Kojící maminky, berete něco na zlepšení imunity?

hanule05
9. lis 2010

Ahoj, chtěla bych se zepat jestli berete něco, abyste si zlepšily obranyschopnost organismu?

Já mám pocit, že vlastně od narození první dcerky jsem se pořádně nevyspala, nenajedla, furt lítám sem a tam, no prostě jsem se snad ještě nezastavila. A co se narodila druhá dcerka tak je to ještě horší. Tak jak jsem docela vyčerpaná, tak jsem každou chvilku taková nakřáplá. Teď už týden mám angínu či co to je, beru ATB a vůbec se to nelepší, obě dcerky jsou taky nemocné a já teda už melu z posledního.

Tak by mě zajímalo jesli to máte taky tak a jestli berete nějaké vitamíny nebo něco.
Díky

tulanek
9. lis 2010

Ahoj Hanule,jako by jsi mi psala z duse ☹
Mám dvouměsíční dvojčátka a někdy je to opravdu záhul,ještě když člověk nemůže jíst pomalu žádný ovoce a zeleninu,protož e všechno nadýma,připadám si taky úplně vycucnutá ☹ mamce se to nelíbilo a pátrala a pátrala se známou,až přišly na tohle http://www.drmax-lekarna.cz/femibion-energetic-... tak dnes mi to jede přítel koupit,snad to opravdu bude tak úúúžasný,jak píší 🙂 přeju hodně sil a hlavbně zdravíčka!!!!

luthien.k
9. lis 2010

Holky, probiotika určitě dávejte! Ta kombinace v odkazu nevypadá špatně, ale určitě bych to ještě doplnila probiotiky extra, skvělý je Probiosan, kde je kombinace s prebiotickou řasou chlorellou, která pomáhá probiotikům správně osídlit střeva a sama je také na posílení imunity (v bříšku nám sídlí ta naše imunita hlavně a pomůže to i dětem na problémy s bříškem přes MM, není potřeba se tolik bát ovoce a zeleniny, problémy s bříšky mají děti hlavně kvůli nedostatečnému osídlení střev těmi správnými mikroorganismy, nikoli po požití ovoce a zeleniny maminkou 😉) Dětem klidně taky dávat probiotika, Bio Gaia kapky nebo Infants Dophilus jsou super.
Doporučuju pro maminky ještě i echinaceu, nejlépe od dr. Theisse, je tam sice alkohol, ale když to necháte cca půl hodiny na lžíci, tak se hodně odpaří. Další věc, vhodná na prevenci i když už jste nemocné, je rakytníkový sirup nebo olej.
Tyhle všechny rady mám od kamarádky imunoložky 😉

luthien.k
9. lis 2010
lu777
14. lis 2010

mám tentýž pocit, sice se relativně vyspím, ale připadám si jak na kolotoči 😝 nachlazená jsem imrvére, ať dělám co dělám, ale beru kapsle Imunoglukan a probiotika Lacidofil a od té doby je to lepší, mám spíš jen trochu rýmu a tak, ale už mě pořád nebolí v krku, rýma se mi nezaráží všude možně, prostě nachlazení je lehčí a líp se kurýruje....
Imunoglukan je sice drahej, ale do jara ho určo brát budu, je to fakt zápřah a nemám nikoho na hlídání, nemůžu si dovolit bejt nemocná, v září jsem měla po letech atb a byla jsem z toho rozhozená až do října....
teď jsem začla chodit ještě na akupunkturu, tak pozoruju celkový zlepšení, nebolí mě pořád hlava a záda, tak snad se trošku seštrikuju, ono na zimu je to nutný, to člověka vysává jen to počasí samo o sobě, natož děti a zvlášť když se moc nedá ven 😝

lu777
14. lis 2010

jo a jinak ještě beru vit. C v těch perličkách se zinkem, B komplex forte na nervy 😀 a rybí tuk....

dagina
14. lis 2010

Ahojky, malou jsem kojila 20 měs. tj. do 6tého měsíce těhu, nemocná jsem byla od těhotnění tak 4x, už si připadám dost vyčerpaně, a to za chvíli rodím... .
@luthien.k předpokládám, že ten Probiosan můžou těhotné a kojicí... zní to dobře, se na to v lékárně zeptám a cena také ujde.

margotg
14. lis 2010

já mám ověřený preventan je doporučený od 4. měsíce, jinak co píšete je vše supr
@dagina dagi až porodíš zkus si využívat nějaké těhu vitamíny

dagina
14. lis 2010

@margotg těhu vitamíny beru stále, teda jen Folgravit, ale ten není moc na imunitu. Takže ten Probiosan radši ted né???

margotg
14. lis 2010

@dagina já teď přesně nevím co v tom je, ale nejspíš nějaké lactobacílky, ty se mohou brát pořád, na nic to nemá vliv a zlepšují střevní imunitu 🙂

meleri
14. lis 2010

hanule,
zkus nějaké vitamíny, pokud moc nestíháš baštit ovoce a zeleninu, a zkus ten nápoj gravimilk....dobrá je i obyčejná cikorka dodá to sílu a přitom v tom není kofein.

já to u prvního syna odflákla, ale tentokrát beru poctivě kyselinu listovou a ted jsem najela na vitamíny, ovoce, jím víc i maso, žádné sladké to je naprd.

já jsem byla se synem nemocná furt, ted musím zaklepat že už jsme tři čtyři měsíce zdrávi bohudíky...

renat2
14. lis 2010

Ahojky, já užívám bylinné kapičky a nemocná jsem byla za poslední dva roky jednou a malý teda taky jednou, po druhém očkování ve 4M na něj někdo prsknul angínu 😠 😠 😠 (v poradně pro zdravé 😠 😠 Od tý doby ťuk ťuk nic.

teerinnka
5. zář 2014

Já používám na podporu imunity hlívu ústřičnou 800mg a nemůžu si ji vynachválit, obzvlášt, když je nějaké chřipkové období, tak se mi díky hlívě málokdy stane, že bych chřipku dostala, veškeré virozy se mi vyhýbají obloukem. Beru ji 2x denně, můžu jen doporučit.