Kojím třeba 1,5 h, naučila se dudat a nepít. Pak má hlad

misi.21
9. zář 2011

Ahoj,je tu někdo,kdo se ke mě přidá?? Mám 7týdenní holčičku a už od narození je to s kojením boj. Přibírá hezky,mlíčka mám hodně,ale kojíme třeba i hodinu a půl. Poslední dobou se navíc naučila jenom dudat a nenapije se pořádně,takže má pořád hlad a když ji třeba po 20 min oddělám od prsu,tak je hroznej řev,nebo chce jíst po hodině. Když ji budím u prsu,tak párkrát polkne a zase jenom dudá.Už nevím ,co vyzkoušet,dudlík mi pořád plive a pochybuju,že by si na něj ještě navykla.Už mi z toho začíná hrabat,nedělám nic jiného,než že kojím a to prostě nejde... 😒

werry
9. zář 2011

tak já sem prokojila celé šestinedělí 🙂 kojila sem fakt po hodině, malá se tak uspávala, spravilo se to časem. Možná to byla i moje chyba, že sem každý brekot brala za hlad a prso to vždy jistilo 🙂 dudlíka do 3 měsíců nechtěla, tak měla mě. Jako prvorodička sem jí u prsa nechala jak dlouho chtěla, protože pořád dudlala a já nevěděla, jestli saje, takže sem jí nechala až odpadla. Teď už bych to neudělala, hned bych naučila usínat v postýlce, prostě najíst a spát. Časem sme se k tomu taky dopracovali, ale bylo to těžký. A ještě když mi každej říkal že mám asi málo mlíka, když tak často kojím, to mi moc nepřidalo a malá taky přibírala ukázkově. chce to vydržet, mně když se teď dcerka probudí - tak prso jako jediný zabere, dudlíka taky plive, takže spíme spolu přes den na posteli a má mě místo dudlíka, jsem tak unavená, že už to neřešim.

evulina77
9. zář 2011

podívej se na kojeni.net, jsou to stránky jedný laktační poradkyně, má tam databázi otázek a odpovědí a aspoň mě to hodně pomohlo. A neboj, ono to skončí a ještě na to budeš ráda vzpomínat 🙂

misi.21
autor
9. zář 2011

@evulina77 no to nevím teda,jestli zrovna budu ráda vzpomínat na problémy s kojením. Koukala jsem tam,zítra napíšu,ale už jsem pár lak.poradkyní kontaktovala a vydržet jestli se to neupraví,pro mě není rada... 😒

romcovaklarka
9. zář 2011

@misi.21 Ahoj, malej to měla taky ze začátku, pořád chtěl být u prsa, neusnul jinak, než u prsa a po položení do postýlky se hned budil. Jestli ti přibírá hezky, tak možná, tak jako my, máš problém spíše se spinkáním, než s kojením... U nás se nakonec (asi ve 4 týdnech) stalo to, že jsem malinkýho dala na chvíli pohlídat mýmu tátovi a on, jak byl zvyklej, že za nás se dávaly mimča spát na bříško, tak ho vrznul do postýlky na bříško. Malej trochu pokňoural, pak usnul a spal šest hodin 😀 Samo jsem byla nervózní a furt jsem na nj koukala, pak jsem dala do postýlky monitor a dodnes jinak, než na bříšku neusne. Nemusí to u vás být zrovna toto, ale možná má nějakej jinej problém, proč nemůže spát. Zkusila bych jinou polohu, jinou třeba batraci jestli máš možnost, nebo jestli nemáš horko v pokoji, nevím co tě ještě napadne zkusit změnit. A s dudlíkem, taky jsem zkoušela dudlíky, anatomický ortodontický a nevímjaký ještě, všechno plival a pak jsem mu zkusila strčit latexovou "kytičku" za patnáct ká čé a byla to láska na první pocucání 😉 a slyšela jsem to už u víc miminek, takže to zkus, pokud jsi to už nezkoušela.
Přeju hodně štěstí, ať se kojení a spinkání daří.

Jinak stránky kojeni.net jsou fakt super, vřele doporučuju.

misi.21
autor
9. zář 2011

@romcovaklarka kytičku už jsem taky zkoušela,prostě nechce nic. nemám monitor,tak se mi na bříško dávat nechce,ale ono se jí na bříšku nelíbí ani když ji dávám pást koníky. postýlky mám dvě advě různé matrace,takže taky nic. Na spaní máme spíš chladněji a v obýváku(druhá postýlka) kolem 22° a neusne ani tam ani tam...Je to mazec,už jsem toho přečetla hromadu a nic u nás nezabírá.

romcovaklarka
9. zář 2011

@misi.21 ☹ Tak to už nevím. Jen mě napadlo, jak to bylo u nás... Věřím, že jsi zkoušela možné i nemožné 😒 Tak už jedině přeju, ať se to brzo srovná, vím, jak je to na palici.

misi.21
autor
9. zář 2011

@romcovaklarka jo,to je. Děkuju. Třeba ještě na něco přijdu,anebo to budeme muset nějak vydržet,jen doufám,že se to časem upraví...Protože takhle bych asi rok kojení nedala...

sarkar
13. bře 2013

@misi.21 Ahoj, mám stejný problém, jako jsi měla ty, zajímalo by mě, jestli se ti to nakonec podařilo vyřešit nebo se to vyřešilo samo časem?

misi.21
autor
13. bře 2013

@sarkar ahoj,upravilo se to samo,aso po 2 a půl měsících. Najednou ze dne na den začala pít jenom pár minut a vydržela dlouho. Nakonec jsem kojila až do 19 měsíců skoro. Radím vydržet 🙂

hamma
13. bře 2013

@sarkar Ahoj, podívej se na stránky kojim.cz - jsou tam návody, jak naučit miminko dobře se přisávat a jak poznat, jestli pije. Snad to pomůže. Ale jinak je normální, že malý miminka chtějí být dlouho u prsu.

sarkar
14. bře 2013

@hamma Díky, mrknu. Dneska v noci to bylo šílený, až jsem brečela...od 7 do půlnoci jsem kojila, s pauzama, kdy jsem se jí pokoušela uspat a dát do postýlky....

hamma
14. bře 2013

Nejjednodušší je nechat si miminko u sebe v posteli - ušetříš síly snahou o ukládání a uspávání a nemusíš vstávat z postele. A neboj, vyrostou z toho (nejpozději v pubertě😉), nebude to pak chtít už pořád.
Jinak u nás dnes totéž - má rýmu, takže vůbec nechce ležet - celou noc jsem proseděla na posteli s miminem v náručí a když jsem se pokusila lehnout si, tak se ozvala siréna...
Tak ať ten dnešek přežijem!
@sarkar

crawler
15. bře 2013

@sarkar ahojky🙂 máme to samé - malá má 16 dní a kojím pořád pořád pořád...mudr. mi řekla - striktně - jedno prso 10minut, druhý prdo 10 minut a když bude řvát tak dokrmit - já si ale myslím, že by to byl konec kojení ☹(( a já chci kojííít...ale mám doma i 3letého a fakt to nejde mít ji pořád u prsa - nestíhám nic jinýho a nevím, jak ji naučit se napít během pár minut ☹

sarkar
15. bře 2013

@hamma Ahoj, no v noci na dnešek jsem jí nechala u sebe...a v pohodě 🙂 Ale večer řvala taky, od 18:00 do cca 22:00, tak si myslím, jestli to nebyly spíš prdíky. Teď teda taky bojujeme, vypadá to ale, že konečně zabrala, zkusila jsem jí dát na bříško takový ten nahřívací polštářek a mám jí u sebe v posteli, tak uvidíme...

@crawler A dokrmovat svým odstříkaným mlíčkem nechceš? Já jsem teď kojila 40min ☹ Hele ale přijde mi, že prostě nejde dodržovat všechny ty správný rady - nám např. malá pomalu přibírá a dle Dr. pije moc malý množství a měla by pít častěji, ale když jsem jí dneska budila po 2 hod. tak byla K.O., cucala ještě hůř a míň než obvykle + jako bonus musela mít ještě nedostatek spánku. Když bych jí navíc kojila jen 20 minut, tak nevypije už vůbec nic, protože jak je unavená, tak se musí víc budit...a co teď s tím, aha 😀 Prostě si to budu dělat po svým, teď zkusím budit po 2,5 - 3 hod., akorát teda budu důslednější v noci, protože to malá spala třeba i 4,5 hod.

crawler
16. bře 2013

@sarkar odsávala jsem u pevního a mlíčka se tvořilo mín a mín, takže to tentokrát nechci - já od včera dělám to, že ji dám fakt jen na 10+10minut¨ a pak klidně za půl hodinky znovu, když si řekne - pořád je to lepší než kojit 90minut v kuse a kupodivu za těch 30minut zase krásně loká - mlíčko se dodělá...v noci spíme spolu - prsa mám furt venku a jen kníkne, tak jí přiložím a spím dál 😀 doktorce pak něco nakecám, prototže dokrm dám fakt jen v případě, že mi bude ječet hlady a nebo že za týden zjistím, že nepřibrala... V tu noc - to s tebou souhlasím - taky bych ji budila, protože navíc noční kojení zvyšuje laktaci, tak je "škoda", aby spala 4,5hodiny...jinak je to hrozný to spaní u prsa - říkala jsem si, že snad kojím sedativa, protože první mimi bylo úplně to samé 😀 písni pak, jak to zvládáte😉

sarkar
16. bře 2013

@crawler Já už teď taky moc neodsávám, jen po kojení, když mám ještě hodně nalitý prsa a kombinuju odsávačku + ruku. U kojení víc hlídám, aby pila. Dnes v noci taky spala u mě u prsa, i když ke konci jsem jí teda dala do postýlky.
Koukám, že nejsem sama, kdo si před Dr. vymýšlí 😀 Mě se včera ptala, kolik vypije a v jakých intervalech, tak jsem říkala, že 80ml (ruku do ohně bych za to nedala) po 2 hod., ale přitom to bylo po 4hod. No uvidíme jak se to bude vyvíjet...

crawler
16. bře 2013

tak to jsem zvědavá, jak to dopadne 😀 já ji mám dnes u prsa po těch 30minutách 😅 piju kojo čaj a Caro at to podpořím 😀 já doufám, že se to zlepší brzy nebo budeme mátohy a doma bordel😀