se neprisala.v noci se sice kroutila min byla vic rozespala ale nevzala si skoro ani bradavku ☹ mam bradavky hodne male a i kdyz jsem ji pak chvili nechala dlabat s klobouckem a pak ho sundala neprisala se.bojim se ze kdyz ji budu takhle trapit a zkouset to ze mi zacne hubnout protoze se vubec nenaji.

sina
24. led 2009

Berunko, já bych to zkoušela spíš přez den, kdy bude malá v dobrém rozmaru, večer a v noci mimča potřebujou klid. 🙂

aneta15
24. led 2009

Já kojím s kloboučkem od začátku malý bude půl roku a naprosto v pohodě, večer vyvařím - a z každého prsa kojím 4 minuty a krásně přibírá, záněty nemám a hlavně když jí začnou růst zuby, tak to dost oceníte 🙂

pajmis
25. led 2009

Ahoj berunko, já jelikož sem měla úplně ploché bradavky, tak sem musela používat klouboučky, neměla sem vůbec žádné bradavky... bylo to pro mě hrozné. Ted bude melému 8týdnů a já asi iž 2 týdny kojím bez kloboučků. Dříve to taky ještě nešlo aby semi přisál. ale musíš trénovat, zkoušet... mě se malý přisál bez kloboučku napřed na pravé prso a levé nechtěl, to jen s kloboučkem.Tak sem ho pár dní kojila z pravého bez kloboučku a z levého z kloboučkem...ale zkoušela sem to pořád i to levé, aby se naučil... a za pár dní se přisál i na levé, takže ted kojím z obou prsů bez kloboučku. Nevím, jak to jem ale mě stačilo aby se mi 1x přisál bez kloboučku a pak už to šlo pěkně samo, už si tu bradavku dokázal sám pěkně vyhledat,i když byla ještě menší. A ted s tím už nemám žádný problém a bradavky mám jako čudle od kopaček 😅 😀 zkoušej to často a přes den. Mě pomohlo když sem si to prso hodně zmáčkla a strčila mu to do pusy a on jak začal sát tak mi ty bradavky vytáhl. S tím levým prsem mi pomáhal přítel, nechtěl se malý přisát, tak přítel přišel chytl mi prso zmáčknul ho teda fest 😅 a přiložil mu ho k pusince a malý se chytnul 🙂 Tak hlavně to nevzdávej a trénujte 😉 Určitě se to podaří... já ted kojím, ik dyž sme někde venku v centrech nebo tak a sem spokojená. Když sem mívala kloboučky tak sem si odsávala do lahve a dávala mu to venku z lahve protože než bych ten klobouček nasadila... malý mi ho vždycky odhodil ručičkama nebo tak a to mě dost hrálo na nervíky 😀 Tak hodně štěstí přeji 🙂

anta
25. led 2009

Holky, ale když vám povím, že mě naučily (sestry) jen přes klobouček na polohu vleže, tak to je dost hrozný. Přestavte si, že jdete k dr. na kontrolu, dítě čapne hlad a vy se tam natáhnete na zem a začnete do něj rvát mlíko přes klobouček 😝 😀 😀

lisounek
25. led 2009

ahoj holky uplne se zde nachazim 🙂 na predporodnim kurzu mi rekli, ze mam ukazkove bradavka a po narozeni ejhle pry vpacene jako hrom a pritom si myslim, ze jsou v pohode, ale mala byla lina od mala nechtela se prisavat, sat a problem...kloboucky na dlouhou dobu pomohly, ale jak pise anta..umela jsem to s nimi jen vleze, v sede to padalo a mala mi to porad shazovala..nakojit jinde fakt problem!! ale u me to bylo i o tom, ze jsem mela po porodu problemy a pak bylo malo mlika..rozkojovali jsme 4 tydny za hrozneho revu a treba i hodinoveho prisavani (ke konci uz treba kojeni jen za chuze, aby se prisala... ☹ fakt des a ona zpocena ja zpocena, takze po nej. jejim 3 mesici taky skoncila na UM, jelikoz me proste odmitala a nepribirala mi skoro vubec 😔 a pak najednou strasna zmena, UM ji chutnalo a byla tak spokojena, nebrecela a vubec byl doma klidek!! takze ja to na nich do pul roku neodkojila, ale kloboucky do asi teda nebylo...a abych se pridala mela jsem doma i laktacni a ta mi prave poradila, at zkousim bez nich, tak na jedno prso ok a druhe ani nahodou a strasne se rozcilovala...a pak uz to slo s prominutim do haje 😔

ilci
25. led 2009

taky kojím s kloboučkama, prý malé bradavky a malej má nějak blbě spodní ret, prý by se bez kloboučku nepřisál
s polohama u kojení nemá problém, zkoušíme různé a v pohodě
zkouším to občas i bez kloboučku, ale nějak se nedaří

anto, promiň, ale docela mě pobavila představa, jak se natáhneš na zem třeba v čekárně a kojíš 😀

berunka
autor
25. led 2009

holky tak nam se podarilo uz trikrat nakojit bez kloboucku.sice v noci hodinovy rev takze jsem nevydrzela a nakojila s klobouckem ale dopoledne bez nej a odpo taky.tak doufam ze nam to tak pujde i dal.je pravda,ze prso se po kojeni bez kloboucku vic vyprazdnilo hlavn epo stranach.to se s klobouckem proste nepodarilo.

lisounek
25. led 2009

berunka: super jen tak dal..a kdyz to nepujde, tak ho netrap, chce to trenink 😉 hodne stesti!!

evikk
26. led 2009

Ja mam po dvou dnech bez kloboucku silene citlivy a bolavy bradavky,takze dneska jdeme bohuzel zase kojit s klobouckama ☹

barculda
26. led 2009

Holky, moc držím palec ať to rozkojíte!
Já s kojením zápolila v porodnici...moc se mi nalila prsa a malej se ne a ne přisát! já se cpala oxytocinem, nahřívala prsa, zkoušela silikonový kloboučky, nic nepomáhalo...skončilo to vždy odstříkáním u sester a podáním mlíčka stříkačkou...byla jsem z toho docela na palici 😒
A jednou přišla starší sestra na směnu a viděla mne, jak zápolim a brečím nad nezdařeným asi stopadesátým pokusem..poradila mi skleněný klobouček. ten se používal hlavně dřív, když ještě nebyl silikon...Nikdy na její radu nezapomenu. Malej vycucnul 120 na první pokus! 😵 byla jsem štěstím bez sebe! Paráda, malej začal krásně přibírat a já šťastně kojila se skleněným kloboučkem... Na pokoji, dva dni před propuštěním z porodky jsem byla s paní, co kojila se silikonovým kloboučkem. Já stále kojila také s kloboučkem. Jednou mi pověděla, ať to zase zkusím bez kloboučku. Moc jsem tomu nevěřila ale zkusila jsem to..a..od té doby už máme klobouček jen v šuplíku, jako poslední záchranu a sajeme krásně jako diví!
Moc všem přeju ať to zvládnete! Je to fakt i dost o psychice. Mě hodně pomohlo to, jak jsem ve skleněném kloboučku krásně viděla, jak malej krásně saje a mlíčko mu do pusinky stříká...díky sestřičce na šestinedělí...

paola.o1
26. led 2009

Ahoj, tak ja striedam klobucik s flaskou🙂 je to tak, ze doma si mliecko len odstriekavam a maly pije z flasky, ale ked niekam ideme na dlhsie, alebo na navstevu, beriem klobucik a kojime sa. klobucik som dostala uz v porodnici, lebo mam tak male bradavky, ze mali sa nevedel nacecknut, takto nam to vyhovuje, mame to tak pol na pol

marge
26. led 2009

Ahoj holky, já jsem taky kojila malého do 8.měsíců s kloboučkem a žádné problémy jsme s tím neměli. Bez kloboučku se ani nechtěl přisát. V porodnici jsem ho začala používat kvůli tomu, že jsem měla bolavé a rozpraskané bradavky. Díky kloboučku jsme potom neměli problém přejít na flašku 😉

martina100
26. led 2009

Ahoj,
já kojím Abi s kloboučkem od narození. Daly mi ho sestřičky už v porodnici, protože jsem měla ploché bradavky. Četla jsem články na kojeni.net o škodlivosti kloboučků a jeden čas jsem je zkoušela odbourat, malá se sice přisála, ale do dvou dnů jsem měla hrozně rozbolavělé bradavky, takže jsem se ke kloboučkům zase vrátila, později už malá přímo z prasu sát nechtěla. Teď jsou jí 3 měsíce, plně kojím a obě jsme spokojené. Podle mě je hlavní udržovat kloboučky co nejvíc sterilní. My jsme koupili tabletový sterilizátor - jednou za 24 hodin do něj vhodím tabletu a kloboučky jsou v něm celý den sterilní - sterilizátor je poměrně malý, takže s ním můžeme jezdit i na dovolené atd.
😉

berunka
autor
26. led 2009

holky tak vcera a dnes jsme kojili bez kloboucku a uz mam taky bradavku bolavou ☹ navic mala se prisaje ale pije chvili a pak usina,krouti se.takze jsem vecer opet sahla po kloboucku 😒

krembonzur
26. led 2009

ahoj, prsa velikosti 0 0 plus vpacene bradavky, takze jsem vyfasovala v porodnici kloboucky-mendela a odsavacku a uz to jelo-jinak jsme se nenakojili a to trvalo do 3 mesicem, z niceho nic je vyplivnul a rozpil se sam... 😵, jeste jsme kojili vzhledem k velikosti pouze v leze, takze fakt uzasne...po vyflustnuti kloboucku jsme uz nasli i jine polohy, jak kojit a na starsi mesice, jsme kojili naprosto vselijak... 🙂 ted uz zas pro zmenu zacinam odstavovat... 😀

monik76
27. led 2009

berunka, to je škoda, ale třeba to ještě půjde, já když jsem dala pryč klobouček, tak jsem je taky měla bolavé, ale zařekla jsem se, že klobouček ji už nedám, u kojení jsme zkoušeli různé polohy, jen aby to moc nebolelo, a když už to bylo fakt moooc bolavé, tak jsem třeba pár kojení vynechala a odstříkala a dala jí to ze stříkačky. Pořád jsem je mazala a namáčela do heřmánku a chodila nahoře bez 😀 Bylo to náročné než si ty bradavky zvykly, ale vyplatilo se to, kojíme doteď. 🙂
Tak držím pěsti, ale aspoň se chytne i bez kloboučku, tak to třeba ještě půjde. 😉

berunka
autor
27. led 2009

moni on je jeste problem ze mala dost ublinkava takze kdyz zkousime polohy a prendavam ji tak si natrese brisko a pak ublinkava:( navic jak se u toho zlobi,krouti tak je pak tak vycerpana ze se prisaje na chvili a odpadne a ja se bojim,ze se malo naji. u ktere polohy te bradavky bolely nejmene?

barculda
27. led 2009

Berunka: souhlasím s Moni, vydrž to...také jsem měla dosti bolestivé bradavky.. to myslím všecky mamči, než si ty brad.zvykly na sání... Jedině pokud bys měla bradavky nějak potrhané, tak odstavuj, jinak koj a za pár dní si zvyknou. Fakt. Já měla na levým prsu dokonce modřinu, jak se Adámek snažil toho vycucat co nejvíc. Bolest jsem překonala a teď je to v pořádku. Mě osobně nejvíc vyhovovala poloha fotbalová, ale jen tak do 1.měsíce, pak už sme byli moc velký, takže jsme přešli na klasiku kojení v sedě a malýho si podkládám malým polštářkem"macíkem"..tak ať se zadaří... 😉

berunka
autor
27. led 2009

barculda diky moc za uklidneni.ted jsme to zae zvladly bez kloboucku.je to sice trochu boj ze zacatku mam prso totiz hodne nalite,i kdyz odstrikam a nahreju tak je hodne plne a mala ma problem se prisat.ale nakonec jsme to dneska zvladly.me prave fotbalova poloha taky prijde uz trochu krkolomna,mala se krouti a navic kdyz lezi na zadech tak se mi zakuckava.takze chvili kojim ve fotbalove a pak klasicky.

barculda
27. led 2009

🙂 Berunko, no vidiš to, ještě to párkrát zabolí a budete mít skvělou techniku 😉, mě osobně když byly prsy hodně nalité taky pomohlo trochu odsátí-hlavně kvůli tomu, žejsem si vytáhla bradavku a malej se pak dobře chytnul... a množství mlíčka se ti ještě neupravilo, podle potřeby maličké? to nám už jo..to taky přijde, pak už tak nalitý nebudou...uvidíš... mě teď občas přijde, že bych toho mlíčka mohla mít i víc 😉 ale štírek si nestěžuje, bumbá co mám a hezky přibírá, to se mi asi jen zdá, že místo těch nalitejch prsou mám teď vždykcy pozdě odpoledne vymačkaný citronky 😉 😀
hodně štěstí a pevný nervy!

monik76
28. led 2009

berunko, omlouvám, se, ale už jsem včera nestihla napsat. Ale jak jsem četla, myslím, že to děláš správně 😉 taky jsme používali tu fotbalovou polohu, je to dobré, aby si kontrolovala správné přisátí, já se snažila ji tam do té pusinky vždycky nacpat toho nejvíc. Ják píše barculda, taky jsem ze začátku do úlevy odstříkala a povytáhla bradavku a pak rychle šup du pusinky 😀 To zvládnete holky, jste na nejlepší cestě se těch kloboučků zbavit.
barculda já měla taky modřiny a navíc se mi dělaly i puchýřě, z toho jak byla ta bradavka pořád v tom kloboučku a pak když praskl auuu, hodně mi pomohl heřmánek. 😉