Kojím, odsávám a dokrmuji dvojčata MM + 1 dokrm večer

blanick
19. čer 2014

Prosím o pomoc a radu. Mám 5 týdenní holčičky, donošené, zdravé. Kvůli nizke porodní hmotnosti je začali dokrmovat už v porodnici, doma se mi podařilo plně rozkojit, ale vydrželo to jen 3 dny a holky začaly řvát hlady. Opět jsem se vrátila k dokrmu večer, potom i v poledne, pak skoro každé kojení... mléka ubývalo. Na radu laktační poradkyně jsem začala odsavat po každém ko jení a dokrmuji teď odsatym. Po týdnu odsávání mi odsáté mléko staci na dokrmování a už potřebujeme jen cca 30 - 60ml UMpro každou holčičku večer. Vadí mi ale to, že když pominu ty večery, tak vlastně to co odsaju, to skrmím a nula od nuly pojde. Nejvíce odsaju později večer a v noci, holky ale po ranním a dopoledním kojení mají hlad, takže jim dám to odsáté z noci. V poledne a odpoledne zvládáme bez dokrmu, odsávám, ale večer to zase padne a k tomu ještě ta trocha UM. V noci zase mléko stačí, tak odsávám po kojení, ale ráno to zase zbaští. Už mi to přijde na palici. Nebaví mě věčně odsávat z prsu do lahviček, do strikacky... radši bych rovnou miminkům. Poradíte?

zunem
19. čer 2014

Můžu tě jen uklidnit, že v tom nejsi sama. U nás je to to stejné. S tím rozdílem, že kluci jsou nedonošený. Nicméně kolotoč kojení, vážení, odsávání a dokrmování nás jede stejně. Z prsu vytáhnou málo, takže dokrmuju odsátým mlékem, popř. smíchaným s UM. |Stříkačky jsem hodil do pryč a krmíme calma lahvičkou.

blanick
autor
19. čer 2014

@zunem díky, nějak se s tím musíme poprat. Teď jsem volala zase laktační poradkyni a poradila mi vynechat dokrm nejdříve u jednoho jídla, kde to budou nejlépe snášet a snažit se je přimět, aby se napily samy... tak to ted v 16 hod.zkusim. To bude křiku. ..

sariky
19. čer 2014

Moje dvojčata sice byla od narození na um, ale taky jsem si prošla tím strašným vyčerpávajícím kolotocem, kdy jsem se snažila rozkojit. Hlavně to chce klid a i kdyby k mm bylo um, tak hlavně ze děti prospívají a matka žije🙂 držím palce

hojda
19. čer 2014

Já to takhle vydržela 4 měsíce, tak po jsem odsávání vzdala a začala dokrmovat UM a konečně jsem si začala trošku užívat malého, před tím to bylo opravdu jen a jen o tom jídle 😝 .

jaya
19. čer 2014

@blanick Radim vydrzet. Behem par tydnu se rozkojis a pujde to i bez lahvicek. Odstrikovani urcite pomaha. Zkus jeste nejak podporovat tvorbu - rikaji, ze cerne pivo je dobre 😀, mne se osvedcila treba melta. Prikrmovani UM je bohuzel cesta k nekojeni 😅

katyxq
19. čer 2014

Je potřeba vylepšit techniku kojení, měla by ti pomoct schopná laktační poradkyně (v na kojení dvojčat se specializuje např. Pavlína Kallusová z Brna - koukni na její web www.poradkyneprikojeni.cz 😉) - a taky odstranit lahvičku, dudlík, hodně kontaktu (společné spaní, nošení - jsou i úvazy pro dvojčata), nejlío kůži na kůži - a na dokrm používat suplementor https://www.modrykonik.cz/suplementor

katyxq
19. čer 2014

V Praze by dobré LP měly být tyhle - http://kojim.webnode.cz/laktacni-poradkyne/kont...

blanick
autor
19. čer 2014

Díky za rady, většinu z toho jsem už vyzkoušela nebo to praktikuji. Myslim, že mléka mám už skoro dostatek, když to co odsaju použiji na dokrmeni. Chybí mi jen tech cca 60 ml, které dávám večer. Nebo se mýlím?

agnes_123
21. kvě 2020

Calma ❤❤ bez ni by me dite asi bylo uz dávno na UM. Psychicky bych ten kolotoc dokrmovani nezvladala. Je to narocne. Moje rada - verte si. Jezte a pijte dle doporučení pro kojení. Odpočívejte, co to jde. A hlavne si verte, že to dáte a mléko je v podstatě "na cestě"☺