Kojíte v šátku?

ji_tuli
17. dub 2015

Chtěla bych se vás zeptat, jestli kojíte s miminkem v šátku, v jakém úvazu a jak potom s odříhnutím? Kojím často a syn je zvyklý na Kříž s kapsou uvnitř a musím často vázat a zase rozvazovat na kojení. 🙂

nina2000
17. dub 2015

Já malého nosila skoro do půl roku v kolíbce (dvojitý kříž). Vázala jsem to trošku volněji tak, aby po utažení měl hlavičku ve výšce prsou. Bylo to jeho malé království, ve kterém teče mléko přímo do pusinky 🙂 Jediný problém bylo přebalování, protože jeho představa bylo usnout, probudit se, nabaštit, vykakat a pak zase usnout u prsu. Jenže já ho mezitím ještě vytáhla na přebalení... Odříhnutí jsem nikdy neřešila, on u prsa pravidelně usínal, budit jsem ho kvůli tomu nemínila a v šátku se mi nikdy nepoblinkal. S prdíkama taky neměl problém, jak byl v šátku stulený, tak se krásně vyprděl a bylo. Jen jsem ho po každém vytažení ze šátku dávala zpátky opačně (k druhému prsu), takže jsem měla zajištěný rovnoměrný odběr 😉 a pro jeho páteř ta změna stran byla taky důležitá.

ji_tuli
autor
17. dub 2015

@nina2000 děkuju za odpověď, zkusím ho zvyknout, právě můj prcek na prdíky trpí, tak snad když mi usne u prsa, to vadit nebude, v noci mi teda u kojení usíná pravidelně, takže si neodříhne. Uvidím, co na to bude říkat, on je dost zvídavý, pořád chce všechno ze šátku vidět 😉 zkusím to natrénovat. 🙂

nina2000
17. dub 2015

@ji_tuli On taky kolem třetího měsíce chtěl všechno vidět, tak jsem mu shrnovala šátek, aby viděl. Měla jsme i kočárek, takže jsem to střídala podle toho, jak nám to oběma vyhovovalo nebo podle nutnosti. Po pravdě, v MHD jsem měla jednu zkušenost, která mě odradila od cestování s miminkem v šátku. Řidič autobusu musel na křižovatce prudce šlápnout na brzdu kvůli autu, které mu tam doslova vletělo na červenou a jen tak tak, že nedošlo k bouračce a já letěla na sedadlo před sebou a abych ochránila prcka jsem si narazila obě ruce. A to bylo v poměrně malé rychlosti, protože jsme zatáčeli... Když malý začal sedět, tak nakonec i preferoval kočárek, ze kterého měl lepší přehled. Ale stejně jsem ho občas nacpala do šátku nebo manduky, protože se s ním ráda mazlím a tam se ke mě tak hezky přitulil.... 🙂