Kojení s kloboučky. Úskalí, délka, spokojenost

berunka
22. led 2009

ahojky maminky rada bych se zeptala jak dlouho jste kojily s kloboucky a zda pri tom nebyly nejake problemy,treba caste infekce,mene mleka.je mozne kojit s kloboucky po celou dobu treba do pul roku?

berunka
autor
28. led 2009

monik tak od vcerejska odpoledne zase jedem bez kloboucku a myslim,ze uz to zvladneme bez nich.ze zacatku se vzteka,mam leve prso dostnalite ale jakmile polevi jde to 😉 a bradavky zatim ok.

berunka
autor
28. led 2009

barculda: myslim ze se mi jeste neupravilo protoze jsem mela ty klobpucky.mozna je to tim zkreslene.ted kdyz kojim do trech hodin tak je to celkem v pohode ale jakmile je to delsi dobu tak uz je leve ztvrdle jak sutr 😀

monik76
28. led 2009

berunka, tak to je super! 🙂 To už bude v pohodě, malá je šikovná!!

berunka
autor
28. led 2009

ani nevis jak jsem rada.na jednu stranu to bylo pro me s kloboucky pohodlne,nevadili my. ale spis to chci delat nejprijemnejsi pro malou,ne pro sebe.a aby nam mlicko vydrzelo co nejdele. nevis jak upravit laktaci kdyz je v kazdem prsu jina?leve mam tak min o velikost vetsi a i kdyz mala spinka pres noc krasne tak ja musim vstat a odstrikat.

anta
28. led 2009

Já jsem pak začala kojit tzv. tělo na tělo a hned po kojení jsem si matlala na prsa bepanthen a bylo po problémech, když nějaké byly. 😉 S těma kloboučkama mi to přišlo jako bych byla kojná támhle někde v ústavu "podej dítě, já ho teda nakrmím 😀 😀 ", ten kontakt s Honzulákem mi moc chyběl 😔

berunka
autor
28. led 2009

anta telo na telo?jako ze jste oba byli bez obleceni?

monik76
28. led 2009

berunka, koukni na www.kojeni.net je tam toho spousta i na tu laktaci, že v jednom prsu je toho míň. Mně ty stránky moooc pomohly. 😉

barculda
31. led 2009

Ahojky, koukám že Berunka už to zdokonalila 🙂 to ráda čtu... s tou zvýšenou laktací v jednom prsu teda moc neporadím...já osobně mám pocit, že se mi levé také více nalejvá než pravé... a i Adámek ho má nějak radši... 😎 je fakt, že z toho druhého to stříká na všechny strany, z rohodle to pěkně stříká rovně... 😉 -to vidím když si prsa zmáčknu. Nevím, zda to může být tím, ale moc to neřeším. Tak mám holt jeden prs větší... 😉 ale u nás to teda nejni zase až tak markantní..co se týče toho kojeni.net...tak tam mi taky dost pomohli 😵 tak pěkné kojení a dobrou noc..

berunka
autor
1. únor 2009

holky tak uz plne kojme bez kloboucku 😉 a na kojeni.net jsem si jeste ujasnila jak ji drzet aby poloha byla spravne takze ted uz je to uplne v pohode a mala je u toho i klidnejsi.rozciluje se jen kdyz ji prendavam z jednoho prsa na druhe 😀 😀
holky myslite ze kdyz mam to jedno prso vetsi ze to zustane i po uplnem ukonceni kojeni?bych teda opravdu nechtela mit jedno o velikost vetsi 😀 😀

anta
1. únor 2009

Nene, tělo na tělo to je myšleno jako že jsem kojila bez těch kloboučků, já tomu tak říkám, ale dobrý bylo to, že jsem z jednoho prsu kojila a z druhého mi crčelo mlíko, tak jsem musela být aspoň z půlky přikrytá podprdou, abych to mlíko neměla všude.
Beru, neboj, to se spraví, já jsem měla pěkné mlíkárny, taky jedno větší, druhý menší, teď nekojím a najednou kde nic tu nic 😀 😀 😀 😀

surynka44
1. únor 2009

Ahojky, já kojím s kloboučkama od porodnice.Jednu bradavku malá chytla ale dost bojovala.Jedna známa mě od toho zrazovala,že prý do měsíce ztrátím mlíko atd.,ale kojím už 8 týdnů a mlíka mám stále dost,tak snad to vydrží.Mám ale jiný problém.Asi týden mi malá nechce ten klobouček chytit, jako by ji to vadilo.Už se i stalo že se u toho rozplakala.Jinak celou dobu v pohodě. Má někdo stejnou zkušenost? Připadá mi jako by ji vadil ten materiál, je fakt že mi to začla dělat i s dudlíkem, poradí někdo? 😲

berunka
autor
1. únor 2009

a zkousela jsi ji nakojit bez kloboucku treba to zvladne?ja jsem to prave jednou zkusila jen tak jestli se chyti a ona se sapala i bez kloboucku tak jsme je zacaly odbouravat a ted uz je nepotrebujeme a je to super,to musim uznat.kojime tak ctvrt hodinky a malou mi prijde min boli brisko.ja sem mela v 7 tydnech od porodu taky dost mlika i s klobouckama ale je pravda,ze dokud jsem kojila s nima tak me bolela zada.ted jak mala pije bez nich a vytahne i to zadni mlicko poradne tak me zada neboli.

surynka44
1. únor 2009

Zkusím to a uvidím.Když tady čtu,že se to povedlo,tak třeba budeme mít taky štěstí.Tu jednu si myslím chytne,ale tu druhou mám nějakou rozpůlenou či co?! ☹ No uvidíme jak dopadnem. 🙂

barculda
1. únor 2009

Surynka: vezmi si příklad z Berunky...nedávno to vypadalo zoufale a dneska jak panečku kojí bez kloboučku bos... 😀 😀 😀 gratulujíííí! 😉

surynka44
1. únor 2009

jo, jo to mě právě dodává tu šanci to zkusit 😀

berunka
autor
1. únor 2009

holky dekuju za uznani.jsem moc rada,ze jsme to zvladly.prijde mi ze male je ted lip.
surynka: ja mam na pravem prsu zase bradavku docela plochou a vzdycky ji roztaham odsavackou a mala uz se chytila i z praveho.sice tam mam min mlicka,takze se jeste dojida z leveho.ale kazdopadne uz zvladne skoro 5 minut i z praveho.myslim,ze uz je dost velka ze by jste to mohly zvladnout.mala se po porodu nedokazala prisat,jak byla jeste nedonosena tak nemela silu a ja mam mala prsa takze bradavky ji nedosahly na patro.ted uz je to ale v pohode.
urcite to zvladnete,nam to trvalo cca tri dny.

evikk
1. únor 2009

Taky se hlasim do klubu,uz druhy den kojime bez kloboucku,bradavky si zvykly a neboli 😀 😀

zlatouch
1. únor 2009

Ahoj, tak jsem to tu procetla a docela se stydim 😔 My kojime porad s klobouckama, v porodnici jsem je povazovala za zachranu (bez nich Laura nic nevysosla, holt moje bradavky-vzdycky jsem si myslela, ze maji velikost OK- ji malo drazdily 😀 ) a nejak jsem se na nich zasekla.
Jdu teda do sebe a zacnem to zkouset bez. Na ven mi to taky prijde dost neprakticky, i kdyz na druhou stranu, tvarovat si nekde mezi lidmi bradavku je jeste divnejsi 😒

surynka44
1. únor 2009

berunka: zkusila jsem to před chvíli, levé si malá chytne,ale u té "rozpůlené" pláče ☹ zkusím to roztahat tou odsávačkou, to by mě nenapadlo 😲 a jinak gratuluji, že se to povedlo 😅

surynka44
1. únor 2009

zlatouch: tvarovat bradavku venku je fakt divné a ještě si představ tahat sebou tu odsávačku 😀 No já budu zkoušet a věřím, že to zvládneme.Když to berunka i evikk (taky gratuluji 😅 ) tak to zvládneme i my 😀

anta
1. únor 2009

Mně dodala odvahu sestřička od dětské doktorky, řekla mi, čapněte ho tak a tak, no tak jsem to zkusila a bylo 😉
Zlatouch, nemáš se zač stydět, ony ty sestry na novorozeneckém se evidentntně nesnaží nikde naučit pořádně maminy kojit, to si firmy na UM vydělají pěknou spoustu prachů, když na UM skončí díky sestrám každé 3. dítě (to třetí dítě berte s nadhledem) 😠 😠 😠

zlatouch
1. únor 2009

Tak uz jsme to taky zkusily a povedlo se! Kdyz jsem Laure rekla, at se snazi, ze se to povedlo i daleko mensim detem (viz berunka a evikk), tak se asi lekla 🙂 Ted jeste aby ji to vydrzelo.

anta-ja se naopak sester v porodnici musim zastat, nam se venovaly opravdu luxusne, kojily s nama snad vsechny, vcetne detske dr a kloboucek mi nabidly az po nekolika neuspesnych dnech, kdy jsem z toho byla dost zdeptla. A ohromne me podporilo uz jen to, ze vubec neco vysala.Ale verim, ze to byla vyjimka, rodila jsem v Krci, ktera se kojeni max venuje, myslim, ze z jine porodnice (treba z Motola, kde jsem byla registrovana, ale malovali) bychom sly na UM.

anta
2. únor 2009

Tak to jsi teda Zlatouch měla v tom případě dost štěstí, mně se tam teda moc nevěnovaly. Co já si vzpomínám, tak mi tam druhou noc malej proplakal 6 hodin v kuse, bylo to do půl třetí do rána a já už byla zcela vydeptaná, tak jsem ho tam šla "odevzdat" sestrám, jako já si ani nechci představovat, kdyby se mi něco stalo, třeba jsem mohla začít krvácet nebo něco a ony byly naprosto nevšímavé, asi by mě tam nechaly snad umřít, že jim to jako nebylo divný, to mě zaráží! 😠

zlatouch
2. únor 2009

anta-a rodila jsi na Kladne?

anta
2. únor 2009

Přesně tak, na Kladně, porodní péče byla skvělá a pak to stálo za prd 😝 😀 😀

ivulinda
2. únor 2009

Já jsem taky kojila s kloboučkem,jelikož jelikož Adélka se narodila malá,ale za to byla šikovná a snažila se k prsu přicucnout,ale nešlo to tak jsme zkusili klobouček a to nám šlo,ale ne moc,jelikož jsemneměla mlíko,takže jsme od 2týdny přešli na Nutrilon a začla hezky přibírat a to bylo pro mě důležité 🙂

surynka44
3. únor 2009

Tak hlásím,že včera ještě malá zuřila ale dnes zatím kojíme "bez" jen ji dělá problém chytit tu špatnou bradavku 😖 nesmí být moc hladová...To bylo včera tak jsem ji ho nakonec dala. Tak uvidíme co bude dál 😉

berunka
autor
3. únor 2009

surynka: moc gratuluju jen tak dal,neboj jakmile se jednou chyti tak to pujde.chce to jen hodne trpelivosti,ja ze zacatku propadala docela depce.ale fakt za dva dny uz jsme kojily bez a ted uz je to uplne v pohode a nemuzu si to vynachvalit.i bradavky uz si celkem zvykly.a hlavne dneska jsem malou krmila z lahve,vcera jsem neco snedla a ona chudinka po tom ublinkavala a tu lahev ani moc nechtela 😉

evcula
3. únor 2009

ahojky maminy.já kojila přes klobuček 3,5měsíce, petřík byl maličkej,takže se mi také špatně chytal,ze začátku to ještě šlo, ale pořád jsem měla problémy s prsy, pořád se mi strašně nalévaly, četla jsem na internetu,že to právě může být dáno kloboučky,že je není ten správný kontakt s matkou a dítětem, takže špatná technika kojení.tak jsme začali zkoušet bez nich,ze začátku to bylo opravdu o nervy, malej pořád plakal,já taky hotová, ale prostě přišel den a chytnul se sám, chce to vydržet, zkoušet to a určitě to půjde. držím palečky. 😉

surynka44
3. únor 2009

Snad to klapne, pomalu tomu začínám věřit 😉 Nám malá flašu taky nechtěla, hrozně u toho plakala, nakonec jsem ji dala na prso a pak jsme ji nenápadně předělali na flašu, ale byl to boj. Naštěstí to bylo jen jednou. Teď by ji určitě zase nechtěla. Hrozně mě to tady nakoplo, myslím vzdát se těch kloboučků 😀 Díky Vám všem 😵