Kojím 14ti měsíčního. Budu mít mlíko pro to další?

darjanka
2. lis 2011

Ahoj, jsem čerstvě těhotná, mám 14ti měsíčního chlapečka, kterého pořád kojím. Budu mít vůbec pak mlíko pro to malý novorozeňátko ? Máte s tím některá zkušenost ?

dana3262
2. lis 2011

Do porodu dlouha doba. Mozna se to upravi samo (maly prestane mit zajem, odstavi se, mleko se ztrati...) Vseobecne se doporucuje kojit max do 4.mes tehotenstvi, ale klidne koj dal. Vliv na mleko po porodu to nema, jen budes mit asi mleko hned a mimi bude rychle pribyvat, jako to bylo u nas 🙂
My jsme ale s miminkem meli ruzny rh faktor a v tehotenstvi (celych 9.m) mi bylo tak zle, ze jsem v 5.mesici (po 3.mes na luzku) musela prestat. Nejedla jsem, hubla a nemohla pak uz ani chodit. Pokud se ale citis dobre nebo to proste nejakym zpusobem zvladas, tak koj, koj 🙂

melis7
3. lis 2011

@darjanka mléko mít rozhodně budeš.Možná dokonce víc než ostatní.Ale je to fakt ještě dlouhá doba.

l.e.o.n.t.y.n.k.a
3. lis 2011

Já jsem si to také zjišťovala a vyplynulo z toho, že v třetím trimestru se může chuť mléka změnit. Takže jsem nic neriskovala a Matyáška pomalu odstavila. Ukončila jsem kojení v šestém měsíci. Pak je také složitější kojení, kvůli rostoucímu bříšku. Poslední měsíc jsem kojila jen v noci, takže v leže šlo.