"Kojím" stříkačkou, mám veliká prsa a špatné bradavky

vendy_em
14. čer 2014

Ahoj všem. Mám 6 dnů starou holčičku, jsem po sekci. Mám veliká prsa a špatné bradavky,které malá nedokáže nasát. Nejde nám to ani s kloboučkem, ten malá taky necchce a mě na prsu pořádně nedrží. Mlíka mám tak pro další tři miminka a tak krmíme po prstě stříkačkou. Snažím se malou přikláda, ale když pláče, tak mi to rve srdce....měl nebo má někdo stejnou zkušenost? Jsem z toho smutná, že nám to nejde přirozeně:(

schiferka
14. čer 2014

Ahoj, nebud smutna, mela jsem to podobne, jen malo mlika. Takze v porodce kloboucky a mliko ze strikacky a doma odstrikat, prelit do lahve a krmit 😉
Jakmile se zjijete, tak to bude OK. Hlavne se nenervuj 🙂 Drzim palce.

emin
14. čer 2014

Jsem laktační poradkyně. Toto se někdy stává. Některá miminka potřebují čas, třeba I týdny, než se naučí přisát. Přisát se dá na jakoukoli bradavku I vpáčenou, jen to trvá déle. Do 3 měsíců se přisaje téměř každé, ale mnoho maminek nevydrží přikládat. Kloboučky nepoužívej, jsou zbytečnou komplikací a vedou často k předčasnému odstavení. Aby sis zachovala laktaci odsávej každé 3 hodiny 10-15 min nebo déle dokud teče mléko. Ideální je dvoufázová odsávačka,dá se I půjčit. Před každým krmením zkus cca 10 min přikládat /nebe méně, pokud malá place, abys ji uklidnila, před přisátím jí nech sát svůj malicek. Dokrmuj lépe cévkou po prstu - dáš sát miminku prst a k tomu přidáš cévku nasazenou na stříkačce nebo ponořenou do lahvičky s mlékem. Je to rychlejší a neteče to tolik kolem. Cévka stojí cca 25 kč jde o cévku CN-01. Bylo by dobré, pozvat si LP, aby tě naučila správnou techniku přiložení případně ukázala dokrm cévkou. Také je dobré být s mimčem co nejvíc v těsném kontaktu. Třeba ho nechat u sebe na holém těle jen v plence, mazlit se, někdy se pak přisají sama instinktivně. Držím palce.

monasek84
14. čer 2014

Ahoj, ja mam taky velky prsa a spatny bradavky, kterej mi malej v porodnici jeste stihl totalne zdevastovat. Nevzdavej se, prikladej, zkousej.... nam to trvalo 2 mesice, ale do ted porad plne kojime a maly je spokojeny. Jinak ja jeden cas taky kojila pres cevku, ale tak ze jsem ji malymu prikladala s prsem (to se u toho tolik nevztekal hlady, kdyz neco teklo a casem se i prisal), nebo po prstu jak radi @emin, nebo ze strikacky po prstu... ale vzdy jsem i zkousela prisavat. Vim kolik noci jsem prorvala a vim, kolik to stalo sil, tak preji at se zadari a brzo si s tim poradite.

zuz.ik
14. čer 2014

Syn měl taky problém se přisát, nakonec se podařilo, pomohla vhodná poloha a kojící polštář Držím palce, ať se zadaří

vendy_em
autor
14. čer 2014

@emin dekuju za vycerpavajici odpoved🙂 je mi lip na dusi🙂 jen jeste otazka, mam odsavat co 3 hodky, to odsavam a po 10 minutach mam z jednoho prsa 50 ml, z druheho totez a tak po 20 min koncim. Mala vypije zatím max 50 na jedno krmeni a co se zbytkem? Vetsinou vylevam, at ma radeji cerstve ale pak jd mi ho zase lito....

vendy_em
autor
14. čer 2014

@schiferka
@monasek84
@zuz.ik holky vratily jste mi nadeji! Dekuju za vase odpovedi, vim ze to nesmime vzdat...🙂

frantiska85
14. čer 2014

@vendy_em Proboha, to nevylévej. Taková škoda. Zamraz ve skleničkách od přesnídávky. Než vylít, to raději dát do misky pejskovi.

schiferka
14. čer 2014

@vendy_em Určitě nevylévej, bud zamrazovat, daji se koupit i primo sacky na materske mleko, anebo muzes nechat v lednici ve sklenene lahvicce, ale tedy ne dele nez 24h. Tak to aspon radila LP. Drzim palce, uvidis, vse bude OK a mimo poroste a bude spokojene a ty taky ;)

emin
14. čer 2014

@vendy_em Můžete zbytky 24 hod slévat do jedné nádobky (ale pozor, manipulujte s ním co nejméně, každé přelití znamená ztrátu určitého procenta tuku) a pak zmrazit (mrazila bych max 80-100 ml). Může se hodit později. 🙂

kaccaa
28. čer 2014

Tak jsem na tom stejne, je nam tyden a maly se neprisava. Mela ma m tu LP, vypadalo nadejne, ale po dnesku, kdy maly celou noc a den u prsa a stale place hlady, nestiham odsavat, brecim tak ani moc odsaz stejne nejde, posilam manzela pro umelou. Mam strach, aby nebyl pak dehydrovany a apaticky, kdyz se uklidnime a pujde v klidu odsavat, muze se UM kombinovat s MM? Da se pak jeste prejit pokud budu krmit pres prst, zpet na kojeni, kdybych pres den jeste zkousela prikladat a odsavala? Mechci se MM vzdat bez boje, chci pro nej to nejlepsi, ale tem plac mi rve srdce, jeste kdyz mu pak nemamvic co dat :(