Kojím. Můžou mi dělat rentgen a dát umrtvovací injekci?

zuzik.3
16. dub 2008

Ahoj holky, včera mě prasknul zub a tudíž mě čeká návštěva u zubaře. Nevíte náhodou zda se může při kojení udělat rentgen a použít umrvovací injekce? Děkuji

marusch.mat
16. dub 2008

Zuziku, může se obojí, jen upozorni zubařku, že kojíš a měla by ti dát tu zástěru. Mě dělala rentgen několikrát a injekce je jen lokální anestetikum, tak se použít může, také jsem ji během kojení dostala několikrát. 😉

vikinka27
16. dub 2008

moze, teraz to pisali myslim v slovenskom dietati (Dieta nielen pre rodicov). nie som si ista, ale min. tyzden som to citala. ani mliecko vraj netreba odsavat. pisala dr co robi rontgenologiu.

aponchie
16. dub 2008

pri kojeni jsem podstoupila dva rtg a dve injekce na zubnim 🙂

nobody
16. dub 2008

jo

kacka.va
16. dub 2008

no, mě třeba na plicním říkali, že rentgen ne během těhotenství, ale jakmile porodím, tak můžu

aponchie
16. dub 2008

ja jsem mela jeden rtg i behem tehotenstvi jinak to nejde pri urazech 😅

kyri
16. dub 2008

jj, ty zubařský dávky jsou hodně nízký, tak to neva - s límcem a zástěrou
a lokálku jsem měla taky...

zuzik.3
autor
16. dub 2008

holky dík moc, aspoň něčeho se nemusím obávat.

johanda
16. dub 2008

zuzik, při kojení rtg nevadí vůbec, v těhotenství se nedoporučuje hlavně v I. trimestru, protože může poškodit embryo. Olověná zástěra by měla být standard

pavlina05
16. dub 2008

Holky, jsem rtg asistent. RTG vadí v těhu, ale v kojení ok. Vždy ále chtějte Pb zástěru!!!

aponchie
16. dub 2008

v tehu vadi..to jo,ale kdyz je nezbytny neda se nic delat..kamoska mela RTG a ani nevedela ,ze je tehu 🙂

pavlina05
16. dub 2008

aponchie jj, když to nevěděla tak to ano. Ale jinak bych neriskovala!!!!!!!!!!!

Ale jinak bych vyš. nepodstoupila, jedině při traumatech a ntěžkých úrazech!!!
V prvním trimestru platí pravdio: vše, nebo nic!!!

aponchie
16. dub 2008

nj ja musela, jak jinak pri urazech 😉