Kojit nechce. Mám to pořád zkoušet nebo dávat Sunar?

dendy03
23. lis 2010

Zdravím maminky. Mám problém s mojí 4 měsíční prďolkou. Stále kojím, ale malá mi dělá při kojení scény. Chvilku papá a za chvíly začne natahovat nožičky a krutit se a papat přestane protože začne plakat. Musim ji tedy vzit a dát do vzpřímené polohy. Někdy mi vyvadi že nechce prso vůbec. Jen chci podotknout, že kojim vleže jelikož jsem po porodu nemohla asi měsíc pořádně sedět, takže jsme se v sedě kojit nenaučily a malá mi vsedě prostě prso nevezme vůbec a vleže mi teď začla takhle vyvádět. Plakala hlady a jak jsem řekla prso nechtěla tak jsem ji dala flašku se sunarem a ten papala v klidu. Dnes jsem ji opět musela dát sunar . Nevím jestli už to mám vzdát úplně a přejít na sunar nebo to mám stále zkoušet a dávat ji to prso aspon na chvilku. Prosím poraďte mi...

el267
23. lis 2010

@dendy03 mě tohle přesně dělala moje malá. Kojila jsem jen cca 3,5 měsíce. Odstavila se mi sama. Začala jsem jí dokrmovat z flašky. Asi taky měla fakt hlad, protože začala být spokojená. A nejdřív přestala odmítat prso přes den a nakonec i v noci. Já bych jí zkoušela dál přikládat a uvidíš sama. I když podle toho co popisuješ buď máš málo mlíka, nebo spíš malá je líná tahat.Dej na svojí intuici. nejdůležitější je, aby jsi měla spokojenou malou 🙂

dendy03
autor
23. lis 2010

mlíčka mám právě dost, ale ona přestane pít, protože se začne krutit... má hodně problémy s bříškem, takže ji to asi u toho sání bolí to bříško nebo já nevím. Řikám u flašky mi to neděla...

miarosa
23. lis 2010

Mě tohle taky dělal náš prcek, ale brzo sme zjistili že má prdíky, strašně ho bolelo bříško, UM sem nezkoušela, někdy se trošku napil a pak to začalo, tak sem ho dala na rameno, on si trošku odříhnul, asi ho tam tlačil vzduch a pak papal někdy víc někdy míň dál. Píšu jen jak sme to měli my, může to být opravdu něco jiného. Dávali sme Sab simplex před papáním a pak už papal hezky. Od 5 měsíce to začal dělat znovu, ale touž bylo z toho že sem měla slabé mlíko. Tak sme najeli na Nutrilon a bylo to v pohodě. Taky sem četla že děti nechtejí mlíčko když si snědla něco kořeněného nebo nadýmavého, prostě cokoliv jim nesedí. Nebo když příjde menstruace, tak má mlíko jinou chuť. Určitě bych se zeptala doktorky. 😉

meo
23. lis 2010

@dendy03 Určitě to nevzdávej, hodně pij teplé nápoje, před kojením si nahřej prsa a třeba se víc spustí. Nejdřív zkoušej nakojit a pak jí dej teprv sunar, přece jí nebudeš trápit hlady. A i kdyby jsi jí měla kojit částečně, tak je to dobře. Spousta dětí je na sunaru a jsou normální, zdraví a nezapomeň, že hlavně maminka musí být v pohodě a netrápit se, protože děláš pro to dítě to nejlepší co můžeš.

olzden
24. lis 2010

@dendy03 Ahoj, pozri si stránku o dojčení- www.mamila.sk. Podľa toho, čo píšeš môže sa u teba pri dojčení spomaliť tok mliečka a preto maličká je taká nepokojná. Tok mlieka sa dá zrýchliť stlačením prsníka a dojčením s oboch prsníka pri jednom dojčení, 3-4 krát prestriedať prsníky. Dobre by bolo, keby si našla vo svojom okolí laktačnú poradkyňu alebo sestru a lekára, aby pozorovali tvoje dojčenie a či malička pije efektívne - S PAUZAMI V BRADE a nie iba cica-dudluje naprázdno. Na danej stránke sú videá a super prezentácie a rady, môžeš aj na fóre pozrieť rubriku - Laktačné poradenstvo. Či máš dosť mliečka pre maličkú zistíš - 5-6 pomočených plienok za deň, stolica farby ako praženica, môže byť aj zelená (nesmie byť tmavohnedá až čierna mazľavá), týždenný prírastok podľa najnovších noriem je 116 gramov. Svetový expert na dojčenie Dr. Jack Newman hovorí: "Deti sa učia dojčiť dojčením a maminky sa učia dojčiť dojčením." Materské mlieko je nenahraditeľné. Garantom týchto stránok je práve on. Ešte pozri aj: http://dojcenie.bigdatabank.eu Tak sa nevzdávaj...

jajulin
24. lis 2010

@dendy03 Ahoj, jestli můžu poradit, zkus stránky www.kojeni.net. Vlevo buď Databáze otázek a odpovědí nebo Online poradna. Odpovídá tam jedna hodně dobrá a zkušená laktační poradkyně, která spoustě maminek zachránila kojení. Pokud napíšeš v den, kdy je poradna otevřena (středa, sobota), odpoví Ti ještě ten den. Je normální, že během kojení přijdou různé krizovky, ale ne všechny musí znamenat konec s kojením. Taky jsme si jimi prošli a nakonec kojím doteď 🙂.

lidiab
24. lis 2010

@dendy03 Pokud si myslis ze tva mala ma behem kojeni bolesti briska, tak ji zkus behem toho kojeni brisko hrat. Treba tim polstarkem s tresnovymi jaderky z DM nebo proste necim teplym. To same mela moje kamaradka a za pary dnu, spolecne s laktacni poradnkyni, prisla na tento zpusob a upravilo se to. Pochopitelne to zabere jen pokud se opravdu jedna o bolest briska...

k.jolanka
24. lis 2010

@dendy03 Ahoj, malý mi tohle dělal kolem třetího měsíce také, radila jsem se s laktační poradkyní, která mi radila vydržet..byl to bojkot prsa, jelikož v mém těle docházelo každý měsíc cca týden k hormonálním změnám a to i když jsem neměla MS, takže malému nechutnalo mlíko...říkala, že to tak bude každý měsíc, ale bude se to postupně lepšit a lepšit..radila nevnucovat prso, ale pouze nabízet a nedávat ani UM...malý mi ze začátku hodně plakal, kroutil se, čím blíž sem se k němu s prsem přiblížila, tím větší měl hysterák 😝 bylo to hodně psychicky náročné 😒 ale jelikož já mám alergie, astma, jako malá ekzém a kojit jsem chtěla dál, tak jsem to období vydržela, nevěřila jsem že se to zlepší a opravdu nejhorší to bylo ten třetí měsíc, pak už se vždy jen kroutil a bručel, ale pil a pak to odeznělo...podle mě by se mohlo jednat o to samé, protože 4 měsíční mimčo je na bolesti bříška celkem velké a zvlášť pokud je nemělo před tím, tak mi to přijde divné...ale to je jen můj názor ...myslím, že tohle je asi jen na tobě, můžeš dát UM, ale pokud chceš zachovat kojení, nabízej určitě prso, chce to trpělivost a pevné nervy 😉

salinka87
24. lis 2010

@dendy03 Ahoj, mám dovuměsíčního chlapečka a po skončení šestinedělí mi začal dělat to samé. Přisíl se, napil trochu, odtrhnul, brečel .. než to začal dělat, tak jsme papali každé 3 hodinky ( počítáno od začátku do začátku), kojení nám trvalo tak 20 minut i s přebalením a odříhnutím, takže rychlovka. Po tom, co to začal takhle bojkotovat, tak jsme se "prali" třeba hodinu a po hodině po papaání už zase brečel hlady ☹ v noci mi předtím dělal dlouhou pauzu 5 hodin, tteď usnul vždy jen na hodinku ... nechtěla jssem mu tak brzo dávat, aby ho nebolelo bříško, ale po hodince a půl jsem mu dala .. četla jsem o bojkotu kojení, přesně to odpovídalo, takže jsem chtěla vydržet a řídila se radami, že mám vydržet, že bude líp. Měsíčky jsem měla, ale bojkot začal před nimi a ani po nich to nebylo lepší .. malej byl unavenej, já taky .. až jsem se na to po dvou týdnech vyprdla, protože jsem mu dala Nutrilon a brouček prospal skoro celou noc. Vím, že se říká, že slabé mléko neexistuje, ale mlíčka jsem měla dost a mám, ale když je brouček celý den na mém mlíčku, začne brečet, nestačí mu to. takže to dělám tak, že střídám kojení s Nutrilonem, na noc vždy Nutrilon a během noci kojím. Je zas spokojený a já taky. Nevím co to bylo, mrzí mě, že nekojím plně, ale jsme takhle spokojenější, prostě to nešlo jinak., no. Tak přeji pevné nervy a hlavně, abyste byly s malou v pohodě 🙂

dendy03
autor
24. lis 2010

Milé maminky děkuji za rady. dnes jsem mluvila s Dr, a řikala jsem ji o tom ona řikala pokuď chci tak ať to kombinuji se sunarem...takže toť rada od naši p.dr. a pak jsem ještě volala laktační poradkyni a te se zas sunar absolutně nelibil.. řikala, že když už sunar že ji to mam davat z lahvičky calma od medely že je to specialně upravená lahvička kdy děti sají stejně jako z prsu. Abych kojeni nebojkotovala sama, pry jak začnu krmit lahvičkou ditě si zvykne a prs nechce vůbec... Uvidím koupim tuto lahvičku aby to kojení vydrželo co nejdýl, ale pokud to bude potřeba, tak budu dokrmovat, vím s dokrmováním laktace časem zmizne, ale opravdu mě to už ubíjí a i mě trápí jak malá pláče. Je to prostě hrůza... s kojením jsme fakt měly problémy od začátku, tak uvidíme jak dlouho ještě budu kojit 😖

miarosa
24. lis 2010

@dendy03 To je jasný že laktační poradkyni se to nelíbý, ty jsou jen pro kojení a mají trošku pravdu, mateřské mléko je nejlepší, ale když to jinak nejde tak prostě UM. A s tou lahvičkou si myslím že nemají pravu, náš prcek pil od mala z lahvičky od Chica fenyklový čaj kvůli těm prdíkům, a kojení to něak nezasáhlo i dudlík má od mala. Je pravda že záleží na miminku, asi každé to tak nemá. Řídilila bych se spíš svým instiknem, jestli ta lahvička co už máš je dobrá a papá z ní hezky a občas i to kojení, tak není co řešit. Hlavní je aby ste byli spokojené obě 😉

salinka87
25. lis 2010

@dendy03 souhlasím s miarosou, záleží na mimču. Některé jednou dostane flašku a prs nechtějí, jiným to neva. My jedeme na Aventu, ale vyzkoušeli jsme i jiné lahvičky. Avent vyhovuje nejvíc .. přikrmovali jsme už v porodnici, po pár dnech se laktace rozjela, ale dávala jsem občas fenyklový čaj, takže lahvičku měl stejně. A dudlíka mu šouply sestry ještě v porodnici🙂 a taky dobré. Je to fakt o mimču, uvidíš, držím palce 🙂 nejdůležitější je, abyste byly obě spokojené !!!!

dendy03
autor
25. lis 2010

No tak jak to čtu tak zustanu asi u sve lahvičky 🙂 protože čaj ji davam z lahvičky a problemy nejsou.. Ta CALMA totiž stojí kolem 300,- takže asi by zas byly zbytečně vyhozené peníze. No uvidíme snad se to časem zpraví..zatím jsem jí dala sunar před spaním, přes den to jakštakš jde a v noci bumba s prsu pěkně. Fakt si myslím že to jsou ty prdíky, má problém se prostě vyprdět. Vím že už je velká, že by ji mělo už přejít, ale četla jsem že některé děti mají problémy s prdíkama až do té doby než začnou chodit...

meo
25. lis 2010

@dendy03 já jsem to měla podobné, protože mi malá nemohla vytáhnout moc mlíka, takže jsem jí to kombinovala se sunarem. Já jí přece nebudu trápit hladem, jenom proto abych za každou cenu kojila. Já jsem taky chtěla plně kojit, ale když to nejde, tak se svět taky nezboři, ne? 😠
A stejně ti žádná lahev nenahradí prso, ať si tvrdí, kdo chce, co chce.

olzden
26. lis 2010

@dendy03 Ahoj, nekupuj drahú fľašu. Kúp si v zdravotníckych potrebách - CN-01 cévka pro novorozence s nízkou porodní hmotnosti (u nás na Slovensku asi za 50 centov) a ešte k tomu potrebuješ obyčajnú kojenenckú fľašu s dudličkom, z ktorého musíš vrch odrezať a do tohto otvoru ponoríš cievku a tak kŕmiš maličké alternatívne na prsníku aj s touto cievkou, ktorú ma v pusinke. Viem, zdá sa to zložité, ale mám s tým skúsenosti a funguje to. Pozri si video o alternatívnom kŕmení na www. mamila.sk. Tak sa ti zachová tvorba mlieka, lebo bradavka bude stimulovaná, aj keaď budeš dokrmovať. Ešte si môžeš zvýšiť tvorbu mlieka odsávaním a bylinkami - Senovka grécka Benedikt lekársky -dávkovanie je na mamile. Cievku môžeš opakovane použivať, len ju prepláchni prevarenou vodou.

lidiab
27. lis 2010

@dendy03 Prosim te, ja syna take dokrmuji Nutrilonem z lahvicky uz dva mesice a prso mi stale s radosti bere. To je jasny ze ti laktacni poradkyne rekne at lahev nedavas, ono se to vsechno hezky rika, ale ten kdo dlouhodobe a nekolikkrat denne krmil strikackou a cevkou vi jak je to casem narocne. Hodne z nas si tim muselo bohuzel projit. Ja jsem take mela obdobi kdy jsem zkousela pouze kojit, nedalo se to, nybrz maly nekolik dnu jenom rval i kdyz jsem ho mela u prsu opravdu hodne. Take se kroutil, plakal atd. Vim ze se rika ze slabe mliko neexistuje, ale moje mu proste nestacilo a nestaci. Kdyz ho dokrmim tak je klidny a spokojene si hraje nebo spi.
Prdiky nas take potrapili, pomohla probiotika. Zkousela jsi je? Nas maly rval hodiny a hodiny v kuse az byl cely modry, treti den jsem upalovala do lekarny pro probiotika Biogaya. Zhruba do tydne to odeznelo a ted prdi jako dospely chlap, opravdu se divim kde se to v nem bere 😝 Je ale fakt ze nepomuzou vsem a jsou pomerne drahe, ale co neudelas...

dendy03
autor
27. lis 2010

@olzden At jsem hledala jak jsem chtela nemohla jsem to vidoe najit.. Mohla by jsi mi prosim poslat primo odkaz na to video s tim krmenim pres cevku??

dendy03
autor
27. lis 2010

Zdravim vas maminky! Tak uz se to zlepsilo, Vaneska skocila do 4 mesice a je to lepsi.. zacla lepe papat z prsu a je celkove zas takoa jina 🙂. Tak 1x denne ji sice dam sunar, ale jinak zase pekne kojime 🙂 JUPÍÍÍÍ 😉

olzden
28. lis 2010

@dendy03 Ahoj, na www.mamila je odklik na (alebo môžeš priamo):http://www.drjacknewman.com/video-clips.asp
Potom hľadaj- po ľavej strane - video clip (obrázok s dojčeným bábom) a ďalej uvidiš video clip s cievkou pod názvom: Inserting A Lactation Aid This baby needs to receive supplementation. It is best that the baby receive this via lactation aid... Tak veľa šťastia a teším sa , že sa pekne kojíte.

dendy03
autor
3. pro 2010

Maminky slááva, tak už zase plně kojíme.

salinka87
3. pro 2010

@dendy03 gratuluji, že jste to zvládli 🙂 můžu se zeptat, jak dlouho to trvalo? Jak dlouho u pití dělala ty scény a prso odmítala ? Děkuju 😨)

dendy03
autor
3. pro 2010

@salinka87 no trvalo to asi 4 dny a dalsi 3dny jsem musela dokrmovat a ted uz zas plne kojim.. 🙂

salinka87
4. pro 2010

@dendy03 aha, tak to bylo kratší dobu, mně to dělal dva týdny a po těch jsem to vzdala .. teď dostává jednou, dvakrát denně ode mě a zbytek sunar ..

estrellita
4. pro 2010

@dendy03 uplne stejny problem jsme meli my. maly mi u prsa vlastne temer od narozeni vyvadel prave kvuli brisko, od zacatku trpi na koliky. kdyz se pricucnul, tak se mu rozbehly streva, az jsem je ja sama slysela, jak skrundaji. on se mi od prsa odtrhaval, kroutil se, kopal nozickama, propinal se do luku a pak nakonec zacal prso uz uplne odmitat. Jakmile ho videl pred oblicejem, uz spustil rev, aniz by se napil 😔 Takze jsem zacala odstrikavat a krmit ho z flasky, kdy je v klubicku a prdi tak a je mu lip, i kdyz nekdy i v tom klubicku place, a to hlavne vecer, pres den ne a vzdy, kdyz place, tak ty jeho streva slysim. Nektere dny nezvladnu pokryt jeho "poptavku", takze pak dokrmuju.
Ale kazdy den ho k prsu dam, jestli treba nezmeni nazor 😅 obcas ozuzla bradavku, obcas potahnu, ale pak zacne plakat, tak ho vzdy dam hned od prsa a flasku.

estrellita
4. pro 2010

@lidiab tak u nas ani nahrivani briska pri koeni nepomohlo ☹ jeho neslo pomalu ani drzet, jak sebou mlel. a laktacni poradkyne u nas byla dvakrat kvuli technice kojeni, ta byla v poradku, proste to bylo a stale je v jeho brisku. na zacatku si totiz ani nechtel po jidle odrihnout, coz ted uz z 99% je v pohode 🙂

meo
6. pro 2010

@estrellita Nám pomáhalo dávat před kojením INFACOL, může se dávat před každým kojením. Já jsem ho tak často nedávala, protože se mi to zdálo zbytečný, ale fakt zabíral. Mě ho doporučila lákařka a od té doby s bříškem problémy nebyly.

estrellita
7. pro 2010

@meo Infacol davam pred kazdym kojenim a po nem Baby Calm 😉 presto nejsou koliky uplne pryc, musime proste vydrzet 🙂

rena2
7. pro 2010

@dendy03 Uplně tě chápu moje malá (2,5mesíce) má to samé muzu jen doporucit rektální trubicku ta nám pomohla strasne moc i pomáhá.A to s tm kojení tojseme mely taky. Sála 2minuty a pak neskutečný pláč a pak nic a za hodinkujsem musela znovu.. nevim cim to je je to jako by ji tam neco píchlo ale nevim kde.. je to slozity. Ale jak písí ostatní hlavně aby jste byli spokojené obě., Takze vubec bych se sunaru nebála ba naopak aspon se vyspís a mala je spokojena🙂) Hlavu vzhuru a at je lépe🙂

rena2
7. pro 2010

@estrellita tak ten infacol mi malá vubec nejí protoze je pomerancový a nechutná jí to :( spis ten sab simplex.. a doporucuji rektální trubicku🙂

rena2
7. pro 2010

@dendy03 tak to gratuluji 🙂