Kojení. Střídáte prsa?

eatygrenee
14. čer 2009

ahoj, chtěla jsem se zeptat,máme 14 denní holčičku a zatím plně kojíme. V nemocnici nám řekly, že máme papat z každého prsu po 10 minutách zhrub akaždé 2 až 3 hodiny. laktační poradkyně mi pyk řekla, že máme papat podle potřeby mimi a kojit z jednoho prsu a z druhého třeba odstříknout a příště zas kojit z druhého. Chjci se zeptat, jak to děláte vy?? díky za radu

mobina
16. čer 2009

Přesně jak píše Petka. Nekojte podle času, ale podle potřeby dítěte 😉
Co se týče kolik, tak ty vznikají spíš ze špatné techniky než z toho z kolika prsou kojíte. Jak jsem psala, já syna kojila od začátku až do skoro 11. měsíců z obou prsou a druhé tak budu kojit taky, pokud mu to bude vyhovovat. Řídila bych se v tomhle případě dítětem. Pokud nejeví známky nepokoje po kojení z obou prsou,tak tak kojte a neřešte, že někdo tvrdí něco jinýho.
Co se týče nočního kojení, tak doporučuju do 3. měsíce budit, aby se nesnižovala laktace. Já takhle málem přišla o mlíko, protože syn byl od narození spavý a dal klidně 8-9 hodin v kuse. Pak z ničeho nic začal ubývat na váze a doktorka radila UM. Já se nedala a fakt v noci budila a laktace se zase rozjela, ale bylo to za pět 12 😒 Po třetím měsíci už je to jedno, to už je laktace nastartovaná. Toť můj nároz a zkušenosti.

hupcza
16. čer 2009

těm, co říkají, že dítě se musí krmit co tři hodiny a jen pár minut bych dělala totéž - co tři hodiny by dostali najíst a napít, pak by se jim to mělo sebrat a ani kdyby bylo nebímjaké vedro nedala bych jim ani kapku vody a kdyby náhodou měli větší výdej energie a hlad, nechala bych je taky hladovět
copak vy si ráno dáte snídani třeba v osma a až do jedenácti se ani nenapijete, pak si dáte oběd (ale rychlý, protože to musíte stihnout) atd.
sadismus
každý je jiný a má jinou potřebu
a já osobně teda mám i dny, kdy žeru jako mlejn a dny, kdy moc hlad nemám - proč bych měla nutit mé dítě do něčeho, co je i mi samotné nepřirozené

mobi: s tím buzením to taky ení univerzál - fakt je nutné najít recept navlastního prcka
ondří totiž pije cca co dvě hodinky přes den, ale od páté večerní si říká co hodinku, ale ráda mu to dám, protože v osm zalehne a v kuse zvládne hodin ...prostě se předzásobí a vymslel si tuhle metodu sám - je logická, pohodová, krásně se oba vyspíme - na co rady a poučky podle těch to vlastně děláme úplněblbě 🙂

jinak moje máma je laktační poradkyně a nikdy jsem od ní neslyšela žádné univerzání rady - vždycky říkala, že máme dooost divnou polohu (zcela mimo příručky) ..ale onda pije a je spokojený apřibývá, takže to je správně

aponchie
16. čer 2009

juj ja kojim kdy chce mala ..kdyby pit nechtela netaha a nepolyka..ono vylucne kojene dite je fajn,ale ono ma i zizen kor ve vedru ne?vcera sem dojila snad co hodku pac sme litali po venku ..zeby zizen?? 😉 ja sama pila nonstop takze berte to podle sebe

katerinka.kr
16. čer 2009

Eaty, tak já jsem byla jako ty, porad jsem se ptala co a jak, jak dlouho kojit, z jednoho, ze dvou, jak často, a pak mi doktorka řekla, na všechno se vyprdni, dělej to, jak to cítíš ty, takže jestli kojíš ze dvou při jednom kojení, tak to tak dělej.

Malýho tak kojím od narození, mně i jemu to tak vyhovuje. Tak proč to měnit? Přece když mu nabídneš druhý prs, a on začne cucat, tak nepřestaneš, jenom proto, že se to někde píše. Takže moje rada zní, dělej jak to malýmu a tobě vyhovuje 😉

pikusa
16. čer 2009

Mě teda kojení z obou prsou vyhovuje....dnes v noci spal malej asi 7 hodin v kuse a teda nedovedu si představit,že bych to druhé prso "nevyprázdnila" 😀
takže pojedeme prostě obě 😉
A hledala jsem to i na kojeni.net a pokud to miminku i mamince vyhovuje,proč ne 😉

laterna
16. čer 2009

já mám do odpoledne víc mlíka tak kojím jen z jednoho, ale večer už by jedno nestačilo tak kojím z obou. žádné mléko neodstříkávám a zjistila jsem, že si ho tělo reguluje samo. když mám mléka míň, musím častěji přikládat a za pár dní mám prsa jak melouny a naopak když mám mléka víc a všechno ho malej nevypije tak se to množství v prsu samo zmenší.