Kojící podprsenka. Jakou velikost mám koupit?

petpop
17. pro 2011

Potřebuji poradit ve výběru kojící podprsenky 🙂
Před těhu jsem měla velikost 75B, teď-31tt mám velikost 80C (83cm pod prsy, 98cm přes prsa). Ale prsa nemám nijak velké..řekla bych i naopak 😅 Jsou spíš do šířky, než pěkně kulatá 😕
Jakou velikost koupit? 80D? Radí se prý o číslo větší... Ale nechce se mi věřit, že bych potřebovala zrovna Déčko..

Díky předem za jakékoli rady 😉

skajana
17. pro 2011

Tak rada kupovat o číslo větší se mi fakt nevyplatila - dodnes mi leží ve skříni nepoužitá Anita za 1200, protože mi byla velká...mě se tedy nejvíc osvědčily "sportovní" elastické podprsenky (takové bezešvé se širokými ramínky), před porodem nikde netlačily a byly fakt pohodlné a i po porodu mi seděly líp než jakékoli kojící, ale je fakt, že moje maximální velikost se nepřehoupla přes Cčka, na větší prsa to asi není...

camelinka
17. pro 2011

souhlasim s @skajana koupila sem si dve kojprdy a lezi mi ve skrini, velikost sem sice tipla dobre,ale ten system mi nejak nevyhovuje 😅 ,pouzivam taky bezesve sportovni, sou pohodlne, nikde netlaci a jen ji zhrnu a je to 😉

rebelie
17. pro 2011

Jo, tak tohle dilema jsem řešila taky a myslím, že uspokojivě se odpovědět nedá, neb je to rize individuální... Z toho, co jsem kde našla za rady, mi vyplynulo: podpordu kupovat nejdřív v 8. měsíci, klidně i později a kupovat tu, co v tomto období sedí s lehkou rezervou... U většiny žen se sice prsa v prvních dnech nalijí (a může se stát, že pár dnů ta podprda bude malá), ale pak se to upraví a o velikost větší by byla velká... ale nezaručí Ti nikdo nic. Jo a doporučuju se nechat někde přeměřit od odborníka, asi 80% žen nosí špatnou velikost podprsenky...

perglajka
17. pro 2011

Měla jsem ten samý problém jako ty a představ si, že jsem si kupovala právě D 😀 za pár měsíců prsa teda splasknou, ale je krásné mít je "jako v bavlnce" ta investice za to stojí. Určitě se taky budeš moct domluvit v obchodě na případnou výměnu. A mimochodem, u obou dětí jsem měla značku Anita a super! ! ! ! 🙂 Přeju "lovu" zdar 😉

jennyska
31. říj 2013

@perglajka @skajana @rebelie @camelinka @petpop

Ahoj maminky 🙂
Mohla bych Vás touto cestou poprosit o vložení Vašich cenných zkušeností s kojící podprsenkou do naší koníkovské Wiki knihovničky?

Tu si tady se snažilkama, těhulkama a maminkama tvoříme na témata ohledně všeho mateřského a i vy se do ní takto můžete zapojit. Nezabere to vůbec dlouhou dobu a pomůže spoustě dalších maminek, které se chystají pořídit si tuto podprsenku a hledají radu, tipy, či zkušenosti.

Stačí zde: https://www.modrykonik.cz/kojici-podprsenka/ vložit zkušenost a maminky ji tak najdou spolu s obecnými informace o Kojících podprsenkách na jednom místě. 🙂 Je to přehlednější a rychlejší než fórum, proto prosím, zapojte se a pomožte.

Mějte krásný den 🙂
Janča

irisek88
Odpověď byla odstraněná
Zobraz