Kojení ve dne a v noci. Jak se plně rozkojit i přes den?

12. zář 2021

Ahoj maminky...mam mesicniho chlapecka..Je kojeny(teda snazim se kojit co nekvic to jde ale porad to nestaci) a castecne dokrmuji UM..uz od porodnice jsme prisli s dokrmem...dlouho sem se snazila prikrmovat strikackou ale kojeni dlouho neslo tak jak bych si prala,strikacky byli na palici a tak sme dali flasku...ale ted primo k veci...Jak je mozne ze kojeni pres noc je parada,mlicko ode me prckovi krasne staci-vzbudi se 2-3 za celou noc...takze v noci jen kojim a je vse v pohode..ale pres den mi to nak nejde,😢😢😢jakoby se mi mliko nestihalo tvorit...Prcek sice pije ale zda se mi ze hrozne malo.koupila sem si i kuli tomu vahu takze pred i po kojeni vazim...Vestinou si ode me vezme cca 90ml pres den zbytek musim dokrmit..ale nekdy je to i jen 60ml..pres noc vycucne klidne i 120ml...jak ke to mozne.co vsechno muzu udelat proto abych se plne rozkojila i pres den?uz sem z toho zoufala,hrozne rada bych jen kojila,delam proto maximum ale porad to nestaci...😞😞s prckem se tulime kazdou volnou chvilku,piju kojici caje,caro,kojim vzdy kdyz prcek rekne(coz je stejne na prd protoze kdyz chce mliko treba po dvouch hodinach ja ho proste nemam...ty prsa jsou uz prizpusobene jeho rezimu(budi se po trech hodinach)a driv proste nedaj...taky se mi zda z leveho prsa saje vic a lip nez z praveho.z praveho si parkrat cucne a pak se vzteka ze nic netece...uz mam chut to kojeni nekdy pomalu vzdat ale libi se mi ten kontakt s nim,ten pocit kdyz ho mam na orsou je nepopsatelny..uz nevim co dal delat🥺🥺

cilkat
12. zář 2021

A opravdu je přes den hladový? Ten můj byl dudlac - prostě chtěl být u mě, ideálně s prsem v puse, ale vlastně nepil - byl sytý... Ale vyžadoval "kojení" po hodině, prostě kvůli kontaktu.
V noci se pak budil zhruba 3x a to fakt pil...

j.kriv
12. zář 2021

Malou, 1 měsíc, přes noc kojim taky tak 2x-3x a přes den skoro nonstop, prsa přes den jsou prostě vypitá, i to vidím, že aktivně tahá třeba pět minut a pak už si jen dudlá, takže určitě toho vypije na jeden zátah míň, ale stačí to. Přestala bych dávat příkrm, mateřské mléko se tvoří přesně podle potřeby konkrétního miminka, poptávka=nabídka, to že nejsou prsa nalitá, nebo že mimčo pláče, neznamená, že je mléka málo... plakat může úplně z jiného důvodu a třeba se zrovna chce jen tulit, nemusí pokaždé vypít stejnou dávku 😉

rebe
12. zář 2021

Zahoď váhu a příkrmy a prostě koj, když bude mít fakt málo, do měsíce to pozná pediatra na preventivkách. Nepotřebuješ vědět, kolik vypil při každém kojení. Copak ty tušíš, kolik gramů jídla sníš při každém jídle? Sníš pokaždé stejně? Mléko se tvoří v průběhu kojení, a to podle toho, kolik miminko potřebuje. To, že bys v noci měla mléka dostatek a ve dne málo, to je prostě nesmysl. A to, že pije víc z levého prsa, je celkem normálka - když je u něj, slyší tvoje srdce, což je zvuk, který zná z břicha a který ho uklidňuje. Spousta dětí preferuje levé prso. Využij toho a podávej ho jako první, na pár minut na zahnání hladu, z pravého pak dokoj. A věř tomu, že mléko máš už po dvou hodinách, máš ho klidně už po dvuo minutách, je tam prostě pořád - protože jak jsem psala, tvoří se průběžně při kojení, stačí, aby prcek sál. Je možné, že nic neodstříkáš, ale miminko ho sáním vytvoří, pusinka prostě saje jinak než sebelepší odsávačka. 🙂

chrystyanna
13. zář 2021

@rebe já třeba neodsala v porodnici ani kapku(měli problém, že malý dle tabulek po porodů moc shodil, tak mu cpali dokrm, ten jim slavnostně vyblinkal, protože byl prostě jen spavejsi miminko a jejich 2/3 hod intervaly a vážení před pri po kojení ho akorát rozčílilo.
Doma jsem pak byla zblbla, cpala mu prso porad.. Do toho pila litry vody/čaje..
Malý z toho měl akorát pěknou koliku.
Takže brečel já myslela, že brečí hlady..
Chlap pak koupil blbý gel na masáž bříška, malý se tím uklidnil, mě se tím ulevilo..
A pro autorku
Kojim už 20m, doma jsem dokrm zrušili, neměli.
A malý má 13 kg.
Míchání mm a um dela v břiše bordel.
Lahev teče s menší námahou než když musí sám aktivně sat.
A za hod hodinky.. Někdy může pít po 3 hod, někdy po 5minutach..oboje je v pořádku

katule1990
13. zář 2021

Taky bych zrušila postupně dokrm, kor lahvičkou, ze které mu to teče mnohem snadněji a může tak časem prso odmítat, protože tam se víc "nadře". Že je mlíka v noci o dost víc je normální, v noci se tvoří mlíka nejvíc, nejmíň ho bývá večer před spaním. Pokud miminko přibývá, tak je opravdu možný, že vyžaduje hlavně kontakt a nemusí to být vždy o hladu. A preferování jednoho prsa je prý taky častý. Přesto prsa střídej, klidně i několikrát během jednoho kojení, ať se stimuluje laktace. A taky spoolečné spaní je dobré na tvorbu mlíka. Kojení bývá v začátcích často boj, ale stojí za to bojovat 🙂. Věř, že tvoje prsa vytvoří tolik mlíka, kolik miminko potřebuje. Když dáš miminku ale dokrm, tak o to míň pak mlíka tvoří prsa + miminko může být zmatené z různých technik sání a většinou preferuje lahev, protože je to pro něj jednodušší. Držím palce. My jsme bojovali strašně, měsíc v kuse jsem syna krmila přes stříkačku, protože byl moc malý a nezvládl mlíko z prsa vytáhnout. Ale podařilo se vrátit ke kojení a kojím pořád (synovi je 10 m) 🙂.

alice180
13. zář 2021

A hlavně se přestaň stresovat, cítí to z tebe. Šťastná matka = šťastné miminko. 🙂