Kojení v leže. Je v tom problém?

wendy24
5. bře 2008

Ahojky všem maminkám,

chtěla jsem se optat, mám švagrovou, která neumí kojit v sedě. Jde jí to jen v leže a ještě k tomu se silikonovým klouboučkem. Naše společná tchýně jí do toho všeho pořád kecá, že to není normální, že by se měla naučit kojit v sedě. Už mi to celkem leze na nervy, protože já teď v těhotenství jsem zatím toho všeho ušetřená, ale co potom? Švagrová k nám jezdí jednou za týden, ale já nad tchýni bydlím. To bude perfektní, až se to narodí. Jinak ta švagrová má devítitýdenního klučíka, tak ještě čas se naučit kojit, ale myslím si, že když to vyhovuje jak mamině tak i mimču, že by v tom neměl být žádný problém ne?

martas123
5. bře 2008

ahoj, tak já dceru kojím zásadně v leže - v sedě mi to moc nejde. a kojila jsem tak rok i svoji první dceru. 😉 problém v tom určitě nevidím.

josefa
5. bře 2008

ahojky, tak ja kojim nejradeji v leze, pak v sede s kojicim polstarem (vyborna pomucka), ale zvladam sekundove i semtam za chuze 😀 zatim to neres, jak vam to pujde nejlip teprve poznas, kazde mimi je jine 😉

wendy24
autor
5. bře 2008

A používala´s k tomu kojící polštářek nebo ne? Mě napadlo, že bych jí udělala radost, pár mamin mi to doporučovalo, tak o tom přemýšlím. Prý je to lepší pro mimčo i pro maminu.

wendy24
autor
5. bře 2008

Josefa: S kojícím polštářem v sedě? To jsem se právě chtěla zeptat, jestli je to jako když ležíš? Nevím, nemám s ničím takovým zkušenost a ráda bych jí dobře poradila a třeba právě udělala radost.

bramburka
5. bře 2008

dokud byla malá malá 😀 tak mi to šlo jenom v leže! Kdyz pak trochu drží tělíčko, už jsem dostala lepší grif.

aponchie
5. bře 2008

v leze je to boziiii 😀

jabber
5. bře 2008

vleže je to úplně normální a super 😉 . V porodnici, když jsem byla po císaři mi jí taky přikládali jedině do lehu 🙂

skate
5. bře 2008

Já vleže kojila nejmíň celé šestinedělí, sedět jsem moc nemohla, bolely mě stehy. Pak jsme se to postupně vsedě naučili. Dnes kojím přes den vsedě, večer a v noci vleže. Na tchýni se vykašli, hlavně to musí vyhovovat tobě a miminku. 🙂

paseky
5. bře 2008

ahoj tchýni pošli někam je to tvoje věc jak budeš kojit každej má svojí polohu
když byla pája menší klojila jsen na koj polštáři a teď taky nejradši vleže ono držet mimi na ruce který má třeba i 7 8 9 kilo (mi máme naštěstí necelých 6) je dost namáhavý 😀

anavíc kojit budeš ty a na maminka a myslím si že v době před 20 lety nás určo nekojili půl roku to byly jen výjimky spíš do nás cpaly sunar

to jsem se rozjela 😀

xsipm04
5. bře 2008

Mě to zase v leže nejdřív vůbec nešlo a teď tuhle polohu úplně miluju. Kojím a přitom ležím, nemůže být nic víc super 😀

wendy24: Jinak švagrový chlapeček je ještě mrňousek, zhruba kolem 2-3 měsíce mi pak přišlo, že se malá umí přisát v jakékoliv poloze. Do té doby jsem měla taky jednu oblíbenou polohu, ve které jsem kojila, takže myslím, že až si pozdějc vyzkouší i jiné polohy, tak jí půjde i něco jinýho, pro případ, že by potřebovala nakojit třeba na lavičce v parku 😀

bihan
6. bře 2008

Tak ja som opačný prípad... mne to zo začiatku po ležiačky vôbec, ale fakt vôbec nešlo. Ono s veľkými prsiami je problém v tom, že ich treba držať, takže som sa najprv musela naučiť dojčiť až potom som skúšala polohy a teraz je to úplne v pohode v akejkoľvek polohe 😀
Inak dojčiaci vankúš používam od narodenia (teda vlastne som ho začala používať už v tehotenstve na spanie 😉) a keď ho nemám bolí ma chrbát, lebo Sára ťahá už na 9kg.

jana.1
6. bře 2008

já taky neumím vleže, mám je naopak malý a to rovněž nejde 😅 jinak vsedě se naučit dá.. může zkusit klasiku nebo fotbalovou polohu, přičemž může využít nějaký šiší kojící polštář či obyč přehnutý polštář nebo oba dohromady.. časem to bude i lepší, až mimi udrží hlavičku a ještě později se bude i přitahovat a přisávat samo. Určitě by ale bylo dobré,aby to v klidu doma, až tam nikdo nebude otravovat, trénovala a mimi na to zvykala.. člověk pak je mobilnější.. nějakou dobu se dá zkusit i poloha tanečníka, ale ta začne být stejně jako fotbalová kdekoliv na cestách bez polštáře komplikovaná, protože mimi těžkne.. musela by mít nějaký šikovný polštářek sbalený.. 😀 Jinak mimi raději opravdu zvykat, aby pak třeba neprotestovalo..
fotografie a videa přisávání, sání a kojících poloh zde
http://www.kojeni.net/technika.php

jana.1
6. bře 2008

šiší.. 😀 😀 😀 širší 😉

pomfrita
6. bře 2008

tak my kojíme pouze vleže, ani to jinak neumíme, a myslím, že to ničemu nevadí (když je kam si lehnout 😀 ). První 2 měsíce jsme kojili také s kloboučkem, pak už ne, ale poloha vleže nám zůstala - myslím, že by to zvládl i vsedě, ale proč, když je to vleže táák pohodlné 😉

orisek1
6. bře 2008

taky kojím výhradně v leže - už devět měsíců - a nechápu, v čem by měl být problém. Prsa mám velký tak akorát 😀

kachne23
6. bře 2008

kojim v leže i v sedě, ale v leže je to super pohodlný, tak ať si to užívaj 🙂

nasticka
6. bře 2008

já kojím v sedě, ve stoje..ale v leže, to je paráda!!! není nic lepšího, pohodlnějšího, nic tulivějšího..Andulka se ke mne přitulí, mazlí se...takže kojení v leže doporučujeme a tchýně ať si, s odpuštěním, vysere voko....jí do toho nic není 😝

misa82
6. bře 2008

Ja jsem kojila 6 mesicu jen v sede. Mala byla 3 dny na JIP, lezela v inkubatoru, a kdyz jsme ji konecne zkusili vytahnout a prilozit, sedela jsem v kresle. Jenze pak mi ji dali na pokoj a v leze to najednou neslo. Bylo to hoooodne narocne, kojit v sede i v noci, vstavala jsem co 2hod. Takze je to v leze porad pohodlnejsi🙂

yenn
6. bře 2008

ja kojim 8 mesicu a prevazne v leze, jen pokud jsem nucena kojit nekde mimo domov, tak v sede. nicmene v leze je to pohoda, relax a vyhovuje nam to obema

katty32
7. bře 2008

kojím taky jenom v leže a malá se mi tak v pohodě napapá, někdy v noci u kojení usneme obě a potom se probudím, že mi malá opět hledá 😀

hanzuli
7. bře 2008

Tak já kojím stále s kloboučkem a stále v leže. V sedě taky nakojím, ale používám tuhle polohu jenom v krajní nouzi 😀 (když jsme mimo domov). Nějak mě u toho bolí záda a malá se přisaje vždycky nějak bokem 😀 😀 Ani s tím kloboučkem to nevidím jako problém. Nejdřív jsem se snažila ho odbourat, ale nikdy to nebylo bez problémů, tak jsem to přestala řešit, obě jsme se zklidnily a malá prospívá dobře. A miminko švagrové je ještě fakt dost malé, švagrová se ještě hodně v kojení zdokonalí, časem zvládne jistě i kojit v sedě, když to bude potřeba, a možná odbourá i ten klobouček. A když ne, jsem důkaz, že se nic neděje 😵 😵 😵 Přeju pevné nervy, ono to s tchýněma není vždycky jednoduché... 😒

jana.1
7. bře 2008

já kdybych uměla vleže, tak si taky budu mlaskat 😀 😵

llucinka
7. bře 2008

Taky kojíme vleže hlavně v situaci, když vím, že se mu chce spinkat. Když to je přes den, tak v sedě, kdy si sednu na kraj pohovky, polštářek dám na to opěradlo a mu to takhle vyhovuje. V porodnici jsem po císaři kojila zase jenom v sedě, protože jsem si neuměla lehnout na bok, ale vedle mě holka zase neuměla kojit v sedě. Fakt je to na každém. Kojící polštář doporučuji jako základní výbavu, i teď po používáme jako podpěru, když kojíme vleže. Jinak v sedě bez kojo polštáře kojit neumím, ale malý má 9 kilo, tak bych ho ani neudržela 😅

Na tchýni se vykašli a pošli ji opravdu někam, až přijde se svýma radama. 😉