Kojíte někdo přo užívání léku Thyrozol?

otynacek
16. únor 2012

Dobrý den, lékař mi diagnostikoval zvýšenou funkci štítné žlázy a beru 1 tabletu Thyrozolu10 ráno a půl večer. A řekl mi že mohu kojit, ale v příbalovém letáku se píše že mohu kojit jen pokud beru jednu tabletu denně. Poraďte mi rosím jestli máte někdo zkušennosti. Díky Lucka

gabka32
22. únor 2012

Lucko, jsem endokrinolog a také jsem mamince kojení nezakazovala při užívání thyrozolu v takovéto dávce. důležité nejprve nakojit a až pak vzít tabletku...nevím jak je vaše dítko staré a jak často jej tedy kojíte... pokud by šlo po tabletce třeba následující jídlo již dát příkrm, nebo pokud máte strach, tak UM a Vaše mlíčko odstříkat...(a vylít) já sama osobně bych se při této dávce kojení nevzdávala 😉

vendullka
12. říj 2012

Jde ještě kojit s dávkou 3x1 tbl. thyrozolu 10?

myab
29. lis 2012

vendullko - s 3x1 tbl thyrozolu10 se kojit nedá, po porodu mě tato nemoc potkala, a dokonce jsem dostala léky na zastavení laktace ☹.. Kojit se může do 10mg za den .

alialidav
2. srp 2017

@gabka32 Dobrý večer prosím vás pěkně vy jste endokrinoložka? POtřebuji velkou rady take ohledně kojení s lékem thyrozol

vashti
2. srp 2017

@alialidav S thyrozolem by se kojit nemělo, protože se dostane do mléka. Když jsem kojila, tak jsem brala propycil /taky v nějaké omezené dávce/.

gabka32
8. srp 2017

@alialidav kolik Thyrozolu užíváte? Pokud je to do 10mg, tak nemusíte mít obavy 😉

kailadi
22. čer 2018

Holky, moje zkušenost. Kojila jsem 3mesicni bejbatko a měla jsem brát 4tbl thyrozolu denně,s tím,ze můžu zatím dal kojit. Okamžitě jsem ale kojit přestala. přikládám foto mléka, které jsem odstříkávala po 4tbl thyrozolu denně. Mimochodem, ve skutečnosti to bylo ještě zelenejsi, než je na fotce. Fuj, a tímhle jedem jsem měla malou kojit?!? Doktorku jsem hned změnila. Ztratila totálně moji důvěru.