Kojím stále častěji

matyldik
3. dub 2018

Ahoj holky,malému je téměř 7 měsíců. Spinkal v noci vždy celkem hezky,zezacatku nás trapily prdiky,ale to už jsme překonali. Pak spinkal i 8 hodin v kuse,nakojila jsem a ještě teeba 2 hodky si dal. Poslední dva mesice chodí spinkat mezi 20-21 hod a vstává většinou mezi 2-3 hod ráno a pak už se budi v 5,v 6 a už moc neusne..nechávám mu prso v pusince,abychom vstali aspoň v 7..takže kojim ve 3 ráno a pak ještě jednou nebo dvakrát,než vstaneme. Čím to je? Nestačí mu už moje mléko? Přibírá tedy pořad dost..v půl roce měl 7,3kg..ale ty noci mě už ničí,od těch 3 prakticky moc neusnu,protože malý se opravdu budi často a vrti se...dudlika nemá od narození..ale teď by stále něco cucal,tak nevím,nechce se mi ale po něm sahat,když už jsme to vydrzeli bez nej..zoubky zatím nemáme,takže možná to je příčina? Jsem už unavená 🙈

misicka1988
3. dub 2018

Tak mě se takhle v noci budila dcerka do 16 měsíců.....ale i klidně 12x za noc . Na mléko. Byla to hrůza. A určitě to nebylo hlady, bylo to pouze zvykem a uklidněním. Dudlík nikdy nechtěla. Spala s námi v posteli. Až tedy před 2 měsíci jsem se už naštvala, a 3 noci jsem spala vedle v obýváku n a gauči. O malou se staral muž. A ejhle ono to najednou šlo, jakmile se v noci probudila a zjistila že tam nejsem, spala za chvilku hned dál. Trvalo to zhruba 5 dní než to bylo úplně ok, ale nyní je schopná spát celou noc i v postýlce. Sice se někdy ještě probudí, ale je to jen slaboučký odvar toho co bylo předtím. Konečně se vyspím 😉

misicka1988
3. dub 2018

Jinak jsem ještě chtěla doplnit, že kojím stále 2x denně, ale noční kojení je prostě už tabu.

j.a.n.i
3. dub 2018

@matyldik U nás to v tomhle věku hladem bylo, málo jedl přes den a dojídal se v noci, pomohlo víc cpát přes den 🙂

swetlusska
3. dub 2018

Je to už jen zvyk! A závislost. U nás taky pomohlo odstavit, jít spát jinam. Partner/manžel se musí obrnit nervama a trpělivostí a nosit, houpat, spát s dítětem asi týden jen on.

matyldik
autor
3. dub 2018

Takže v ty 3 hodiny ráno má nastoupit manžel a zkusit uhoupat? A já pak až třeba v 6 s prsem jako ke snídani? Úplně odstavit ještě nechci..

bayt
3. dub 2018

@matyldik A není to separační úzkost? Slyšela jsem o hodně dětech, kterým se okolo osmého měsíce hodně zhoršilo spaní, ale pak to přešlo.

odula
3. dub 2018

hele,upřímně- ten tvůj drobek je jeste malej. určitě se mu začínají tlačit zuby, takže to bude jedna z příčin. pak může být i separacni úzkost. abych byla upřímná- šest hodin spánku v kuse je u sestimesicniho naprostý luxus. s omezováním kojení bych zatim neexperimentovala (@misicka1988 takhle vyřešila problémy u 16 (!!) mesicniho a to už je úplně o něčem jiným). zkus víc prikrmovat, zkus nabídnout místo prsa lahvicku s vodou nebo zkus omezit svoji akci tak,abys ještě zvládla v ty tři usnout.takhle malý skvrnata ale jednaj instinktivne a to kojení bych mu zatím fakt neupirala. vzdyt summa summarum se budi jednou za noc!!! a to je na půlroční děcko skvělý. No uvidíš. ale tatínka bych být tebou jesre zatím nezapojovala.

odula
3. dub 2018

@swetlusska u šestiměsíčního jenom zvyk a závislost? to snad ne...

verinikki
3. dub 2018

@matyldik
Nee, je to myšleno tak, že nekojit v noci vůbec a jít spát jinam, přes den kojit dál. Každopádně to, co popisuješ je opravdu luxus🙂
Pokud chces kojit, tak spi s mimčem od té deváté taky. A toto bych asi řešila až se ti bude celou noc budit co půl hoďky-viz vedlejší aktuální diskuze🙂
https://www.modrykonik.cz/forum/staram-se-o-detatko/10mesicni-syn-se-v-noci-budi-i-kazdou-pulhodinu/

normalnimatka
3. dub 2018

souhlas s odulou.... je to úplně normální a spí dost hezky... jde třeba i o to, že začíná líst, víc se pohybovat..už to prostě není takový mimino.
neřešila bych to nijak. zkus se prostě šikovně odpojit dycky a spát dál...když nelze, zkus přetrpět nějakou dobu, jestli to samo nepřejde. a jestli nepřejde, zkus ho uspat jinak - uhoupat atd...

lisska
3. dub 2018

To Vám závidím, máte to krásný! Můj prcek usne v 19:00 a do hodiny je vždycky vzhůru. Je mu 10 měsíců a trvá to tak půl roku už.... Do půlnoci k němu jdu tak 5x (když roste zub i vícekrát) a v noci ani nevím, jsem tak unavená, že ho kojím ve spánku a ani mě to už nevzbudí... Když chci chvilku pro sebe, musím ponocovat, přes den si malý dá 2x20 minut, takže nic moc. Navíc mám čtyřletou dcerku, která vyžaduje uspávání (fakt boje) a usíná až kolem 21:30:rolling_eyes: Zkuste ještě vydržet, já si každý den říkám, že třeba už to dneska bude lepší 😀

myjusiatko
3. dub 2018

Na svuj vek spi nadherne. Odstavovat na noc, jestli to opravdu mama nezvlada, doporucuju az kolem 18m. Ted je to naprosto normalni chovani umerne veku. Rekla bych, ze si jeste muzes tleskat, ze se budi jen jednou.

blabloblu
3. dub 2018

Čím byl syn starší, tím víc se kojil. 🙂 Někomu to vadí a koriguje a někdo nechá volnější průběh. Děti se budí, prso je jistota. Není to jen jídlo, je to přirozený přechod do dalšího spánkového rytmu, které mají děti kratší. Kojím už jen na usnutí, přesto, když se v noci synek vzbudí, někdy prsíčko vyžaduje. Někdy dám a usne okamžitě, jindy ne a trochu mu to trvá. O síle mlíčka to není. Kojení je útěcha, blízkost, uklidnění a milion dalších věcí. A je to zcela přirozené. 🙂

matyldik
autor
5. dub 2018

Díky za reakce 😊dnes v noci spal od půl 9 do 5 v kuse a pak ještě do 7..asi je každá noc jiná..

hz
5. dub 2018

@misicka1988 diky zatvuj prispevek. jsem na tom dost podobne, syn nyni 16m a budi se 4x v noci na kojeni-dudani. je schopny dudat prso i 3/4hodiny nez se odvali..zacinam byt z toho na nej alergicka, pres den si na prso nevzpomene, jen ta noc je za trest.. musim s tim neco udelat, diky.

bayt
5. dub 2018

@matyldik to je úžasný, mlj má 10 týdnů a začal mi pár dní spát tři hodiny v kuse zezačátku noci a jsem z toho v rauši 🙂 a pak po dvou hodinách a to už taky jde...ale čekám tříměsíční spurt :/

matyldik
autor
9. dub 2018

Holky “,ještě dotaz/...když ho pak k ránu kojim třeba 3x po půl hod/hod,nebude zase nadměrně pribirat? Doktorka už mám kecy takhle..☹

vladienka
9. dub 2018

@matyldik dieta sa moze kojit kolko chce. Boli noci ked bola prisata stale. Kvoli comu ma doktorka kecy??

meesha
9. dub 2018

@matyldik ne, bude pribirat tak, jak ma. Dej mu, co potrebuje, priroda neni blba. Zvyk to opravdu v 7m neni, spis ti luxusne, jestli ti to vadi, obsluz ho v posteli. Vzdyt jsme tu od toho. Kojeni neni jen jidlo. Je to kontakt, uklidneni, jistota, ty mimina maji na vsechno jen nas :P

matyldik
autor
10. dub 2018

Ze její syn Mel 7 kilo až o mesic déle a ze je to největší mimino,co tam mají...

vladienka
10. dub 2018

@matyldik moja dcera mala v 7.mesiacoch asi 9 kg, doktorka nadsena. Cisto kojene deti vazne nemozu byt obezne, nech si da kolko chce. A spinka ti naozaj moc pekne, su deti ktore vstavaju kazdu hodinu.

meesha
10. dub 2018

@matyldik omg, tak kdyz nic jineho, at mava tabulkama, ale synem :o ma vubec diplom? Jestli chce, poslu ji fotku, asi moc mimin v zivote nevidela, v pul roce mel syn skoro devet :D btw, podle tabulek ma dite v 6m zdvojnasobit porodni vahu, takze sedmikilovych pulrocaku by mela mit nejvic, vetsina deti se rodi kolem 3,5kg. No né? Koza, takhle te vystresovat. Prejedene kojene dite se max poblindi :D

matyldik
autor
11. dub 2018

Holky,vcera jsme byli na kyclich a bylo tam s námi plno miminek a teda vážně to byli strasni hubeňouři..oproti nám teda určitě 😁ale co..hlavně,ze jsme zdraví..malej je o 5 tydnu dřív narozený a je mu teda korigovane 5 a půl mesice a dnes se mi doplazil k hracce..myslím,ze kila mu zatím neprekazi 😁

belively23
16. dub 2018

@matyldik haha, ja mam holcicku 3m a 2 tydny a ma 6 kg ☺️ Vubec nic nam doktorka nerekla, vse je velikostne ok. To ze ji nededi do krivky primeru?pff

kata267
16. dub 2018

@matyldik necetla jsem celou diskuzi ale uz dotaz mi prijde hodne vtipny...mala ma 5mesicu a od jejiho narozeni jsem nespala dyl jak 2hodky v kuse, vetsinou se budi v noci po hodine ! Usina kolem 21h a vstava kolem 5-6Takze tvoje mimco je naprosty luxus a vaz si toho ze muzes aspon trochu spat a neres s prominutim blbosti 😀

kata267
16. dub 2018

@matyldik jo a ty kila, ja teda nevim ale mala mela na 4m prohlidce 6,5kg a a ja,si porad rikam jakej je drobek oproti prvni dceri ktera mela mnohem vic...takze tvoje mudr.bude trochu svihla

lucika
16. dub 2018

@matyldik kojené děti nemůžou mít nadváhu, nepřejí se. Syn má 2,5 roku, usíná jen s prsem a když se v noci vzbudí, usne zase u něj. Přes den se kojí málo, spíš když se chce tulit, je nemocný, není ve své kůži, něco ho bolí... Starší se odstavil sám ve 20 měsících a uspávání až do 4,5 let i dvě hodiny bylo dost náročné, proto jsem ráda, že mladší mi usne tak snadno. Doporučuji neřešit a vyjít vstříc potřebám miminka, kterému je u maminky nejlépe. Kojení není jen o jídle! Pokud tedy nechceš odstavovat, to by byla předchozí slova zbytečná...