Kojit z jednoho nebo obou prsů?

pspring
29. zář 2016
Ahoj,
mám 3 měsíčního syna a doposud jsem ho vždy kojila při každém krmení pouze z jednoho prsu, v intervalu 3 a v noci 6 hodin. 😎 Je to asi 14dní, kdy začal být u kojení ale nespokojený a "lovil" dál. Taky se začal budit dříve cca po 2 hodinách přes den a po 1,5 hodině v noci! Od té doby tedy při každém kojení přikládám k oboum. :-| Nevíte čím to může být? Málo mléka, větší hlad, atd.? Přibírá ale až moc, cca 40g denně a nyní má 6480g.
lenkas1982
29. zář 2016
Ahoj, důvodů může být víc, ale podle mě postupuješ správně. Může to klidně být růstový spurt a má opravdu větší hlad, to by i odpovídalo tomu vyššímu přibírání. Děti nepřibírají a nerostou pořád stejně, někdy "si poskočí". Kojené dítě váží a přibírá přesně tolik, kolik má. Určitě ho neomezuj. Jestli vypije jedno prso a ještě chce, je podle mě správné řešení dát mu i druhé. Ona se tím i podpoří tvorba mléka.
kubilka
29. zář 2016
@pspring Ahoj, nám jsou 2 m a plně kojíme jen 3 týdny, předtím jsme museli dokrmovat. Všechny laktační poradkyně mi řekli, že pokud to mimčo vyžaduje, ať ho nechávám u obou prsou a klidně se pak zas vrátíme k tomu prvnímu. Několikrát jsem se ptala, jestli se nemůže mimčo přejíst a prý nemůže (mateřského mléka). My kojíme podle potřeb miminka, v noci většinou 3x, přes den je to různé. Někdy po hodině, jindy po 4 hod, někdy po dvou.

poslední 2 dny jsem se prala s tím, že byl u prsa neklidný, přišlo mi, že mu to nestačí a rozčiloval se a měl stále hlad. Prý se postupně tvorba mléka upravuje podle potřeb miminka. Chce to prý více pít, nahřívat prsa, aby to pak lépe teklo a přikládat častěji. Tím se zvýší případná laktace.

My jsme se začátku měli režim úplně jiný, mění se to podle potřeb miminka. Ještě se zeptám - máte dudlík? To všechny zastánkyně kojení striktně odsuzují, že to kazí techniku a děti pak u prsa mohou být nespokojené... Ale my dudlík stále máme, sice jen třeba na pár minut během dne a v noci skoro vůbec, takže nedovedu posoudit, jak moc dudlík škodí.
olga_
29. zář 2016
@pspring Prospívá krásně, málo mléka to rozhodně nebude. Kojení z obou prsou není žádný problém. Já takto syna kojila vždy (až na absolutní začátky možná) a dělám to tak již téměř dva roky 😉.

@kubilka K tomu dudlíku - může to mít dojezd (stejně tak flaška, u starších dětí brčko) - pár týdnů, měsíců nevadí, ale plíživě se to najednou projeví. Nemám vlastní zkušenost - syn dudlík nikdy neměl, předávám zkušenosti své kamarádky, která dělá LP.
pspring
autor
29. zář 2016
@kubilka
Dudlík máme jen na pár minut, třeba když se zdržím v obchodě a nechci kojit mezi regály 😃
kubilka
29. zář 2016
To máme stejně 😃 Pokud se třeba nestihneme včas vrátit z procházky... Nebo pokud jsme najedeny a chytne nas na prochazce z niceho nic plac... Vím, že kdyz dam dudlicek, tak se zklidni a me ten plac nerve srdce. Kolikrat nepomuze ani chovani, ani zpivani, ani drncani... Plinka je cista a brisko najedeny... V tomto pripade dudlik milujeme 😃
pspring
autor
29. zář 2016
Je to asi hloupý a mylný dojem, ale bojím se, když budu kojit z obou při 1 krmení a malej si pak po 2 hodinách řekne o další krmení, že nebudu mít z čeho . . . :-|
kubilka
29. zář 2016
Já když chtěla zvýšit laktaci, tak jsem kojila každou hodinu, i min... Když je poptávka, je i nabídka. Přišlo mi, že taky nic nemám, ale naopak se mi tím tvořilo více mléka. Vždy kojim z obou
lichtakova
29. zář 2016
@pspring ja bych to skoro videla na rustovy spurt,jinak vsechny deti jsem kojila s dudlikem a k tomu jeste kapky proti nadymani ve strikacce,to byl proste muj zpusob,ktery se mi osvedcil.Prvni ditko jsem kojila na stridacku a posledniho z obou celou dobu.
olga_
29. zář 2016
@pspring Jo, to je blbost. Mléka bude dost, neboj 🙂. Jak říkám, já takto prsa střídala a střídám (resp. teď si je už regulerně střídá syn) v podstatě od začátku. Naopak je to dobré i pro zvýšení laktace - doporučuje se prsa prostřídat i několikrát během kojení. A hlavně - prso se nikdy nevypije jako flaška. Mléko se tvoří formou nabídka-poptávka, později se tvoří také hlavně během kojení. To znamená, že po několika měsících vymizí prvotní pocity nalitých prsou, ale taktéž to neznamená, že by ho bylo méně. Průběh kojení, jeho délka i charakter se neustále proměňují. Netřeba se toho bát 🙂.
pspring
autor
29. zář 2016
@olga_ Pocit nalitých prsou jsem měla tak první měsíc. Malý nebyl na pití zase tak náročný cca 7 krmení za celý den, přes noc vydžel 6-8 hodin spát, takže ta poptávka zkraje taková nebyla. Teď mám takový pocit, jako by si prsa zvykla krmit malé miminko, které nepotřebuje takové dávky, takže se tvorbu snažím podpořit i homeopatiky a kojícím čajem. A malého samozřejmě krmím jakmile si řekne. Přibývá dost, takže mléka asi málo tedy není. Jen je to pro mě novinka, že mu jedno už nestačí . . . Ale jak píšete neustále se to asi tedy proměňuje. 🙂
olga_
29. zář 2016
@pspring Taky jsem pila pravidelně čaje, chutnaly mi. V nějaké jiné diskuzi jsem četla, že se teď chce v noci kojit častěji. To tak kolem těch tří měsíců bývá. My to prožili také - co hodinu, co hodinu a půl. Chce to vydržet - právě toto časté noční kojení podpoří laktaci a přešoupne to do další fáze. Mimčo si tím prsa startuje na jiné dávky, jiné kojení. Zařiďte si to třeba přechodně tak, abyste spolu mohli v noci opravdu spát. Stačí se pak otočit na bok, otevřít mléčný bar a vše se zase ustálí. (Odstříkávání nebo jiné alternativní krmení v noci situaci jen zhorší a může to i do budoucna zrušit toto vaše vlastně normální a vcelku bezproblémové kojení.)
Syn ze začátku spal také třeba od 18:00 do 1:00 v noci v kuse. To jsou ty sladké začátky s miminkem. Pak se ty intervaly zkracovaly, na relativně dlouhou dobu se pak budil navíc kolem 21:00, 22:00. A po půlnoci byl vzhůru hodně často. Kolem těch tří měsíců jsem ho měla u prsa snad permanentně.
kekulice
29. zář 2016
@pspring v noci se tvoří více mléka a čím častěji, tím lepe. Ze začátku jsem to nějak zvládala a pak najednou bylo málo. Hodně jsem pila caro a brala jsem kapky pískavice. Po těch kapkách jsem mohla kojit pořád 😃, to byl mazec. Pak se to všechno ustálilo a pohoda.

Sem začni psát odpověď...

Odešli