Kojení s velkými prsy. Jak?

muf
17. črc 2008

ahojte,

mám velká prsa a navíc používám při kojení kloboučky. Chtěla jsem se zeptat zkušenějších maminek jak kojit? Přijde mi totiž, že malýmu mýma velkýma prsama zacpu nosánek 😅

draga
23. črc 2008

muf já měla to samé kozy jak vozy, kloboučky...kojila jsem do 12 měsíců a cca tak od 6.tého měsíce se dařilo i venku na veřejnosti...do té doby spíš jen fotbalová poloha ta venku moc nejde ale vydrželi jsme a super, nejlepší bylo pro mě na gauči, i v noci jsem malého brala do obýváku a používala jsem teda s úspěchem kojící polštář doporučuji 😵

ygreen
23. črc 2008

nejprve fotbalová polohy na gauči obložená polštáři, ale jak malej proste, tak to zvládnete v pohodě i v sedě. Teď kojím nejraději v tureckym sedu a malýho mám položenýho na nohách, jednou rukou ho objímám a držím za hlavičku a druhou mu držim kozu. Na veřejnosti nekojim, zalezu si do auta nebo tak. Jinak mlíko sebou do flaštičky. Ale mi přikrmujem umělym, tak ven beru termosku s vodou prášek a pak smíchám a dám v lahvičce. Jo a malej v porodce vůbec neuměl moje velké dvorce chytit a šlo to jen přes kloboučky a taky blbě. Ale tak ve 2-3 týdnech se to naučil sám a chytil se kdykoliv a kdekoliv. Pokud se nebude dařit, odsávej, dávej mu to z flašky a vydrž, on se za chvíli chytne sám - bude mít větší pusinku a sílu 😉

lenkaha
24. črc 2008

Ahojda. Nám se kojí nejlíp doma, kde už máme svoji navyklou polohu. Klasická poloha+ musím si pod ruku,na který mi Kubík leží podložit polštářem a nohu dát do vyšší polohy. Malej se mi u toho dost kroutí a kouká kde co lítá, zvedá hlavičku, jako by se chtěl posadit, je hrozně zvědavej. A to i když jsme doma, kde to všechno zná... téměř vždycky je to boj 😠 U kamarádek, na návštěvách to docela jde. Na veřejnosti jsem teda zatím nikdy nekojila, jednak kvůli tomu, že by se samou zvědavostí nenajedl. A taky proto, že když nemám podloženou ruku a výš nohu, je to strašně nepohodlný, bolí mě ruka a Kuba se mele ještě víc.... Kojíme z obou stran při jednom kojení, "přehazuju" si ho několikrát... takže taky nic moc do terénu...O stud by mi ani tak nešlo, jen nám to technicky moc nejde... ☹ 😠

kacka.va
24. črc 2008

ygreen: tak v tureckém sedu kojíme taky nejčastěji a přesně tak, jak jsi psala 😀

jjaninka
24. črc 2008

Kalerat,no když jsme s malým někam jeli,tak to nebylo na celý den,co si vybumbal doma,to mu na ty tři hodky stačilo. No a podle toho kde jsme byli,když jsme jeli ke známým,tak tam v pohodě,samozřejmě jsme museli mít absolutní klídek. Já si to spíš ani neumím představit,jak na lavečce někde vytahuju to moje mega prso a snažím se je malýmu dostat do pusinu,už z toho důvodu,že tam zrovna není klídek. No a ted co je větší a já potřebuju odjet na víc hodinek,tak mu mlíčko odstříkám nebo mám i zamražené a mamča mu je šupne.