Kojím a přitom kouřím

juliexs
12. dub 2008

Nekamenujte me, prosim...

Pred tehu jsem byla silna kuracka, v tehu jsem uplne prestala a vydrzela to jeste par tydnu po porodu, ale pak jsem do toho zase spadla. Nejdriv jsem si s vycitkama dala tak jednu cigaretu za dva az tri dny a dnes vykourim priblizne tri cigarety denne. Mam z toho velice spatne svedomi a male se vzdycky v duchu omlouvam a slibuju si, ze dalsi si uz nazapalim, ale samozrejme to pokazde porusim. Jsem strasny nervak a pri kazdem podnetu hned saham po cigarete. Kuraci to urcite znaji.

Vsude jsem cetla, ze kdyz zena vykouri do peti cigaret denne, tak vyhody kojeni presahuji nevyhody koureni, ale je to jen takova slaba utecha... ☹

emimi
23. lis 2013

Dobry den,rada bych se zeptala jestli je lepsi prestat kojit kdyz kourim 2 cigarety dene ☹ .dekuji za odpoved

emimi
23. lis 2013

dobry den,rada bych se zeptala jestli je lepsi prestat kojit kdyz korim 2 cigarety dene

cenichmat
23. lis 2013

@emimi No a nebylo by lepší přestat kouřit? Ty dvě cigarety se přece dají oželet...

emimi
23. lis 2013

hele skousela jsem to,a moc mi to nejde pred tehotenstvim jsem kourila dvacku dene.

tyf
23. lis 2013

@emimi vydržela jsem celé těhu a půl rok, ale už to nedávám. Manžel je kuřák, takže mi to ani moc neulehčuje. Dám si tak jedno, dvě denně, některý den vůbec. Když jsem se tady někoho zeptala na to samé co ty, každý mi napsal přestat kouřit 🙂 Taky mě zajímalo, jestli je lepší umělé mléko, nebo MM mléko od matky, která si dvakrát denně zapálí. Ale odpovědí jsem se nedočkala. Vím, že nekuřák je s námi mrzáky hned hotoví, ale třeba já jsem od přírody dost štíhlá a když někdo nedokáže držet dietu, aby zhubnul, taky to nechápu. To jen příměr.
Malé je 8 měsíců, kdyby vzala do pusy UM, přestala bych kojit, ale přes všechny pokusy žádnému nepřišla na chuť. Takže se držím na těch max dvou denně a musím kojit dál.

onetka
23. lis 2013

@emimi @tyf holky! Je to rok a ctvrt co jsem tu psala nejaky koment a musim rict,ze z miminka mi roste chlap jak hora 🙂 vubec nevadilo,ze jsem si po cas kojeni zapalila. Neodstrikavala jsem,aby bylo mlicko cerstve,ani jsem nehlidala,jestli muzu jit kourit pred nebo po kojeni...proste kdyz jsem mela chut (a hlavne pro sebe chvilku cas) sla jsem si zapalit...doktori uvadi,ze aby nebyl plod/dite zasazene skodlinami z cigaret,mela by matka minimalne ty 2roky pred otehotnenim prestat. Kdyz kuracka otehotni (myslim kdyz vykouri tech 10 a vic cigaret) a narazove toho necha,plodu to muze vic ublizit,nez kdyby pocet pozvolna omezila az pak nakonec treba prestala uplne. Kojte urcite,pokud dite chce,je to to nejlepsi,co mu muzete dat,ikdyz to treba neni na 110%koser. MM JE NENAHRADITELNE! A to se tyce i matek"kuracek" malyho jsem nakonec odstavila v krasnych 13m kvuli zanetu v prsu a kdyby ne neho,tak nejspis kojim dodnes (klukovi ted bude rok a pul) i to odstaveni bylo bez problemu. Zacali jsme pred rokem nasazovat flasku s pitim na zizen a nekdy i kravskym mlickem na noc. Malej neni zadna chciplinka. Nebyl skoro poradne ani nemocny! Netrpi na zanety hornich cest dychacich ani nic podobneho 🙂 vsechny prikrmy bez alerg.reakce. Takze co se tyce koureni a kojeni,my to zvladli! Kourim orad stejne (5-7)cig denne. Jsem slaboch,ja vim. Vzdy se najde nejaka,ktera bude kroutit hlavou...pokud je ale spokojena maminka,je stastne i miminko a je pravda,ze jsou situace,kdy jsem opravdu rada,ze se zavru a mam pro sebe 4minuty,ktere me nakopnou,abych mohla jit s usmevem na tvari dal 🙂 nesudte,abyste nebyli souzeny...

jarkalada
24. lis 2013

@onetka taky jsem jsem měla šťastnou kamarádku kuřačku se šťastným mininkem. Teď mu budou tři a náběh na astma..

evikmi
24. lis 2013

tohle je případ mojí švagrové , vymlouvala se na to, že jí gynekolog zakázal přestat v těhotenství ( kouřila cca 10 cigaret denně) .... myslím, že kecala, chodím ke stejnému lékaři a první co se vždy ptá, tak kouření :-/ kouřila celé těhotenství, možná čím dál víc cigaret... kouřila i v porodnici, kouřila i při kojení.... u obou dětí. mnohdy jsem tam přišla a ona měla dítě u prsu a cigaretu v tlamě :-/ nechutný, hnusný, děcka skoro nemohla odstavit a obě kojila přes tři roky. obě děti rodila císařem( teoreticky to má spojitost) , obě děti jsou neustále nemocné, mají problémy s ouškama a obě budou nejspíš astmatici ... takže paráda kouřit :-/

tyf
24. lis 2013

@evikmi Promiň ale myslím, že to, co popisuješ není ani omylem stejný případ, který popisujeme my. Je snad rozdíl kouřit neomezeně i před dítětem a ohrožovat ho tak kouřem a dát si dvakrát denně v ústraní cigaretu.

evikmi
24. lis 2013

@tyf jde o to, že kouřila při kojení, ten kouř už pak je detail myslím... a ve finále mi šlo o to, že její děti jsou víceméně kvůli tomu astmatici ... já jsem obecně zásadně kroti kouření a při těhotenství nebo okojení je to o to horší

madormi
24. lis 2013

@juliexs si trošku odporujete, jde vám o malou? chcete jí dat to nejlepší a proto jí kojíte? tak proboha nekuřte! myslím že je menší zlo um nez jedno nikotinový mlíčko ☹ já jsem nekuřák, pravda nemám proto pochopení, nevím jak vám je, ale vím, že pro malou bych udělal vše i kdybych si ruce měla ukousat ☹ když vidím venku mamku s kočárkem a cigaregou dala bych jí facku a co teprv pokud mamka hulí a kojí to je fakt na tu ukamenování jak píšete v úvodu

liss_durman
24. lis 2013

Já teda pro tohle opravdu pochopení nemám. Sama jsem příležitostní kuřačka a opravdu si rozmyslím, jestli ta příležitost na cigaretu je ta pravá. A možná mám i dobře nakročeno přestat úplně, poslední cigaretu jsem měla v červenci a ta mi vůbec nechutnala. Ale k věci... Abych si cigaretu vychutnala, musím z ní mít stoprocentně dobrý pocit. V těhotenství nebo při kojení (ani teď nevím, co je horší, jestli když v těhu riskuju srdeční vady dítěte a jiné nebo při kojení, kdy nikotin jde do mléka) ten dobrý pocit rozhodně NEMÁM!!! Vůbec nevím, jak si to matka může ke svému dítěti vůbec dovolit a je mi z toho fakt do breku. Dříve jsem kouřila i denně, takže vím, jak moc těžké je přestat. Ale jde to! V těhotenství, kdy se žena nemusí zrovna zajímat o figuru, tak přeci může chuť na cigaretu zahánět sladkým, což funguje dost spolehlivě. V tomto mám opravdu radikální názor a matky, které kouří v těhotenství, při kojení nebo vůbec v přítomnosti svého dítěte (jakkoliv je staré) opravdu odsuzuji. A ještě se u toho dojímají, jak chtějí pro své dítě to nejlepší!!! Měly byste se stydět...

kajalka
24. lis 2013

Mně by teda vadilo, že ze svého dítěte dělám dalšího kuřáka. To bych si asi nikdy neodpustila a jemu neudělala.

camelinka
24. lis 2013

@liss_durman To je uplne zbytecny, stejne si to budou dal omlouvat a pri pripadnych (nedejboze) zdravotnich problemech u deti to vymluvi na to, ze neni jisty, jestli je to z cigar 😝 🙄 .
Jinak ja taky kourivala, ale pred tehu sem prestala ze dne na den, nechtela sem z ditete mit obet sve slabosti...

kytkakvete
24. lis 2013

já kouřila krabičku a půl až dvě tvrdých sparet nebo malbor děnně, přestala jsem ze dne na den, tohle bych před svým svědomím neobhájila, přestat jde, já žiju a tvrzení že dítěti spíš uškodí když matka přestane jsou smutné

onetka
24. lis 2013

Porad se najdou takove,ktere tu budou delat lepsi matky jen proto,ze si nenici sve zdravi a tim padem zdrvi sveho ditete. Psala jsem jen,jak jsem to mela ja...prectete si cely prispevek,at vite...Rozhodne koureni neomlouvam. Je to lidska slabost a zlozvyk. Smekam pred tema,ktere to dokazaly ze dne na den. Udelte si zlate hvezdy... Neni pravidlem,ze kdyz si matka v tehotenstvi nebo behem kojeni prilozitostne zapalila(ja behem tehu max.krabicku-2),musi mit automaticky chronicky nemocne dite (astmatika,alergika...)to stejne plati i naopak. Muzete diteti davat bio a nevim co jeste,ale muze onemocnet ani nebudete vedet jak a z ceho... Rodi se i postizena miminka zdravim rodicum... Tak jako napriklad neslysicim se rodi slysici atd...

mitote
24. lis 2013

@onetka proc to ale omlouvat? Uprimne, kdyz jsem videla, jak matka sedi na lavicce, naprosti ma dite v kocare a fouka mu cigaretovy kour primo do obliceje, otevirala se me kudla v kapse... muj manzel je byvaly kurak... tenkrat dostal dost jasne na vyber... ja nebo cigarety... ted je situace takova, ze take nesnese matky kuracky a nesnese, kdyz nekdo kouri v pritomnosti ditete. Ono sice si umyjes ruce, vyplachnes pusu, ale usazuje se to v obleceni, ve vlasech, ve vsem.
Je to kazdeho volba, pokud si nekdo chce huntovat zdravi, klidne, pokud i svemu diteti, klidne, ale co me vadi je, ze je vetsina kuraku bezohlednych a huntuji zdravi i jinym lidem a detem. Projit s kocarkem po ulici, aniz by se me dite nenadychalo cigaretoveho koure je prakticky nemozne.

onetka
25. lis 2013

@mitote a kdo tady pise neco a vykurovani na lavicce s mitetem v kocarku!? 😕 rozhodne to neni neco s cim by se mela matka chlubit a verejne se vystavovat!! Doma nekourim,vzdy si zajdu na balkon a pokud jde o niceni zravi ostatnim,vzdy se najde nekdo,kdo si zapali treba v restauraci na zahradce,kdyz tam sedite s kocarem u limonady... Tomu se proste clovek nevyhne. At si matky kouri,ale doma,kde je nikdo nevidi bez pritomnosti ditete! 🙄

mvkoty
25. lis 2013

Osobně si myslím, že je to každého věc. Nikoho neodsuzuji, je to jeho rozhodnutí. Já jsem v prvním těhu kouřila do porodu. U druhého jsem přestala během prvního trimestru a před třetím jsem taky kouřila a přestala jsem ze dne na den. Vím, že když jsem kouřila po kojení tak to ovlivnilo chuť MM a prcek prostě kojit odmítal, protože mu to nechutnalo a stačily na to 2-3cigarety. To jestli si matka dá nebo nedá cigáro je její věc. Ale mě se upřímně matky kuřačky nelíbí....

onetka
25. lis 2013

@mvkoty já naštěstí neměla s kojením problémy... to záleží asi případ od případu. někdy dítě MM může odmítat a má matku nekuřačku! Vše se na kouření nedá svalovat... rozhodně to není něco, co by bylo prospěšné, ale když už, tak to dělat tak, aby u toho to dítě prostě nebylo...

kytkakvete
25. lis 2013

@onetka nezlob se, ale větší blábol jsem dlouho neslyšela 😵

onetka
25. lis 2013

@kytkakvete na světě se děje větší hyenismus a Vás rozhodí mé blábolení o kouření? Tak to je mi vás líto, když nemáte nic jiného na práci než poukazovat na nedostatky druhých matek...

kajalka
25. lis 2013

@kytkakvete Ještě jsem snad žádnýho kuřáka neslyšela říct "to, co dělám, je neomluvitelný". Stokrát budou psát "ale děti nekuřaček taky mohou ..." Cigarety jsou drogy, bohužel společností velmi tolerované a zlehčované. Moc si přeju, aby už konečně nastal den, kdy bude platit zákaz kouření na veřejných místech, v restauracích atd.

kytkakvete
25. lis 2013

onetka: to je jen můj názor, netřeba se rozčilovat 😉 , mě kouření při kojení přijde jako jeden z příkladů hyenismu a záměrného ničení zdravý dítěte, že na to máte jiný názor je Vaše věc 😉

kytkakvete
25. lis 2013

@kajalka pochybuju že se tomu v čechách stane 😒

elvira
25. lis 2013

Já jsem nikdy nekouřila, takže nechápu, jak je to těžké s tím přestat...
Ale moc nechápu, proč někdo zakládá téma "kojím a při tom kouřím" - co asi chce slyšet?
To si myslí, že přiběhnou všechny kuřačky i nekuřačky, budou jí plácat po rameni a konejšit, že to přece vůbec nevadí, to nemá žádný vliv na zdraví, jen hezky kuř a dítku dopřej trochu toho nikotinu?
Jestli má tazatelka pocit, že dělá něco blbě, tak ať zajde do poradny pro odvykání kouření, tam jí fundovaně poradí...
Kdyby tu psala některá, že si každý den dva, tři panáky - však není zhulákaná, tak by jí možná právě ta kuřačka řekla, jestli neupadla na hlavu...
No, stejně si myslím, že podobná témata zakládají trolové...

liss_durman
25. lis 2013

Neměla by každá máma chtít to nejlepší pro své děťátko a snažit se mu za každou cenu poskytnout nejlepší podmínky? Ano, i děti nekuřaček mohou mít vady, astma apod. Ale to přeci není omluva proč dál kouřit! Chci udělat pro zdraví svého dítěte maximum, přijde mi jako samozřejmost to udělat! Může se stát, že i přes veškerou snahu se to zvrtne, ale to už je život. Je to o jakési sebereflexi vlastních činů, zodpovědnosti a pohodlnosti. Spíš by si ženy měly rozmyslet, jestli vůbec chtějí mít děti, když nejsou ochotné vzdát se svých zlozvyků. Mimochodem neznám lepší příležitost, jak seknout s kouřením, než právě kvůli těhotenství a kojení...

camelinka
25. lis 2013

Uz sem nechtela prispivat, ale neda mi to, proste je mi tech deti lito a nemuzu si pomoct 😔
@onetka to neni o delani lepsich matek, vyvesovani hvezd nebo neceho podobnyho. 90% mamin tady Vam rekne, ze koureni pri tehotenstvi/kojeni je hazard se zdravim ditete, pokud nechcete slyset jiny nazor, nez je ten Vas, tak si zalozte s podobnymi matkami soukromou skupinu, kde se budete poplacavat po rameni......
@mvkoty na tom je prave to smutny, ze pokud je tehotna, tak to neni jen jeji vec.

onetka
25. lis 2013

Je opravdu vtipné číst příspěvky mnohých militantně založených matek, jaké jsou kuřačky vražedkyně. To že kouření je špatné víme desítky let, stejně jako tučná jídla, sladké limonády a přesolené uzeniny...ale párky k večeří jsou stále tak běžné... a co matky, které bezstarostně dávají svým potomkům sladkosti, uzeniny, různé báječné "dobroty z mléka", vynikající Jupíky, Kostíky a Happy mealy a tavené sýry od té nejveselejší krávy..Takový nenarozený drobeček jehož matka kouří, je pro vás všechny ohrožen na životě, ale co osmileté dítě s hamburgrem nebo skvělou šmoulí zmrzlinou.... Ale vy přeci máte svědomí čisté. Těch 40 procent obézních dětí se vás přece netýká. Vy děláte za každých okolností vše zdravě a správně... 😵