Kojení z jednoho prsníka, jak dlouho jste to vydržely?

missymici
29. pro 2012

Ahoj Maminky KOJITELKY....
Podělte se semnou o Vaše zkušenosti, prosím.... jestli je máte podobné ?!

Už asi m 6 týdnu kojím moji princeznu (5,5 mes.) jen z jednoho prsu .... (předtím normálne z obou, ale pravé prso ji nechutnalo od narozen, ale pila z něj ,ale ne z takovým nasazením jak z levého...no nebyl problem).
Často mě napadlo, jestli to její odmítaní nesouvisí stím, že v tom pravem jsem měla časte záněty.... ale vždy jsem to rozchodila.

Problém nastal, když to pravé začala více odmítat, méně a méně z něj pít , vztekat se u něj.... zkoušela jsem na ní všechny praktiky co jsem znala, aby si z prsa něco více vzala. Povedlo se ne po každe, ale vzala si alespoň něco , aby se mi tvořilo mléko dále.
Po 2-3 týdnech i tohle skončilo... a přestalo na ní zabírat :(
Přestala pít z toho prsu úplně... stane se jednou za čas ze jí dám cucnout v noci, ze spaní ,ale v podstatě hned jakoby zjistila z kterého prsu pije a začne řev :(

Spala špatně už od druhého měs . (kvůli zubům) a ted co pije jen z jednoho tak spala ješte hůř, tak jsem začala přikrmovat kaší na noc, trochu se to zlepšilo,ale ne nějak výrazně...ted uz 4 den papá i mrkev.
Spaní se zlepšilo alespoň přes den... a je klidnější. Ale noci jsou furt stejné... Už ji k tomu spatnemu prsu nedonutím ani otočit hlavičkou,..ne tož přisát :(

Takže jsem se smířila že budu kojit jen z jednoho... no nevím jak dlouho to může takhle jet....
Jak jste to měli ,jak dlouho jste vydrželi kojit jen z jednoho,a nají se tím jedním dítě, kteremu je 5,5 mes. ?
Ted pije každe 2-3 hodky,...nekdy to podvečer fakt přeháněla (když neměla kaši ) tak i každou hodku cucala....

Už ted mám jedno prso vetší než to druhé...šílenost 🙂

suzanna123
30. bře 2013

@missymici není možné, že měla spíš problém s otáčením hlavičky? U mě taky moc nechce z pravého prsu, ale my ji obecně musíme nutit, aby obracela hlavičku doleva, tak to přičítám tomu..

ferdice
2. dub 2013

@missymici to jsem zvedava jake budou rady. protoze my mame presne to same. mala ma 4 mesice a uz par tydnu jedeme vicemene jen z "dobreho" prsu. z toho "horsiho" ji zkousim sice davat minimalne ob jedno kojeni, ale stejne nakonec vzdy skoncime u toho dobreho a z horsiho toho tece mene a mene az uz skoro nic. kdyz ji prehodim k dobremu, tak se tvari jako by tyden nepila a uplne se po nem sape 😠 o velikostnim nepomeru obou prsou ani nemluvim, doufam ze mi to nezustane 😖

petka_81
2. dub 2013

@missymici syn mi vydržel pouze u pravého prsu dva měsíce (do pěti měsíců bral obě prsa) a teď malou kojím od července 2012 také jen z pravého prsu, nevím čím to, že jim oběma chutná více. Velikost je každá jiná, tajně doufám, že až přestanu kojit, tak se trošku upraví. Jinak nevím, kde seženu podprsenku na velikost nula a dvě 😅

kotlik6
11. dub 2013

Mám vyzkoušené super účinné a 100%přírodní,české kapičky na správné zažívání, prdíky a pravidelnou stolici,měla jsem problémy u malé,ale po několika kapičkách má měkké hovínko,a chodí denně,max druhý den,ale bez obtíží…zabírají okamžitě.Používala jsem je sama asi od 3 měsíců a fakt byl úžasný nástup tvorby mlíčka.Měla jsem rozbité bradavky a kojila jsem přes kloboučky,ale nešlo to.Bolelo to,jak čert,nakonec mi nasadili ATB,měla jsem tam stafylokoka...I přes to- odstříkávala jsem do 11 měsíce úplně bez problémů.Brala jsem 10-15 kapek 1- 2x denně,podle potřeby.Může to na někoho působit projímavě,ale já problémy neměla,naopak se mi upravilo vyprazdňování...chodila jsem denně-to před tím tak 1x týdně...Měla jsem v levém prsu většinou tak 20ml,pokud bylo celý den neodsříkané,bylo tam tak 50ml a v pravém 160ml na dávku,klidně i po 4 hodinách...Ale na začátku jsem měla i v pravém méně.Teď je malé 23 měsíců a prsa mám zpátky ,jako dřív.

llluckaaa
11. únor 2014

Chtěla bych obnovit diskuzi. Jsou tu maminky, které kojily jen z jednoho prsu?

blahova_andrea
11. únor 2014

kamarádka kojila jen z jednoho prsu, má dvě děti, nevím jak první, ale druhého kojila myslím do dvou let. jí se to jedno prostě nenalilo, zůstalo malé, takže vycpávala podprdu a fungovala z jednoho a asi bez problémů, na nic si nestěžovala a děti taky ne 😀 takže asi to není nemožné.

llluckaaa
11. únor 2014

@blahova_andrea Mně jde hlavně o začátky. Já vím, že se říká, že se každý prs přizpůsobí potřebě, ale spíš jestli se ten druhý nepoužívaný nějak neucpává, jestli to nesnižuje laktaci, jestli si člověk neodrovná tu používanou bradavku, když je pořád u mimča v puse a nemá kdy si odpočinout ap. ... 😉

blahova_andrea
11. únor 2014

@llluckaaa tak to ti nepovím. rozhodně si nikdy nestěžovala na záněty, ucpání (asi není čím, když tam mlíko není) a bradavku měla ok. já střídala dvě a měla jsem je do krve 😅 ale kdo ví jaké musela přečkat začátky, v té době jsme se moc neviděly ☹

llluckaaa
11. únor 2014

@blahova_andrea No hele mně přišlo, že ze začátku se tam tvoří mléko, ikdyž se jedna strana nepoužívá. Tak mě napadlo, jestli to nedělá nějaké problémy. Já myslela u Kačky, že právě budu kojit od začátku z jednoho, ale nepovedlo se to - zrasovaná bradavka, málo MM, špatné váhové přírůstky.... no znáš to 😒 Jen mě právě napadlo, jestli se to někomu takto od začátku povedlo kojit jen z jedné strany.

blahova_andrea
11. únor 2014

@llluckaaa to bych se jí musela zeptat jak to měla. jestli se to vyvinulo časem nebo tak kojila od začátku a bez problémů 😅