Kojení s lahvičkou, jak se jí zbavit?

ivuska1986
13. říj 2017

Ahojky holky, píšu o radu. Naše holcicka váží 2880 g, je ji týden. Z porodnice nas pousteli s prikrmem a strikackou. Doma se mi utvorilo mliko, ze bych mohla vyrábět snad i maslo😇😂 ale musela jsem prejit ze strikacky na lahvicku, malá po strikacce zvracela. Takže ted je aktuálni stav takovy, ze kojení začínáme prsem, kde je mala prilozena cca 7 minut, za tu dobu vytahne tak 15-20 ml, zbytek mlicka dostane z lahvicky. Doktorka rika, ze musi bastit po trech hodinach, nejužší interval jsou dvě a půl hodiny. Laktacni poradkyně říká, ze mam prikladat každé dve hodky, jenze mala vic jak 30 ml proste nevytahne. Má nízkou vahu a do toho zloutenku. Máte nekdo prosim radu ci zkusenost, co delat proto abychom se zbavili postupně jen lahvicky.

vendelinka08
13. říj 2017

Je super ue ti vsichni radi...vim..ze je to pro tebe tezke...ale ver sve intuici...prikladek kdykoli to mala bude chtit. Ne co dve hodiny nebo tri hodiny..proste kdyz bude potrebovat a davej hlavne prso...bude silnejsi a bude vice sat a tahat. Potrebuje se to naucit...z lahvicky to jde samo a ona potrebuje prso. Kojila jsem syna...ale az druheho. Co dve hodiny. Byl velky a byl take jedlik. Takze kdy potreboval tak jsem mu to prso dala. To bylo to nejmensi co jsem mohla udelat. Uvidis bude dobre....ale opravdu se rid materskym instinktem..ne tabulkama od doktoru. Pokud ms mlucka dost tak uz je to na male prodolce aby se do toho pustila. Drzim palce

vendelinka08
13. říj 2017

Kdyz jsi vzpomenu na lajtacni poradkyni a na sestru stanicni...tak bych je kopla do zadku. Kvuli nim jsem prvniho syna nekojila... mleka jsem mela moc. A prvni slova znela...s takovymi prsy nenakojite...a nenakojila. Druheho syny jsem kojila dva roky....neni nad rady zkusenych. Obrecela jsem to strasne...ale diky tomu jsem se podruhe uz nedala. A slo to skvele. Strasne moc velkou roli hrajd psychika maminky. Takze hlavne klid...

pavca1982
13. říj 2017

Kojila bych kdy mimčo bude chtít a lahev bych odložila uplně 😉

no_title
13. říj 2017

malý měl ještě nižší váhu a žloutenku taky měl. Pít první 3 dny nechtěl vůbec, hodně jsme bojovaly, laktační poradkyně v nemocnici mu tu bradavku vždycky rvala do pusy skoro až násilím a pak taky nic moc. Doma se to spravilo. Vykašlala jsem se na všechny rady o intervalech a kojila jsem jak často chtěl. Což často znamenalo i co půl hodiny nebo jsem položila po kojení do postýlky a chtěl znova. Normálka 😀. Neboj, hlady žádné miminko dobrovolně neumře, pokud počůrá aspoň 6 plen denně, je vše v pořádku. Je ještě maličká, v týdnu opravdu těch 100 ml nevypije 😉 Lahev ji nedávej. Bude pak líná sát a tobě nebude zbývat než odstříkávat a kojit z lahve úplně. Což taky není ideální, protože prso je taková analytická stanice, když se prcek setká s nějakými viry, tak při příštím kojení dostane protilátky. Při kojení z lahve tohle ale samozřejmě nefunguje.

no_title
13. říj 2017

a jinak pediatra se vždycky ptá, jak často kojíme, tak říkám co 2 až co 4 a o odpoledních excesech, kdy chce baštit pořád radši mlčím 😅 věř svému instinktu a kašli na doporučení. Naopak, při žloutence čím častější kojení, tím líp.

lavenderl
13. říj 2017

Ahoj,tak u nás asi takhle 😀. Malý.mel též žloutenku a též nevytáhl více jak 30 ml i méně. Museli jsme kvůli naší Dr do nemocnice,protože nepribral a museli vždy vážit, takze jsme to věděli přesně a nikdy to víc nebylo. Domů jsme šli s příkrmem po každém kojení další 30 ml, také mu bylo 14 dní. Těch třicet je prostě málo. A jak tady holky píšou,abys přikládala,kdy malá chce,tak je to sice pěkný,ale pokud pijí takhle málo,tak by u prsa mohli být pořád, protože mají zkrátka hlad. Nehledě na to,že při žloutence hodně usnaji a nepiji Z láhve to nemusí vzdy téct,jen je třeba koupit správnou láhev. Např. Medelu,ta vůbec neteče,savicka je tvarem jako bradavka, žádný klasicky dudlík a dítě musí pořádně táhnout a vyteče troska,no jak z prsu. My ji měli a vše v pohodě. Kojení a dokrmení lahví. Je drahá ale. Já tedy ale měla málo mléka, takže to byl další problém. Máme to v rodině. Babička ani mamka mléko neměly.😀 Takže já kojila ani ne celé dvá měsíce,pak už neřeklo nic. A to jsme pořád během mezer v kojení odsvala,abych podpořila laktaci a houbelec. Ale to je jiná věc. Zkrátka by měla malá vypít 60-70ml,pokud to nedá,tak má hladik.

pajula123
13. říj 2017

Lahvickou si muzes do budoucna pokazit kojeni. Je uplne v poradku kojit casto,mala miminka piji po troskach. Syna jsem kojila co hodinu,v podvecer i mnohem casteji,proste jak si rekl. Kojila bych na pozadani,prikrm nedavala.

hojda
13. říj 2017

Tak u nás hodně podobná porodní váha, o kojení zájem neměl, hodně spavé a slabé miminko, kojila jsem tedy každé kojení delší dobu, ale stejně jsem musela odsávat a dokrmovat. 4 měsíce jsem dokrmovala babycupe (není to lahvička) a pak už jsem to nedávala, protože to bylo hodně časově náročné a dokrmovala lahvičkou. Kojení a dokrm láhev vydrželo skoro do roku, pak už se kojit nechtěl. Až v jeho sedmi letech na rehabilitaci zjistili, že má rozestup břišních svalů a říkala, že prostě neměl jako mimino díky tomu sílu mléko z prsa vytáhnout. Jen pozor takto malá miminka se opravdu musí hlídat, aby toho mléka měla dost, není Pravda, že se o mléko sama přihlásí☹.

ladyhacek
13. říj 2017

Syn měl 2.74 při porodu kojila jsem jak si řekl do cca 3 týdnů snad po hodině. Pak si to sám prodloužil na 2-2.5h pokud máš mlíko. "Výhod" lahvičku. Příkladem často jak si řekne vem si ji do postele. Např já 14 nedělá pl a nic než kojila převálcovala jedla a spala. Manžel si vzal dovolená. Já se s malým užila 🙂 ne vždy to jde. Ale dom.prace dělej když spí nebo pořídit nosítko 🙂

pucka123
13. říj 2017

Urcite bych nedala na radu ze kojit co 3 hodiny..... to je pitomost kdyz jeste nekojite poradne a malinka ma problem ....... nam v porodnici rikali prikladat klidne i co pul hodinky proste jak si miminko rekne a ze si jen cucne vubec nevadi ....... co by vam jeste mohlo mozna pomoci jsou kosicky na kojeni ja je mam kvuli vpacenym bradavkam ..... budete vlastne kojit a malinke to bude pripominat dudlik od lahve 🙂 myslim ze vase malinka ma problem to z toho prsa vytahnou a proto je jednodussi pro ni lahev 🙂 a kosicky by mohly byt neco mezi a treba az po mesici ( jako ted ja teprve kosicky odbouravam pomalu a maly v tom nema takovy problem) nebo az odezni zloutenka se vam zadari zacit kojit normalne 🙂 mozna je to blby nazor ale za zkousku nic nedate 🙂

ladyhacek
13. říj 2017

Ježíši poprvé pisi z mobilu 😀 ne převálcovala ale prebalovala a 14-14dni a já se s malym zzila

pucka123
13. říj 2017

Jo a to mel maly porodni vahu 2,810 a ted po mesici ma 3,5 kila a jsem si jista ze to je diky kosickum protoze bez nich to byl hrozny boj 🙂

hojda
13. říj 2017

@pucka123 Asi myslíte kloboučky na kojení, že?

pucka123
13. říj 2017

@hojda jo jo kloboucky 🙂 pardon my tomu rikame kosicky 🙂

hojda
13. říj 2017

@pucka123 Aha, tak to jsem ještě neslyšela. Ono je to s těma kloboučkama podobné jako s lahvičkou☹. ale ono se v tomhle případě fakt špatně radí, pokud to mimino mlíko z prsa nevytáhne, tak se nějak prostě nakrmit musí☹.

hojda
13. říj 2017

Tady je ten BabyCUP a ještě třeba Finger nebo SoftCUP, to vše není princip lahvička a mělo by to být na dokrm ok.

http://www.medela.cz/kategorie/a0103-podavani-m...

Případně ještě se může použít suplementor při kojení.

pucka123
13. říj 2017

@hojda to je pravda radit je tezke ..... jen vim jak jsem z toho sama byla nestastna kdyz mel maly porodni vahu 2,810 a tim ze se neumel prisat a nemel silu si ty bradavky ani mlicko vytahnout tak spadl na vahu 2,500 i kdyz mi ho dokrmovali v porodnici az kdyz jsem je poridila (kloboucky) maly zacal papat moc hezky a pousteli nas domu protoze nabral na 2,700 ..... podle me je hlavne dulezite aby mimco nabiralo ..... az ted po mesici jsem zacala nastavovat rezim papani co 3-4 hodiny a zaroven odbouravat kloboucky 🙂 tak ze prvni dam pres kosicek pak si rihne a hned na to je sundam a vnucuju bradavku a zatim se dari 🙂 ale kazde miminko je jine 🙂

hojda
13. říj 2017

@pucka123 U těch kloboučků právě hrozí, že se sníží laktace, takže se pak zase jiný problém a člověk (maminka) pak už skoro neví, který ten problém řešit drive☹. Jo opravdu hodně o tom miminku a ne jen o mamince u druhého dítěte žádný problém nebyl, hned první týden vytáhla 100ml a nemusela jsem řešit nic....

evee24
13. říj 2017

Taky sme meli zloutenku a bohužel i kloboučky. Ale přikládala bych jak mimi bude potřebovat. U nás se kojilo co hodinku. A s kloboučky kojím doted a mala má rok a půl. U nás to vliv na nic nemělo.

pucka123
13. říj 2017

@hojda tak to koukam u me to byl prave problem dokud jsem je nemela skoro se mi mliko netvorilo ale potom co jsem je poridila byla jsem jak dojna krava a mohla jsem krmit i 3 deti 🙂 😀 kazda to mame jinak no to je tezko radit 🙂 jen sama za sebe jsem rada ze to mam za sebou a ze mi to v porodnici poradili takto protoze psychika maminky dela taky hodne ☹

ivuska1986
autor
14. říj 2017

@pucka123 no, kloboucky máme od meledy, k samotné bradavce se neprisala

ivuska1986
autor
14. říj 2017

Moc diky vsem za radu. Dam pak vědět, jak jsme dopadly. Od pondeli jsme pribraly 110 g, tak jsem se uklidnila, doktorka byla též nadšená. S prikladanim na požádání zkusim pockat do pristiho týdne, az malička bude vyzit tri kila a úplně odezni zloutenka. O jidlo se sama neprihlasi, je tak spava, ze musim budit co tri hodky. Driv se mi sama nevzbudi. Aktuálně jsem popravdě ráda, ze takhle hezky pribira. Dám určitě vědět, zdali se nám podařil zázrak.

martavy
14. říj 2017

Zkusit jen kojit a dle potreby miminka, ja jsem cirka po 5. tydnu zacala dokrmovat (syn neprospival), ze zacatku se jeste nechal kojit a dojedl se z lahve, postupem casu zacal odmitat kojeni uplne a ted jsme na UM.,,Lahev kazi hodne kojeni

penelope87
15. říj 2017

@ivuska1986 Řeším momentálně to samé. 14denní syn má žloutenku. V nemocnici měl dobré hodnoty, kojila jsem normálně a pořád, na požádání. Ve čtvrtek (9.den) se přestal v noci budit a usínal u prsu, ale hodně, nešel pomalu vzbudit, natož nakojit. Doktorka mu vzala krev - a žloutenka. Teď po dvou dnech a dokrmech odstříkaným a um už se konečně začal budit na kojení sám. Taky přemýšlím, jak se zbavím v budoucnu dokrmu, ale zatím je to nutnost. Jinak by zkolaboval, i kdybych ho přikládala a budila co 5 min. Ve čtvrtek jsem o něj fakt měla strach, protože nešel vůbec vzbudit. A ten interval 3h je hlavně kvůli um. Je těžší na trávení a dítě by ho nemělo dostávat častěji, aby se nezacpalo. Přikládat můžeš normálně častěji, ale nejpozději po 3h.

ivuska1986
autor
18. říj 2017

@penelope87 no, doktorka me varovala, nejdříve prikladat po dvou a pul hodinach, nejpozdeji po trech, kdyz driv, zustava v zaludku stále natravene mlicko. Ptala jsem se na to uz dvakrát a vzdy ta sama odpověd, ne driv než po dvou a pul hodinách. Vzhledem k tomu, ze nase pindatko vycucne tak max 30 ml, z lahvicky da i 90, tak by za dve a pul hodky umrela hlady.

no_title
18. říj 2017

@ivuska1986 tak to by se ze mě tvoje pediatra zbláznila, já ho mám na prsu skoro furt 😀 Ono ne vždy má lékař pravdu... nám doporučila dudlík, protože malý moc přibíral a výsledkem bylo, že nechtěl jíst vůbec. Kojení není jen potřeba hladu, může "dudlat" nenutrivně prostě jen aby se uklidnila 🙂

martavy
18. říj 2017

@no_title Me rikala pediatricka maximalne 15-20 minut kojit.Maly na me byl prilepeny i 2 hodiny.Vetsina laktacnich poradkyn rika kojit dle chuti a potreby miminek-toho se drzi i nase pediatricka.

no_title
18. říj 2017

@martavy jo, to většinou říkají tzv. staré školy 🙂 mám 2 známé pediatričky - jedna začíná, druhá skončila (m.j. proto, že nesouhlasila, aby se očkovaly tak maličké děti) a obě říkaly - kojit dle potřeby, kojené miminko nejde překrmit. Maximálně přebytek vyblinká 🙂

luj89
18. říj 2017

Ahoj, me nekdy prijde, ze davaji pediatri, detske sestry a ,,LP,, takove rady, aby zenam zkazily kojeni... Mala nevytahne vic nez 30 ml, a tak mas kojit az po 3 hodinach??? Prece kdyz vypije tak malo, mela by bastit o to casteji ne? Radsi dame mimcu UM, a zrusime kojeni uplne. Je mi to fakt lito, co se u nad ohledne kojeni dava za rady... Kontaktuj LP z Mamily, me zachránila kojeni pokazene radami zdravotniku ( po 3 hodinach, max 20 minut atd).

luj89
18. říj 2017

@ivuska1986 ty rozestupy plati u UM, ne u kojeni. Jak by to asi delaly zeny , kdyz jeste nebyly hodinky? 😀. MM je snadno stravitelne... Proc maji porad nekteri potrebu zasahovat do neceho tak dokonaleho jako je porod, kojeni atd... Že by farmaceutická lobby a lobby vyrobcu UM?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru