Kojím ročního kloučka a jsem v 7tt - neberem mu výživu?

shellby325
7. črc 2014

Ahoj mám otázku a nebo prosím radu...kojím malého rok a zjistila jsem že jsem těhotná momentálně 7+2.Při pozitivním testu jsem šla k dr. říkal že to nevadí kojit a čekat 🙂 že malý přestane chtít, příjde mi to opačně pořád ho kojím 6x během dne i noci.Vadí kojení miminku? neberem mu výživu?mám odstavit brášku? díky za rady a zkušenosti 🙂

luciesofi
7. črc 2014

@shellby325 treba se podělí o zkušenost @mochenkaa 😉

kacatko5
7. črc 2014

Otehotnela jsem, kdyz byl synkovi presne rok a kojila ho do jeho 14 mesicu (pak uz ode me nechtel). Ja teda kojila uz jen vecer a rano, takze 2x denne.
Ale sestricka na gynde mi rikala, ze takove kojeni nevadi. Nejdriv da telo ziviny vyvijejicimu se miminku, pak kojenemu a zbytek si necha pro sebe. Takze nejvic je na tom "bita" nastavajici kojici maminka 🙂

kacenkax
7. črc 2014

¨Hezký den.Byla jsem v podobné situaci jako vy, otěhotněla jsem, když synovi byl rok a kojila jsem jej. Mudr.říkala, aťklidně kojím dále, že se pravděpodobně sám odstaví,nicméně nestalo se tak a kojila jsem celé těhotenství. Nyní kojím tandemově, tzn. že kojím obě děti. Holčička má osm měsíců a chlapeček dva a půl roku a bez problému.

pisisvori
7. črc 2014

Otehotnela jsem kdyz bylo dceri 15m. Od12m jsem ji kojila uz jen vecer a v noci. Odstavila jsem ze dne na den po zjisteni tehu. 1. Oboji organismus vysiluje 2. oba jsem kojit nechtdla,takze jsem nechtela,aby dcera ztratu kojeni spojenou s miminkem, ktere dostava a ona ne.

katyxq
7. črc 2014

nebere ... primárně jdou živiny miminku v bříšku, pak do mlíčka a zbytek je pro tebe - takže výrazný ukazatel je to, jak je tobě 😉, jestli máš jíst víc, lépe (a najdeš velké množství odborných článků, že kojení v těhotenství nevadí, shrnutí třeba tady http://www.mamila.sk/pre-matky/dojcenie-a/tehot... 🙂)
Nějaké zkušenosti možná napíše @rebelie ?

dendy88
7. črc 2014

Resila jsem to same na 15 mesicich starsi dcery , volala jsem do nemocnice kvuli tomu a sestricka mi to nedoporucovala ze pry kojeni muze vyvolat stahy delohy , tak jsem prestala ale nevim jak bych to udelala ve vasi situaci , na 15 mesicich jsem si rikala ze je na to uz velka , stejnak jsem ji kojila uz jen 1-2 krat denne

katyxq
7. črc 2014

a zkušenosti má i @sauvinex 😉 a další maminky tady https://www.modrykonik.cz/group/6363/

shellby325
autor
7. črc 2014

holky děkuji moc jsem ráda za každý názor uklidnilo mě to 🙂 díky moc

mochenkaa
7. črc 2014

@shellby325 otehotnela jsem kdyz synovi bylo 18mesicu. Kojila jsem v tu dobu 4x denne. Za necele 2mesice mam termin porodu a kojim 2x denne. Kolem 21-24tt byl totalni upadek, neteklo vubec nic. Hrozne jsem to obrecela, protoze mi na odstav prisel porad malicky. Kazdopadne se potom mliko zase trochu spustilo. Neni ho zdaleka tolik, ale aspon neco malo ano.
Jak uz psaly holky, prvni jdou ziviny do miminka, pak mlika a posledni tobe. Takze pokud ty se citis dobre a vaha rapidne neklesa (jako prvorodicka jsem na zacatku shodila 4kg, jako kojici druhorodicka jsem shodila jen 0,5kg), tak bych to neresila 😉

outeq
7. črc 2014

Kojit jsem přestala v 17.tt, tj. cca před měsícem. Najednou se přestalo asi dělat mléko (asi horko venku + větší námaha) a malý se odmítal najednou přisát. Doktor mi kojení od začátku nedoporučoval, že prý si za ten rok ode mě vzal až až a ať myslím trochu na sebe. Domluvili jsme se, že to nebudu lámat přes koleno a budu dál kojit 1-2x za den a uvidí se. Myslím, že si tělo řeklo samo, že už dost....

saminomimino
7. črc 2014

kojila jsem roční dceru a též byla těhotná,kojila jsem ji ca 5 měsíců těhotenství než se sama odstavila,ona i narozené dítko jsou zdravé a já se cítila vždy dobře 😉

ivasad.
7. črc 2014

U nás to bylo tak, že se dcerka v 11m, když jsem otěhotněla, sama odstavila. (Změna chuti mléka? ) Kdyby bývala chtěla, kojila bych ji dál, i třeba pak tandemově s bráchou. Zdravé tělo to určitě vydrží. 🙂

ringlicka
18. črc 2014

Ahoj, ja jsem také otěhotněla, když byl synovi rok a kojila jsem dál, s tim, že tomu nechám volny průběh. Kdyby mi to nějak vadilo, asi bych se to snažila ukončit. Ted mám 2 kluky, půlročního a 27 měsíčního a kojím tandemove ;) Těhotenství jsem mela ukazkove, maly se narodil krasne v termínu, měl 3600 g, takže určitě nestradal. 🙂 Tak bych se kojení vůbec nebála. A na doktory moc nedávej, v tomhle nejsou moc osvícení.

majdula
18. črc 2014

@shellby325 tvuj dr. ma pravdu 🙂 ja otehotnela v 10m starsiho, prokojila cele tehotenstvi (s malym bojkotem nekdy kolem 4m tehu, kdy mi ubylo mliko a malej ani moc nechtel pit) a po porodu jsem to moc ocenila, mlicko bylo hned a taky jsem mela zivou odsavacku 🙂
Ani nebudu psat, jak dlouho nam pak vydrzel tandem... 😀

kaliali
18. črc 2014

Kojit jsem přestala necelé tři měsíce pred porodem, protože mi to bylo najednou strašně nepříjemné ☹ malý měl v té době 19 měsíců. Nevím jestli to mělo nějaký vliv, ale malou jsem pak kojila jen tři měsíce a ze dne na den se mi mlíko úplně ztratilo

marie_anna
18. črc 2014

Ahojda, já jsem v 17.tt a kojím 11měsíčního kloučka. Jedinej problém je, že mě při přisátí hodně bolí prsa, asi jako když člověk začíná kojit po porodu poprvé. Ale s každým dalším přisátím toho dne je to snesitelnější, tak nechci přestat, dokud to půjde. Můj Dr. říká, že dokud nejsou potíže (kontrakce, tvrdnutí břicha), lze kojit bez obav.

shellby325
autor
18. črc 2014

holky díky moc za podporu teď už jsme 9tt kojíme a zdá se vše v poho 🙂 marie_anna také mě trochu bolí přisátí ale dá se to 🙂 všem přeji hlavně zdravá dítka 🙂