Kojíte v rámci 1 krmení z obou nebo jen z jednoho prsu?

jasminy
20. dub 2011

Ještě by mě zajímalo, jak dlouho trvá papání? Prý je lepší krmit vždy jen z jednoho (kvůli zadnímu mléku). Díky.

mami29
20. dub 2011

ja v se naucila kojit vzdy jen z jednoho a pak z druheho. A delka je asi individualni, syn nebyl u prsu nikdy moc dlouho ale snedl toho dost. 😉

marecek4
20. dub 2011

jak kdy,ze začátku z obou-kvůli rozkojení,to jsem i odstříkávala,pak z jednoho a jak povyrostli tak zase z obou pokud ještě chtěli

kaaca11
20. dub 2011

Kvůli zadnímu mléku kojím pokaždé jen z jednoho prsu. S délkou kojení asi máme problém, protože se jí u prsu líbí. Během 5-ti minut se zasytí tak na 70 % a pak už pije pomaleji klidně i půl hodiny a někdy taky usne. Říkám si, že si jenom hraje a nepije, ale pak zjistím, že polyká... Když jí prso seberu dřív, je nespokojená a má hlad třeba už zase za hodinu.

weri1
20. dub 2011

já od začátku krmím z obou na jedno kojení a kojím doteď

lena27
20. dub 2011

kojím pouze z jednoho. první syn dokázal být u prsa do 3 měsíců i 50 minut a pak už to bylo kolem 10minut. druhý syn je max. za 10 minut najedený od začátku.
ze začátku je důležité kojit z obou kvůli rozkojení.
přední mlíko je spíš na napití, třeba v létě si jen cucne, zadní víc zasití

fim
20. dub 2011

My jsme asi zvláštní případ - když jsem se rozkojovala, tak jsem kojila z obou, na střídačku, třebas každé prso 2x. To trvalo tak to šestinedělí, pak jsem už dala jen každé jednou a to nám zůstalo doteď. Někdy stačí jen jedno, ale to spíš vyjimečně. Mám pocit, že jsme v neustálém spurtu. 😀
A když mu dám flašku, aby se pořádně najedl, tak nechce. Cumlánek náš. 😵
Ale co, kojme, jak to každé z nás vyhovuje a jak to každá z nás cít, že je to tak nejlíp. 😉

kutcher
20. dub 2011

Dělali jsme to stejně jako @fim dokonce mi to tak řekli v porodce a kojili jsme do 2 let úplně v poho.

laska.nezna.hranic
20. dub 2011

zezačátku jsem na radu z porodnice dávala z obou tak po deseti minutách. když jsem viděla, že mlíčka se tvoří dostatek, dostal jen jedno a stačilo. záležitost na deset minut se vším všudy. když mi později začlo mlíčko ubývat, vrátila jsem se k oběma a tak kojila, dokud to šlo. pak jsme už museli přejít na UM

lucy222
21. dub 2011

Kojim jak kdy-po nocnim (dlouhem)spanku vzdy z obou,vecer pred spanim take vzdy z obou... A pres den jak se mala hlasi-nekdy staci jedno,nekdy ne... A delka? Kojeni si dost uzivam-malinka se ke mne vzdy prituli, podrzi si mne, chvilkama prestane pit a jen tak si polozi bradicku na prso.. 😵 u nas je to tedy zalezitost cca 45 minut, ale tu vetsi cast jidla vycucne do 10-15-ti minut 😉
v sestinedeli jsem kojila jen z jednoho-druhe odsavala..mela jsem tolik mlika,ze by to nase ditko pravdepodobne puklo 😅

l.frulova
21. dub 2011

Tak já jsem kojila od začátku vždy jen z jednoho prsu na strídačku. Po návratu z porodnice ale malý neustále po kojení plakal, tak jsem mu dávala i z druhého (dle pověry kojené dítě si vždycky řekne, kdy má dost 🙂. Kojení bylo na hodinu. Pak pořád zvracel. Když mi za 14 dní přibral 800g, doktor se zhrozil a doporučil půjčit váhu. Takže my vážili po pěti, deseti, patnácti minutách...Už takhle malinký vytáhl za 15 minut 150 ml, nedokážu si představit, kolik vytáhl za hodinu z obou prsou....Ten pláč nebyl hladového dítěte, nýbrž přežraného a jak mu bylo špatně, tak se neustále dožadoval prsu...a navíc nám zjsitili pořádný reflux a začala jsem před kojením míchat Nutriton.
A já chudák strávila u kojení takovýho času. Začala jsem striktně utrhovat po max 20 minutách.
Sice je to vždycky se řevem,ale malý přibírá krásně. Je to jen závislost na prsu. O to víc se mazlíme...
Dnes (3 a půl měs.) kojím 4 minuty. Pořád jen z jednoho prsu. a stačí to. Už tolik nebéká.
Při některých kojeních, kdy je mlíka málo, to poznám, když jsou málo nalitá prsa, stačí se nevyspat, dám klidne z obou.
Ale to je jen občas.

Takže jasminy, každé mimi to má jinak.
Známá kojila jen 5 min. od začátku, protože když kojila dýl, tak klouček všecko vyblinkal. Některé děti prostě nemají záklopku a pili by k prasknutí, viz výše.
Obecně platí, že čím je mimi starší, tím dokáže víc vypít během kratší doby. Ale nekojit déle než 45 minut, to bylo dopoučení laktační poradkyně. Ono si i zvykne, když se musí napít za kratší čas a pořádně pije, jen si nedudlá. Mně to nevadilo do té doby, než jsem měla bradavky do krve..

coxa
21. dub 2011

Dávala jsem jedno kojení vždy jen z jednoho prsa a další z druhého. Ze začátku jedli i 15 minut, pak se doba postupně zkracovala asi jen na 5 minut. 🙂

luckakol
21. dub 2011

Ahoj, ja jsem vzdy stridala prsa jen do te doby, nez jsem se poradne rozkojila. Kdyz uz bylo jasne, ze jsou obe prsa "zajeta", tak jsem presla na kojeni z jednoho. Pokud zrovna vyjimecne nebylo potreba jinak. Mimo jine proto, ze se rika, ze kdyz to dlouho stridas, tak se dite nedostane k tomu zadnimu, sytejsimu mleku. A co se tyce doby kojeni, tak u nas to byly vzdy dlouhe a dlouhe pulhodiny a tak dale...dokud proste deti neodpadly. Nejak neverim odpocitavanemu kojeni. Vzdy jsem to nechala tak dlouho, dokud dite chtelo. Deti byly obe jako maly hrozne "tlusty" a nakojeny, ale jsem presvedcena, ze nic lepsiho jsem do nich od malicka "nalit" nemohla. A kdyz jsem v 2,5m byla s malickym v nemocnici se zapalem plic, jeste jsem byla stastna, kdyz mu padala vaha, ze ma z ceho klesat.

cermonca
21. dub 2011

U obou holek nen z jednoho a při dalším kojeí z druhého.Osobně se mi ještě nestalo že by třeba po kojení v prsu nebylo mléko prostě mi to přijde bezedné 😀 Zuzi je najezená za pár minut.

olzden
26. dub 2011

WHO , UNICEF doporučuje z oboch prsnikov, bez obmedzovania dlžky, frekvencie, dôležita je spravna poloha a hlboke asymetricke prisatiea hlavne efektivne pitie (pritomna PAUZA V BRADE) nie iba dudlanie. Video je mozne pozriet na www. mamila.sk a je mozne si aj objednať super knihu o dojceni.

bertica.h
26. dub 2011

J som prvu dcéru kojila 2roky z jedného prsníka,druhú kojím tiež skoro 2r.z toho isého,takže jedne prsník má odkojené 4roky,druhý len pár týždnov..
dlžka je individuálna,dávala som jest detom kedy chceli,robím to aj teraz u dvoj ročnej,prvá dcéra pila ked bola uplne malá každé 2hodiny po cca 40minut,druhá pila asi 5minut každé 2hod..samozrejme boli obdobia ked som ich kojila v noci aj 10x.. 😀
Takže každé dieta je iné,ono si určí,kolko mliečka a ako často potrebuje.držím palce

januzza80
26. dub 2011

Bernico,nevadi,ze se koji jen z jednoho prsu?Ja kojim maleho taky z jednoho a vyhovuje mi to.Jen jsem chtela vedet to,ze kdyz jako kojeni chrani zenu pred rakovinou prsu,jestli teda chrani i to druhe nekojene,nevite to nahodou nekdo?Asi hloupa otazka co?Ale chtela bych to vedet

paralimi
26. dub 2011

já jsem kojila od začátku z obou prsou na jedno kojení a kojila jsem rok, nevidím v tom problém. 😎 Z každého prsu mi mimčo papalo max. 10min. a váhově přirůstalo jak mělo.