Kojím a přitom kouřím

juliexs
12. dub 2008

Nekamenujte me, prosim...

Pred tehu jsem byla silna kuracka, v tehu jsem uplne prestala a vydrzela to jeste par tydnu po porodu, ale pak jsem do toho zase spadla. Nejdriv jsem si s vycitkama dala tak jednu cigaretu za dva az tri dny a dnes vykourim priblizne tri cigarety denne. Mam z toho velice spatne svedomi a male se vzdycky v duchu omlouvam a slibuju si, ze dalsi si uz nazapalim, ale samozrejme to pokazde porusim. Jsem strasny nervak a pri kazdem podnetu hned saham po cigarete. Kuraci to urcite znaji.

Vsude jsem cetla, ze kdyz zena vykouri do peti cigaret denne, tak vyhody kojeni presahuji nevyhody koureni, ale je to jen takova slaba utecha... ☹

rebesovi
30. lis 2013

@lin87 nádherně napsané....

lin87
30. lis 2013

@rebesovi 😉 😵

lrg
30. lis 2013

Můj krátký příběh 🙂 V těhotenství jsem nekouřila, i když to nebyla prča, protože manžel je kuřák a i když přede mnou nekouřil, stejně jsem věděla, že v kapse krabičku má a že až půjde s košem, že si zapálí a závislákovi to na depku úplně stačí 🙂 Ale cítila jsem, že nemůžu, že co já jím, piju a dýchám, to všechno poputuje k mimísovi. Plně jsem kojila až do začátku příkrmů a půl roku jsem zvládla nedat cigaretu do pusy. Naše Ema je náročné dítě a těch prvních 6 měsíců skoro celé probrečela a já jí pronosila. Nejdřív měla kruté koliky, když ty skončily, nastoupil svědivý ekzém a celkově špatně spala, byla plačtivá a neklidná. V říjnu jsme se přestěhovali do nového bytu, kde je balkón. No a manžel, když přišla nějaká návštěva, šli si ven zakouřit. Nebo když večeř přišel z práce, šli jsme si popovídat ven na vzduch a já říkám, hele, dej mi jednu. Tak jsem si jednu zapálila. Nekuřák to nepochopí, ale najednou ze mě všechno spadlo, připadala jsem si, jako když jsme spolu randili a bylo to takové fajn. Za tři jsme si dali zase jednu. Týden nic a pak jsme si spolu zase zakouřili............ Prostě když jsem dostala jednou za čas chuť a neměla jsem nějakou dobu kojit, tak jsem si dala. Nepotřebovala jsem si hned dát krabičku, stačil mi ten pocit, že si MŮŽU dát, že jsem to sama sobě dovolila. No a co se nestalo, z Emičky je od té doby úplně jiné dítě, veselé, celkem i spavé (na tu bídu), ekzém skoro nemá a já jen zírám. Samozřejmě z toho nedělám závěr, kouření je skvělé a vyřešilo všechny naše potíže. Ale ta psychická pohoda, když jsem si dovolila naordinovat pár cigaret do týdne, nám všem úžasně prospěla. Takže jen chci říct, pokud tu bude nějaká utrápená mamina hledat spřízněné duše - jsem šťastná, že jsem vydržela nekouřit v těhotenství a půl roku, kdy malá příjmala živiny jen ode mne. A je to asi škoda, že jsem toho nenechala definitivně, ale já si to z již popsaných důvodů nevyčítám. Takže bych poradila, pokud víte, že nedokážete přestat, trápí vás to a hledáte podobné diskuze, kde se stejně nic z toho, co chcete slyšet nedozvíte-nedělejte to. PRotože kouřit a mít výčitky, je ta nejhorší kombinace. Nastavte si nějaká pravidla, třeba, že si jednu dáte v tu a v tu hodinu a nepřekračujte svůj limit.

kytkakvete
30. lis 2013

@gepe netabulkuji, nesrovnávám a nevnucuji, píši svůj názor a o tom diskuse je, pokud tady někdo chtěl jen najít omluvu pro kouření tak já jsem z těch od kterých se jí nedočká 😉 , a mám s tím zkušenost nepíši to z pozice zapřísáhlé nekuřačky 😉

gepe
30. lis 2013

@kytkakvete ja ale nepsala konkretne o vas 😕 kazdy at si najde svoje, odpovednost za sebe a sve deti kazdy nese sam 🙂 a pokud si chce neco omlouvat, to si kazdy zavisly na cokoliv nejak omlouva a omlouvat vzdy bude 😉

kytkakvete
30. lis 2013

@gepe Však já to tak nebrala, jen to byla reakce na Váš komentář. Stejně tak nesouhlasím v téhle diskusi s tvrzením at si každý zamete před svým prahem, pokud jdu do diskuse s nějakým názorem musím počítat s opozicí 😉 , toto se mi hodí spíš jako obrana proti "drbům z pavlače". Stejně tak souhlasím že kouření je závislost které je zatěžko se zbavit a sama jsem byla alergická na reakce na mé kouření od nekuřáků, ale v tomhle případě už nemám zodpovědnost jen za sebe, tady jde o to co dám do života dalšímu člověku a to že je to mé dítě neznamená že mu můžu ničit zdaví, na to právo nemám, a proto jsem přestala kouřit při první snaze o dítě. A ano je pravda, že škodliviny zůstávají v těle dlouho, ale to neznamená že v tom budu pokračovat, rozhodně se nekoukám na kuřáky s odporem, ve společnosti kuřáků je těžké odolat, ale musím a ani to není tak těžké 😉 .

terinda
30. lis 2013

Diskusi nečtu, ale už jen z názvu se mi chce blejt 😝

Když už matka kojí, tak by tyhle hnusy nemusela předávat miminku. Když se závislosti zbavit neumí, tak ať nasadí UM 😉
Nehledě na hulení do kočáru, hulení doma, bléééé 😝

kattherinne
30. lis 2013

@lin87 Krásně jsi to napsala...😉

hamma
2. pro 2013

@terinda Pokud se matka nedokáže závislosti zbavit, je nutné, aby pokračovala v kojení, protože jediné kojení a mateřské mléko dokáže její dítě ochránit před důsledky pasivního kouření, kterými jsou zejména častá respirační onemocnění a zvýšené riziko alergií a astmatu. Podáváním UM se všechna tato rizika zvyšují nejen u nekouřící ženy.
Pokud tedy budou tuto diskuzi číst ženy, které nemohou přestat kouřit (což je samozřejmě to nejlepší, co mohou pro své dítě udělat), tak je důležité aby věděly, že zejména ony musí své dítě kojit co nejdéle, protože to je jediný způsob, kterým mohou zmírnit důsledky své závislosti.
Škodliviny, které přecházejí do mateřského mléka jsou pro dítě mnohem menším rizikem ve srovnání s tím, kdyby nebylo kojeno.

terinda
2. pro 2013

Úplně nejlépe je před dítětem nekouřit. Existují balkony, kouření z okna.
Předávání nikotinu do mléka za žádnou ochranu nepovažuji.
Stejně tak kouření v těhotenství. Je prokázáno, že 1 cigareta v těh. znamená 60 min dušení miminka 😖

Má matka je taky kuřačka, ale během těhotenství a kojení to prostě utla.

pisisvori
2. pro 2013

@lin87 je to sice hezky napsané z určitého pohledu pravda. Ale já jsem si jistou závislostí prošla (hodně podloženou psychikou a dost dloudobou) a tak moc dobře vím, že taková hrůza to není. Abych to napsala přesně, ve chvíli kdy jsem zjistila, že jsem těhotná byl konec. Je to prostě jen o přístupu a prioritách, vůli a povaze. A naopak těhotenství bylo to co mě nadobro problémů zbavilo🙂. Ale je fakt, že to nebylo kouření, se kterým se pak člověk setkává ve svém okolí neustále. A taky nikoho nedosuzuju, je to každého věc jak moc pro něj zdraví jeho dítěte znamená.

sisssy
16. bře 2015

Nepřijde mi teda moc účinný, pokud zenska přestane kouřit AZ když je těhotna. Tělu trvá az 3roky, než se uplne vycisti od ruznych škodlivin. Tim pádem pokud nekouřite během těhotenství neznamená to, že miminko zije ve zdravém tele. Doktor mi sám řekl, že není na miste přestat kouřit uplne, protoze není vhodný přestávat při těhotenství nýbrž aspoň rok před plánováním mateřství. Miminku se ubližujemnohem více pokud maminka neustále mysli na to si zapálit...

elu
16. bře 2015

hele není to idelální, ale rozhodně lepší než nějakej smradlavej nutrilon, snaz se to nezvyšovat a drž se

emin
16. bře 2015

LP nepřestávejte kojit. Kojení a kvalita MM i při kouření je stále výrazně vyšší než jakékoli UM! I statisticky jsou kojené děti kouřících matek zdravější, než nekojené děti kuřaček. Samozřejmě by bylo lépe, kdybyste nekouřila, to jistě sama víte, ale odstavením byste vzala dítěti i další důležité a jedinečné látky v MM. Mm je vždy utvořené tak, aby doplňovalo to, co dítěti chybí, tedy pokud bude vystaveno negativům kouření, do MM se zároveň vytvoří protilátky k těmto složkám. To, že MM je při kouření nekvalitní je mýtus!

kollle
27. črc 2016

Jak pise "evaviki" ze nechape, ja to chapu.. Ja prestala v okamziku, kdy jsem se dozvedela, ze jsem tehotna. Ted je male 2.5 mesice a mam hroznou chut si zapalit.. Proc? Protoze se citim, ze jsem na vsechno sama,rozciluje me dost veci a tak si zastesknu po cigarete, jak by mi s kafem dobyla baterky si rikam, jako za starych casu... Samo do toho mi ten druhy rozumny hlas rika, jses ty normalni, kojis, nejde uz jen o tebe a tak to ja vsechno vim... Takze si nezapalim.. Ale holt je to zavislost a zalezi na kazdym jak se s tim vyporada. Ja bohuzel nejsem ten typ, ze tipnu cigaretu a amen. Porad to mam v myslenkach, tak jsem asi slaboch nebo nevim. Ale porad se peru s tou myslenkou, ze kdybych si tu cigaretu dala, tak budu klidnejsi a spokojenejsi... Jenze hrozba, ze se to driv nebo pozdeji zase rozjede na vic, nez treba 3 cigaretky denne je jasna. A co udelam? Jdu googlit jestli se nekde nedoctu, ze treba 5 cigaret denne nevadi nebo nevim... No nic... Tak jen tak pisu jak to mam ja. Chapu, ze v tomhle pochopeni nikde hledat nemuzu 🙂

olajdica
13. zář 2016

@onetka jsi tady jedina proti vsem tem radoby dokonalym matkam ktere jsou tak uzasne ze s cigaretama sekly ze dne na den a tak me to nedalo a musim k tomu neco rict. Mam par dni po porodu,kojim a kourim 5denne max navic proste prestat nemam a ani to uz nezkousim. Proc? Protoze muzete zit sebevic zdrave,nekourit nepit,zrat bio potraviny a ja nevim co jeste a stejne se vam stane ze miminko je nemocne nebo dokonce zemre tak jako me 4roky zpatky. Zdrave dite,nekourila jsem kdyz jsem otehotnela prestala jsem joo taky ze dne na den a pak kdyz byly malemu 3mesice zemrel! Uplne zdravy chlapecek a dokonala matka nekuracka! Kdyz se mi tohle stalo nevedela jsem vubec kudy kam a hlavne proc!!a o dalsim diteti j7em nechtela slyset,ale stalo se a ted mam krasneho chlapecka zdraveho a kourim a proc? Protoze muzete se snazit sebevic a stane se to co by se stalo i tak.

karlajasmine
13. zář 2016

Samozrejme nejlepsi nekourit vubec ale pokud kourite tak porad lepsi kojit nez nekojit 🙂

onetka
31. pro 2019

Zdravím všechny těhule a maminky. Po těch letech jsem narazila na tuto diskuzi a celkem mě to pobavilo 😁 tak jsem si řekla, že napíšu pár řádek.. již si plně nepatuju, jak jsem při kojení zvládala nekouřit, ale vím, že něco proběhlo. Kojila jsem přibližně do 13m. Syn žije! 😁 bez zdravotních komplikací je mu už 7 a půl, díky bohu. Poslední dva roky jsem byla na Iqosu. Aktuálně jsem opět těhotná s jednovaječnými dvojčaty, kluky 😁 no a po prvním trimestru, který byl fakt peklo, se mi v pátém měsíci vrací chutě. Na Iqos a alkohol 😁😂 ale zvládám to. Nikotin jsem úplně vynechala po zjištění těhotenství a teď přes svátky a Silvestr mi muž dovolil sklenku bílého 😁 to jsem ani nečekala...
..ale dál: z mého okolí, švagrová, dvě kamarádky - všechny tři kouřily v těhotenství bez omezení (švagrová tři zdravé holky, kamarádky obě po jednom klukovi)
Jako to je i na mě moc, ale nesoudila jsem. Kojily jen pár měsíců, a jedna přes rok. Děti naštěstí zdravé.
Nestojí to ale za to. Kdyby se něco stalo, za ty výčitky. K tomu aktuálně já tak přistupuji.
Ale je to na zvážení každé nastávající, poté kojící maminky... Přeji všem plno odhodlání a sebezapření, pokud se s tím trápíte, jak já před léty. Ale hlavně klidu, které pro vývoj miminka je nejdůležitější ✨ Mě čeká rekonstrukce bytu, v březnu svatba ve 30t, v květnu dvojky a Bůh ví, co ještě přijde 😁 Všem přeji úspěšný vstup do roku 2020 a hlavně tu lásku, sami k sobě! 🎉🥰