Kojení v porodnici. Jak to bylo u vás?

1. led 2021

Dobry den
Chci se zeptat na vasi zkusenost

Narodil se mi syn v porodnici jsem kojila 3 dny vzdy 40 ml jenze 4 jsem v noci nemela mleko maly porad rval kojila jsem 2h a maly vypil sotva 20ml
Sestra mi vynadala ze je to moje vina ze ho mam nechat vyspat jenze jak kdyz brecel tak mi dala neochotne mleko
Jenze ani dalsi den jsem nemohla nejak kojit a maly furt brecel tak jsem kojila kojila ale stejne kdyz jsem ho dala pryc brecel
A me tak napada hlavne do budoucna
Zda bude v poradku ? Zda mu nemuze nic byt ?
Cetla jsem hodne maminek jak nemohli kojit a jak jejich prckove byli bez mleka tak se chci zeptat zda mate nejakou zkusenost jak to bylo u vas ?
Zda jste taky den nemohli treba kojit a mimi je v poradku
Dekuji moc

lenatko91
1. led 2021

Zavolej si v první řadě laktační poradkyni, aby kojení zkontrolovala. Na sestru kašli, asi nějaká koza. Měj miminko často kůže na kůži, na prsu ho měj jak on sám chce. Taky může plakat z jiného důvodu než kojení. Hlavně se nestresuj, mimčo je pak z toho nervózní a pláče. Určitě si vedeš skvěle, už jen že to řešíš je super! 🍀

amazonkajanik
1. led 2021

Já kojila po 3h,malý spal v klidu a když jsem odcházela z porodnice s prikrmem a časem se dočetla co a jak,tak bych si nafackovala. Měla jsem kojit aspoň každou 1,5h,mléko bych měla možná ještě teď,ale rozhodně déle,než jen 3měsíce. Večer před propuštěním byla jiná sestra,malého vzala,páč hrozně plakal. Měl prdíky a do toho reflux,který se držel do půl roka. K tomu mi ukázala,jak ho nakojit z pravého prsu,který neuměl vzít a mě už zatvrdaval. Z levého jsem dala max 70ml a z pravého 30ml po odstrikani a pak to klesalo.

rejalin
1. led 2021

Já jsem byla v porodnici nakonec 6 dní namísto 3, než jsem nakojila těch požadovaných 30ml (myslím). A malý tam za ty první dny shodil asi 400g. Ještě kdyz jsem pak byla na kontrole asi po dvou třech dnech doma, tak mi doktor cpal prospekty na UM, ptz malý skoro nepribral. A upřímně nejlépe pomohlo se na všechno vyprdnout, nic nevážit, u kojení se uvolnit a přikládat kdykoliv si malý řekl (ze začátku snad co půl hodiny). Už za 14 dní byl vidět přírůstek a dneska má to moje vyžlátko 9,4kg v 5m 😁 plně kojeny, naprosto v pořádku 🙂 jinak určitě se obrať na laktační poradkyni, jestli je to potřeba, dřív než budeš dokrmovat UM. To bych brala jako poslední možnost 😉

puhelin
1. led 2021

Urcite si pozvi laktacni poradkyni.
Ted si spolu zalezte do postele, pritul si malicke na prsa a koj, koj a koj. Nemusi pit, staci dudlat. To ti laktaci spusti. Hlavne nedavej dudlik nebo lahvicku.

pipi_puncocha
1. led 2021

Jak píšou holky, doporučuju laktační poradkyni domů, co zkontroluje, poradí, uklidní... Já jsem v porodnici kojení vůbec nezvládala, brečeli jsme u toho s malým oba, kloboučky, dokrm, 4dny jsem "neměla mléko," a doma se všechno upravilo, syn má teď už přes rok, pořád je kojený a od porodnice nikdy UM nepotřeboval.😊

jakreb
1. led 2021

A dojcis teda alebo nie? Samozrejme, ze treba tomu dat sancu, ale dieta by som urcite hladné nenechavala. Ak to nepojde nic sa nedeje. Držím prsty.

anet_98
1. led 2021

Mě se v porodnici spustilo mléko hned druhý den a malej mi pak spal 2-3h. Z jednoho prsu mu to nešlo a tak jsem k němu příkládala vždy prioritně. Třetí a propoustěcí den se mi ale budil co 20-30 minut a pořád měl hlad přesně jak píšeš ty. Byla jsem sice vyřízená, ale vždy jsem ho přiložila k jednomu, pak ke druhému, pak zase k prvnímu a takhle dokud neusnul u kojení. Pak jsem ho opatrně přesunula do postýlky. Doma tyto stavy občas pokračovaly a kojení trvalo i hodinu a půl. Tedkon máme kojení za 15 minut zvládnuté a mám mléka dostatek. V porodnici jsem měla štěstí na fajn sestry a laktační poradkyni, takže jsem byla v klidu a zachovávala klidnou hlavu, protože stres způsobí taky svoje. Známá kolikrát po kojení v prvních týdnech už hned v porodnici po kojení dále odsávala, aby se tvořilo mléko ještě více, ale nevím, jestli to na to má nějaký vliv 🤷‍♀️

mourovatakocka
1. led 2021

Z vlastní zkušenosti, na rady ohledně kojení v porodnici se vykašli. Vezmi si mrňouska k sobě, nech si ho na těle, všechno se srovná. Nenech se hlavně vycukat, některé sestřičky z toho snad mají sport :( nebo body u výrobců UM. Není mléko, nejde kojit je spíš chiméra, týkající se malého procenta maminek. Až tě pustí, kontaktuj laktační poradkyni, bývají to ženské úplně jiného kalibru (čest výjimkách v porodnici).

lucca35
1. led 2021

@puhelin já kvůli reflux odstrikavala, zahušťovala a dávala přes láhev, střídala to s kojením a malá do 18mesicu kojena, cca po 4mesicich odsávání a lahví se vše upravilo a malá už pak jen na mm.

puhelin
1. led 2021

@lucca35 Netvrdim, ze to nejde. Ale na ROZKOJENI lahvicka je na skodu a vzdy bude.
Ty jsi se rozkojit nepotrebovala, dokonce jsi mleka mela dost.

jakreb
1. led 2021

@puhelin Zase len tvoj subjektivny nazor. Prosím aspon to vzdy uved pri svojich komentároch.😉

lucca35
1. led 2021

@puhelin ano je to tak,bylo to míněno že to lze a netřeba to vzdavat

puhelin
1. led 2021

@lucca35 Jenze ty jsi popisovala odlisnou situaci. Ty uz jsi mleko mela, kdyz jsi dala lahvicku.
Dokonce je mozne rozjet laktaci i u adoptivni matky a ta muze plne kojit, jen to chce odbourat vsechna skoditka.

puhelin
1. led 2021

@jakreb Co je subjektivni nazor? Jestli ho mas cim vyvratit, prosim.

jakreb
1. led 2021

@puhelin No ak nevieš co je subjektivny nazor tak potom nic. Pekny vecer.

puhelin
1. led 2021

@jakreb Takze k tomu nic nemas, jen zase kriticky reagujes na muj prispevek ke kojeni.

jakreb
1. led 2021

@puhelin Akoze nemam. Jasne som ti napísala ze je to len tvoj subjektivny názor. Nic viac. Ty bohuzial nerozumies základným pojmom. Takže ti dalej nemam co vysvetľovať.

puhelin
1. led 2021

@jakreb Tak pak nema smysl me napadat, kdyz nemas cim sve tvrzeni obhajit.

jakreb
1. led 2021

@puhelin A vyvrátiť ho môžem jednoduchou vlastnou skúsenostou ( a nie som sama) -mne flaska nic nepokazila, moj plne dojceny syn mal flasku na caj, vodu od 2.tyzdna. Takže tvoje tvrdenie ze flaska kazí dojčenie je len tvoj názor, nic viac. Pekny vecer.😉

jakreb
1. led 2021

@puhelin Ja som ta nikde nenapadla. Slusne som ta upozornila ze len vyjadrujes svoj subjektívny názor a podavas ho ako neoblomny fakt. Co som si to vobec dovolila mat iny nazor a skúsenosti, ze ano? 😀😉

puhelin
1. led 2021

@jakreb Kde pisu, ze flaska kazi kojeni? Ted jsi se nachytala, protoze celou dobu pisu o ROZKOJENI. Dokonce jsi tak moc posedla tim mi napadat kazdy muj prispevek, ve kterem pisu o flasce, ze jsi to prehledla i napsane velkymi pismeny. ROZKOJENI.

amazonkajanik
1. led 2021

@jakreb musím se puhelin zastat,že to není jen její názor,ale je to ve spoustě odborných článcích,že u některých dětí (proto se vyrábí dudliky s dodatkem,že nenarušují kojení) mohou lahvičky potlačit přirozený pud sání a tím ztížit kojení. Proto se třeba,když není zbytí,doporučuje dávat mléko přes hadicku,která je prilepena na prs. Dítě se nakrmi,plus se podporuje laktace. Takže se tu hádáte zbytečně, obě máte pravdu,ale mamince tazatelce moc napomáháte ...

jakreb
1. led 2021

@puhelin Och ano. Prepac. A nie nie som tebou posadnuta. Ja ta nepoznam. Netusim kto si. Ale skor ty budes posadnutá. Btw.pri druhom dieťati som mohla naha lezat aj týžden a bohuzial. Nemala som to srdce nechať dieta hladne revat na prázdnom prsniku. Dala som mu jest. Ano raz za 24h -niekedy ani to nie- flasku UM. A dovolim si tvrdit ze som tiez uspesne dojcila aj napriek tomu. Ale to asi vies ked ma tak poznas.
Maj sa.

jakreb
1. led 2021

@amazonkajanik Ja sa nehadam. Slusne som poskytla informácie a moje skúsenosti. A osobny názor. Ona svoj názor prezentuje ako jedinu možnosť.

puhelin
1. led 2021

@jakreb Ze nejsi mnou posedla? Netusis, kdo jsem, prestoze mi to tu pises.

jakreb
1. led 2021

@amazonkajanik A prepac ale k comu je rada "si zalez do postele a koj,koj,koj."....Ak je dieťa hladne a nemas mu co dat...Ja som za dojcenie, aj som dojcila ale niektoré rady su až fanaticke. To nemam rada. Napr.ak ma zena aj starsie dieta, muž v práci, nikto kto by pomohol tak ona ma zaliezt do postele a o staršie sa postara kto? To len ako priklad.😉
A fakt zeny mier. Dojcite ako chcete, kolko chcete ale so zdravým rozumom. Dojcenie nie je stred vesmíru. Pekny vecer zelam.

jakreb
1. led 2021

@puhelin A? No uved to pri svojich komentároch. Som ti napisala sem....A nie sklamem ta zase a znovu nie si mojou "hviezdou". 😀😉
A nie neviem kto si. Si len anonymny nick na sociálnej sieti.

puhelin
1. led 2021

@jakreb Kdyby jsi neustale neupravovala svoje prispevky, da se reagovat. Stale pises o necem jinem, nez zakladatelka dotazu. U obou deti jsi mleko mela, coz je dost podstatny rozdil oproti zakladatelce.

jakreb
1. led 2021

@puhelin Ja neupravujem. Dopisujem. Nech nemusím pisat dalsi.

jakreb
1. led 2021

@puhelin A ak zakladatelka nema mlieko tak áno bud to rozbehne s dobrou laktačnou alebo možno ani nie. Aj to sa stava. Ale nie je to tragédia. A ako som uz napísala mozes robit co len chces a nemusís mat dostatok mlieka. To je vsetko.