Kojící podprsenka - bez kostic, bez výztuže

Dobrý den.

Na lekci předporodní přípravy, nám porodní sestra říkala, že kojící podprsenka by měla být bez kostic a bez výstuže. Že prý se díky kosticím prso více potí a tak mohou vzikat záněty bradavek,... Tak jsem teď ohledně kojících podprsenek úplně zmatená. Chtěla jsem si koupit podprsenku z kosticí a výstuží, tak jak jsem zvyklá. Aby prsa hezky držela. Je tedy taková podprsenka na denní nošení vhodná? Také mě pak doma napadlo, jestli také nezáleží na materiálu. Já už jsem si totiž ve FaF jednu podprsenku, kterou jsem myslela po dobu kojení koupila. CROP TOP. Přišla mi fajn, třeba na noc. Je sportovní, takže pružná a a dokonce je i trochu vystužená. Ovšem je to 93% polyamid a 7% elastan. Nemohl by mi tento materiál působit potíže?

hojda
30. dub 2014

Carriwell mrkni na ně. mají i jen čistě bavlné, ale ty tak nedrží tvar,

tiburcia
30. dub 2014

@lenickalenickalenicka neměla jsem ani jednu kojící podprsenku, nosila svoje pushupky... kojila jsem 18 měsíců bez problémů 😉

terezkax
30. dub 2014

@lenickalenickalenicka já taky nosím svoje normální (vyztuženou s kosticí) a kojení je bez problémů.

hojda
30. dub 2014

ONo to hodně záleží také na velikosti poprsí, já si tedy podprsenku s kosticema v době kojení představit neumím, tlačila by mě. Navíc může opravdu přispívat ke vzniku zánětu.

tarra27
30. dub 2014

@lenickalenickalenicka já měla kojící jen v porodnici, pak doma jsem si koupila kvalitní, vyztuženou a s kosticema. Když jsem to řekla kámošce, málem spadla a prý jak se to nesmí...atd...

jenže já měla velký prsa a při přitažlivosti zemský jsem si nedokázala představit, že budu rok u každého dítěte chodit s plandajícíma prsama...omlouvám se za výraz, ale jiný mě nenapadl...prostě ty kojící nedrží..celý život si kupuji kvalitní podprsenky, .troufám si tvrdit, že mám prsa pekná 😉 🙂 a to i ted po dvou detech. zánět jsem nemela, používala jsem polštářky antibakteriální od chicca a podprsenku jsem si utahovala docela dost...

Tudíž pokud nekdo chce s kosticema i vystuženou, opravdu to jde i bez zánětu...nebo si kupte jen vyztuženou....ale já jen kojící mít prostě nemohla, to bych měla prsa ted fakt nekde u pupíku (ted mám ve C někdy D)

😀 a já měla výhodu i v tom, že jsem měla ramínka co se daly odepnout a já to používala právě při kojení....a pokud jsem měla bez odepínání, proste jsem si dala dolu ramínko...

a radím jedno, kupte si fakt vaší velikost, dobře vyzkoušejte, aby kostice byla na správném místě a ne vysoko, at vám fakt dobře sedí obvod i vepředu přímo nechci psát košíček, to slovo nemám ráda .. 😀 .vyzkoušejte víc variant....

martina_z
30. dub 2014

Mela jsem bez kostic, ale je pravda, ze to prsa moc nedrzi. Ted mam koupenou jednu Anitu s mekkou kostici a jsem domluvena s prodavackou, ze ji pripadne vratim, kdyz mi nebude vyhovovat. Ona je kostice a kostice a pry je u vetsich prsou dulezita kvuli opore (aktualne 75DD - 75E). Ale chce to specialni. Svoji normalni podprsenku si predstavit neumim, zvlast kdyz mi z ni prsa pretekaji uz ted. Dalsi podprsenky mam vyztuzene Anity bez kostic, Cariwell na spani a nejake 2 z M&S, ale ty jsem kupovala brzo a maji maly kosicek.

tarra27
30. dub 2014

@martina_z to je jasný, a počkej po porodu...to se taky zvětší...dopředu bych už nekupvala a když opravdu vyzkoušíš a najdeš aby ti správně sedela, klidne kostice mít můžeš....

a ty antibacteriální chicco ty jsou super, neprotečou a ještě jsou s nějakýma kapsulama proti bakteriím...já na ně nedám dopustit....mrkni na ně, pokud chceš...jsou dražší, ale jsou báječný....

martina_z
30. dub 2014

@tarra27 Mne se treba s klukem po porodu zase tak strasne nezvetsily, a proto jsem na to dost prdela, jak jsem byla celej zivot zvykla, ze mam mensi prsa B-C. A provesily se. Ted jsem vyuzila radu kamaradky, ze se ma do podprsenky vejit tampon a jeste dlan. Kamaradka je v tomhle zbehla, velikost ma G-H a kupuje si jen ty drahe a hodne kvalitni. S kosticemi. S takovou vybavou to ani jinak nejde.

tarra27
30. dub 2014

@martina_z já jsem měla původně C a pak E a byla jsem podruhé brzy těhotná a to s D taky asi E...ale ted mám C manžel tvrdí, že D, ale je pravda, jak která podprsenka...

já teda bez podprdy nebo ty krajkové si nechávám povětšinou na večer nebo na nějakou příležitost, když někam jdeme...ale jinak mám hodně barev i vzorů, ale vyztužené a s kosticema, jelikož právě jsem se bála, že udu mít prsa kdo ví kde...ted je znát, že mám deti, to bych kecala, že ne...ale jsem fakt spokojená.

Podrpsenka je základ....kvalitní rovná se pekná prsa...

a pokud je máš ted změněná, pak si zacvičíš a budeš mít kvalitné pevné podprsenky, tak se to ještě zlepší, neboj....já třeba hned po kojení jsem si říkala - a to tak zůstane? ale já jsem traged 🙂) a nezůstalo...

😉

jancip
30. dub 2014

@lenickalenickalenicka Kupovala jsem si bez kostice, ale byla k ničemu. Mám hodně velká prsa (tak F) a prsa to vůbec nedrželo. Stačilo si jen lehnou a prsa z ní okamžitě vylezla.

editah222
30. dub 2014

Měl jsem kojici podprsenku s kosticema a ničemu to nevadilo, kojila jsem relativně dlouho obě děti. Moje ségra si kojici podprsenku snad ani nekopila, nosí obyč vystužené podprsenky s kosticema a první dceru kojila 3 roky a druhá má skoro rok a půl a taky bez problémů. Podprsenka bez kostic je pro větší prsa na nic.

veruska007
30. dub 2014

Já mám košíčky E a nejlepší podprsenka kojící byla Anita, s kosticemi. Bez kostic jsem měla dvě podprsenky a ty byly tak akorát na spaní. Vzít si je pod tričko a jít ven, to jsem se zděsila, když jsem se viděla 😠

martina_z
30. dub 2014

@veruska007 Mas pravdu, ze kosticova Anita dela lepsi tvar. Snad mi bude vyhovovat. Mela jsem posledne dve kosticovy koupeny a staly za prd, tlacily a nedaly se nosit, ale to byl jen obycejnej sunt z retezce, protoze jsem si myslela, ze na prsa "déčka" to staci. Ted uz podobnou chybu neudelam. Neni nad to zajit do obchodu a nechat si poradit od vyskolene prodavacky.

veruska007
30. dub 2014

@martina_z To jo, já mám ty Anity dvě, nosím je už 5,5 roku, v těhu, při kojení i mimo tato období. I když jsou mé nejoblíbenější a nosím a peru je skoro pořád, vypadají krásně. Nosím je i při sportu, krásně drží. Normálně za drahé věci neutrácím, ale tady se to rozhodně vyplatilo. Navíc jsem si je vyzkoušela v kamenném obchodě a koupila přes internet, takže mě místo 1000,- stály 600,- 😵 . Uvažuju, že až dokojím, tak si koupím od Anity i běžnou podprsenku. K čemu je mi podprsenka za 400,-, když se mi po dvou praních vytahá a můžu ji nosit leda tak na doma 😖

gosa22
1. kvě 2014

já jsem v kojící podprdě ze začátku i spala, protože mi teklo mlíko a musela jsem mít sací polštářky a taky mě prsa méně bolela s podprsenkou...měla jsem z Marks and Spencer, dvě stojí okolo 1000 Kč a jsou bezva...a drží, i když nejsou s kosticemi a vycpané...záleží na velikosti prsou, já jsem na DD až E, takže bych ve vycpané podprdě umřela... 😉

mmm12345
7. kvě 2014

Já si teď pořídila podprsenky z Bonprixu a jsem z nich nadšená. Krásně sedí, jdou bavlněné, bez výztuže. 4 podprsenky za 1000 Kč. Taky jsem koukala v Marks and Spencer, ale tam bych dala tu tisícovku za jednu a ne za 4 a navíc ty z Bonprixu mi příjdou hezčí...