Kojit či ne? Marodí tak děti míň? Spí dýl?

lilourich
30. dub 2007

Ahoj holky 🙂 nenašla jsem přímo tohle téma někde v diskuzi, proto se ptám: Jaký na to máte názor? Kojené děti prý míň marodí, ale skoro do dvou let kojené dětí mých kamarádek, stejně normálně marodí. Pokud jste některá přestala kojit, spali vám děti dýl? Mě spí malej v noci 8-9 hodin, ale zato ve dne, by nejradši byl každou hodinu. Vadí mi, že si sám určuje, kolik toho vypije, a pak mi usne i při vším buzení na ruce, a za deset minut se vzbudí. Přijde vám lahev a vše okolo ní rychlejší jak kojení? Navíc jsem docela koukala, ale v tomhle čísle časopisu "Zdravý život" z lékárny dokonce píšou, že pokud je zastavená funkce vaječníků, což je při kojení, tak probíhá řídnutí kostí, stejně jako po přechodu 😲 Takže sice kojím, ale pořád si kladu otázku, jesti to má nějaký velký smysl.

lucianka
26. srp 2007

Moje neter byla plne kojená do 9 mesicu a od malicka má problémy práve se stredním uchem a uz s tím byla i 4x na operaci. Zánet stredního ucha mela tak 3x do roka... Takze je sice hezky, ze infekce stredniho ucha se o 50% snizuje kojenim, ale je to podle me blbost - celej slavnej vyzkum.
Ja se budu snazit kojit jak to jen pujde, ale kdyz to nepujde (kdysi mi dr. rekla, ze s tim budu mit problemy kvuli bradavkam), tak se strilet nebudu. 😉 A navic - mam megaprsa a co jsem slysela, tak zrovna my s tema megaprsama mame s kojenim casto problem. 😠

sisstin
26. srp 2007

listicka: kvůli tomu, že chodí do práce...aby si nezkazily prsa..někoho to bolí, je mu to nepříjemné např., já nevím, co ještě...podle mě je to každého věc 😉 😉

sisstin
26. srp 2007

lucianka: no to jsem taky slyšela..mega prsa jsou na nic..taky jedny vlastním 😠 😔

lucianka
26. srp 2007

Listicko, to je jako - proc jde nekdo na plastiku (jen prirovnani) cehokoliv. Mezi nami, ja to nechapu, ale asi je to pro jejich dobry pocit. 😉

sisstin
26. srp 2007

mně jedna maminka říkala, že ji to prostě nebylo příjemné..bolelo jí všechno..tak mimčo odstavila..ale teda asi ve 3 měsících..fakt nevím, proč bych za to někoho měla odsuzovat..ale jak jsem psala, co člověk..to názor 😉

lucianka
26. srp 2007

Jak uz tu nekolikrát bylo napsano - nejdulezitejsi je spokojene miminko. A miminko je spokojene, kdyz je maminka spokojena. Takze kdyz by z toho fakt mela mit depky a nervovat se (i kdyz by ji to kojeni slo), tak at radsi nekoji. Navic se vsechno negativni v tom mliku odrazi. Tudiz by pak bylo i to miminko nervozni a "otravene".

sisstin
26. srp 2007

luci: jojo 😉 😉

bihan
26. srp 2007

Ja tiež poznám maminu, ktorá nedojčila dobrovolne po dvoch týždňoch nútenia sa dávať svojmu synovi prso, lebo pre neho chcela len to naj, ale ona sama to proste nejako nezvládala... Mlieka mala dosť (dokonca aj po odstavení), ale nevedela sa zmieriť s tým, že prsia, ktoré patrili predtým manželovi a boli určené na láskanie, zrazu majú slúžiť na niečo úplne iné... nie každá žena na narodí s myšlienkou v hlave, že dávať svoje prso miminku je to najprirodzenejšie gesto... Moja PA vyždy hovorila, že radšej s láskou dávať fľašu ako v stresoch prso... A tá babenky je pri tom super mamina, len mala k dojčeniu nejaký blok - odkedy má malý fľašku, všetko je v najlepšim poriadku.

honzina
26. srp 2007

Lucianko - neboj, odsávačka to jistí! 😀

lucianka
26. srp 2007

Honzi, já jsem s tím tak nejak smírená od zacátku tehu, tak uvidíme... treba to zrovna dopadne dobre budu moct kojit normalne. 😉

mikca
26. srp 2007

lucinka, a tou obezitou jsem to myslela tak, že v pozdějším věku májí sklon k obezitě, ne že když je mimčo na umělém mléku tak jé obézní...ostatně ty závažnější choroby se objevují až v dospělosti...
já se o prvního trápila s kojením do konce šestinědělí, ale kvůli tomu že má manžel cukrovku, tak i přesto jsem vydržela, ikdyž jsme byly nespokojené obě...kdybych nekojila a v budoucnu by moje děti měli něco podobného dostat do smrti bych si to vyčítala.
jinak nemyslim si že matky které nekojí jsou špatné, ale vymluva že budou mít děsný prsa my přijde poněkud sobecká, můj názor

sisstin
26. srp 2007

mikca: no...to máš jako s víc věcma..někdo o ten vzhled fakt dbá..a třeba tohle je pro něj dost problém..já kojit chci..ale řekla jsem MP, že mi pak koupí nový kozy 😅 😅 😅 😅 😅

mikca
26. srp 2007

no vidíš sisstin, to je třeba super řešení ne 😀

lennis
26. srp 2007

Ahojda holky, můj dotaz se týká spíš příkrmů, malýho přikrmuju od 2. týdne jednou dávkou na noc a pak ještě ode mně, prostě večer už mu to nestačí. Za týden nám jsou 4 měs. Už teď mi vyžahne 180ml Nutrilonu nebo Sunaru a pak ještě tahá mně pěkně dlouho, pak od půlnoci ho kojím každou 1,5 - 2hod a takhle do jde zas až do večera, tak cca od 15 hod už chce i každou hodinu. Přemýšlím o kaši na noc nebo silnějším Nutrilonu, co mi doporučíte víc??? Nebo jaký máte zkušenosti???? 🙂

sisstin
26. srp 2007

mikca: no nevim, jestli bych do toho skutečně šla..protože jsem posránek 😅 😅 😅 ale pokud by to byla fakt krize..tak asi jooo..druhý dítko neplánuju..a já jsem zrovna ta sobecká..co ji na vzhledu dost záleží 😅 😅 😅 😅

bihan
26. srp 2007

Siss, ten môj mi už operáciu pŕs sľúbil.. zmenšenie 😅 Dodnes som to neriešila len kôli dojčeniu... možno sa to ešte spraví - kamoške prsia po dojčení takmer zmizli 😝

sisstin
26. srp 2007

bihan: no já je chci nahoru hlavně 😅 😅 😅 😅

etinka
26. srp 2007

Ahoj maminy, také jsem toho názoru, že v dnešní době je kojení propagováno až moc...Kdo nekojí, je zkrátka "divná maminka". Já sama jsem kojila obě děti asi do 5měsíců, ale byly při tom i dokrmované, protože prostě nepřibíraly. Dcera byla kojená plně do 3,5měsíce, pak s dokrmem do 5měsíců a syn plně pouze 6týdnů a do 5měsíců s dokrmem. Dokud to šlo, snažila jsem se kojit co nejvíce, ale nejsem bohužel ten typ, který vidí v prsou jedinou variantu pro svého potomka.Syn byl vždy už necelou hodinu po kojení očividně hladový a nespokojený, já tím pádem ve stresu, že nejsem schopná ho nakrmit, mlíčko se špatně spouštělo, syn plakal u kojení a tak jsme začli dokrmovat. Rázem jsme se oba zklidnili, šlo vše líp, kojení ještě nějakou dobu zůstalo,ale bříško bylo spokojené vždy ještě po "došťouchnutí" sunarem. Takže já osobně si myslím, to co jsem tu už četla, že nejdůležitější je spokojená mamina a tím pádem i miminko. Kojit za každou cenu, když dítě celé hodiny propláče, po hodině přikládat ve dne v noci,to si myslím, že nemůže mít nikdo za zlé, když to mamina vzdá...
A ještě jedna věc, co tu byla zmíněná...Také si nemyslím, že platí:Kojené děti jsou zdravější...Neznám ani jedno dlouho kojené dítě, které by bylo zdravé.A že mám všechny kamarádky dlouhokojící (déle než rok), všechny mají děti xkrát léčené antibiotiky, xkrát v nemocnicích. Musím zaklepat, ale mé děti neměly ještě antibiotika, dcera má 5letech naprosto prázdnou zdravotní kartu, syn také, ještě nestonaly. MYslím si, že zdraví dítěte ovlivňují geny předků a rodičů a samozřejmě životní styl a ne doba kojení a kojení vůbec...

mikca
26. srp 2007

počkej siss ty to obracíš, já neřekla že jsi sobecká protože ti záleži na vzhledu, já řekla že ženský, který se rozhodnout nekojit kvůli prsům jsou sobecký...ty říkáš že kojit chceš.

sisstin
26. srp 2007

mikca: v pohodě..já to psala jako srandu 😉 😅

lucianka
26. srp 2007

Etinka, díky za Tvuj prispevek. 😉 Mluvis mi z duse... 🙂

lennis
26. srp 2007

Etinko, taky mi mluvíš z duše, můžeš mi prosím napsat svůj názor na můj příspěvek o trochu výše? Díky moc 😉

kamhajek
26. srp 2007

Mě docela fascinuje jak říkáte, že ve svém okolí máte děti, které jsou kojené a bývají nemocné. Jak už jsem psala, výzkumy se nedělají na pár okruhu lidí.

Prsa se nedoformují kojením, ale těhotenstvím.

Tohle téma se jmenuje kojit či ne? Takže se tu objevují názory pro a proti a každá si hájíme ten svůj.

Smekám klobouk před holkami, kterým se děti nedokážou přisát a oni odsávají. Kamarádka to dělala do osmi měsíců mimča a vím jak byla kolikrát vyčerpaná.

etinka
26. srp 2007

Lennis, kaši na noc jsem také dávala oběma. Začínala jsem už asi kolem 3,5měsíce a to Hami rýžovou s banány nebo Sunarkou s banány.Navečer jsme měli ty samé krize, prsa jakoby prázdná a obě děti byly stejné, byly schopné před koupáním cucat třeba 2h v kuse. To bych asi dlouho fyzicky nevydržela, tak jsme začali s kašičkami. Dávala jsem jí po lžičce ze začátku asi 120ml vody a udělat kašičku a pak okolo 150ml a pak jsem dokojila...V noci jsem také kojila a pokud se mi zdálo, že je dítě pořád nenasycené, dokrmila jsem sunarem. Jsme asi obě stejná krevní skupina, co se týká kojení.Prostě jsem byla maximálně spokojená, když jsem viděla napapaného a spokojeného potomka.

morusa
26. srp 2007

Taky souhlasím s Etinkou,jinak moje známá ač měla dostatek mlíka,tak přestala kojit v šesti týdnech,prý měla pocit,že jí syn vycucává až mozek...holt každá jsme jiná. 😕

etinka
26. srp 2007

Každá jsme jako maminka úplně jiná. Nevím, kde se dělají výzkumy a kdo je dělá, na jakém okruhu lidí,ale já jsem jen napsala, co jsem si všimla ve svém okolí. Až potkám třeba jen jednu maminku, která bude mít prokazatelně zdravější dítě a bude dlouhokojící, třeba na výzkumy změním názor.Zatím se tak ale nestalo.A diskuse se opravdu jmenuje pro a proti, takže se tu samozřejmě potkávají různé maminy...Každá jsme ochotná pro svého prcka udělat to nejlepší, co si myslíme. Jedna považuje za to nejlepší jen a jen kojit a druhá třeba hlavně jeho spokojenost.

lennis
26. srp 2007

jo, nikdy nezapomenu jeho spokojenej výraz když poprvě vyzunknul z flašky ten Sunar, břuch plnej, sotva funěl a spokojenej výraz. Byl poprvé v životě nadlábnutej, je mi líto, že jsem ho nenatočila, ale byla jsem ze všeho tak vykulená, že na to ani nebyly myšlenky. Doktorce jsem to nepřiznala, že dokrmuju, neměla jsem sílu vyslejchat další přednášku o kojení a že jsem to měla vydržet, ale kdo by vydržel rozšmelcovaný bradavky po 3 hod kojení a ječák malýho, že byl celej fialovej, chtěla bych všechny ty doktory a odborníky vidět v akci s naším tygrem, ten když to spustí, tak je slyšet až na ulici, sousedi v ulici si asi užívaj 😀 , takže když po několika hodinách usnul vyřváním a druhý den to začínalo nanovo už navečer, tak jsme se sebrali a jeli koupit sunar a nepřemýšlela jsem, jestli mu to mám dávat flaškou nebo lžičkou nebo jinak, prostě jsem mu narvala flašku a čekala co on na to, jakmile ochutnal nedal to už z pusy a to je do teď. Dudáka nemáme, ten prostě nevezme, ale jen když něco teče 🙂 . Na ty kaše jsem už právě koukala, právě na tyhle dvě, takže mám spíš jít do kaše než do silnějšího mlíka co??? Asi jsme stejný krevní skupiny v kojení 😀 😀 😀

kamhajek
26. srp 2007

Etinka: myslím, že každé tady jde o to, aby měla spokojené dítě!!!

etinka
26. srp 2007

Kamhajek, to je jasné. Já jsem to napsala, každá jsme ochotná udělat pro prcka jen to nejlepší...Pokud tvá kamarádka 8měsíců jen odsávala, také ji obdivuji.Já bych to ale nedokázala. Asi jsem teda pohodlnější a stará škola 🙂 Myslela jsem to tak, že já bych třeba tohle nedělala. Pokud by mi děti nesály z prsu, dostaly by mlíčko z lahve. Pro mě by bylo důležitější aby bylo spokojené dítě a ne abych se mordovala já. Nemyslím si, že je ten kamarádčin chlapeček spokojenější, když má odstříkané mlíčko ( asi z láhve, to jsi nepsala),než kdyby měl třeba z té lahve sunar. Ale má určitě fyzicky vyčerpanou maminku. A to mi nevymluvíš, že ne.Držím palečky všem kojícím maminám, i to bě, kamhajek. Kojení je věda a není samozřejmost...Ale pokud to prostě nejde, proč to lámat přes koleno...

Lennis, jako kdybys psala o nás...Cítím to stejně. Zkusila bych kaši a uvidíš. Též jsem o kaši pediatrovi nikdy neřekla. Oni neradi vidí obézní děti a kaše taktéž...Naše děti jsou ale drobci, obézní nikdy nebudou, nemají být po kom...Syn mám rád kašičky dodnes, to mu zůstalo. Ve 2,5letech má necelých 12kg. Lennis, držím palečky,ať ti malinký pěkně roste.

chigina
26. srp 2007

Ahoj Maminy, tedy kouká spíše Těhulky 😉
Já mám stejnou zkušenost jako Etinka.
V těhotenství jsem "zatracovala" matky co nekojily (bylo mi jedno proč, protože přeci každá může 🙄 )
Pak se mi narodila mala(dnes 15 měsíců), hned na porodnim se krásně přisála 😎 ale trvalo než se mi mlíčko vytvořilo- NO Nornálka.
Tak jsem z porodnice odjížděla 3 den spokojená a plně kojící.
Malá byla dost uplakaná, ale to i v porodnici, kde byly váhy, tak jsem to nepřisuzovala hladu, narazila jsem až na kontrole v 5 týdnu, kdy jsem zjistila, že téměř nepřibrala(kojila jsem-ve dne furt a v noci co 1,5 hod 😕 ) a tak to šlo "až" do 4 měsíce ☹ (ani si nedokážete představit jak to bolí, když mimi tahá z prsa a tam je prázdno)
Ve 4 měsících jsem šla na kontrolu a to mi můj doktor-kterého si moc vážím- do slova řekl " Veru Vám snad laktační liga vymyla mozek!!!" no abych to uryclila začaly jseme přikrmovat (mala brečela furt- no prostě osobnost 😉 ) a co se týče zdraví-NEKECAM, ale bez rýmy, kašle...... stejně jako já a moje matka, babička