Kolik dětí je nekojených a proč?

ivulinda
1. čer 2008

Ahojte maminky 🙂 zajímalo by mě kolik dětí je nekojených a proč!
Naše Adélka kojená není od začátku jelikož se mi vůbec nevytvořilo mléko a jsem po císaři,takže to bylo nejspíš tím,ale taky ne.

Tak pište budu se těšit 🙂

panterka
1. čer 2008

ivulindo, já se přidávám... náš první prcek je taky nekojenej od začátku... vyvolávali mi porod o 5 týdnů dřív a taky jsem neměla žádný mlíčko a malej se ani pořádně nepřisál 😕

ivulinda
autor
1. čer 2008

Mě se malá přisála,ale nic jí s toho nešlo...a co ted malému dáváš?a jak se na to díváš,že nekojíš?

panterka
1. čer 2008

malýmu už bude v červenci 5 let 😉 je naprosto v pohodě 😉 teda musím to zaťukat, ťuk, ťuk, ťuk... oproti tomu, že se říká, že nekojený děti jsou tlustý a nemocný, tak já můžu říct, že u nás to teda neplatí 🙂 že malej není tlustej, to každej může posoudit podle fotek a že marodil, když nastoupil do školky, to marodí snad každý dítě 😅 jinak mně malýho přiložili 2 dny po porodu, ale jak byl malej a spavej, tak se nepřisál, tak jsem zkoušela ještě asi týden odsávat, ale mlíko nebylo 😒

ivulinda
autor
1. čer 2008

To víš,že to není pravda,že nekojené děti jsou tlusté a to můžu taky potvrdit.moje neteř kojená nabyla a dostávala Nutrilon,který je výživný a tlustá není 🙂 .Má 3ročky a je hubená,váží 16kilo a moc teda nepřibírá!!a co dáváš malému?

zero
1. čer 2008

Taky se přidávám.Já mám obě holky nekojené.Ta první měla reflux, takže jediný co nám sedlo byl Nutrilon AR.No a Simonku jsem měla císařem a nechtěla se přisávat, takže mlíko taky nebylo.Ta je na Sunaru.I když teď už samotné mlíko moc nechce.A tlustá není ani jedna.Spíš naopak.Síma má v 11ti měsících 8,20kg a Míša v 7mi letech 18kg.Jsou obě drobounký.A marodějí opravdu málo.Musím to taky zaťukat.Vždycky akorát když něco Míša přitáhla ze školky.A brzy se z toho vylízaly.Ségra má dvě děti, obě kojený a na hromadě jsou pořád.Vječně střídají antibiotika a lítají po doktorech.To že jsem nekojila mě nijak nevadilo.Hlavně že jsou holky spokojený a veselý.

panterka
1. čer 2008

ivulindo, toho menšího jsem do 5ti týdnů plně kojila a pak jsme začli přikrmovat Nutrilonem HA, takže teď kojíme a přikrmujeme 😉

ivulinda
autor
1. čer 2008

zero to je málo na to,že tvoje malá má 11měsíců a má 8,20kg ale hlavně,že je zdravá 🙂 Já jsem se tím netrápila.když to nejde tak to nejde...Jo a prosím tě co je to ten reflux??
Jasně,hlavní je zdravíííííí 🙂

Víte jak někdo vás za to odsoudí,že nekojíš a někdo to bere normálně

panterka
1. čer 2008

ivulindo, tohle já neřeším, je fakt, že se s otázkou, jestli kojím, setkávám pořád a pěkně mě štve 🙄 protože co je komu do toho, hlavní je spokojený miminko a spokojená maminka... no a já měla oba kluky nedonošený a malý, tak je pro mě hlavní, aby prospívali a neměli hlad...

ivulinda
autor
1. čer 2008

Jasně,že jo...Já jen,že někteří lidé to prostě nechápou!!!!!Já to taky neřeším.Naše malá se taky narodila o 2týdny dřív,ale je donošená a byla malinkatá a tak jsem ráda,že hezky papá i když moc nechtěla

panterka
1. čer 2008

ivulindo, Adélka byla opravdu drobeček i proti mým chlapům, ale je to krásná princeznička 😵 😵 😵 každopádně obě víme, o čem mluvíme 😉

zero
1. čer 2008

ivulindo reflux je že mi veškerý jídlo zvracela.Nemohla mít žádnou tekutou stravu, protože se jí to vracelo z jícnu zpátky.Ten Nutrilon AR je specielní zahuštěný mlíko(hustý jako kaše) právě pro děti s tímhle problémem.A 8,20 v 11ti měsících se mi nezdá zas tak málo.MUDr je spokojenej a ta starší měla v tom věku ještě míň.Máme to v rodině.Jsme drobný všichni.Od dětí až po prarodiče.

lenkazdenek
1. čer 2008

Ahoj holky,můžu se k vám připojit? Můj důvod nekojení byl trošku jinačí a ne tak drastický. Od 5 měsíce těhu my teklo mlezivo proudem a já se těšila,že budu mít spoustu mléka a jak udu malou hezky dlouho kojit. Po porodu bylo vše jinak,mlíčko se my ne a ne utvořit a tak už jsme v porodnici dokrmovaly přes stříkačku nutrilonem,pak už konečně mlíčko bylo a i přes pár problémů(malá se nechtěla přisát)sem chvilku kojila,,normálně,, pak začly problémy,malá se nechtěla přisát,já nevěděla jestly dřív držet svá velká prsa nebo dítě,večer sem jí na kojení musela budit pomocí lochtání. Navíc sála chvilku pustila se,zachvilku chtěla zas takže jsem ji měla u prsa pořád ,takže jsem záhy i přes používání krému měla jednu bradavku(z jedné jsem odstříkávala,měla jsem zploštělou) rozpraskanou a utvořil se na ní krvavý strup. Takže jsem začala odsávat a dávat mlíčko malý z lahvičky,což už bylo pro nás obě lepší,ale bohužel to nevydrželo dlouho,strašně jsem se bála že nebudu mít dost mlíka a vždy když jsem odsála míň tak jsem propadala panice. Takhle to bylo pár dní a zachvíly opravdu mlíčka ubylo takže jsme dokrmovaly až jsme přešly plně na nutrilon . Šíleně jsem to obrečela a říkala jsem si že jsem hrozná máma,že nekojím,ale když vidím jak je prdelka spokojená,tak na kojení kašlu 😎

anchsunamun
2. čer 2008

Ahoj Leni, tak já ti můžu říct, že jsme na tom byli úplně stejně až na tu porodnici. Tam nám to šlo skvěle Mohla bych nakrmit polovionu dětí možná, ale přišli jsme domů a nic. Malej sál chvilinku, neuběhly ani 3 minuty chtěl znova. Taky jsme kojily pořád.Začala jsem tedy odsávat. Musela jsem odsávat z obou jinak by mu to nestačilo, bylo toho čim dál tim míň. A nakonec jen průhledná voda který bylo asi jen 60ml. Teď taky papáme Nutrilon Ondra je spokojený, po jídle hezky spinká a velice dobře prospívá.

klouzavka
2. čer 2008

Ahoj, taky nekojím, obreřela jsem to, vždy jsem si říkala, budu kojit a dlouho. Na konec je to pravý opak. Jsem po císaři. Dáda ze mě vysál max.20ml z obou prsou. Ani odsávačka mi nepomohla. Strašně mě to mrzí, ještě teď, ale co se dá dělat. Hlavně se hodně taky říká, že se kojením hubne a to bych potřebovala. Hlavně, že jsme zdraví a v pohodě a to jsme. Dáda je zatím hodnej. Krmíme Nutošem: 1HA a žlutým 1 pro větší zasycení, ten dávám na noc

petule.h
2. čer 2008

ahoj, taky jsem po císaři hned mléko měla a do 2 měsíců nic...takže jsem začala z bebou...pro mě to bylo celkem vyhovující, dítě spalo, neplakalo bolestí bříška, přestalo víc plakat, pač tyhle mléka zasytí, takže v noci se budil 1-2x

sisstin
2. čer 2008

čau baby...já jsem taky neměla vůbec žádný mlíko..dohromady z obou jsem odsála tak 5ml 😅 malej by jako pil, ale jaksi neměl co 😕 ..takže jsme od narození na Nutroši,mně osobně to nikdy nevadilo...nikdy jsem neřešila, že nekojim.. 😉 jinak tlustej z UM rozhodně není..v 7m má 6750g a 74 cm...ale co mě trápí víc, že mlíko už odmítá..dostanu do ně za den max. tak 200ml..jinak už jsme plně na příkrmech 😎

lu777
2. čer 2008

taky se přidávám..
Matýsek měl silnější žloutenku a i když přešla, naprostý nezájem o kojení a prsa (to přijde až tak v patnácti letech 😀 )
snažila jsem se dost, v noci jsem skoro nespala, kojila ho nahého, ale nerozkojila jsem to.. asi i kvůli mizerné podpoře kojení v Podolí..
pak zhubnul skoro čtvrt kila za tři dny, na jídlo se ani nehlásil, takže jsem to netušila dokud jsem nešla k dr.. on se jako sát snažil, ale strašně slabě.. snažila jsem se odsávat, pít kojící čaj, nahřívat, hodně pít atd. atd., ale ani to odsávání moc nešlo.. asi holt sání dítěte je větší stimulace

jakmile dr. řekla, že musím přikrmit, protože moc hubne, tak vypil 20 ml šíleně rychle a hysterický řev.. udělala jsem dalších 20 ml.. a poprvé jsem ho viděla se blaženě usmívat.. 🙂 ještě jsme asi týden bojovali, ale když jsem viděla jak je na Nutrilonu spokojený a já jsem jak zombie (přikládala jsem ve dne v noci co 2 hodiny, pil asi 40 minut 😖 ), tak jsem se i s mužem dohodli, že to nemá smysl (už proto, že jsem to fyzicky přestávala zvládat, měla jsem totiž únavový syndrom kdysi, takže spát dvě hodiny denně moc dlouho nevydržím)
ale musím říct, že i tak pil asi dva měsíce ve dne co 2 hodiny a v noci co 3 hodiny.. holt to musel dohnat no 😅

teď už začínáme pomalinku s rýžovou kaší navečer, protože pije litr mlíka.. jí moc pěkně, jsem překvapená..
hlavně jsem teď v klidu, protože není tlustý, ale baculatý je ve tváři a na stehýnkách, takže se nemusím už stresovat 🙂

jinak musím říct, že když někam přijdu a je tam dítě v jeho věku, dlouhé a silné až tlusté, tak je to pokaždé dítě kojené... děti na UM bych teda podle velikosti nepoznala 😅 😅

a co se zdraví týče, tak taky nevím.. třeba moje mamka měla 4 děti.. dvě kojené a dvě nekojené.. já jsem byla kojená jen asi dva měsíce a zdravotní problémy mám, ale brácha byl naprosto nekojený a je to silák...
a druhý brácha byl kojený a je taky docela nemocný.. tak nevím no, u nás v rodině je výsledek nerozhodně 😅

řekla bych, že hlavní je, aby dítě mělo dostatek lásky a klidu 😉

lu777
2. čer 2008

Klouzavka: já teda při kojení nehubla.. byla jsem tak šíleně unavená, že jsem si musela občas dát svačinu i v noci.. 😖
jakmile jsem přestala kojit a trošinku se vyspala, tak jsem byla ve větší pohodě a neměla jsem potřebu tolik jíst.. od té doby mám dole 6 kg a už se teď spíš hlídám, abych už nehubla..
mimoto když člověk nekojí, tak může cvičit kolik chce, to u kojení nejde.. takže i tohle není tak jednoznačný

iza
2. čer 2008

ahoj holky, tak já taky po císaři a nějako se laktace nerozjela..malej se v pohodě přisával,ze začátku jsem nějaký mlíko měla, ale stejně musela dokrmovat a tak po 2týdnech už byl úplně na UM.Dávám Nutrilon.
Ale myslím, že to nebylo tím CR, znám dost holek, co se po CR v pohodě rozkojily..myslím, že je to i genetický..no ale hlavně si taky myslím, že teď je to UM opravdu kvalitní a tak ti naši bobci rozhodně netrpí 😉

sisstin
2. čer 2008

iza: genetický to je určitě taky..ale u mě např. o psychice, pže mně je kojení proti srsti( u mě 😉 -aby zas na mě někdo nevyjel 😅 ), tak si myslim, že proto se mi ani neudělalo 😕

klouzavka
2. čer 2008

holky, děkuji Vám za podporu. Aspoň vidím, že v tom nejsem sama. I teď mi dělá problém vidět nějakou maminu, která kojí. Mrzí mě to, ale tím se svět nezboří.

sisstin
2. čer 2008

klouzavka: Nic si z toho nedělej..kojení je sice určitě to nejlepší pro mimi..ale bez něj se svět nezboří..navíc ta laktační kampan je jenom u nás a na SK..v jiných státech světa se to vůbec tak neřeší 😉 proto nesnášim LL, pže pak je spousta holek doslova vyřízená z toho, že nekojej nebo se panicky bojí dát UM..a mimča pak končí v nemocnicích pro podvýživu 😠

klouzavka
2. čer 2008

Ta kampaň je fakt šílená, ale hlavně na opak Třeba před pořadem Sama doma je reklama na UM Sunar ( vyrostli jsme na sunaru ) a i v časopise Betynka jsou reklamy na Sunar a Nutroš

sisstin
2. čer 2008

klouzavka: tak ty reklamy byly a budou...to je bussines 😉

ivulinda
autor
2. čer 2008

leni u mě byl ten samý problém.mě taky teklo mlezivo a myslela jsem si,že mi poteče mléko a ono nic.a po tom císaři se říka,že se to utne tou narkozou a nic neteče.takže malou taky krmili přes stříkačku,ale já jsem chtěla s flašky tak mi vyhověly!jasně,že MM je lepší,ale UM taky není špatné.

sistin:máš pravdu,že ty maminy se bojí dát UM,ale na tom vlastně nic není

sisstin
2. čer 2008

já kdybych měla NÁHODOU druhý, s čímž fakt nepočítám...ale člověk nikdy neví, tak řeknu už v porodce, že kojit nechci...ale teda nevim, jak by se na to tvářily 😕 😅

klouzavka
2. čer 2008

sisstin: právě se tomu musím smát, šílená propagace LL a proti tomu reklamy na UM.

noangel
2. čer 2008

siss: ta si vem s sebou vlastni UM a nemusis jim to ani rikat 😉

med
2. čer 2008

Tak my jsme taky nekojený a jsme naprosto spokojené a zdravé - to je nejdůležitější. Kojila jsem plně 3 týdny, částečně necelé 2 měsíce... Měla jsem z toho akorát nervy, malá se nejdřív nechtěla přisát, pak řvala hlady, pak nepřibírala, já vystresovaná, nevyspalá, protože byla u prsu úplně furt, pořádně jsem se nenajedla, protože jak jsem jí dala od prsa, řvala - přestalo se samozřejmě dělat mlíčko. Když jsem přestala kojit úplně, tak se dalo všechno do pořádku. Podle mě, aby bylo děťátko spokojený, musí být v pohodě především maminka - já teda nebyla, k tomu všemu se mnou hormony mlátily, furt jsem jen brečela... Možná jsem to jen nezvládla já, ale teď mě to vůbec nemrzí, protože jak říkám - spokojenost miminka nade vše. Ze začátku mě opravdu štvaly otázky jestli kojím a proč nekojím??? Proč asi??? Protože není mlíko... Si každej myslí, že ten kdo nekojí, tak to dělá naschvál??? Furt jen kolem sebe člověk slyší, jak je to pro dítě důležitý a nejlepší... podle mě jsem akorát ten stres na malou přenášela, proto taky furt řvala, 2 měsíce v kuse... Na období kojení opravdu nevzpomínám ráda.

slluci
2. čer 2008

Holky já nekojím od narození. V porodnici mi to zakázali kvůli lékům, takže mi laktaci rovnou zastavili. Mrzí mě to, ale co se dá dělat. Na jednu stranu jsem ráda, protože malej má koliku a máme Nutrilon Comfort, který je proti kolikám a zácpě a musím říct, že je to daleko lepší než ten obyčejný. Malej přibývá jak má. Teď mu jsou dva měsíce.