Kolik dětí je nekojených a proč?

ivulinda
1. čer 2008

Ahojte maminky 🙂 zajímalo by mě kolik dětí je nekojených a proč!
Naše Adélka kojená není od začátku jelikož se mi vůbec nevytvořilo mléko a jsem po císaři,takže to bylo nejspíš tím,ale taky ne.

Tak pište budu se těšit 🙂

svoma
4. čer 2008

Ahoj Jen,já dávám bylinkové granulované,buď od Hippu nebo od Hami,dávám poloviční dávku granulí,než je uvedeno na obalu.Někdo ale říká,že ty granulované čaje jsou moc sladké a doporučuje sáčkový fenyklový třeba,ten mám také,ale dávala jsem ho,jen když malou bolelo bříško. 😉

jenifer.1
4. čer 2008

svoma: děkuji za odpověď a kolik ho dáváš za den?

adriana1
4. čer 2008

Ahoj maminy,
my papáme taky umělou výživu. Můžem se přidat?

svoma
4. čer 2008

Mě teď,co jsou ta horka vypije 200 až 300 ml,takže ho radši dělám ještě slabší.Ale koukám,že máš miminko,kterému ještě není ani měsíc,tomu bude stačit pár lžiček. 😉

lenkazdenek
4. čer 2008

Já taky dávám granulovaod hipu nebo hami,teď už i ovocné a také jnpolovičí dávkk granulý,po sáčkoovýýcjsme měly průjem 😒
Adriana vítej mezi nekojící 😉

jaku
4. čer 2008

Taky dáváme granul.čaje, dr. mi říkala, že nebezpečí u granul. je, že když si dětičky zvyknout mít láhev pořád u pusy a ucumlávají, že to vede ke zkažení zubů. Když vypijí svoji dávku třeba na 4x během dne tak to až tak nevadí. Onďa mi vypije 125 ml dopol. na 2x a odp. taky tak. Prostě jinak nechce, vyhovuje mu to tak. Sám si to tak "určil".
ojtovku jsme taky cvičili, ale už nemusíme a asi jsme vyjímka, prcek se mi u cvičení smál, divila se i rehab.sestra když ho viděla. Ale on je povahou pohodář. 🙂 .

adriana1
4. čer 2008

my taky pijeme granulovaný čajík od hippu. My budem asi taky chodit na cvíčo. Sice někdy máme hlavu na levé straně někdy rovně ale pravou má oblíbenou. Doktorka už minule říkala že jestli příjdem příště na preventivku a budem si jí dávat zas na pravou tak nás pošle na rehabilitaci. V úterý jdem na preventivku.
Jaké dáváte mléko:

ivulinda
autor
4. čer 2008

anchsunamun no možná námi opovrhují,ale myslím,že není proč...Jasně,že je stále víc a víc mamanek co nekojí.abyvh pravdu řekla tak si z toho nic nedělám 😉

ivulinda
autor
4. čer 2008

adriana1 myslíš umělé mléko?tak já dávám Nutrilon 1 zelený,ale od příštího měsíce bysme měli začít dávat už N2.

aschin
4. čer 2008

ahoj. Ja dokrmuju malou od 9.dne. Zhubla mi pres 500g, tak se to jinak nedalo i kdyz mala chtela moc pit. Byla jsem z toho total vyrizena a moc me to mrzi doted. Zacali jsme Nutrilonem, ale ten mala nesnasi, tak jse ho musela vymenit za HA Hipp. Ted mame za sebou 3 mesice dokrmovani a mala uz vubec nechce byt kojena. Ma u prsa docela hysteraky. Jedine v noci, to si jeste neco vezme. Tak zvazuju, jestli to nejak neukoncit. Prsa mam uz jak kamen a odsat to nejde. Navic obcas nehce ani to UM a musim ji krmit strikackou. Nevim cim to je, jestli unavou???? Dneska tak krmim celej den. Sileny. Nemate s tim taky nekdo zkusenost, ze by vam dite odmitalo jakekoliv mleko? Caj si, ale vezme vzdycky.

ivulinda
autor
4. čer 2008

aschin tak to zkoušej pořád.i s flašky a uvidíš,že to pak bude chtít.my jsme taky s tím bojovali

lenkazdenek
4. čer 2008

Aschin,tak zkus třeba jinou lahvičku nebo větší savičku od 3 měsíce

iivusja
4. čer 2008

čau holky, můžu se přidat? Taky nekojím, úplně od začátku. Malej se narodil o měsíc dřív a mlíko se mi vůbec neudělalo.. Takže už v porodce byl na Nutrilonu a na tom je doteď. Koukám, že probíráte čaje, taky jsem zkoušela ve vedrech dávat čaj, ale moc mu to nejelo.. 😒

lu777
4. čer 2008

Jenifer: já dávám fenyklový čaj.. je to bio
a někdy dávám dětský, ale to jen tak teď občas střídám.. na tom začátku jak se nehýbou tak je fakt nejlepší čistý fenykl na to nadýmání a trávení

jinak jsem teda neslyšela že by čaj alergizoval.. to snad jedině že by to byl ten chemický, ty granule 😕

lu777
4. čer 2008

já teda dělám 2 x denně UM přímo do toho čaje.. protože to potřebuje na bříško a jinak by ho nevypil.. občas vyzunkne totiž půl lahve, pak kolik dní nic nechce i když je teplo..

aschin
4. čer 2008

Holky diky, savicku uz jsem vetsi dala asi pred 4 tydnama. Lahev uz jsme vyzkousela jinou, taky nic. Zkusim jeste treba Mam. Divny je, ze proste caje z ty samy flasky vypije asi hektolitr a mliko ani ranu. Delam na ni takovy podfuky jakoze ji tam strcim caj, to pije a kdyz se nadechuje, tak to vymenim za mliko. To asi po 2 hltech pozna a zase spusti silenej rev. No a kdyz uz je ruda jak rajce, tak teprve vezmu tu strikacku. Pak jsou zase dny, ze pije uplne krasne. Doktorka taky nevim cim by to mohlo bejt. Jeste se s tim nesetkala. Fakt nevim po kom to dite je, ja teda rozhodne nejsem lina se poradne nazrat 🙂)

ivulinda
autor
4. čer 2008

Tak zkoušej dála uvidíš?já mám to samé s příkrmama

adriana1
4. čer 2008

Ju.Já měla nutrilonu 1 ten byl v pohodě ale měla poněm pořád hlad tak sem zkusila nutrilonu extra a ten nám sesedl zaražené prdíky a blinkali sme. Tak sem zkusila nutrilonu 1 komfort a ten nám vyhovuje akorát ta dávka nám nestačí a dáváme od ukončeného druhého měsíce. Jinou značku sem nezkoušela bojím se aby neměla ty prdíky zaražené. Snad nám doktorka nevynadá že dávám víc

lenkazdenek
4. čer 2008

Hm nám taky občas odmítala mlíko,jen jak viděla flašku dostala hysterák,tak jsem to zkoušela po 10 minutách 😔 pokaždý 5x cucla a řev 😖 ale teĎ co máme příkrmy tak pohodička 🙂

adriana1
4. čer 2008

stím sem se nesetkala. Co dělat to mléko mín hustější. Je to takovej asi blbej nápad.Jen mě to napadlo

lenkazdenek
4. čer 2008

Adri,mě naopak přišlo,že to mlíko prostě nechce vůbec ,jako by jí potom bolelo bříško -nevím,ale teď pije jen 4 lahvičky a na ty se přímo třese,a když jeden den vypije míň tak to nechám být,beztak to do ní násilím nenašroubuju.
Třeba po první hexe nechtěla mlíko vůbec,jen čaj ,čaj a spát

adriana1
4. čer 2008

Len to je zajímavé že jí stačil čaj a neměla hlad.Tak hlavní je že se to zpravilo a Klaudinka baští. Nevíš o nákém dobrém mlíku? Já moc nechci Natálku zvykat na ten komfort je proti novorozenecké kolice a zácpě. Nebo jestli jde třeba konfáč pomalu snižovat a dávat jiné mléko? To je moje první dítě tak se vtom moc nevyznám. D9da je totiš přítele

lenkazdenek
4. čer 2008

My jsme měly na začátku nutrilon Ha a pak nám dr řek,že bude stačit obyč tak jak jsme dojely Ha tak sme rovnou najely bez problémů na obyč ,ale u tom komfortu nevím,jestly třeba nemáte bolení bříška my na to moc netrpěly . Ona ten čaj asi chtěla hlavně po tý hexe protože měla chuděra horečku ☹
jinak já chci za 3 měsíce přejít na jinou značku on ten nutráč fakt nic levného 😒

sylvar
4. čer 2008

holky, a co sunar?mě ho doporučila mudra a malé chutná, prý je i nejsladší nebo co jsem četla 🙂

makkyy
4. čer 2008

Ahoj,
chtěla jsem se zeptat, zda máte někdo zkušenost s tím, že dávka a jejich četnost, které jsou napsané na krabici Nutrilonu nestačí.

adriana1
4. čer 2008

nám ty prdíky začali potom extra. A ta 1 v té zelené pixle nás nezasytovala. My sme měli dobrtou doktorku jenže odešla do důchodu a tahle stojí za prd. Sničím neporadí a vadí jí že malou nekojím. Potřebovala bych sehnat doktora kterej prostě na moje otázky má odpovědi. Zatím mi vystačí kámoška ale má jinou specializaci takže v nákých věcech taky neví. To máš pravdu. Beba taky není moc levná.Kolik stojí hipp a sunar to nevím.

lenkazdenek
4. čer 2008

Hip,sunar i Hami jsou levnější.
Tak to ti bohžel asi neporadím,nám fak stačil ten zelenej a teď jsme na 2 😅 možná zkusi ten sunar 😕
Makky,zkus extra 😉

adriana1
4. čer 2008

letím krmit tak zatím papa

ivulinda
autor
4. čer 2008

pa 😉

ivulinda
autor
4. čer 2008

leni a co dáváš ty za mlíko?