Kojím celý den. V postýlce brečí, pořád chce sát

vendeta
15. dub 2008

holky muzete mi poradit?
Do ted bylo vše v pohode, ale dnes miminko od rana jen kojim. Jakmile ho dam do postylky po 10 minutach zacne plakat a chce prso. Mliko mam. Saje porad, tak nevim... ☹ ☹

marinka
15. dub 2008

vendeta, hlady to asi nebude, většinu času, co je malý přisátý, bude asi jen žmoulat prso.. Dáváš mu dudlík? Sice se říká, že prvních 6 týdnů se nemá dávat, by si dítko nezkazilo techniku sání, ale ti malí prckové potřebuju uspokojovat sací reflex a když nemá co dudat, tak chce prso 😒 My bychom bez dudlíku nepřežili, začala jsem ho dávat hned po příchodu z porodky a techniku sání si nezkazila, vzvládla v pohodě obojí..

vendeta
autor
15. dub 2008

dudlík jsem zkoušela ale nechce. Mám jen dudliky od aventu a nuk, nemam zkusit jine?

kachnicka01
15. dub 2008

ahojky muj Tonicek dnes taky vubec nespinka a zaplat panbuh za dudlik.. jinak by se v tom mlicku snad utopil. Ja mu koupila kaucukovej Chicco a chutna mu.. na kojeni zmenu nepozoruju - saje hezky.. ale porad skyta ach jo a ja uz dneska padam na hubu unavou 🙄

vendeta
autor
15. dub 2008

budu jeste zkouset dudlik, jsem unavena jako nikdy........... ☹

marinka
15. dub 2008

vendeto, zkus jiný typ dudlíku, kamarádka zkusila asi deset, než našla jeden, který malá chtěla.. Taky může mít dnes nějakou mrzutou náladu a chce prostě tvou přítomnost. Nezlobí ho třeba prdíky?

petka80
15. dub 2008

Vendeta, vydrž! Taky by to mohl být růstový spurt. To pak chtějí miminka pít častěji. Spurt bývá obvykle na třech a šesti týdnech a na třech a šesti měsících. Jinak souhlas s Márinkou.

minea
15. dub 2008

Nesouhlasím. Pokud ti záleží na kojení, dudlík takhle malému dítěti nedávej. Já vím, že ty první týdny jsou hrozně těžký a že jsi unavená, ale vydrž! Kolem třech týdnů bývá první růstový spurt, takže to bude asi ono. Koj, kdykoli si kvíkne, mazej si bradavky a mezitím se snaž pláč řešit i jiným způsobem - viz rady doktora Karpa v Nejšťastnějším miminku (pevné zavinutí i s ručičkama, pohupování, aby se hlavička mírně natřásala, vysavač atd.). Během pár dnů se to zase srovná.

listicka20
15. dub 2008

Vendeto, s dítětem nonstop u prsu jsem strávila celý šestinedělí. Katrinka nepřijala žádnej dudlík, nepomáhaly ani milé rady doktora Karpa, a nesrovnalo se to během pár dnů. Pokud nespala nebo nežmoulala prso, tak řvala. Ještě tak v kočárku chvíli vydržela jen tak koukat, ráda se vozila. U vás to bude jiný, když to bylo do teď v pohodě, tak to asi bude opravdu spurt - potřebuje pít víc. Dudlíku bych se ale narozdíl od Miney tak nebála, jestli to prso chlapeček takhle miluje, tak už má podle mě techniku v malíčku - nebo spíš v pusince. Ale jestli se mimi dožaduje prsa kvůli hladu, tak ti nezbyde než se vykojit z podoby 😎

xsipm04
15. dub 2008

Souhlas s Mineou, dudlík bych mu taky nedávala. To je naprosto normální, že šestinedělí ti stráví dítě u prsa, ale je to jen dočasná záležitost a pak ještě jednou budeš ráda vzpomínat, jak tě ten brouček moc potřeboval 😀 Ale fakt, vydrž, ono to časem přejde samo, neboj. Třeba zkus až večer přijde manžel, poprosit ho, aby vzal malého aspoň na půl hodinky na procházku, když tě neucítí, tak určo chvilku bez mlíčka vydrží a ty si budeš moct trošku odpočinout. Zkus si taky když ho kojíš někam pohodlně sendout a třeba si přitom číst, aby tě to tak neníčilo. A hlavně neřeš, že tě to ničí a unavuje a co bys mohla udělat, aby to bylo jinak, protože teď dočasně to stejně jinak nebude a zbytečně se budeš unavovat tím vymejšlením a spekulováním. Tak hodně sil 😉

niega
15. dub 2008

Taky souhlasím s Mineou. Dudlík teď fakt nééé!!!

petra.vavra
15. dub 2008

To je spurt....my ho taky měly o něco dříve 😎

zevina
15. dub 2008

vendeta, taky se přikláním k růstovému spurtu, ber to tak, že asi týden bude náročnější a budeš mít na sobě malého přisátého téměř nonstop, ale určo to oba zvládnete 😉
k dudlíku: kdybych měla míň načteného o tom, jak dudlík kazí techniku kojení, mohla jsem si ušetřit spoustu zbytečných stresů, páč malý byl 10 dnů v inkubátoru, krmený z lahve a občas i s dudlíkem (mimi se tam nesmí nechat brečet, aby mu při pláči nepopraskaly žilky na hlavičce, co v nich měl napíchané infuze) já "poučená" z moudrých knih jsem se strašně bála, že až mi ho konečně přiloží, jestli to vůbec půjde... dudlík nám už zůstal, techniku kojení určitě nepokazil, kojíme doposud a zřejmě ještě nějaký ten pátek budem 😅

listicka20
16. dub 2008

Holky a znáte někoho v praxi, komu by kvůli dudlíku přestal kojit? Já mám akorát v okolí holku, který to zkazila lahev - dítě už chtělo jenom z lahve, ale o dudlíku jsem to fakt neslyšela. Taky jsem měla načtené teorie o tom, jak dudlík nééé, a tři dny po porodu jsem ho běžela zoufale koupit. Katrinka ho stejně nechtěla, ale kdyby ho bejvala přijala, tak nám to ušetřlo spoustu trápení. Myslim, že je lepší klidný mimčo s dudlíkem než když ho musíte nechat řvát ,protože si chcete dojít na záchod. Nehledě na ty ubohý bradavky. Ale tenhle extrém snad není případ vendety 😖