Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Kojiť ročné dieťa 5x denne a večer každé 2-3 hodiny

funnysunny
30. bře 2015

Ahojte,prosim o rady skusene mamicky alebo laktacne poradkyne.Je to normalne kojit takto v takom veku?Dcerke sa do ranajok velmi nechce,ale rano sa chce kojit tak 2x a pred prvym spankom.Potom az neskor po obede a vecer pre spanim.No a noci..tak tuto to bolo konkretne kazde dve hodky.Cumel odmieta,umele mlieko tiez..Myslite,ze je to zubami?Alebo jej moje mlieko nestaci?Ja sa uz do toho nevyznam,niektori pisu,ze neexistuje slabe mlieko,ini,ze zlozenie mlieka sa meni a prisposobuje veku dietata..Som rada,ze sa mi podarilo kojit tak dlho,ale uz citim,ze je cas pomalicky "preriedit" pocet tych kojeni.. 😅 Lenze problem je aj v tom,ako som pisala vyssie -UM odmieta a aj celkovo,vodu a cajik si pocas dna len chlipne,prisom jej nukam casto z jedneho poharika s tvrdym pitkom..Co by ste robili Vy?Dakujem!

kaca68
30. bře 2015

Kojím i častěji a rozhodně to není kvůli hladu. Jí 5x denně jídlo, menší porce než vrstevníci, ale jí. Vůbec by mě nenapadlo nabízet umělé mléko, prostě nakojím, kdy chce - ráno, dopoledne určitě 2x, odpoledne 2-3x, k večeru 2x, v noci po 1-4 hodinách...vždy uspávám u prsa...přes den si nevzpomene, když je venku a v pohybu...tekutin vypije tak 150-200ml z obyčejných hrnků a sklenic, nejradši má ty největší 🙂, sladkého by vypil hodně, ale nedávám...byla bych v klidu, nemusíš být nervózní, že jí mlíko nestačí, když nestačí, sní přece normální jídlo 🙂

kaca68
30. bře 2015

a normální je všechno, co vám oběma vyhovuje 🙂...žádné tabulky na to nejsou...

katyxq
30. bře 2015

V roce jsem kojila ještě mnohem častěji - ve dne tak co 2h (plus sem tam cucnutí na uklidnění) a v noci minimálně 5x. Byla tak z 90% na kojení, rozjídat se začala pomalu, ale jistě od roku a čtvrt.

funnysunny
autor
30. bře 2015

@katyxq A co ine tekutiny,ked si ju kojila tak casto?Chcela pit?A ako si ju odstavila?Ja zatial este chcem kojit,no uvidim co bude.. 😉

katyxq
30. bře 2015

@funnysunny jen tak sem tam ucucla vodu, rozpila se až současně s rozjedením ... neodstavovala jsem ji, kojila se skoro do tří let (a nebýt pár věcí, co do toho negativně zasáhly, tak by se asi kojila i déle) - víc jsem psala pod článkem https://www.modrykonik.cz/odstaveni-ditete/

morgaine
30. bře 2015

Ahoj,také to považuji za naprosto normální.Jen naše prvorozená ochutnala kolem 1.roku UM,ostatní děti mám kojené kdekoli,kdykoli a kojím i v těhu naprosto bez problémů.Taky mi hodně v okolí říkají,že když už musí to mlíko stále v tomto věku mít(po1.roce),tak že by stačilo přeci už jen v noci.Ale nikdy jsem to neřešila,pije jak si řekne.V noci to v tomto věku to bylo třeba už jen 3krát ale přes den klidně pětkrát nebo i častěji.Samozřejmě umí pít i z hrnečku,občas dostane vodu,čajík nebo i džusík na chuť...ale MM je MM. 🙂

aronek
31. bře 2015

@funnysunny Malému je dva a půl, kojím pořád. Je schopný jíst maliny a zapíjet to ode mně. Není to již o hladu, ale o tekutinách a blízkosti 😉 Pokud to vyhovuje tobě i dítěti, není nic špatně 😉

emin
31. bře 2015

LP Nečetla jsem předchozí komentáře. Odpověď jednoznačně zní: "Je to naprosto normální".

Sem začni psát odpověď...

Odešli