Kolik by mělo vypít měsíční miminko o váze 3400g?

zalaretti
19. srp 2012

Kojím a dokrmuji, po kojení je někdy klid a někdy pláče, tak dokrmím a pláče třeba znova, mám strach, aby neměl hlad a na druhou stranu, abych malého nepřekrmila...☹, nevím si rady. Někdo řekne dokrmuj, kolik si mimi vezme a někdo, jen nakoj... 😖 . Nevím, kolik nakojím a kolik mlíčka by měl vypít...málo nám chlapeček i spinká, od páté hodiny ranní nespí kolikrát už vůbec až do dopoledne...více probdí, než prospí... 😨 .

skorepka
19. srp 2012

neboj neprekrmis, pokud jist nebude chtit, tak nebude... proste krm kdyz ma hlad, den napit - takovemu mumcu cca 100ml denne - ale fakt priblizne nevim presne, jen tipuju. Kazdopadne vim ze nevis co mas delat a je mozne ze mimco chce jen tvoji pritomnost, mozna chce spat a ty ho nenechas, pac ho chovas, a kdyz das do postylky nelibi se. Neco takoveho jsem taky mela - moje dcerka. Ale treba ma prdiky.. v tom pripade masiruj brisko po smeru hodinovych rucicek dvouma prstama na jednom miste a postupne posouvej, pak celyma dlanema zezhora dolu. Doporucuji kremem Pupik + vyzkouset kapicky.. Sab simplex, nebo prirodni olejove - ty muzou uz mala miminka. Musis zkouset, kazda ti doporuci jine a jen ty musis prijit na to co prave tvemu miminku vadi a co mu pomaha. Drzim pesti at vse brzo rozlousknes a je lip. Jinak, kdyby i v budoucich par tydnech, bude plakat treba cely den, nebude spinkat (pisu jen abys nedopadla jako ja) tak si vydupej vysetreni konecniku - muze ho mit zuzeny a pak nemuze ani prdet ani kakat. Kazda dr tvrdi tyden bez stolice normal - dle mne BLBOST.Mala prvni 3 tydny kakala kazde kojeni, pak prestala a dr. to neresila, pac to bylo furt normalni. po 2mesicich jsem si vydupaala vysetreni a zjistil se konecnik. Takze kdyz bude hodne plakat, tak sup na vysetreni, Hodne plakani neni normalni. Ja uz to vim a u dalsiho ditete nebudu nikoho poslouchat a jdu a dupu vysetreni.

katyxq
19. srp 2012

Doporučuju, pokud už jste tak neučinila, kontaktovat laktační poradkyni (www.kojeni.cz, tak jsou na ně telefony, tady na Koníkovi taky minimálně jedna radí). Jinak za celý den by miminko mělo vypít cca 1/6 své váhy, ale vypité množství se může lišit jednotlivé dny a hlavně je jiné každé kojení, podle toho, jak má hlad, žízeň.
Pláč může mít kromě hladu spoustu příčin - teplo, zima, potřeba tělesného kontaktu, potřeba spát (a z nějakého důvodu se mu to nedaří), kolika, atd.

sarinka123
20. srp 2012

Nemusi to byt hned hlad, brusko, spanok, chlad, teplo,tvoja pritomnost, alebo fakt mliecko. Neboj neprekrmis, dieta vie svoje potreby, kedy je hladne a kedy mu staci. A kazde dieta inak pije mlieka, je inak hladne, s tabulkami si nerob starosti, hlavne ze pribera, ak by chudlo - tak ma malo tvojho mlieka. Ja som uz zial musela potom prikrmovat umelym a zrazu plač nikde a spanok 5 hodin 🙂

katerinanov
20. srp 2012

No tak z mojí zkušenosti překrmíš. Syn se vyloženě přecpával, pak hodně blinkal, lítalo to z něho obloukem. Myslela jsem si, že má reflux a né. Byl jenom přecpaný. Pak jsem se naučila mu prso v pravý okamžik vzít a byl najezený a neblinkal.

petrajavor
21. srp 2012

@zalaretti existuje na to výpočet taky jsem jej včera hledala,takže příklad na tvém miminku :

Z tabulky (dolů jsem ti ji okopírovala) si můžete snadno spočítat kolik má vaše dítě během dne vypít.
**Příklad:
dítě
váha – 3,4 kg
stáří – 1 měsíc

Tabulka udává pro tento věk spotřebu mléka na 120–150 ml/kg váhy.
potřeba mléka za den = 3,4 kg * 120 až 150 ml/kg = 408 až 510 ml**

NOVOROZENCI
1. den ............... 40 ml/kg
2. den ............... 60 ml/kg
3. den ............... 80 ml/kg
4. den ............. 110 ml/kg
5. den ............. 150 ml/kg
10. den … 120–150 ml/kg

KOJENCI
3. měsíc … 140–160 ml/kg
6. měsíc … 130–160 ml/kg
9. měsíc … 125–145 ml/kg

DĚTI
1 rok ...... 120–135 ml/kg
2 roky ..... 115–125 ml/kg
4 roky ..... 100–110 ml/kg
6 roků ....... 90–100 ml/kg
10 roků ....... 70–85 ml/kg
14 roků ....... 50–60 ml/kg